Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Me1 skok na ME2 .. to samy jak DA:O Da 2..
    A kdo rika ze ME 2 je spatna hra ? Je jeste lepsi .
    Jste rozmlsany. Chapu, ze mraky lidem se to tu nelibi, ale nazvat to propadakem roku ?
    Zacinam si myslet, ze tem kterym se to libi prohledli zamery autoru. Nebo jinak, acceptovali styl a bavili se dejem. Jeslti nekoho z vas zajimal dej DA, tak uz problem s magama je dost velky tema. Jen v Origins to nemelo prioritu. Ale tady je proste sikovne podanej dej, kterej graduej ke konci, ale co ?

    Co jste cekali od 2jky ? Revoluci ? Evoluci ? Je to jen pokracovani...
    Samozrejme me taky sralo neustale se opakujici prostredi, ale to clovek musi acceptovat kuli deji. To ze vetsina ukola je prines a zabij ? Ok rekni mi jednu jedinou hru tohoto zanru kde se stejne questy neopakovali. Stezovat si na tohle je fadni.
    Hra mohla byt o lepsi, dal bych ji 7/10. Ale ja jsem fanda a proto souhlasim s 8/10.
    Rozhodne zadnych 3/10 jak nekdo psal atd. Jeslti si to myslel vazne, tak te zklamu, ale o tolik lepsi hry si tak casto nezahrajes...
    • Nikdo nereaguje, škoda. Tak tedy...

      Co jste cekali od 2jky ? Přinejmenším kvalitu prvního dílu.
      Ok rekni mi jednu jedinou hru tohoto zanru kde se stejne questy neopakovali. Neverwinter Nights 2?
      Dále, člověk ne že musí akceptovat opakující se prostředí. On (nebo ona) taky třeba nemusí. Jak se to projeví, to už je věc jiná.
      • Kvalitu prvního dílu: No Da 2 jde trosku jinym smerem,ale kvalitu ma stejnou. Jen chcete jeste vic.
        Nechces acceptovat tak to nedelej, ale pak tu muzes jen brecet. Bioware tady na Vase reakce zklamanikoukat nebude. Pochybuju ze par hnidopichu nekoho zajima.
        Ale spis si myslim, ze ste chteli fakt mega naloz.
        Kazdej kdo sledval trochu vyvoj hry, tak vedel, ze to bude z mestskeho prostredi. Ze to bude o Hawkovi a navaznost na 1nicku nebude tak velka... a na tyhle veci tu furt je kritika...


        Kazdopadne mi tvrdis, ze Newer 2 mela nelinearni a nestereotypni ukoly ?
        Nic takyho jsem nezazil. I v Baldrus gate,, v DA 1, v Jade empires atd vzdycky se ukoly opakujou.. jen maj jinej kabat.. jednou misto prasat zabijes piraty ...
        Da:origins byla tak linearni hra.. jako jeDA2 .. jen to bylo zamaskovany
        • Co čtu tady i jinde, nemalému procentu lidí se to nelíbí, viz user reviews na gamespotu a na metacritic. 4.2 na metacritics? Oh, pár hnidopichů... Dokud nebyli Bioware pod EA, tak je komunita zajímala.

          Ptal jsi se, kde se "questy neopakovaly". Akorát s horší gramatikou. Nic o nelineárnosti neboe nestereotypičnosti v původním postu nebylo. I tak, nepamatuji si snad žádný úkol z NWN, který by spadal do těchto kategorií. A žádný "Newer" neexistuje.

          A ty pořád s tím akceptováním, jak zaseknutý gramofon. Neakceptuji, nekupuji. Prosté.
  • Hra si podepsala nízkou prodejnost v čechách nelokalizací *9*
    • A toto ma fascinuje, doprdele naco sa ucite tie cudzie jazyky ked sotva rozumiete slovakom ked na vas prehovoria a to sme kedysi boli jeden stat ... je fascinujuce za ako malo viete nieco odpistat, anglictina pouzita v hre je plynula pekne vyslovovana a hlavne zrozumitelna tak nechapem aky mate kur+a problem ?
      Okrem toho urcite najdete komunitu cz/sk ktora je schopna za nejaky cas vytvorit lokalizaciu a ak by ste mali tuto hru oficialne a chodili na BioWare forum tak si myslim ze ak by ste takuto komunitu dokazali zastupovat a robili by ste to na volnej nohe tak BioWare by vas s potesenim prijal.
    • ucho
      těžko, většina skutečných hráčů anglicky umí, problémy mají děti, co ve škole nedávají pozor a za hry stejně neplatí (ale v diskuzích si na nepřítomnost češtiny stěžovat umí :) )
      • Jak napsal O.o lokalizace je to jediné co tu hru odlišuje od zahraničních verzí takže když neni lokalizace neni ani důvod nakupovat v našich obchodech a za naše ceny.
        • fallout
          přesně...
      • proc tezko ? diky tomu ze neni lokalizace tak ti co si to i prez to chcou koupit tak to vemou ze zahranici protoze je to tam levnejsi a tim padem bude u nas nizka prodejnost :)
        • ucho
          každý rozumný člověk už v zahraničí nakupuje (z mého okolí každý a lidé, co znám, preferují angličtinu než pochybnou češtinu). dalším faktem je, že většina dospělých nějak s tou angličtinou vyjde, protože musí už minimálně v zaměstnání... a děti, co neumí anglicky, ti žádnou kupní sílu nemají.
          • A od kiaľ zo zahraničia nakupuješ?
            • Ďakujem. A vidím, že sú tam aj knihy, super :)
            • Tak zrovna za tuhle hru bych ani těch 115 korun nedal, ale jako příklad dobré :-)
            • ucho
              Anglie (thehut, zavvi - je to to samé), poštovné je teď zdarma a občas posílají na maily kódy na 10% slevu. naposledy koupen Kane and Lynch 2: Dog Days za £3.85 limitovaná edice (tedy cena 115,- až domů s poštovným zdarma), na xzone mají tuhle limitovanou edici za 1299,- (a to ani není česky). na shopu tiscali za 919,-. takže vidí v tom někdo rozdíl? :D (schválně, zda tady tento příspěvek zůstane)
  • Odulin
    Mám za sebou 10 hodin hraní a recenze i výsledná známka je dle mého gusta;) Jediný co mě trochu mrzí je mimika postav..:) njn. namlsal jsem se na videích z L.A. Noire a těžko potom zpět.
  • tak si počkáme až bude za dvě kilča v Levelu ču Score i z amaterskou češtinou *3*
    • Drom
      EA nedává hry do časopisů *7*
      • Amylee.Anderson
        Ale vydává.
        • Mohla by jsi nějakou i uvést ? *4*
          • Amylee.Anderson
            KKND, Lands of Lore.. Zkus zapátrat ;)
            • Amylee.Anderson
              Ale stále EA :P
            • Chtělo by to něco novejší.Nic proti 15 let starým hrám :]
      • nebyl mass efect v levelu?
        • Drom
          mass effect nevydavalo EA, ale microsoft. Bioware se nachalo koupit až v roce 2008 od EA
          • ME1 pro PC vyšlo v květnu 2008 a vydal ho EA, cover verze pro časopis byla také EA. Microsoft vydal pouze Xbox verzi v roce 2007 která jako cover verze k časopisu nikdy nikde nevyšla.
            • To Xspy: To si snad děláš legraci. Dragon Age že byl akční nesmysl v pláštíku RPG? Hráls to vůbec? Který akční nesmysl má herní dobu 70+ hodin? DA bylo RPG jako víno, ty jsi akční nesmysl... radši už nekomentuj, protože je očividné, že o problematice víš kulový.
            • V každém případě jednička byla RPG a dvojka je akční nesmysl . Díky Levelu za lepší polovinu příběhu . DA je akční nesmysl v pláštíku RPG od počátku ... no jestli za to nemůže management EA ....
            • Ať to bylo technicky jakkoliv, v té době patřil ME1 pod EA a CDP byl jen lokální distributor.
            • sleepless
              Vzhledem k tomu, že ME byl v Levelu ještě za mě, tak mi snad budete věřit, když vám řeknu, že původní ME vydával v ČR CD Projekt a licence šla tedy přes CDP. EA hry skutečně na covermount programově nedávala, nedává a zřejmě nikdy dávat nebude.
  • fallout
    Mě se líbí kolik je tady najednou angličtinářů... nedávno byl ve Score článek o prodejnosti her v ČR. Průzkum prokázal, že prodej ,,nelokalizovaných,, her je v ČR v podstatě nulová... prodávají se jenom lokalizované hry. Takže vzhledem ktomu počtu angličtinářu tady jsem opravdu překvapený... *1*
    • Já kupuji hry jen anglicky...proč?kupuje je přes Steam je to pro mě nejpohodlnější...jediný důvod..mám jich přes steam si 258..
    • smejki
      jestli se nepletu, tak nulová byla pouze v případě, že kupující měl na výběr mezi CZ a ENG verzí. CZ bude vždy pohodlnější. I pro anglináře. Nicméně je jisté, že prodeje ENG only budou nižší. Budou nižší, ale ziskové. Prodeje CZ by podle jejich propočtů (a páč znám pár čísel, tak tomu věřím) byly sice vyšší ale ztrátové.
      • Ne, nebude. Radeji anglictinu, nez zmrsenou cestinu, kde veci stoji 50000 autoru misto kreditu a jine excesy ceskych prekladu. Jenze to je vec, kterou clovek, co se nechce naucit jiny jazyk (nemusi to byt nutne EN) nepochopi.
        • Zdenda666 a k tej moznosti c si zapocital uz aj postovne a balne? Lebo ak nie tak podla mna to vyjde nastejno ako moznosti a a b.
          • Jasne ze pocital, free shiping ti cenu nezvedne :D (ok nekde to je libra) a pokud si pro to u nas nekdo nechopi primo do prodejny tak s cenama Ceske posty je uspora ze zahranici jeste vetsi :)
      • fallout
        Ano máš pravdu... přesně tak to bylo...
        • Pokud to přesně takto bylo, tak ten úvodní příspěvek není tak úplně pravdivý, n'est-ce pas?
          • Presne tak, najednou se dozvidame ze cela diskuze byla zbytecna protoze si autor ponechal "maly" detail pro sebe :-/
            • fallout: Jsou 3 zákazníci.První anglicky neumí vůbec.Druhý umí přůměrně anglicky.Třetí umí výborně anglicky nebo pro rejpaly dostatečně dobře a lokalizaci nepotřebuje.Všichni mají 3 možnosti jakou verzi a za kolik si mohou hru pořídit
              a) Česká verze hry prodávaná u nás za dejme tomu 1099,-
              b) Anglická verze hry prodávaná u nás za dejme tomu 1099,-
              c) Anglická verze hry prodávaná u zahraničí za dejme tomu 750,-
              Zákazník č.1 a 2 si anglickou verzi hry ze zahraničí kupovat nebudou, protože by ji i za tu nižší cenu nerozuměli.Taky samozdřejmě odpadá i možnost b)
              Volba zákazníka č.3 je jasná.Ano kdyby tady nebyla možnost c) tak i já, patřící do kategorie zákazníka č.3 bych si koupil verzi českou.Z anglické profit nemám naopak je větší šance, že ji prodám později pokud budu chtít.Tvůj výše uvedený průzkum nepracoval s možností c).On samozdřejmě ani nemohl, protože se nedá zjistit kolik zákazníků v zahraničí nakupuje.Jo kdyby ta u nás prodávaná anglická verze hry stála stejně jako v zahraničí, tak to by bylo zase něco jiného.Odpadl by důvod nakupovat v zahraničí a ten průzkum by ukázal zcela nepochybně něco jiného.Opřel jsi se o průzkum, kterému uvěří jen ....Nemužu najít to správné slovo.Tolik k tomu o čem jsi celou dobu mluvil *1*

              Edit: Ve zratce je ten pruzkum k ničemu, protože nezahrnuje možnost c).

              A k tvé reakci na Meauw : Ano 100% jich není, ale řekněme, že ti co chtejí ušetřit 350,- za každou koupenou hru v zahraničí ano.A tolik milionářů tady nebo na Slovensku tady zase tolik není kterým je to jedno :]
            • fallout
              Meauw: Jo takže podle tvojeho tvrzení si 100% lidí kteří ovládají jazyk kupuje hry v zahraničí jo... *1* to vykládej dětem v první třídě ty omyle...
            • Jenže ti co hrají v originále nenakupují tady kde je eng i cz verze sa stejně vysokou cenu, ale v zahraničí kde je ta eng verze vyjde levněji! A to že se v zahraničí dřív nenakupovalo je jen tvůj další omyl. *7*
            • fallout
              Zdenda666: Asi ani neuvědomuješ jak si mi nahrál... ale přesně o tom tady od začátku mluvím o těch co jsou hrozně nadšení z toho, že to není lokalizované, ale jak si správně podotknul, když mají na výběr tak si koupí CZ verzi... a o tom sem vlastně celou dobu mluvil... díík *2*

              Ende...
            • Chyběl ti tam ale takový menší detail, který napsal smejki.Proč by si taky někdo kupoval anglickou verzi hry, když si může koupit českou za stejnou cenu.A než se tu zase objeví nějaká narážka na angličtinaře typu "Proč si kupovali českou verzi když umí excelentně anglicky" tak je připomínám, že nakupovaní v zahraničí není nový trend.
              Ende.
            • fallout
              Nic sem si pro sebe nenechal... od začátku sem jasně psal o prodejnosti nelokalizovaných a lokalizovaných her... *3*
    • daj aj link k tvojim statistikam, nie ze by som ti neveril ale mas blbe reci
      • fallout
        kdyby jsi více četl než hloupě psal, tak by ses dočetl, že jsem to četl v časopisu Score... čti celý příspěvek ne jenom první větu! *3*
        • waw a nikde inde to nie je? akoze jedine SCORE vydalo tento clanok
    • Zdenda666
      Jaká je souvislot mezi prodejností a lidma ovladající anglický jazyk v této diskuzi ?
      Mimochodem jak to ty prodejny přežily v těch dobách kdy profi lokalizace nebyly ?
      Zkus to znova.
      • fallout
        Souvislost je úplně jednoduchá... kdyby bylo tady tolik angličtinářů jako je v této diskuzi... (v podstatě pomalu více, než lidí kteří anglicky neumí) pak si nedokážu vysvětlit proč je prodejnost nelokalizovaných her v ČR nulová... a kupování nelokalizovaných her v zahraničí není žádné vysvětlení, protože ten průzkum byl dlouhodobý a počítal prodejnost i několik let zpátky a trend kupování levnějších nelokalizovaných her v zahraničí je spíš novým trendem...
        • Asi proto, ze si kazdy normalni clovek koupi hru v zahranici, mnohdy i za vic jak polovicni cenu. Jenze to ovce, co neumi ani kvaknout jinou reci, proste nepochopi a dal bude rvat, ze chce cestinuuuu.
          • Ty tu řveš taky moulo.
        • Nevěř všemu co tady čteš.Ne všichni angličtináři skutečně tu angličtinu ovládají tak jak uvádí.Jde jim o vyvolání flamu, o nic víc.
          K tomu průzkumu.Několik let zpátky je přesněji kolik ? 4,5 let ? Už nevím přesně kdy se rozjely lokalizace her u nás ve velkém.To v tom taky hraje svoji rolia ne jen to.
          Nakupování her v zahraničí tak úplně nový trend není.Já sám nakupuju hry v zahraničí takové 3 roky možná déle.
          • fallout
            Přesně o to mi jde... že tady 80% z těch co jim angličtina nevadí sáhnou po titulkách hned jakmile to půjde... jinak s těma létama bych ti lhal, musel bych to najít a přečíst znova...
        • Prostě tu jde jen o to že tady na diskuzi je každý hrdina co umí anglicky a nic pro něj neni problém. Ale právě tito lidé jsou jedni z prvních co hned skočí po titulcích. Holt anonymita internetu dělá divy.
          • ucho
            stejně jako je tady na diskuzi každý hrdina, že si hry kupuje a přitom většina lidí krade jak straky :D (no a někdo se k tomu přiznává i veřejně :D)
            • Jo to jsou vždy pěkný diskuze pod článkama o ochranách nebo pirátství.
      • Společně s lokalizacema vznikly i prodejny. To co tady bylo předtím, bylo jen pro nepatrný počet lidí a neschánělo se to přes to co by jsme dneska nazývali prodejnami. Slyšels něco o ekonomickém pokroku, nebo jsi terpve v prvním ročníku učňáku?
        • To je fascninující.Škoda, že to není pravda.
          • fallout
            já bych řekl, že pravdu nemáš ty...
        • fallout
          přesně...
    • a muzes me rict jeden duvod proc kupovat nelokalizovanou hru v CR ?
      • fallout
        To byl ale dlouhodobý průzkum... kupování levnějších her ze zahraničí je docela nový trend...
  • SPOILER ALERT...mna najviac stvu dve veci...takmer ziadna nadvaznost na DAO, keby som sa aspon dozvedel co sa stalo s wardenom, morrigan a nasim dietatom...a takmer ziadna moznost volby...odvedu mi segru do kruhu magov? idem tam a zrusim templarov nie? no v DAII asi nie....kde je ta ospevovana moznost volby? chcem hrat za zleho a chcem dat dole koho stretnem? ani nahodou...chcem vyprasit na zaciatku tych rohatych qunari? zabudnite, pockajte si na koniec druheho dejstva....
    • SPOILER: Ona, tam ale chce. *3* Možnost volby máš v tom, jestli ji vezmeš do Hlubokých cest. Tam může umřít nebo se přidat ke strážcům. Podrobnosti zatím neznám.
      • no tak to je bohovska moznost volby...tak ci tak odide z party....nebolo by ovela lepsie vzburit sa proti templarom ked ju odvadzaju? a nech aj potom na mna v priebehu hry utocia...
        • Já vím. Jestli budeš či nebudeš mít v závěru ultra mega meč by bylo důležitější. :)
          Kirkwall je město po okraj narvané templáři. Poslední, co bys chtěl, je aby tě všichni napadli. Krom toho sestra si myslí, že by v kruhu čít dokázala.
          • ved prave o to ide...urobim rozhodnutie a nesiem jeho nasledky...a nie len tam kde mi to hra dovoli...spolocnici su sice viac integrovany do pribehu a ich osudy maju nanho priamy dopad, avsak moznost rozhovorov s nimi je dost slaba...ako priklad uvediem quest, na ktoreho konci sa chcela Isabella vyspat so Zevranom...ok, povies je aby to nerobila a ona posluchne, ale v realnom zivote by si sa s nou o tom chcel asi porozpravat, nie? (alebo rovno dat Zevrana dole;-)))...proste postavy hovoria a vyjadruju svoje nazory a ty to len pocuvas a nic...ziadna reakcia nie je mozna...
  • Whisp
    Mňa nepotešilo, že máte pevne dané oblečenie u vašich spolubojovníkov. Nechápem prečo si nemôžem vybrať brnenie do ktorého ich oblečiem. Rovnako to bolo aj v Mass Effect 2, kde ja som behal na bojisku v ťažkom brnení a vedľa mňa Miranda v tenkých šatoch z gumy, rovnako doktor Mordin v laboratórnom plášti. Dokáže to neskutočne skaziť atmosféru bojov a vžitie sa s postavami, čo je podla mňa u RPG hier celkom dôležité. Pritom v ME jednotke a aj v DA 1, ste brnenia meniť mohli.
    K tomu prekladu, po anglicky viem, používam ju aj v práci, ale aj napriek tomu uprednostňujem český preklad tituliek, keďže je to pohodlnejšie a číta sa mi to lepšie.
    • To už by bylo příliš složité, jak pro tvůrce, tak i pro hráče.
    • ales.smutny
      Co se týče estetiky, tak tady hra určitě netratí, třeba Avelin vypadá jako válečnice a ne barbarka z pulpového románu apod. Celkově hra prošla anti-klišé faceliftem. Postavám (některým) se zbroj mění sama podle toho, jakou funkci zrovna zastává. Je to trochu dějově odůvodnitelné. Z hlediska logiky a atmosféry to vytváří dojem, že jsou to skutečně vaši přátelé, které občas vezmete na výpravu než otroci co běhají jak Hawk kývne. Ale co si budem nalhávat, člověk si rád mění oblečky u všech :)
    • čeština je nadhernej a těžkej jazyk.A když si dá někdo práci z profi překladem je to radost číst.EN neumím a na stará kolena se učit nebudu .
      • Hmm..na stare kolena...to vravela aj moja mama..ked pred 10 rokmi som sa jej pytal preco si nespravila nikdy vodicak....a ups..o 10 rokov dopredu...Present Day....maminka place ze preco si nespravila vodicak......v tej istej situacii je kopa mojich znamych...ktori nevedia najst pracu..lebo nevedia jazyk...i ked prax maju.....takze stare kolena alebo nie...jazyk sa ucit je vzdy dobry napad...je to investicia.....lepsia ako Univerzitny titul ak by som to uz mal tak povedat.
  • Ja patrím k tým malo ľudom, ktorým sa táto hra fakt páči. Neskutočne sa u nej bavím. Je ušitá presne na môj vkus. Samozrejme že ak sa na ňu dívate ako na rpg tak ste sklamaní,ale ako hack and slash je to absolútna brutalitka. Proste si nemôžem pomôcť. U mňa 9/10.
  • To zdenda666: v tomto s tebou súhlasim. Tak to fungovalo. Ibaže potom to fungovalo ináč.
    A teraz odrazu niekto iba kvôli peniazom a maximalizácii svojho zisku to chce vrátiť späť.
    pretože aj lokalizácie boli pokrok. Bola to úcta k platiacemu zákaznikovi. Dnes sa radšej
    už aj u nás vrazia peniaze do slávnostných uvedení a iných marketingových somarín namiesto toho, aby sme sa k tomu, čo nás platí, správali slušne. Nie on je pre nás iba chodiaca peňaženka a jediné nad čím sa tu špekuluje je to ako ho čo najrýchlejšie čo najviac a čo najlacnejšie obrať. A podobný prístup je v tomto zasranom svete už vo všetkom. Keď ste chorý aj o vašom živote sa už rozhoduje len na základe toho, či vaša
    záchrana nebude pre poisťovňu príliš nákladna. A my aj touto teľacou ochotou nechať so sebou mávať vo všetkom a všade aj tu pri hrách tomuto iba napomáhame. Namiesto toho, aby sme za svoje peniaze žiadali primeraný prístup. Ale ako sa mi zdá, niektorým z vás
    takýto prístup k nám, ako zákaznikom pripadá už normálny. Holt, dobytok si zvykne.
  • Drom
    K lokalizaci: neumíš anglicky? počkej si na amaterskou češtinu, na které se pracuje. Konec. Nevim, co tu řešíte stále pořád dokola to samé. EA je výdělečně činná firma, nikoli charita. Pokud se jim nevyplatí překlad, tak není a nebude.
    • Na cestinu nemaji a n PR chlastacku co byla nedavno ano? Meli by prehodnotit priority...
      • na počítačové hry peníze máš, ale na kurzy angličtiny ne? Měl bys přehodnotit priority...
    • HAHAHA prej nevyplatí. Jasně oni mají výdělky desítky někdy i stovky milionů ale obyčejné titulky se jim nevyplatí to je gól.
      • Jejich finanční zpráva z konce roku 2010 říká něco jiného.
      • smejki
        ty výdělky (radši zisky) "stovky milionů" se skládají s párdolarových transakcí rozdělených mezi jednotlivé projekty, rozdělené na jednotlivé trhy. Pokud by každý trh produkoval mínus, tak do roka a do dne zavřou vrata. Proč by zisky řekněme z Německa měly sanovat prodělečný český trh? Být na jejich místě tak taky radši naseru pár lidí a prodám toho míň ale se ziskem, než abych uspokojil všechny a prodělal na tom gatě.
        • Cosi
          sorry špatné místo
          prosím o smazání
      • Drom
        že já se vůbec neco snažim vysvětlit *7*
        • MrSanta
          To je zase tóčo *1*. Někdo to buď pochopit nechce nebo nemůže. Můžeš to do nich tlačit horem dolem, ale je to marný, je to marný, je to marný.
        • Jo jo to tvé vysvětlení nemá chybu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit