Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hra v první hodině rozhodně není nudná, naopak, je svižná, akční a plná děje. Spuštění hry při použití cizí VPN je easy. Graficky to vypadá ještě o něco lépe, než jsem čekal, tady naprostá spokojenost. Taktický mód je z důvodu malého oddálení nepoužitelný, ale baví mě i ten "akční", který díky lépe umístěné kameře poskytuje větší rozhled a stejně se dá zapauzovat, což oceníte v momentě, kdy se něco pokazí a vy potřebujete mít přehled o bojišti. Hra nebude lehká, na vysoké obtížnosti rozhodně ne, pro masochisty lze separátně v menu zapnout friendly-fire. Nehrát mága posedlého ničením, asi bych si to zapnul, ale na mě už je to asi moc hardcore funkce. Pocit z boje v družině je opravdu vynikající, boje jsou opravdu pohlcující a díky tomu, že ovládáte jen jednu osobu v konkrétní moment přímo, záleží spíše na RPG statech a přípravě než na čistě taktickém ochcávání soubojového sytému. Já mám rád obojí, takže mi to velmi vyhovuje, ale pokud bych byl fanoušek čistě taktických soubojů, asi bych dal od tohohle ruce pryč.

    Pro lidi, co mají problémy s klickfestem - stačí držet levé myšítko, nemusíte to mačkat...

    Hardwarově je to jedna z náročnějších her, ale zatím mi i na maximální nastavení šlape (GTX 770) obstojně. Překvapivé je, že už první lineární lokace jsou rozlehlé - volný pohyb oceníte, ať už díky objevování různých koutů (pohozený loot, nějaké ty kytky a kovy na crafting,...) nebo prostě proto, že můžete sejít z cesty a nemáte tak pocit koridorovosti - a to se bavíme o první pasáži hry, která prostě koridorem je.

    Toť vše co mohu o hře říct po asi hodině a půl hraní. Každopádně zatím celkově skvělý dojem a naprostá natěšenost na další hraní.
    • nemít zapnutý friendly-fire je pro lamy :-) To přece není vůbec realistické, že mág vhodí fireball do hloučku nepřátel a všechny nepřátele to spálí, jen mágových přátel se to ani nedotkne.
      DA1 jsem hrál na hard (s friendly-fire) a i ten hard mi přišel easy.
      • proto to je magie a ne granat :)
        • jenomže v té hře se to vztahuje i na různé acid flasks a fire grenades (tj. nemagické, chemické výbušniny, co můžeš hodit do hloučku nepřátel) :-)
          Bez friendly-fire jsou mágové moc silní, stačí si pak udělat arcane warriora, vybavit mága silnýmm brněním + pár buffama, naběhnout do hloučku nepřátel a vyvovat sněhovou bouři nebo firestorm. Tak tu hru můžeš hrát solo. Jak říkám, je to pro lamy :-)
          • celoush
            A mně se líbí, že to může hrát každý jak chce. Pro mne automaticky neznamená, že RPG = boj. Takže pokud mne ty souboje nebudou nějak zvlášť bavit, tak nemám problém shodit obtížnost a souboje odkoukat a užít si děj, postavy a svět jako celek (jak jsem to udělal u dvojky a zachránil si tak nakonec dojem z toho dílu). Každému dle jeho libosti. Já vás chápu, že vás to tak baví, ale akceptuje, že ne každý je na tom stejně.
            • ano, máš pravdu. Taky jsem to tak už občas udělal. Rozehrál jsem hru třeba na hard, zjistil jsem, že bych v pohodě byl schopen tu hru na hard dohrát, jenže ty souboje pak trvají dýl, vlečou se, vyžadují příliš mnoho micromanagementu, přestly mne bavit, takže jsem přepnul na easy, aby souboje byly z krku co nejrychleji a mohl jsem dohrát příběh.

              Až budu hrát DAI tak to tak asi udělám, rozjedu to na hard a uvidí se, jak to budu zvládat a jak mne to bude bavit. Pokud to začne být nuda, přepnu na easy a budu sledovat jen příběh. Problém je, že s jednoduchýma soubojema RPG není RPG, protože jsi moc silný a není vidět vývoj postavy. Tj. k čemu vůbec investovat skilly, vyvíjet postavu atd., pokud to nemá žádný efekt, protože tak jak tak porazíš bez problémů všechno ve hře. Proto mám rád ve hrách určitou výzvu.

              ale jak píšeš, každému co jeho jest
          • Hm, ještě nad tím pouvažuju - u magie se to dá ještě obhájit, tu kontroluješ myslí, ale u nějakejch lahví... Zase si moc nepamatuju, že bych něco takovýho ale v Dragon Age nebo NWN2 měl zapnuté a hry mi vyhovovaly i co do soubojů.

            Jinak DAI má podle mě mizerný editor vzhledu postavy, vytvořit tam něco snesitelného bylo nad moje schopnosti, tak jsem si vybral jeden s přednastavených vzhledů a jen ho lehce doladil. Chybí mi tam funkce randomize. Sběr lootu je taky na prd, postava si tam sama nedoběhne, když je moc daleko, to mi hodně vadí, ale zvyknu si.
            • Ok, tak to bude mnou... já v tom nejsem dobrý a většinou jsem zvyklý dávat randomize dokud se mi něco nezalíbí a to jen doladím - vlasy, oči, pleť... když upravuju tvary a velikosti, tak z toho vždy vznikne něco strašnýho.
            • Hra mi ještě nedorazila, takže nemůžu popřít/potvrdit, jestli je ten editor vzhledu mizerný, ale tohle téma http://forum.bioware.com/topic/519261-post-pictures-of-your-inquisitor-here/ dokazuje, že tam jde vytvořit hodně široká škála skvěle vypadajících inkvizitorů.
              Jeden (jedna) z nejlepších je hned na první straně dole.
  • chochol99
    co povedat. Po par hodinach si neviem pomoct ale som sklamany. Ani nie tak z hry samotnej ako z jej ovladania..tak nepriatelske ovladanie (hovorim o PC) som fakt necakal. Takticka kamera je hrozna, ten slaby zoom sa neda ospravedlnit. A co ma osobne stve najviac, je nemoznost automatickeho utoku ako to bolo v hrach predtym, Teraz ked na niekoho utocim, musim drzat tlacitko mysi neustale !!! a co ma dorazilo uz uplne, kvoli comu som si musel pustit hru na maga a nie za lotra s dvoma zbranami je, ze teraz ked chodite po bojisku a utocite na nepriatelov, tak nestaci nanho kliknut a postava k nemu pride a zacne utocit. Nie. To vy musite jednotlivo chodit ku kazdej postave a na nu potom jednotlivo klikat. BLBOST. to bol dovod preco ist za maga lebo som nemusel neustale chodit od nepriatela k nepriatelovi a stacilo stat na mieste a "palit" Takisto uplne sprotost ked kliknem na nejaku vec ktore je odo mna 2 metre tak postavu ju nezdvihne ako by sme asi cakali ale vy musite prist k niecomu co chcete zdvihnut, precitat atd a az potom na to kliknut. Je to skutocne otravne. Ja len dufam ze bude aj odvratena recenzia lebo za to ovladanie by som jej strhol az 4 body celkovo..Modlim sa za patch. A ak sa to tu uz riesilo sory..
    • konzolová degenerace. Hry se dělají primárně, aby šly odládat gamepadem, PC je pro vývojáře až druhořadá platforma. Nic s tím nenaděláme, můžou za to hráči, kteří hrají víc na konzolích než na PCčkách a tím jsou větší prodeje her na konzole. Na konzolích se i míň pirátí.
      Pokud jde o ovládání, tak pitomý gamepad se myši nikdy nevyrovná
      • nerekl bych ze v pripade DAI se jedna o druhořadou platformu, pokud by tomu tak bylo neobtezovali by se udelat uplne jiné UI nez mají konzole. A ovladani je prekopane oproti konzolim taky hodne, problém je ze ne každému sedne..ale verte mi po par hodinách to prestanete vnimat.

        A uz jsem to tu psal, co je presne divného na tom když chcete neco sebrat ze se k tomu musí dojit ?
        Me to prijde normalni. Jasne ze hodne her pouziva automatiku, a clovek je na to zvykly, ale prijde mi to proste prirozene.
        Souboje diky nepritomne automatice jsou daleko zajimavejsi, clovek musí postavu opravdu ovládat. Je divne ze když seknete mecem a nepritel se pohne ze se netrefite a machnete do vzduchu..a když machat do vzduchu nechcete musite za nim dojit? Co je na tom divného? Třeba v Dark souls to je jinak? A navíc v taktickem modu při pouziti skillu postava k nepriteli dojde sama, tam to dava smysl, ale při akcni fazi souboje je to v poradku tak jak to je.

        Me cele tohle breceni kvůli ovladani prijde spis jako urcita forma lamerstvi a lenosti hrace...něco jako..ty vole, von se pohnul a ja se netrefil..a kua za stromem je další..to jako za nim mam jit? Ja nechci chodit..ja chci jen klikat a cumet...:)
        Ono když se po hraci chce něco vic nez jen sedet v roli klikajiciho pasiva, tak je z toho desnej problém. Doufam ze to Bioware necha tak jak to je, aspoň to lamy a lenochy donuti skutecne hrat a nejen cumet:)
        • problém je, aby těch soubojů nebylo zbytečně moc jako v Originu. Tam co 10 metrů to souboj a po chvíli se to stane otravné
          • prave ze densita souboju je celkem nizka..stava se mi ze nekam bezim klidne několik minut a zadny souboj.
  • 9! to je tedy něco co jsem opravdu nečekal, opravdu... ono ale se není čemu divit když i na meta, gamespot, gamesradar atp... to má kolem 9ti taky.

    Tedy je to asi nehorázná pecka, zahrát by si měli rozhodně všichni. Bez rozdílu orientace, vyznání či příslušnosti, nebo postavení. Povinnost
  • Rád bych se vyjádřil k negativním názorům a k tomu, proč je hra ve světě tak oblíbená. Ono, popravdě, se vším můžeme souhlasit s recenzentem zde. Dokonce jsem četl, že si tu někdo stěžuje, že po 2 hodinách nemůže najít žádný úkol. Pardon, ale tohle je RPG s opravdu dlouhou dobou hraní. Pokud chcete jasně stanovené mantinely a uzavřené prostředí, kupte si předchozí díl, kde budete chodit na pár metrech. Osobně jsem až do teď prozkoumával základní lokaci, poté jednu druhou, celkově tedy 2, k tomu jen kousíčky z nově otevřených lokací, na jedné teď začínám. Mám nahráno 60 hodin a už jen v první lokaci bych mohl strávit ještě x hodin doděláváním vedlejších úkolů. Nehledě na to, že se do úvodní lokací neustále vracíte, protože se vám zde postupně otevírají nové možnosti... A zabít draka je pro mě zatím na úrovni 14/15 nemožné a končím, když je drak za polovinou života. Přesto, že mám řadu "Unique" zbraní a brnění. Čili stěžovat si na to, že má hra otevřený svět je zcestné. A co si budeme nalhávat, skyrim je skvělá hra. Dragon age ale nabízí rovněž relativně otevřený svět, ne v takové míře jako skyrim, ale zažítek je to větší. Všechny dialogy jsou namluvené, hra si více pohrává se stíny a grafickým podáním celkově.... A i když mě skyrim bavil velice, dragon age inquisition mě baví víc a dokážeme si díky ní představit, jak RPG hry budou vypadat za 10, 15, 20 let....
    • Mám za sebou cca 4 lokace, odehráno 50 hodin, draka v Hinderlands jsem sejmul po 40ti minutovém boji na lvlu 8. Je to super souboj a vůbec celá hra je supr. To že se rozjíždí těch 30 hodin je pravda, a v názorech co jsem četl je jeden docela rozumný. Vypadněte z Hinderlands, protože celá hra začíná až po něm, a je zbytečně velký. Osobně jsem tam na začátku udělal všechny úkoly, a přesto se i tak bavím :-)
  • 9/10 od Games, když celé roky čekání na DAI slyším ve Fight Clubu, jak se BW už nevěří a o jejich nové/budoucí tituly není v redakci moc velký zájem? Ok, to si dám líbit. Myslím, že teď můžu v klidu vyčkat až mi hra dorazí domů a vychutnat si další epický zážitek. Škoda, že mi nedali dovču. Takhle ze mě bude mrtvola.
    • Vím jak se cítíš :D já mám naštěstí volný víkend :D ale chtěla jsem volno na pátek. :D bohužel kvůli blížícím se svátkům už to nejde :D pitomé vánoce :D
  • https://www.youtube.com/watch?v=6FNJjumaV0s
  • Škoda že na hru nebude lokalizace, možná bych ji i koupil, ale takhle určitě ne... ale všechno říká že to bude dobrá hra a čísla s recenzí skáčou dost vysoko,
    • třeba časem bude i já bych byl rád.
  • k tomu príbehu *1* - tohleto je ten aleš smutný, ktereho se nekdo pri gameplayi zeptal jestli i tahle hra obsahuje typicky biowarovsky hloupučky a špatne napsany pribeh; on se zamyslel a rekl že neví co se tím myslí; pak mu to ten dotyčný vysvetlil a on rekl že ano, protože se to ve fantasy ani nedá udelat jinak :D
    (kdyžtak je to kolem 22:36)
    • *1* podle mě to myslel tak, že to jinak nejde udělal u Bioware, jelikož oni jsou proslulý svým kýčem a klišé, oni nemají na to vytvořit originální svět a příběh. Oni raději splácají několik světu dohromady, úspěch zaručen...
  • S fakt dobrýma hrama je to stejné jako u knih. :) Fakt dobré knihy začínají nudně. První dvě kapitoly máš tolikrát chuť ji zahodit a najít si něco jiného. :) Jenže pak to začne mít grády a najednou se od ní neodtrhneš a jedeš i přes noc. :D
    Aspoň takhle to u mě probíhá. Jak u knih tak u her. Všechny hry co se mi nejvíc líbili začínali podobně. :) Takže když někdo napíše že začátek je nuda, vzbudí to ve mě spíš zájem. :D
    • Souhlas,takový Malaz je taky ze začátku dost zamotanej a pak když se to rozjede, zjistíš že čteš poklad.
    • Tak to u mě je to spíš naopak. Dobrý začátek je hodně důležitý, ať už jde o hru, knihu, film nebo cokoliv jiného. V knize může mít silný efekt už prvních pár vět, stačí se podívat na Moby Dicka, Krysaře nebo Klub rváčů. Nikdy nezapomenu na úvod Maxe Payna, Mafie, Uncharted 2 nebo Silent Hillu, protože ty intra člověku rozproudí krev a dokonale ho připraví na nadcházející jízdu.
      • Samozřejmě, že kdyby to mělo i skvělý začátek je to perfektní. Já tím jenom chtěla říci, že nudný rozjezd neznamená nutně, že to bude propadák, kterého nikdo nebude bavit. :)
  • vonTossis
    Podzimní skóre EA: Ubisoft - 1:0 *1*
    • 1:1. Dragon Age má tří DRM, takže si nemají co vyčítát...
      • nemůžeš pirátit, tak brečíš?
        • tak stejně většinu kupuji na PS4, ale rád si hru vyzkouším z torrentů to je jasné, navíc dávat 1500 za omalovánky vážně neminím, ale všem konzumentům dobrou chuť...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit