Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lotr
    Pořád se nemohu rozhodnout. Hra má ochranu Denuvo která podle všeho perfektně ničí SSD disk. (zapisuje okolo 30 GB dat za hodinu protože šifruje herní kód a tím snižuje životnost SSD disků)
    Ale zas vypadá dobře a chtěl jsem si koupit nový.
    No budu nad koupí ještě hodně přemýšlet.

    Popřípadě si jí koupím až bude crack který ochranu odstraní. Upřímně nevím. Politika EA která aktivně ohrožuje zákazníky mi prostě vadí.
    Ale hra vypadá dobře.
    • Kéž bych měl tak velké SSD abych na něj mohl instalovat hry. :-) Nemám tam nic a ze 120 GB mi zbývá 50... každopádně pokud by to byla pravda, tak je to špatné.
      • Instalovat můžeš kam chceš, ale ochrana samozřejmě zapisuje na systémový disk, což bývá právě SSD :-)
    • Keyz
      Žádný věrohodný test není a nemůže ani být, protože nelze porovnat jak se chová hra s danou ochranu a bez ní. Jakmile bude crack (jestli), pak je možné to porovnat. Bude to muset být ale crack, který tu ochranu zruší (tedy přímo .exe sobor) a ne nějaký loader. Jestli je vůbec možné loader použít. Jako to je u Uplay atd.

      Ty informace asi čerpáš z jistého fóra, kde někdo dal odkaz s obrázek na ruském fóru kde se o tom psalo. A to je vše. Nic víc *3*
      • Lotr
        Nepopírám. O Denuvo jsem přečetl vše co jsem našel a tak ta ochrana funguje. Ale sám doufám že jde jen o klepy.
        To by prostě už bylo až příliš.
        • Keyz
          Bohužel, je to možné. Některé ochrany byly podobně debilní a bylo lepší to hrát s crackem *16*
          Snad se objasní jak to v praxi funguje.
    • species
      muj clovek toto, co nemuzu vyzkouset wareznuty jednoduse nekupuju. A hry co na tebe forcuji origin, udontplay a podobny kraviny crackuju i koupeny.
      • By mě zajímalo, jak chodíš na filmy do kina nebo jak chodíš do hospody na pivo, když vše chceš nejdřív zadarmo vyzkoušet *1*
        • Filmy sem prosím radši ani netahej. Proč bych měl jít do kina kde jsem asi jedinej co se přišel podívat na film? Ostatní mě přijdou že se tam přišli buďto najíst, probrat co se stalo během dne nebo zalovit v kalhotkách partnerky. To mám jít v určitý čas, na určité místo a bez možnosti odskočit si s pauzou? A ještě za to platit poměrně velké peníze? Vzhledem k tomu kolik to bude stát na DVD kde si to budu moci pustit kolikrát budu chtít. Filmy mám rád, ale kino vidím fakt jen na to lovení v kalhotkách.
        • Před filmem si pustím trailer a v hospodě není nic špatného na tom, nejprve ochutnat a pak si vybrat značku, kterou budu preferovat. Ty to taky nemáš jinak. Každopádně na hru demo už dneska neseženeš. Navíc cena piva a hry je trochu jiný poměr. I lístku do kina.
        • Tak treba ja kdyz jdu nekam na pivo, kde treba toci znacku, kterou neznam, nebo jsem ji nekolit let nemel moznost zkusit, tak si dam jedno a kdyz mi nechutna, tak uz si dalsi neobjednam. Ale pokud mi chutna, jsem schopen za vecer "mlasknout" i 10 kousku a pujdu do te hospody treba i vicekrat. Kdyby mi v hospode rekli ze tech piv musim vypit 10 a predem je zaplatit, jeste predtim nez si dam to prvni, poslal bych je na 3 doby do <>.

          Ja celkove lidi, kteri vyuzivaji to, k cemu byl warez urcen, tedy try before buy (nekupuj zajice v pytli), chapu. Sam toho moc nevyuzivam, protoze s tim malem casu, ktery u her travim a s temi vsemi slevovymi akcemi mam naopak spise problem s tim, abych si vsechno koupene zahral a casto se mi stane, ze hru, o ktere jsem si myslel, ze me bude bavit, po par hodinach odinstalovavam. Byt to hra za litr, byl bych nastvan. Kdyz je to za 10-15 babek, tak nad tim mavnu rukou.

          Kdysi byval takovy zvyk, ze vychazely demoverze, ze ktere se velice casto dalo poznat, jaka hra je a jestli ma smysl si ji koupit (treba demoverzi na Diablo 1, ktera koncila zabitim Butchera jsem hral asi 100x), ale tenhle zvyk nejak zmizel a pokud lidi nemaji moznost si hru vyzkouset, vezmou za vdek warezem, ktery jim tuto sluzbu poskytne. A pokud to neni ani na warezu, tak holt pockaji, nez hra slevni na zlomek ceny, aby je ta pripadna ztrata tak nebolela.
          • species
            Diky, lidi co tuto problematiku chapou je opravdu malo.

            Ja si zas pamatuju demo c&c: tiberiar sun, tam byly dokonce nejaky mise exkluzivni pro demo, tez jsem to hral asi stokrat.

            A pak prislo EA a westwood zlikvidovalo...
        • species
          To je jeste sranda, ale koupe takovyh kondomu je vzdycky strast.
    • Tahle aféra o Denuvo ochraně je až hysterický vyhrocená. Nikdo nikdy nepotvrdil, že mít DA: I s Denuvo ochranou vám zničí harddisk, to vše jsou jen spekulace založeny a všemožných polopravdách, které ale dohromady moc smysl nedávají.

      FIFA '15 nebo Lords of the Fallen také mají stejnou ochranu. První i po měsíci je stále bez jakýchkoliv technických závad, druhý pak trpí primárně špatnou optimalizací. Ano, Denuvo není bezchybná záležitost, ale ty nejzásadnější důvody, proč se to lidé snaží poplivat - část tvůrců udělala kontroverzního SecuROM + hry s touto ochranou se zatím nedají cracknout tzn. zpirátit zadara - jsou vážně absurdní.

      Tohle tvoření davové paniky nikomu neprospěje.
      • species
        Pro SSD disky neni dobre caste zapisovani a prepisovani dat. Denuvo funguje presne na tomhle principu.

        Co vis chces? Samozrejme ti nebouchne HDD hned jak si to nainstalujes.

        Pr*ser je spis v tom ze v cene hry je i cena za ochranu kterou TY nepotrebujes a presto ji platis kvuli piratum, ktery ty nejsi.

        DRM proste tresta platiti zakazniky.
        • Ne. Piráti trestají platící zákazníky.
          • species
            To je ale peknej blabol cos ted rekl.
            • "Kdyby se v době, kdy vývoj velkých her přesahuje cenově vývoj hollywoodských blockbusterů, tolik nelegálně nestahovalo, tak by se tolik nesnažili vydavatelé tomu zabránit. Takže ne, není to blábol. Za takhle hardcore DRM může pirátská komunita."

              A že tomu ta kvalita her a celková hratelnost včetně zábavy odpovídá, že?

              Nejde to házet vše do jednoho pytle, nemůžu říct že starší hry byly lepší než nový, nebo že indie je lepší jak AAA, ale ten trend tu prostě vidím.

              To už jsem fakt tak starej nebo co když se chci u hry bavit a opravdu ji hrát? Je normální upřednostnit vizuální orgie před hratelností?

              Filmová studia musela v minulosti opakovaně padat na držku protože zjišťovali že jejich přemrštěné náklady jim s ubývajícími diváky nikdo nezaplatí. Prostě nepoučitelní.
            • species
              Ale ja si hry treba stahuju(takze prispivam do statistiky) a pak je budto koupim nebo smazu. Takze jsem ted v pozici potencionalniho zakaznika a dost me ta DRM omezuje.

              Kazdopadne stahuje se i Witcher a presto CDprojekt ukazuje ze to jde i bez DRM, stale je zli pirati nezkrachovali.

              Me jakozto platiciho zakaznika nezajimaji protipiratske ochrany, nehodlam je financovat a rozhodne je nechci ve svych hrach "na pozadi"

              Tohle ale delaj vydavatele, ne pirati.
            • inac povedane, za DRM mozu potencionalni zakaznici
              vysvetli mi, kde inde, okrem tych debilnych velkych vydavatelov hier/muziky/filmov trestaju svojich zakaznikov pri kupe ich tovaru? :)
              (taka DRM pri aute by bola psina, nikto iny nesmie soferovat auto, ktore som ja kupil - 4 auta do kazdej domacnosti!, popripade asociacia na denuvo - kup si knihu a vydavatel ti posle pri kazdom jej citani agenta, ktory ti prebehne cely barak a skontroluje ci ju nahodou neopisujes na papier pri jej citani)
            • Kdyby se v době, kdy vývoj velkých her přesahuje cenově vývoj hollywoodských blockbusterů, tolik nelegálně nestahovalo, tak by se tolik nesnažili vydavatelé tomu zabránit. Takže ne, není to blábol. Za takhle hardcore DRM může pirátská komunita.
    • Nakej dukaz o tom niceni ssd?
      • Lotr
        Jen screen z toho jak DAI.exe zapisuje data.

        Není to samozřejmě potvrzené. Topic ve kterém jsem se ptal na ofi fóru bylo ihned smazaný a já dostal ban. Což není moc pěkné jednání. Ptal jsem se slušně co je na tom pravdy a zda mi to mohou jako případnému zákazníku vyvrátit.
  • offline to hrat asi nejde ze ?
    • mělo by jit, ovšem az potom co to aktivujes online. Online funkce jsou jen multiplayer kterej nemá se single nic spolecnyho a napojeni na aplikaci keep kam to odesila postup hrou a je to rovněž pro samotny hrani nepodstatny. Staci teda aktivovat online a pak muzes klido hrat offline.
      • hm to by bylo celkem fajn, pres vanoce budu asi bez netu, takze by se to siklo
  • Nemůžu si pomoct, ale proč všechny exteriéry vypadají tak umělohmotně a naleštěně jak vozovka v NFS?
    • AAA hele GGG nazdar, tak co, ještě tě pořád straší saltující trpaslíci, nebo už si to dokázal překonat? :)
    • Stejnej engine - Frostbite.
  • První verze 2014 do update 5 v poho. Poslední verze s update 10 je tragédie. Hra padá bez chybové hlášky v klíčových soubojích a dál se nepohnete. Na EA diskuzi je plno příspěvků a žádná oficiální odpověď. Nezbývá než doufat, že to vyřeší update 11. Do té doby nehratelné a naposled jsem si koupil neodladěnou hru. Co se týče HW tam problém nehledejte, nic lepšího totiž není na trhu, zatím. :)
  • jestli je to pravda co tu čtu v diskuzi, že ta Denovo ochrana zapisuje 30 GB dat na disk za hodinu, tak si to nekoupím dokud na to nebude funkční crack. Nemám zájem si ničit svůj ne právě levný SSD harddisk na notebooku (SSD disky mají stejně jako flashka omezený počet přepsání, pak zdechnou). Bioware jsem měl vždycky rád, ale od té doby co odtud odešli zakladatelé a převzala to EA, tak se obávám, že zanedlouho už žádné Bioware nebude

    EA už má pod sebou celý hřbitov: Origin, Westwood, Bullfrog, Bioware ....
    • TheGGG
      pfff, klasická histerie bandy haterů. To je jako kdybych začal prohlašovat, že hraní her od blizzardu způsobuje ebolu a psotník. *15*
      • Blbe, ta ochrana opravdu zapisuje kvanta dat. A píše se hysterie.
        • ty si přece žádnou hru od EA nikdy nekoupíš, tak co tady ještě děláš?
      • a pritom zpusobuje jenom epilepsii *5*
    • jenom koko+ si koupí ssd disk
      • Odborník se hned pozná.
      • to muze rict jenom ubozak, ktery evidentne vubec netusi o cem mluvi. *7*
      • skor by som povedal, ze len koko (a ak hrac, tak dvojity koko) si v dnesnej dobe moze kupitmechanicky systemovy disk :)
        Teda minimalne 1 disk je vzdy ssd
    • neni to pravda http://forum.bioware.com/topic/520802-denuvo-is-not-frying-your-hard-drive/
      • Díky
        Ten ma*or, co si to vymyslel, by měl dostat doživotí bez her. :-)
  • Keyz
    To jsem zvědav.

    Zajímalo by mě, zda je možné změnit skilly u společníku (jestli již nějaké mají) a na kolik stromů dovedností se dá zaměřit, tak aby je měl hráč ke konci hry vytrénované na maximu.

    Ty přednastavené skilly u společníku dost omezovali možné sestavení party. Případně to byly vyhozené body, jestliže jsem chtěl z lučišníka nějakého zloděje a pod.
    • Neboj ve hře jsou knížky kterýma mužeš pře-specovat partu takže je jen na tobě jak je uděláš ... a s těma stromama to netuším tipoval bych dva asi možná tři
  • hooodně podezřelé je, že ty recenze co vyšly minulý ten po embargu byly same 9/10 nebo 10/10 a dneska např. Gaming Age 67%, 4Players.de 59%
    • Zatial som len sledoval walkthrough na youtube takze sa neda sudit, ale neprislo mi to moc dobre. Hodne fetch questov a "close rift" questov, dost nudne dialogy a charaktery + enemy respawn rovnaky ako v DA2 vratane za chrbtom atd. Tiez mi prislo ze loot je genericky a generovany podla levelu hraca. Hra vypada skvele ale na zabitie 80+ hodin to vypada byt robene pre ludi ktori si moc nevazia svoj zivot. Dialogy a pribeh z toho co som videl postradali akekolvek hodnoty alebo zaujimave zvraty ktore by ma do hry chceli vtiahnut. Doporucujem byt opatrny a radsej pockat hlavne na recenzie hracov po nete, ten uvodny boom pozitivnych verdiktov sa mi nezda.
  • Me porad desi ty postavy co si muzu(musim) najmout do druziny. Vazne mi neni vubec nikdo sympaticky.
  • Morraw
    Pff, tak já nevím furt. Ještě si týden dávám na rozmyšlenou. Láká mě, že si konečně můžu vytvořit qunari, open world, být zlý a dělat častá rozhodnutí ovlivňující herní svět, velké množství obsahu.
    Čeho se bojím, že mě to po třeba 30-50hh přestane bavit, ptže to bude furt dokola, že mě nebudou bavit souboje, bude mi vadit ovládání, taktický režim bude k ničemu, technicky to bude taky naprd nebo mi to nepojede atd
    No jak bude nejhůř, tak to koupím a kdyžtak v rámci 24h záruky vrátím.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší