Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    Těším se a kupuju. Pár věcí tam sice vypadá trochu otravně, ale bioware dělají dost dobrý hry a lore DA patří k těm lepším fantasy, které vznikly kvůli hře. Už jsem skoro na konci DAII (bylo potřeba zahrát pro doplnění informací) a už se nemůžu dočkat na inquisition.
    Chytrolíni co tady pomlouvají směšně napsané dialogy při romancích by si měli uvědomit, že bioware bralo vztahy ve hrách vždy dost s humorem a člověk se při lehce trapných a nervózních hláškách dost nasmál. Né jak jedno nejmenované RPG, které je sice jinak skvělé, ale romace je v něm hrozně kýčovitá a rádoby perfektní.
    Jinak že Varric (nebo jak se jmenuje) dělá salta je sice ostuda, ale myslím, že to přetrpím.
    • No tak to lol, ne vlastne LOL. To bylo kecu, u kazdyho clanku o tyhle hre: "Buuuu, je to moc barevne", "Buuu, vzdyt je to plastove", "Buuu, to neni vubec temne", Buuuu, ty vztahy tam jsou tak teple a trapne", "Buuu, ty dialogy jsou spatne napsane", "Buuu, ono to ma barvy a je to jako WoW". A ted "Tesim se a kupuju". To jsem jeste nevidel... :-D
      • Tak to pozor, tak ostře jsem to nikdy nekritizoval. Romance má bioware sice brakový, ale neskutečně vtipný a jaksi hloupě roztomilý. Že je hra moc barevná atd. jsem sice psal, ale po zhlédnutí celé řady hodinových letsplayů jsem změnil názor. Hrozně se mi líbí rozbouřené pobřeží, pouště atd. Navíc jsem si nějak připoměl DA I a II a zase se mi radost z tohoto lore docela vrátila. Já když něco delší dobu nehraju, tak to občas kritizuju, ale o DA jsem nedávno hodil pokec z kámošama a postupně mě to zas chytlo. Saltující trpaslík je sice blbost, ale ten pocit, když člověk shromáždí tým pestrých charů a vydá se s nima na epic battle, to prostě v bioware umí.
    • Nemám tě rád, ale tady se shodneme. +1
    • facepalm
      • na tvou mamu
  • Po dvou hodinách ve hře jsem mám zatím rozpoluplné pocity co se ovládání týče. Je na to strašně vidět, že je to udělané na konzole. Například: na zemi je loot, kliknete na něj pravým tl. myši a nic. Musíte k tomu ručně na metr dojít a znovu kliknout.

    V boji není nic jako auto attack. Každý úder musíte zmáčknout, nebo podržet klávesu. Je to extrémně intuitivní a takováhle věc nebyla v žádném z předešlých DA.

    Navíc má za hra dost velké propady FPS. Dávám to za vinu DRM.

    Perlička na závěr. Ač je moje postava Quanarijsky geroj, dvou metrové svalanaté hov*do s obouručákem, npc se o mě baví ve smyslu "she closed the rift", nebo "give it to her".

    Doufám, že vyjde nějaký patch, co tohle všechno opraví. Nicméně, kdbych hodnotil pouze technickou stránku hry, tak 5/10
    • Keyz
      ?
      Tohle tam opravdu je?

      "V boji není nic jako auto attack. Každý úder musíte zmáčknout, nebo podržet klávesu. Je to extrémně intuitivní a takováhle věc nebyla v žádném z předešlých DA."
      Tedy nelze zadat v taktickém módu útok a bude probíhat automaticky boj? To samé když hraji akčně, tak kliknou na útok a jako v DA 2 bude probíhat boj.

      To je opravdu zoufalé. Divím se, že o tom není v recenzi ani slovo. Tohle je zrovna praktická informace pro lidi, kteří si mysleli, že to bude jako v předešlých dílech. Prostě musíš nějak držet tlačítko myši a do toho ještě otáčet kameru apod...wtf
      • tohle by chtelo nejake potvrzeni pripadne dovysvetleni jak to teda je
      • Ano přesně tak. V taktickém módu automatický utok funguje. V akčním ne. Takže nastane situace kdy je nepřítel dva metry od tebe, ty na něj klikneš útok, ale tvoje postava prostě stojí a mlátí do země. Není to tak jako dříve, že k nepříteli přiběhla a začala automaticky rubat.

        A pozor, postava nechodí tam kam kliknete v akčním modu, dela tak pouze v taktickém, který je uplně na nic, jelikož má zmršený ovládání. Obrazovka se neposouvá myší, ale WSAD a má strašně malý zoom. Navíc je to naprosto nepoužitelné v jeskyních.

        No jak říkám, jestli vyjde patch co opraví ovládání (na forech už lidi spamují). tak to bude vážně dobrá hra. S koupí bych tedy raději počkal.
        • Keyz
          To hraješ PC verzi?

          Tvl jestli ano, tak proč to k*rva není v recenzi? Tohle je praktická věc, která je navíc zcela odlišná od toho jak to mají hráči zažité z předchozích dílů. Hlavně, že se tam vychvaluje kde co ale prvek, se který se budeš setkávat v každém boji.. Tak o tom tam není ani slovo *11*
          • Jinak... Mám AMD FX 6300 + 8GB ram + AMD 270X, win 8.1. Hraji na ultra, všehno vyšponované na max a hra je naprsto plynulá a vypadá úchvatně. FPS jsem neměřil (60 to ale asi nebude).
          • http://forum.bioware.com/topic/520615-pc-controls-and-suggestions/

            Zde je vše zhrnuto.
    • Jo, s tou změnou pohlaví je to bohužel bug, který se vyskytnul u celkem dost velkého množství hráčů *1* .. *7*
      Bohužel zatím jediné řešení je rozjet hru znovu (naštěstí ten bug jde ale poznat hned v prvním rozhovoru) a nejsem si jistý, jestli to kromě rozhovorů náhodou neovlivňuje i další věci, jako třeba romance - na tvém místě bych neriskoval a rozjel to znovu, pokud teda nechceš otestovat romance, které jsou určené jen pro ženské postavy a to v kůži muže :)

      Co se těch propadů týče, tak o tom se na ofic.fóru taky dost píše. Neběží ti náhodou v pozadí MSI Afterburner a nebo Fraps? Pokud ano, tak je vypni a zkus to znovu :)
      • Matně si vzpomínám že tohle dělala dříve nějaká ochrana - vytížení cpu. možná i ram. Secuerom nebo nějaká mutace, spravily to naštěstí tehdy proper crackem což u originálu bohužel nehrozí no.
        • Klidně na to může mít vliv i to DRM (zatím je to ale maximálně tak domněnka), ale fakt je, že u většiny lidí ty propady fps zatím způsoboval MSI Afterburner, Fraps a případně další programy měřící fps hry (přitom zobrazování fps na obrazovce nemusí být zrovna aktivní) a běžící v pozadí.
          Pokud si někdo potřebuje měřit ve hře fps, tak může využít příkazové řádky .. přesný příkaz teď nevím, ale jde snadno dohledat, je to nějaký obecný pro frostbite
          • No a příkazovou řádku na nahrávání abych nemusel používat FRAPS bys neměl?
            • Ne, ale existují i jiné aplikace, které to umí - i nVidia a AMD tuto fci mají ve svém SW obsaženu, pokud se nepletu.

              Nicméně snad to nebude trvalý problém a pokud jej neopraví hned ten první patch (který by snad do pátku měl opravdu vyjít), tak snad hned nějaký další.
        • Denuro je od stejných lidi jako securom
          • Jo, aha tak odtud vítr tedy vane :-D
            No ted se hlavně modlit aby to nebylo jako zmíněný Securom (nějaká lepší verze) protože ten se nedal pořádně kreknout.
      • v pozadí běží Denovu tak akorát :D..
        • Co si to vymýšlíš, vždyť to ani google neumí vyhledat a ten ví všechno a nic nezapomíná. ;-)
    • třeba jsou Quanari podobojí *3*
      • víš co vůbec "podobojí" znamená?
        • něco s husitama *6*
    • *neintuitivní
  • Tak abych prozatím shrnul svůj názor po asi 6 hodinách hraní. Svět daleko víc připomíná DA:O. Různý lokace (ne jako ta prasečina v DA2), smysluplný příběh (ano, příběh DA2 byl opravdu "geniální"), plno postav. Systém rozhovorů mi sice víc vyhovoval v prvním díle, ale tohle se taky dá přežít. Ohledně rozlohy, když vezmu jenom mapu v okolí Rudoskalí, je doopravdy ohromná. Bohužel to na mě působí (včetně ukazatelů a vedlejších questů) že tvůrci prostě okopírovali styl Skyrimu včetně generických bojů. Zároveň částečně obšlehli i MMO rift. To vše zasadili do universa DA. Nicméně hra jako taková není špatná. Taktický režim nepoužívám, takže mi jeho ovládání nevadí. Za mága s novým ovládáním útoků taky problém nemám, ale za warriora nebo rogue už bych asi problém měl. Jsem jen zvědav na celkovou délku hry a jak se začnou projevovat rozhodnutí. Prozatím ovšem hra ve všech aspektech natrhává triko svému otřesnému předchůdci DA2. Nechci předbíhat, jsem v podstatě na začátku, ale přesto mám pocit, že DA:O s Awakeningem stejně Inquisition už nepřekoná. Holt svatá trojka od Bioware už navždy zůstane SW:KOTOR, Mass Effect a DA:O. Ale necháme se překvapit.
    • Pseudovolby ?
      Pak doporučuji seriál Rozpaky kuchaře Svatopluka *3*
    • Tak jsem konečně poznal, v čem je jádro pudla a co se mi od začátku tak úplně nezdálo. Ok, beru, že mě vedlejší questy zdržují od zajímavého hlavního příběhu, aby se natáhla herní doba. Je tu ale háček. V DA:O jsem vedlejší questy plnil, protože jsem chtěl a bavily mě, ne proto, abych dosáhl určité hranice bodů, která mi následně dovolí pokračovat v hlavním příběhu. Ale tohle by se dalo vzhledem k rozloze hry tolerovat. Co byl však okamžik, co mi otevřel oči a vytočil mě téměř do ruda... Dragon Age Origins byla jedinečná hra zejména díky tomu, že jsem si mohl rozhodnout o čemkoliv a moje slovo bylo v podstatě svatým řádem. Jak jsem řekl, tak se stalo. To bylo to, co dělalo tu hru jedinečnou. Ovšem jak se zdá, DA:I pokračuje ve šlépějích prostředního bratra. Jo, bezva, můžu si rozhodnout, jestli se přidám na stranu mágů, nebo templářů, můžu si vybrat, jestli onoho člena vezmu nebo nevezmu do
      družiny. Pecka. Bohužel mě dost deptá, že pokud v rámci příběhu mám tři volby, ať vyberu kteroukoliv z nich, výsledek dopadne stejně. To byla věc, kterou jsem DA2 neodpustil. Ne tupej příběh, ne opakující se stejný lokace, ne nudnou grafiku... Ale to, že jsem skoro nemohl ovlivnit vývoj příběhu. A bohužel DA:I do jisté míry funguje podobně. A to je něco, co hře, která má tu drzost honosit se názvem Dragon Age (by Bioware) prostě neodpustím. Ale abych nebyl nespravedlivý, když jsem si kdysi DA2 koupil jako novinku, nedala mi zdaleka tolik zábavy, jako DA:I, kterou jsem koupil nedávno. Bohužel, jak jsem již psal výše, kvalit Origins žádný další DA jmenovec prostě nedosáhl.
      • coze? ty si prave objevil svet pseudovoleb od bioware? to tu je minimalne od sw kotor (i kdyz tam se za temnyho dalo aspon sejmout par postav, ktery jako svetlej mel na vyber v parte)

        a ani da:o v tomhle nebyl o nic lepsi (ale hral jsem jen vanillu bez dlcs)
        • Tak teď nevím, jestli jsme oba hráli stejnou hru s názvem Dragon Age Origins. Tam jsi občas neměl možnost někoho zabít, nebo se rozhodnout přesně podle svých představ. Co se týče KOTOR, to samé. Mass Effect též ok. Ale ten systém pseudovoleb, co nastartovali s DA2, se tomu všemu vysmívá.
          • dyt rikam, ze ty pseudovolby jsou u bioware dennim chlebem minimalne uz to kotor, proto se divim, ze to vycitas inkvizici, kdyz nic jinyho se ani cekat nedalo
            • ja zase nechapu, proc je pro tolik lidi dulezity aby mělo co nejvic moznost rozhodovat o tom jak se bude vyvíjet pribeh. Nejaka zasadni rozhodntuti v DAI jsou a to myslim staci, nevim proc tolik lidi touzi po tom mit kontrolu nad kazdou blbosti co se muze stat a jsou desne urazeny když mají tri volby ktere vedou k tomu samemu jen s jinym textem a vyznenim. Me osobne neustale rozhodovani o kazde blbine spis otravuje, staci par zásadních.
  • ravux
    Jednicka byla super, dvojka ani nestala za spusteni a trojku jsem musel smazat kvuli zpíčenému soubojovemu systemu.
  • jestli chce hrat nekdo uz dneska tak se staci pripojit na korejske vpn
  • Keyz
    Nedobré ovládání na PC

    http://forum.bioware.com/topic/520615-pc-controls-and-suggestions/
    http://forum.bioware.com/topic/520356-pc-controls-tactical-camera-ai-complaintssuggestions-thread/

    Dík uživateli: "Flynn"

    Některé věci jsou opravu otravné, když zasahují do bojů které hráč podstupuje často. Divný, že to recenzentovi nevadilo. Jak se říká, člověk si zvykne na všechno. Na lepší i na horší.

    Jak někoho napadlo, že jakmile v taktickém módu vyberu postavu tak tam skočí kamera? To je taková blbost. Tedy koukám na místo kde něco plánuji a hodí mě to zase zpátky. Ano na PC tohle prostě není možné udělat a museli pro daný prvek vyrobit speciální HW *7*
  • Dobra recenze.! :)
  • Příběh, v jehož vyprávění tkví největší síla hry,... Nevěřim tomu, už jednička měla děj dost plochej a nezajímavej děj a jak byl chválenej. Ale možná měla jen já jsem holt asi zkažený hrama, jako Final Fantasy VII, které prostě mojí laťku vnímání úrovně příběhu (a všeho co k němu patří) v RPG hrách nahodil poměrně hodně vysoko a tak mě prostě jen tak něco nevyvede z rovnováhy a neoslní. Jako hra to byla zábavná, ale něměla ten dějovej šmrnc. Dvojku sem po uvodnim souboji odinstaloval a šel se vyzvracet a to prosim hra dostávala samé osmičky.
    Takže tady u inkvizice nevěřim ani hodnocení ani kvalitnímu strhujícímu ději- ano jsem skeptický, ale ta hra si nic jiného nezaslouží po tom co předvedl předchůdce a kombinace s kolaborátní korporací, kterou je EA tomu rozhodně nepomáhá.
    • každý final fantasy má lepší příběh než příběh od Bioware i XIII- 2 je lepší než Ass Deffect apod. vymažmozky...
      • FFXIII bylo dost špatný a hlavně ten příběh byl pro fanouška FF něco, jako výplach mozku a hrozná muka, bolest, sebezapření. Dost to poškodilo jméno celé serii. Která dostala zabrat teda během poslední let hodně slušně, bohužel... ale to sem nepatří....
        • samozřejmě, že byl špatný, to všichni ví, ale pořád je to lepší než příběh v Mass Effectu, to mě nikdo nevymluví, sice jsou si blízko dna, ale XIII je dál od propasti...
    • souhlasím že ten Gaiderův svět je docela nudný. Osobně mi Thedas taky nepřipadá nic extra. DA1 mělo příběh hrozný, DA2 o něco lepší. Ten konflikt mágové/templáři, co nám ta hra vnucuje mi přijde umělý a tlačí nás do falešných morálních dilemat (osobně se ale těším, že zmasakruju každého templáře co objevím). Mágové i templáři se chovají nepřirozeně. Thedas je pro mne asi nejnudnější z virtuálních světů vytvořených Bioware - Forgotten Realms, Mass Effect, Star Wars, Jade Empire

      FFVII jsem nehrál, ale někdy to třeba napravím (přes emulátor + gamepad). Hrál jsem Xenogears a ta hra má nejlepší příběh ze všech počítačových her co znám, lepší, hlubší a zajímavější než Planescape Torment, jen to provedené těch JRPG je mizerné (dětské postavičky, nudné nekonečné souboje)
      • celoush
        Forgotten Realms (*1987 ofiko) nevytvořilo Bioware (*1995). Jde o campaign set pro D&D (autorem je Ed Greenwood + TSR). Osobně se mi Thedas líbí a přijde mi v mnoha ohledem dobře vyvážený, ale nějaký širším znalcem existujících herních světů teda zrovna nejsem.
      • Ta hra je na steamu takže nepotřebuješ emulátor... Jen je potřeba překousnou tu grafickou stránku roku 96... mě ale absolutně vyhovuje, zkusil sem nějakej grafickej mod, ale to prostě neni ono, navíc mi to pak přijde mnohem hnusnější. Ten syl postav má svoje kouzlo a dodává některým komickým chvilkám větší vtipnost. Jinak pozadí je super i dnes. Ale jak říkám pro člověka co to tenkrát nehrál to bude hodně problematický zkousnout.

        Jinak k DA:I ja to stejně zase pořídim, ale počkám na slevu.
        Jo zrovna Planecape byl z těch PC RPG her muj oblíbenej a měl hodně povedený zvraty i dějovou linku. Planescape je srdcovka.
        Xenogears sem nehrál - tehdá to bylo na PS1 nesehnatelný a po těch letech jsem se k tomu už pak ani nějak nedokopal a tedka zas neni čas a člověk stárne...
        • sám to s tím časem a stárnutím znám, už mám taky 30 na krku :-)
          ale tyto staré hry se dají hrát i dnes. Xenogears jsem hrál na emulátoru asi před dvěma lety. A není to tak dávno, co jsem hrál další skvosty jrpg - Chrono Cross, Chrono Trigger, Secret of Mana. Chrono Cross je další naprsto geniální hra v pohodě hratelná a vysoce zábavná i dnes (odzkoušeno). Final Fantasy jsem hrál jen jednu, tuším číslo V nebo VI, na konzoli asi před deseti lety a bylo to taky užasné. Tato série mne téměř minula, ale věřím je výborná (hlavně příběhově, ty souboje na těch jrpg se mi moc nelíbí)
  • Hru jsem si koupil a těším se až začnu hrát, prudit a říkat co a jak je špatné, to můžu až budu tak v půlce :) a hodnotit jako celek skutečně až po dohrání....jo jsou výjimky jako třeba Black Ops a tak, tam mi začaly pomalu krvácet oči, takže to dohrát nešlo :p
  • TheGGG
    Tak už to hraju na svým PCčku a zatím to vypadá na solidní pařbu. Cutsceny běžící na zamknutých 30fps jsou děs, ten přechod mezi hrou co běží na 60 a cutscenou co běží na 30 je na vraždu. Dále je dost otravný, že útoky nejsou automatický a člověk musí klikat, myšítko se pak ve hře dost ztrácí. + Postavy se dost lesknou a bylo třeba vypnout origin ve hře, aby to běželo plynule.
    Jinak ale pecka, fakt radost vrhnout se znovu do tohoto světa (pravda, sotva jsem dohrál DA2), ještě přečíst poslední knížku, nejlépe v AJ, aby se člověk nekroutil nad českými překlady (když už jsem hrál všechny díly v AJ) a bude vymalováno. Takže jo, dávám tomu zatím slušných Bíbrovských 9/10, po asi 20 minutách hraní *1* *1*
    • Myšítko stačí držet.
      • TheGGG
        JJ, už jsem na to přišel *1* *1*
    • hanba
    • Rhulad
      to si taky úplně zdegenroval, vždycky jsi mě připadal takový normální, co se týkalo fantasy, teď čteš největši braky a hraješ takový sračkyy jo??? nebo je to jen trolling(doufám)?
      • Kdyby vyšla hra podle Malazu, tak si ji zahraji hned. Bohužel nic takového tu na trhu není. To máš jako s jídlem. Jednou za čas si dáš nějakou papu v restauraci, ale když není po ruce nic jinýho, koupíš bagetu z automatu. Né že by hry od bioware byly tak špatné, ale chci tím říct, že než brečet nad tím, že nevyšla žádná super master propracovaná fantasy hra, radši si zahraji nějaké RPG, které má alespoň na poměry lore vzniklých čistě kvůli hře dost soliní úroveň.
        Jinak neznáš mě, podle tebe bych asi byl konzument a degenerát největšího řádu (né že by mě nějak zajímal tvůj názor *3* ), ale já jsem fantasy/sci-fi NERD s širokým záběrem i do anime či komixů od marvelu a DC. Nemám sebemenší problém s brakovou tvorbou.
        Ano, stále je pro mě Malaz možná nej. fantasy série co jsem četl, ale to neznamená, že si klidně nepřečtu i nějaký 300 stránkový fantasy podle hry. Nebo si nezajdu do kina na 300, prostě brak neznamená, že jen něco Ble.
        • Rhulad
          zrovna Dragon Age snad nemůže nazvat ani brakovou literaturou, to je spíš toaletní papír. No budiž, asi máš dost času čist takové věci...
          • TheGGG
            Každého názor, rád si počtu nějaké doplňující info ke hře. Právě mám rozečteny tak 4 knížky a každá je v úplně jiné literární kvalitě a vůbec nemám problém.
          • taky jsem to četl nedávno, na Kindlu knížku přečteš za den dva. Souhlasím že v rámci literatury je to podpůrměrné fantasy. Na druhou když chce člověk hrát tu hru a proniknout do toho světa tak se to hodí, protože ti to ten svět líp dokreslí
    • Jack1947
      Proč to radši nehraješ na gamepadu, tam se to hraje přece lépe mysli!
      • na gamepade sa to hra lepsie? kamarat ty si taky zaostaly ze mi ta je az luto :D gamepad je pre mentalne retardovanych ludi da sa na tom hrat uplne ze MAX nejaky sport ale takato hra kde potrebujes 20tlacitok vyuzivat? daj sa liecit prosim ta :Đ
      • DA jsem hrál vždy na PC a tak jsem nemohl teď přesedlat na PS4. Todle chci hrát ve svém temném koutku. A proč si k PC nepřipnu gamepad? No hrál jsem asi 20 minut, tak nebyl eště čas
        • Jack1947
          Aha tak to jo, prosím nedělej ostudu a gamepad připoj šak se to na něm hraje líp ne. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší