Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle toho jak píšeš asi víc než čtyři čtyřky budeš mít.
  • Chcel by som povedat. ze som tejto hrej moc neveril, prilis farieb, gicovy pribeh... z trailerov a gameplayov som usudzoval kedeco ale ja si to rad priznam.. MYLIL SOM SA :D hra je vskutku masivna, tej farebnosti tam zase moc nieje, RPG system je vskutku vcelku deep a da sa s nim vyhrat, dokonca je aj ORIGINALNy(v ramci moznosti)

    Ja som clovek, co sa rad pouci a nech mi je ponaucenim, ze nemam hru hodnotit pred vydanim... A teraz hor sa na DRAGON AGE :D
  • species
    To denuvo v mym pripade pekne backfiruje. Ja si po DA2 rozhodne nekoupim na blind dalsi EA hru a wareznout to nemuzu.

    Tim padem si to proste nezahraju a nekoupim, no co..... do ledna je her dost.
    • Přeložil bys mi tu první větu do češtiny?
      • species
        Uff no nevim moc jak. Denuvo je nazev te ochrany a tim "backfire" jsem myslel to ze ochrana ma docilit toho abych si hru koupil. Nicmene pokud si ji nemuzu nejdriv stahnout a vyzkouset tak jim svoje penize po DA2 rozhodne uz nedam.

        Takze uplne opacny efekt nez dinosauri z EA ocekavali.
    • co jsem tak přečetl, tak je to podobné jako u Lords of Fallen, 780 GTX propady mezí 40- 20 FPS, Denuvo zase způsobuje crashe hry.
  • Nezbývá než doufat že jim forma vydrží až do vydání ME4.
    • nemusíš mít vůbec strach, patos, kýč, klišé, nevkus to se jistě zcela objeví i v ME4..
      • tak jo, někdo chytrý naší konverzaci smazal .. chci ti říct že o to vubec nešlo ... vyjádřil si svuj nazor jaka je ta hra ho*no tak proč tu furt jsi .. ostatním se ta hra třeba taky nelíbí ale vyjádřej to jako normální člověk jednou (nebo vubec protože je to nezajímá) a jdou dál necpou to všem .. ostatním se to třeba líbí a to ti ta hra až tak ublížila na srdíčku že to tu musíš napsat každýmu? .. docela smutný ti řeknu :)
        • opakovaní je matka moudrosti, za chvilku jdu na pivo a až se vrátím, tak budu pokračovat...
          • tak jo tak se budem těšit co dalšího se dozvíme z tvojí chytré hlavičky :)
            • budu se snažit, snad se vrátím ještě silnější
      • ty jsi fakt skvělý, pravidelný hate příspěvek ke každému komentáři, trololololíš fakt dobře, uznávám, že jsi ve formě chlape. kudos pro tebe :D :D
        • někdo ty biodrony musí vyvažovat :)
        • dík chlape, snažím se psát jen pravdu, žádný hate .)
          • to víš :)
  • Jooooo!!! Zrovna mi přišla sms že mám hru připravenou na prodejně! Běžím si proní! Hurá! :D:D:D
    • Už instaluji! Už instaluji! Škoda že to pojede až v pátek :D:D
      • VPN - Korea/USA a hraješ (postup je 1. instalce 2. úplné vypnutí originu 3. nahození VPN na potřebný stát 4. spuštění originu/hry - není to nelegální a ani to není a v minulosti nebylo postihované)
  • fallanga
    Recenzent by se mohl trochu více rozepsat o boji. Nejvíce mě zajímají nepřátelé. Jsou to hordy slabochů jako ve dvojce nebo je to skupinka opravdu silných nepřátel? To je podle mne velmi důležité.
  • Dobrá hra, která se ale vyživuje na jménu, které vytvořili první DAO s kterými už nemá nic společného. V tom vidím hlavní rozpory mezi hodnocením novinářů a lidí, potažmo fanoušků série. Novináři chtějí konzumní, akční hru, barevnou a co nejvíce přívětivou pro hraní. My fanoušci co dohráli DAO aspoň 5x chceme graficky ošklivou hru která nás nebude mít ráda, ale bude hluboká, promyšlená a nebude jen parazitovat na jméně.
    • DAO jsem pětkrát hrál a se změnou stylizace nebo ovládání problém nemám.

      Já hry nesoudím podle obalu, ale podle toho, jak se mi hrají a jak mě baví, a tím se řídím už od dob Atari.
    • Nic moc pokus... Zas tolik se od sebe ty hry neliší, ať už tím schazuju Origins nebo chválí Inquisition, aby bylo takovýhle hodnocení založený na skutečným názoru a realitě.
  • Krescz
    hmm...mozna to opravdu bude RPG roku
    • Keyz
      Grimrock 2
      • Krescz
        taky pravda *4*
    • hmm ... možná si opravdu prozřel od posledního článku :D
  • Na úvod musím říct, že hru jsem ještě nehrála (takže počítám s tím, že budu mít mínusů jak máku, ačkoliv nebudu o hře jako takové mluvit vůbec, jen o způsobu ovládání :) ) Nicméně nerozumím tomu, proč si tolik lidí stěžuje na chybějící automatický útok. Hrála jsem už pár her, kde chyběl, a ačkoliv jsem na to zprvu koukala jak vyoraná myš, není to nic tak šíleného, jak to tady všichni popisují. Co dám takhle z hlavy - Witcher 2. V jedničce byl autoattack. A soubojový systém byl vyřešen moc hezky. Vím, že lidi na něj nadávali, že jde jen o mechanický klikání, ale mně to bavilo. Pak vyšla 2 a já najednou byla nucena postavu ovládat pomocí klávesnice. No a co? Hra na tom neutrpěla. Nebyla "horší", byla prostě "jiná". To už mě víc štvala změna ovládaní v ME, kde v prvním díle a druhém prohodili funkci pauzy z levého shiftu na mezerník (nebo obráceně, teď si nejsem jistá, už to nějaký pátek je, co jsem to naposledy hrála).

    No a teď sem s mínusama, páč odlišný názor se v Čechách trestá :)
    • Celej ten problém s ovladanim u DAI je o lamerstvi a lenosti lidi..uz jsem to jednou psal..nektery lidi proste nechteji hrat..chteji klikat na ikonky a klikat na potvory v dalce a koukat se a do rytmu mackat mezernik pro pauzu.
      • Souboje jsou hlavně pošahaný. Když se sleze víc postaviček najednou, začnou se motat jak nudle v bandě, navzájem se odstrkovat, překážet si, poskakovat na místě nebo se teleportovat na vedlejší šutr a zpátky. Nastavit kameru, aby bylo něco vidět, je většinou za trest, někde to ani nejde. Sice pěkný, ale děsně přeplácaný efekty, přes který často neni vůbec nic vidět, nepřátelé nejdou nijak hromadně zvýraznit, bejvá problém je vůbec najít v celym tom chaosu, Taktickje režim naprosto k ničemu neni a minimapa si pro jistotu dle libosti mění měřítko, aby se fakt orientovat nedalo. AI společníku je tupá, někdy se ženou za havětí přes půl mapy, jindy je jim fuk, že jim na záda funí rozběsněnej medvěd. Mimo souboj se přizabíjej padáním ze skal, do dveří chodí zásadně ve dvojicích, takže se tam šprajcnou a nejdou tam ani zpátky. Vůbec překážení je jejich silná stránka. K tomu se přidaj NPC přikovaný k podlaze, nehnou se ani o cenťák, takže z průchodu zaplněným lokálem se stává dost frustrující epizoda.
        Když přidáme úchylnej, nepřehlednej a myší neskutečně dementně se ovládající inventář, crafting, kterej už snad blbějc a složitějc udělat taky nešel.
        Videa vypadaj přinejlepším dost podivně, neosobní a nepadnoucí dabing, hrdina běhám jak s dovíčím zaraženým v zadku (možná turianská záložní zbraň).
        Společníci jsou krajně nesympatický, fakt by mě zajímalo, jak přišli na teplýho bejčka nebo zfetovanou elfku...
        Takže na celý hře je nakonec nejlepší ježdění na koni, parta se s neslyšným PFFF rozplyne v obláčku kouře, přestanou otravovat havět a harampádí roztroušené všude kolem a hurá se projíždět naprosto nevěrohodnou krajinou, kam tvůrci museli za každou cenu nahňácat úplně všechno. No Aspoň to nebude trvat dlouho, než se všude podíváte.
        • Jsem teprve na začátku,ale s tou elfkou a bejčkem máš pravdu-velice nesympatičtí:-(...hlavně elfka je mužatka jak Brno...Soubojový systém mi taky moc nesedí,ale když se někdo v jednom kuse "sjíždí"na Dark Souls,tak je to marný:-)
        • Stalo ti to za to napsat tuhle dlouhou sragoru? Když mas potrebu brečet tak hlavne nad svoji neschopnosti a mensi schopnosti chapani, kvalita hry s tim ale bohudik nemá co delat.
          • Zřejmě jo.. Jinak bych to přece nedělal, ne?
            Ovšem mužeš mi to zkusit vysvětlit, třeba to pochopim, Že sou společníci co do pohybu zmatení, s tim se celkem snažim smířit, už vcelku ignoruju pop-up "Low life", když někdo někde spadne ze skály. Mojí neschopností neumí společníci skákat, takže se každou chvíli někde i při boji zaseknou a epilepticky s sebou škubou mezi balvanem a stromem. Možná v návodu píšou, že se má chodit jen po širých přehledných pláních. A ano, nad moje chápání je, proč i vybavený itemy pořád straší v inventáři, proč ten má asi 4 řádky, ale popisek se neukazuje u označenýho předmětu, takže nejde normálně proscrolovat, nádavkem se ještě musí šašit i myší.
            Takže mi klidně můžeš vysvětlit, kde mám hledat ty kvality, třeba se jen špatně koukam...
            • Jack1947
              "Že sou společníci co do pohybu zmatení, s tim se celkem snažim smířit, už vcelku ignoruju pop-up "Low life", když někdo někde spadne ze skály"

              Promin ale tohle mi příjde směšné... *15* *2* , to je tedy na prd že se společníci zabijou nedopatřením sami pádem ze skály. To se ještě ani nedostanou do boje. *1* Jo, je to smutný no...
            • 2flash: Já bych naší dišputaci uzavřel smírem a přáním mnoha propařených nocí... *3*

              DAI je rozhodně dobrá hra. Jen mi nějak přes nos přelítla ta snaha o glorifikaci jak v recenzi, tak i v diskuzi tady. Uznávám, je to primárně konzolová hra a na PC byla zřejmě ušitá dost horkou jehlou. Z toho plynou i moje praxí získané výtky. Tudíž i recenze PS4 verze vypadá jinak, než to vidím já z pohledu čtvrt století u myši a klávesnice.

              Hry od BioWare znám, pozdní mládí u Neverwinter Nights, Dragon age 1 i 2 dohráno mnohokrát. Mass Effect je pro mě naprosto srdeční záležitost.

              Takže mě nejvíc asi mrzí, že proti naprosto konzistentnímu ME vyznívá celý DA jak dort od pejska a kočičky... Každej díl něco jinýho a dohromady jim to pasuje jen tak tak...

              Takže tak.. A teď si jdu zase vyslechnout stížnosti Vivienne, že na ní Sera vystrkuje kostnatej ehm pozadí.. (ale myslet budu na prvoplánovou kurvičku Izabelu, naivku Aveline a nejspíš i Ariu z Omegy s nejnádhernějším zadkem ve videoherních dějinách... Dyť sem tak jenom chlap..)
            • Kdybys znal hry od Bioware, tak bys vedel ze pathfinding partaku je jejich obrovsky problém uz od dob Baldurs Gate, a v DAI je to ještě zlaty, takze se jedna jednoznacne o pokrok a naopak občas ziram ze jsou všichni po kupe. Vybaveny itemy jsou v inventari proto aby když do nich chces dat nebo vyndat upgrade abys ho nemusel postave sundávat a mohl ho třeba taky snadno srovnat s vybavenim jiné postavy. Jo, pro popisek itemu musís mysi, je to problem? Stejne s ni hejbes porad a navíc to bude spis bug, nez neco co by bylo umyslne. A 4 radky v inventari? No, opet..pro Boiware je celej inventar velkej pokrok, az do DAI ho neumeli skalovat dle rozliseni, takze když hrajes třeba DA 2 nebo KOTOR ve vetsim rozlisni nez 800x600, tak se celej zmensuje umerne tomu jak to rozliseni zvyšuješ, tady je i při 1920x1080 přes celou obrazovku, neveril jsme vlastním ocim, takze me nejaky 4 radky netrapej.
              A postavy, bejcek..fetacka? No jo, mozna to je porad lepsi nez ten letitej stereotyp postav co nam Bioware serviruje uz od doby Infinity enginu.
          • On to aspoň hrál a to co hře vytýká, mohou být negativa. Spousta kritiků jen plká a neví o čem.

            To že se nám hra hodně líbí je jiná věc. Prostě nám sedla a užijeme si její kvality - jemu ne.
            Na druhou stranu, ta hra JE výjimečně podařená, uvědomil jsem si to zase včera. Po asi 3 hodinách běhání po Skyhold a užívání si rozhovorů s partou jsem objevil stáje a tam ten výběr mountů. V tu dobu už jsem byl na pokraji pozitivního zoufalství (sakra, proč někdo naplňuje tu hru tak neskutečným množstvím obsahu? i kdyby tam toho byla polovina, pořád by to byla ohromně rozsáhlá hra), ale tohle mě dorazilo. Pak jsem ještě prošel spodní patro hradu s nádhernou tajemnou knihovnou a byl jsem ztracen. Poměrně přesně to vystihl komentář mé postavy v ten moment, že je to snad nekonečné a vešla by se tam celá armáda. Stejně jako Skyhold je úžasná i celá hra, do které by se opravdu vešla armáda her dalších, včetně pár AAA rozsáhlých RPG.
            • No já ti nevím, kdyby mě ta hra štvala až tak moc, tak bych si ji asi neužil. :-)
            • Sem nikdy nikde netvrdil, že se mi to nelíbí, nebo si to neumim užít. Jen sem chtěl decentně upozornit na to, že to má spoustu život otravujících much a nesmyslů. Na nějaký blahořečení je rozhodně brzo a ještě si počkám, co vymyslí soudruzi z BW jak už slíbili na ofiko fóru po tom, co si tam chudáci museli vyslechnout...
              Tak a pro dnešek dost rozčilování, jde se hrát... *3*
    • Ono je to komplikovanější... To co níže napíšu nijak nesnižuje a nekazí fakt, že DAI je nejlepší hra série a fantastické (zatraceně dlouhé...) dobrodružství.

      1) Ovládání mimo boj je problematické při sbírání věcí. Nejde si na to zvyknout, je to takový systém - postava se ovládá při držení pravé myši, na itemy se kliká a postava neudělá ani krok k itemu, který chcete sebrat. Tato kombinace je přímo vražedná, protože musíte postavu dostat blízko předmětu, pak musíte pustit pravé myšítko, najet na item a kliknout. Je to zdlouhavé a otravné i po 30 hodinách hraní (a po 60 to bude stejně tak).

      2) V boji je problém u melee charakterů, které opět neudělají ani krok k soupeři. To se dá pochopit u plně akčních bojů, ale DAI ustrnul někde mezi.
      • add 1. A jak to funguje jinde v RPG. To můžeš sbírat předměty automaticky z druhé strany mapy??? Jak by sis to představoval?
      • Než úplně zešedivíš: doběhni k předmětu či postavě, vyskočí ti taková bublinka ikonka a prostě zmáčkni F
        • Díky, to řeší polovinu problému. Chybějící automove je sice stále problém, ale tohle pomůže hodně.
    • Jack1947
      Netrestá se odlišný názor ale odlišný názor u (ne)oblíbených uživatelů. (aspon si to myslím a pak nepopulární názory - když napíšeš "tak a ted mínusujte" takto taky moc nefunguje).

      ME bylo prohozené něco? ffuuff, no to je možné no. Možná si trochu vzpomínám matně.
      • Jak píše Azu, jednička měla pauzu na shiftu a dvojka pak na mezerníku. Trojka se pak ovládala úplně stejně, jako dvojka.
  • Chápu proč na to tolik lidí nadává - oproti Pramenům i oproti DAII je to obrovská změna. Ale změna je život a to platí i v herním průmyslu. Každý se už se musí rozhodnout jestli je Inkvizice pro něj dobrou nebo špatnou hrou. Pro mě? - Na DAI jsem čekal a držel palce ať to dopadne výborně. A podle mého gusta dopadlo. Dragon Age Inquisition bude hrou která si získá srdce mnohých, ale zároveň jí bude i mnoho zatracovat. Zatracovat ji ale předem by byla škoda - skvěla zábava, podle mě na stovky hodin.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit