Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jan.pospisil.35
    jasně konzolisti sou ted na koni protože budou mít nový hračky který konečně posunou latku výš ale jak dlouho bude trvat než budou zase zastaralý? Nehledě na to že na PC (teda spon pro mě) nejsou hry hlavní. aA k tématu. Já se nejvíc asi těšim na Zaklínače, Armu3 a Rome total war + samozřejmě spousta drobnějších her o kterých konzolisti ani neslyšeli (rejp) *1*
    • No PS3 a Xbox360 to trvalo docela hodne dlouho nez zastarali...
      • jan.pospisil.35
        jasně že to trvalo dlouho když určujou standard navíc by bylo dost blbí kdyby konzole která má vydržet na trhu tak odhadem sedum+- let zastarala za dva roky nehledě na to že ps3 a X360 byl při vydání dost nad pruměrnym PC což teda aspon u mého železa se o nové generaci říct nedá bohužel
        • Tak já měl PS3 za poslední 3 roky 2x. Poprvé jsem na něm hrál Heavy Rain, Red Dead Redemption a Uncharted 2. Už v té době bylo na první pohled patrné, že je to osekané oproti tomu, co dokázala zobrazit moje GTX 470.

          Teď jsem si na aukru opět koupil PS3 kvůli The Last of Us a opět to na mě dýchlo. Většina scén se odehrává na 5x5 metrech obehnané zdmi baráků (na pohledy do dálky zapoměň), scéna je kompletně statická, krom předdefinovaných 2-3 objektů na scéně (vlající vlajka, apod.). Interaktivita je minimální, nemůžeš nic dělat, opět krom 1-2 objektů, které se mohou pohnout. A i při tomto minimalizmu je vidět to nízké rozlišení a aliasing. Věci na první pohled vypadají zajímavě, ale jakmile se na ně zaměříš, tak ten pocit zmizí, byť je vidět, že do toho šlo hodně a každý pixel byl promyšlen.
          • TheGGG
            WTF co to je za hromadu keců, uncharted 2 a 3 mají naprosto skvostnou grafiku a žádnýho omezení jsem si nevšim. Ta tvá GTX 470 je pěkně zastaralý vrak, sorry, ale na tom by sis the last of us nezahrál
            • Hanzales
              Já původně zamýšlel druhou 560ku, ale právě z obav toho microstutteringu asi vezmu něco kolem jedné 670ky. Na ty autíška mít jen jeden monitor, to je jako si vypíchnout oko. Alespoň všechny ty reakce lidí na simracing portálech popisují, že jak to jednou člověk zkusí a pak přijde k jednomu monitoru, jako by mu dal někdo na oči klapky :D
            • walltar
              Jo tak samozřejmě ... já to beru absolutně a nezohlednuju HW na kterém to jede pokud bys to bral jako hru na konzole a porovnával jen s hrama na konzole tak potom to má výbornou grafiku (akorát jsme v článku o PC hrách a tak to porovnávám s PC hrama a s next gen hrama)

              Mikro stuttering sem taky nepotkal ... mám 7970 a zapnutoý v sync abych ji tak nezatěžoval.

              Jinak s těma třema monitorama ... v pondělí si du koupit třetí 24" tak můžete držet palce abych na tom ty hry rozjel. Už se těším *14*
            • Rhulad
              Nemám multigpu.. mám jednu 6850 a všechny hry na unreal enginu mi jedou opravdu katastrofálně.
            • Hanzales
              Já bych si dovolil tak trochu reagovat na oba :)
              1. Last of Us určitě nemá "průměrnou" grafiku. Co se týče samotného grafického zpracování a ztvárnění herního světa, poslední Uncharted a Last Of Us považuju naopak spíše za kumšty. Něco jiného je právě to rozlišení obrazu, textur, vyhlazování a ostrost scény v dálce. Nepletl bych to tak dohromady, myslím, že je grafika a grafika no. Běžet ten Last Of US v 1080p s 4xAA tak to pro mne bude stále jedna z nejlepších her, co jsem poslední roky hrál, ale určitě by to tomu jen přidalo, stejně jako jsem koupil Alan Wake na konzoli a pak na Steamu za 5 babek v dost lepší kvalitě. To sice u Last Of Us nehrozí, ale doufám, že třeba vyjde aspoň i na tu PS4ku, kde už to rozlišení, Anialiasing atd. bude a udělá to tu hru ještě více dokonalou.
              2. Konzole na svém začátku byly nějakou dobu před PC. PC chvíli trvalo, než ty nové konzole výkonostně dotáhlo a pak už konzole dlouho těžily ze své architektury a ještě dnes dokáží vykouzlit v porovnání se současnými PC zázraky.
              EDIT:
              Mikrostuttering jsem nikdy nepotkal, co vím, bývá to bolístka multiGPU nebo crossfire/SLI řešení. Jediný případ byl DeusEx HR, ale to stutterovalo půlce lidem a půlce z nich to pak pořešil patch :) Moje osobní zkušenost je taková, že do Zaklínače 2 mi bohatě stačila 8800GTX, pak jsem spustil ještě DCS a 29 snímků už bylo prostě šťouchancem, že je třeba upgradovat. Dal jsem 5K za 560TI (19.5.2011) a v podstatě do teď, pokud bych nezačal pošilhávat po dalších dvou monitorech jsem necítil potřebu nějakého upgradu (až na SSD, které padlo na přijatelnou finanční mez) Jediná hra, kde bych novou grafiku uvítal je pCars, tam už si plné detaily všude s AA dovolit fakt nemůžu :)
            • Rhulad
              Na to ti odpovím otázkou.: Jak by Last of Us vypada na pc s 256 MB Ram? Jak můžeš očekávat hd textury s tak malou paměti? Trochu přemýšlet a pak psát. Jo konzole trochu přetáhly cyklus to vědí snad všichni, ale i na to že mají za sebou tolik let některé hry vypadají velice dobře a bez Micro-stutter, který mě na pc otravuje od té doby co jsem měnil svoji skvělou 8800GT.
            • walltar
              1. Walltar.

              2. U her, které hraju na PC je většinou grafika na youtube stejná jako ve hře. Ona ta komprese ani nerozmaže textrury, ani nesníží počet polygonů ... je tak těžké přiznat, že last of us mají průměrnou grafiku? Už sou tu dneska tituly, které ho překonávají. Určitě až bude další díl na nové konzole tak bude mít šanci oslnit grafikou, protože nové konzole mu tu šanci dají ... staré konzole na to už nemají a hormada efektů až tam chybý. To snad si schopný připustit ne? Prostě i když vymáčkneš ze součastné konzole maximum, tak už na high end PC nestačí, ale nad tím se není portřeba urážet ... ta konzole je už stará a když přišla tak se vyrovnala mnohým PC ...
            • Rhulad
              Walter ty si rádoby pc pseudo-intelektuál, který se ke všemu musí vyjádřit, i když o tom ví ho*no. Proč se vůbec vyjadřuješ ke grafice Last of Us nebo Uncharted, když jsi to maximálně viděl na youtube...
            • Hanzales
              Já souhlasím, Uncharted 2 a 3 a hlavně nyní Last Of Us jsou mistrovsky zpracované hry, s nádherně udělaným světem a detailně zpracovaným prostředím atd. Druhá věc je technická stránka. Textury ani tak neřeším, ale rozlišení a absence AA celkově kvalitu té skvostné grafiky dost sráží. Pusť si na stejném zobrazovacím zařízení třeba Last Light, byť bez SSAA (jen s FXAA) a pak přepni pro mně za mně do PS3 hry, která jede v 1080p a stejně tě první praští do očí absence AA a anisotropního filtrování. Mně konkrétně to třeba tak nevadí a po 10 minutách hraní se už zase kochám a hru si užívám naplno, ale nejde zase úplně ignorovat fakt, že po technické stránce (rozlišení, AA, AF, FOV) už současné generaci konzolí dochází dech delší dobu a nová generace už je fakt potřeba, alespoň aby to dávalo to full HD s antialiasingem a zbyl výkon i na jiné serepetičky, herní fyziku, otevřenost světa atd...
            • V tuhle chvíli mám GTX 680, ty trotle.
            • walltar
              Takže říkáš, vývojářský tým má magické sckopnosti, které mu dobvolili obejít HW výkon součastných konzolí, a všechny Let's playe na youtube sou vlastně podvržené .... Ještě bys mohl říct, že to vypadá stejně dobře jak nová arma a bylo by to kompletní.
            • TheGGG
              Nehráls to, já dohrál všechny díly uncharted a právě hraji the last of us a žádné rozmazané textury tam nebyli a ani nejsou. Jak říkám, nehráls na konzoli tak nevím proč sem o tom vůbec píšeš.
              Pro pleskoslava, chápu že tvá chorobná potřeba někoho urážet už zřejmě překročila všechny hranice, ale prosím příště zaměř svůj výron na jinou diskuzi.
            • walltar
              Hmm tak pokud ti rozmazané textury a low poly grafika příde jako absolutně krásna grafika ... to už Skyrim s pár modama je lepší. Ale jinak to je prostě průměrná grafika ...
            • TheGGG
              Gratuluji, na chvíli jsi mě skutečně naštval, a to určitě bylo cílem tvého provokativního příspěvku. Uncharted 2 a 3 mají absolutně krásnou grafiku a takové killzone 3 je také luxusní. Říct že mají ty hry průměrnou grafiku může jen omezený pcčkář, který žádnou z těch her nikdy nehrál. The last of us, je pak grafický vrchol, bez kompromisů.
            • walltar
              Zahrál ... last of us jede na stejné konzoli jako všechny ostatní konzolové hry. A čím lepší je grafika, tak tím se někde musí ubrat. Uncharted a Last of Us mají imho celkem průměrnou grafiku ... ale neviděl sem to naživo na 1200p takže se to těžko porovnává.
  • Pc bolo a vzdy bude najlepsie hold je to tak a vzdy bude
    • Nekrmte to...
    • Nebolo VZDY najlepsie :)
      Existovali aj doby PS1 a PS2.
      • V dobe PS1 a PS2 sli skoro vsetky hry aj na pc + emulatory... takze dobry pokus
        • To teda nesli, doteraz nejdu niektore PS2 hry na emulatore...
    • Gordar
      Tak s tím hluboce nesouhlasím *2*
    • Kazda platforma ma sve klady a zapory, ja si treba mnohem radsi zahraju sportovni hry, zavodni hry a sem tam RPG na konzoli, kdezto na PC mam FPS, MMORPG a strategie... Jenom zabednenec se bude omezovat z jakychsi iracionalnich duvodu pouze na jednu platformu. =)
      • mám PC s monitorem i 42" TV, hraju na myši, klávesnici, gamepadu, joysticku a před časem i na volantu.. pracuju na PC takže si na sebe vydělá.. znáš nějakej důvod proč bych si měl krom pár exclusivních her koupit konzoli? já ne :) levná konzole? těžko s hrama za 1500..
        • napodobne ale kupil som ps3 a mozem povedat ze tych par exkluzivit az na last of us sa da zohnat za cca 10 a su to asi najlepsie SP hry ake som za posledny cas hral
          • Taky tak, mám obojí a jsem spokojen. A jelikož stejnak nemám už tolik času na hraní jako dříve, tak mi vůbec nevadí počkat klidně i pár let na něco až to zlevní. Za plnou kupuji jen v případě, že to chci opravdu teď hned (naposledy třeba Heart of the Swarm, kde mě baví multík)...v jiném případě to pro mě nemá smysl...seznam nedohraných her je i tak moc velkej :)
      • Zabedněnec jsi možná tak ty. Každý nemá dostatek financí na to, aby si mohl dovolit PC na nejnovější hry a ještě k tomu konzoli.
        • mi hlavně přijde zbytečné pořizovat drahou konzoli, která je čistě jednoúčelovým zařízením, k čemu to, když se dá hrát na PC... a to ani nemluvím o indie scéně, která je pro PC hraní oproti konzolím obrovský boost
          • TheGGG
            Neznám člověka který by ještě dnes těm "nezávislým" podvodníkům naletěl.
            • walltar
              Další důvod proč by PC hráči měli podpořovat vývoj konzolí ... vážně takové vemena chceme v PC komunitě?
            • TheGGG
              BI už jako nezávislé studio neberu, co ale nesnáším jsou ti hňupové co na koleni udělají hru, nebo vysomrují peníze na kickstarteru a pak vyplivnou další úplně stejnou hopsačku nebo skákačku, kterou davy poťouchlých staromilců okamžitě označí za umělecký zážitek 100krát lepší než jakákoliv AAA hra. Třebas Limbo, kdo dá přednost tédle nudě před nějakou pořádnou hrou je zaslepenec. Limba jsem hrál a musím říct je to krok zpět ve vývoji her.
            • můžeš to trochu více rozvinout ? proč podvodníkům ?
              Například Bohemia Interactive (Arma3) je taky nezávislé studio.
        • Smutnej příběh,...

          Ale kdyby si zapnul motorky v palici a nepřehlídnull " Kazda platforma ma sve klady a zapory... " a šikovně si to spojil s " Jenom zabednenec se bude omezovat z jakychsi iracionalnich duvodu pouze na jednu platformu ", tak by ta intepretace mohla být lepší.
    • tak tak
  • The first rule of internet discussions is: You do not feed the trolls. The second rule of internet discussions is: You do not feed the trolls!
    • rancor1223
      Asi tady testují novou taktiku, překrmování. Nezdá se ovšem být příliš efektivní...
  • arma3,dayz,zaklínač,total war vše nač se těšim *14*
  • Veskoslav
    Jo a prej RTS vymírá, toho novínaře bych vymáchal někde v bahně a nechal ho ostudně stát na náměstí s cedulí : Opět jsem se sekl:-) Osobně se přiznám, že zaujetí her je následovné, co do počtu: Pc>Xbox>PS4:)
    • Pissalci. To je panecku jina makacka, kdyz to chce trochu vic hledat a ne jen prekladat z neogafu nebo rockpappershotgun.
      • Walldstein
        Njn..to je jako by člověk chtěl natočit dokument o Africe a jako zdroj využil Blesk a Aha!..Jenže to prostě některým lidem nevysvětlíš...
    • zaujetí her?
  • Osobně bych tam zařadil hru "TAKEDOWN: Red Sabre" ale budu tipovat že jste na ni vůbec nebyli...
    • a to má být nějaký posměch? na E3 je toho tolik, že to smrtelník nemůže stihnout všecko projet. navíc, pokud tam jde i pracovat
      • Posměch?? Přečti si to ještě jednou. Já to myslel tak, že tento žánr nepatří mezi oblíbené redakce. A Neříkej, že tento výběr je jen z her které navštívily.
  • Jednou za rok se najde ultimativní jedinec, který zasviní diskuzi pravidelným přídělem komentů, jež jsou úsměvné(někdy i poučné) pouze jednou, dvakrát. Potom nastává nudné a vyschlé období.
    2011 trol.diskusni
    2012 Trisska
    2013 GGG
    Nicméně možnost, že je to pouze jeden člověk je dost vysoká. V tom případě jsme na tom ještě velice dobře.
    • No jedna osoba to asi nebude,protože úrověń Trolla.diskuzního byla o několik tříd výše než u zbylých trollů a popravdě jsem se u jeho příspěvků dost pobavil *1*
    • a co? přidal ses k jejich debilitě. já tu jdu číst reakce na hry a ne nějaká handrkování mezi anonymy. btw jsi všem těmto trollům pěkně zvedl ego. gratuluju, prohrál jsi internet. don't feed trolls.
      • Mne to v zásadě vůbec netrápí, jestli jsem řekl co si o těch třech myslím, tak ano lehce jsem zasvinil diskuzi. To je pouze a jen malá kapička v moři, se kterou nemůžeš srovnávat ani jejich vehementní odpůrce a oponovatele. Když se to vezme od podlahy, tak si vlastně dokázal tím svým příspěvkem totéž co já, do té doby než jsem napsal tento :))
  • Můžu jen dotaz? To mají zdejší plamenní diskutéři opravdu tak prázdný životy, že tráví celý den štěkáním se na netu? Jak je libo, každý svého štěstí strůjcem...
    • TheGGG
      Mě za to platí
    • já mám zrovna pracovní pauzu, tak si to tu pročítám :)
    • Tilwaen
      Hm, v čem je můj život prázdnější než Tvůj, smím-li se zeptat? *4*
      • Shaker
        Pokud mas spravne nastaveny pohlavi z registrace, co se prostoru tyka tak minimalne o pindoura... (protoze pen*s je zakazane slovo) ;-)
        • Tilwaen
          Vše mám nastavené správně, neboj - nicméně necítím se o nic prázdnější, nahrazuji si to v jiných partiích *15*
    • Veskoslav
      Jsme rádi, že jsi mezi nás zavítal:-D Pouč nám ještě nějakým dospělým moudrem. Ať se zasmějem:)
      • Ano, připomněl jsi mi úsloví "potrefená husa se vždycky ozve", ale neodpověděl jsi na otázku. :)
  • Dovolte abych sem postnul video ke Company of Heroes 2.

    QBhWsDGTimI

    Tribute to a great man... Watch on youtube and enjoy.
  • Tahle diskuze to je smutné, proč se nemužeme bavit k věci o hrách.
    • TheGGG
      Protože pcčkáři *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit