Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mě by docela zajímalo jak by dopadlo mmorpg s combatem ve stylu Dark Souls, naprosto bez žádných skillu, jen prostě skill a samozřejmě nějaké ty buildy pro tanky, dpska a mágy. Už mě to klikání myší za léta jaksi přestalo bavit, čili bych strašně rád uvítal něco podobného. Myslím, že chodit s takovým combatem na raidy by bylo potěšení a hráči by měli prostě více času řešit taktiky apod. Co myslíte?
    • deridon
      já jsem se třeba těšil, že se TESO bude doopravdy hrát v soubojích jako singleplayer verze (Oblivion, Skyrim).. bohužel to je jen jakýsi hybrid čehosi.. rád bych také uvítal něco takového, jak popisuješ, aby hrál větší roli um než staty a když po mě někdo vystřelí fireball, tak aby ten fireball na mě neletěl jak tepelně řízená raketa, jako to je v jiných mmorpg
  • Opravdu si tenhle sh*t zaslouží tolik článku? Proč se tu nezmiňujete i ostatních mmorpg, jak jsou na tom Age of Conan, Tera, NeverWinter, Rift a další?
    • Mě to třeba přijde lepší a proto jsem do toho šel. Není to revoluční, ale zatím dobrý.
    • Cim vetsi lejno tim vetsi hype
      • Spis cim vetsi hype, tim vetsi odpor.
        • A cim vetsi odpor tim vetsi ocekavani vetsiny hracu na F2P, aby si to zahrali i oni.
          • Tak to jsem rad ze nejsem v ty vetsine.
  • Cloveku který hraje mmo leta a zkusil jich hodne a v nekterych stravil i par let zrejme uz nemůže zadne nove mmo prinest nejakou ohromujici dlouhotrvajici zabavu. protože je to v zakladu porad to same dokola. Chybejici end game je problém každého mmo co vyjde, takze nic nového pod sluncem.
    Osobne povazuji za nej mmo Age of Conan, i když samozrejme problemu ma taky mraky a z poslední doby asi Guild wars 2, kde preci jen tech novátorských mini postupu je docela hodne a ta hra odbourala spoustu opruzu kterými mmo trpi, ale dyl jak zhruba pul roku jsme u toho taky nevydrzel. Před par lety bych TESO okamzite chtěl, dneska mi to je jedno, zkusim ho az třeba za rok. MMO který nehraju mam na disku plno. Spis pozoruju ze mi zacina vyhovovat styl pseudo mmo, něco jako diablo 3 nebo PoE, kde ten hlavni derivat z velkého mmo je ale nezdrzuje miliony mmo sracicek kolem:)
  • Trailer na hru: https://www.youtube.com/watch?v=dg0Kq0bkPm0
    Gameplay hry: https://www.youtube.com/watch?v=BCUBbqEk5do

    Vzájemná shoda: 0 %.
    • Trailer ma zaujmout a nalakat lidi. Nic vic. Pokud si nekdo nekdy myslel ze trailery ukazuji herni mechanismy,pak je naivni.
    • On se trailer nepodobá hře ? *8* Ještě že u ostatních her je to v pořádku *1*
      • Ještě že jsou tady tací, kteří si oproti tobě a dalším podobným nenechají s*át dobrovolně na hlavu...
      • To je ted takova moda, srovnavaci videa. Jako ze něco slibili a pak ukazali opak:) zajimave na tom je ze to nemá zadny efekt, stejne si tu hru většina lidi co ji chtěla koupi, takze se to bude dit porad dokola.
        • Zajimave taky je, ze kdyz nekdo neco napise na forum, nema to zadny efekt, ale fankids se jdou zblaznit jak kdyby jim to rozbilo jejich oblibenou hru. Takovy paradox co? *15*
          • forum je forma reálného rozhovoru, takze když kecas s kámošem o hrach v hospode taky to nikam nevede a nemá to efekt. jen na forech si lidi vic vyskakujou, pac se muzou chovat jak hov*da a nic se nedeje:)
            • Se tak nechovej, kdyz ti to vadi. *15*
  • Hra je perfektní nemám slov, jen jeden malinkatý problém. Z kreditky mně strhli třikrát tolik, ale mě to nevadí, jsem rád, že můžu navštívit TES svět. *14*
    • A ze zacatku to tu vypadalo tak klidne. Asi se deti vraceji domu opile z pomlazky a ted si honi ego.
      Vitej tedy!
      • Nebud butthurt, ze tvuj nazor na endgame a mmo neni obecna pravda. *3*
        • Ve hrach neni zadna pravda. Bud se bavis nebo ne. Tebe bavi trolovani,jine hrani
        • kickasl
          "obecna pravda" je docela vtipny oznaceni. Nebo mozna smutny, ale ja ted mam spis naladu se smat.
          Nemyslel jsi spis "obecne presvedceni/nazor"?
  • Koukam ze autor je jednim z fanboyu .... nefunkcni pvp = oni to jiste spravi, neexistujici system obchodovani (= neni rec o aukcich, resit se da ruzne) = oni to jiste dodelaji... njn ... prej nechce plivat jedovatou slinu ... zato lecjaka f2p hra funguje ... zcela zadarmo ... a podstatne lip.

    BTW: Ten nefungujici model pvp sem tu zminoval uz pri vikendovych betach. Vypadalo to totiz naprosto stejne jako to vypada stale = par zoufalcu se 10 minut nekam zene, aby tam za 10s chcipli ... a muzou zacit znova. To samo vede k velmi rychlymu rozpadu skupinky ... a pobihani jednotlivych zoufalcu po mape.
    • Nic není zadarmo a když tě někdo nechá hrát hru zadara, jde o to, co za to ... třeba ingame prodej věcí. Třeba WoT tohle položil na hranu. Pokud platit, tak prostě za přístup a ne za věci.

      Nikdo ovšem nebude jen tak provozovat servery, vyvíjet hru, aby ji pak zadarmo poskytoval ...proč? Buď pro radost nebo jako sociální podporu soc-hráčům. Samozřejmě, že bych raději dal 2500kč za hru a pak už neplatil a přitom nebyl nijak znevýhodněn vůči jiným (možnost nákupu výhod).
      • Jezis, co nechapes na tom, ze je tu hromada her, ktery zcela zdarma hrat muzes. A ... o velke prekvapeni, pokud chces ... tak si muzes neco v te hre koupit za realny prachy.

        Evidentne to na provoz bohate staci. On je totiz velmi podstatny rozdil, kdyz (jako normalni pracujici clovek) hrajes tak 10 hodin mesicne(a nekdy trebas 1/2 roku vubec) ... a platis mesic co mesic za to, abys trebas mozna nekdy ... vs kdyz si proste sednes ke gamesce kdyz mas cas, pustis, a semo tamo jednou do roka si trebas neco koupis.

        Apropos, zjevne sis jaksi nestacil vsimnout kickstarteru ... na ty gamesky se jaksi skladaji ... sami hraci, takze defakto ... by tvurci ve finale tu hru mohli klidne dat na net zcela zdarma, protoze hraci vse davno zaplatili predem. A pokud se budem bavit o MMO, provozu serveru ... tak ti sdelim sladke tajemstvi, cca 200(nikterak bohatych) lidi staci na to, aby se slozili na velmi slusnej HW. A provoz? Tu trochu elektriny ... linku uz ani nema smysl resit, kdyz dneska ma "kazdej druhej" doma 100Mbit ;D.

        Zkratka si uvedom, ze provozovat srv pro tisice lidi je bezproblemu ve financnich moznostech nekolika malo nadsencu. A pokud hraci neco malo prispeji, neni problem provozovat farmu pro desitky/stovky tisic hracu, kteri nemusi platit vubec nic. A co vic, dokonce neni problem se slozit na par vyvojaru, kteri hru dale vyvijeji. To vse uz dneska celkem bezne funguje. A do budoucna ... ??? Ocekavam ze to bude stale rozsirenejsi model.
    • Přesně tak, ta hra postrádá několik zásadních věcí, které mají i ty nejblbější F2P tituly z Koreje. Co je zarážející, tak nemá ani end-game, ale jak si všímám fanoušků této hry, tak těm nevadí absolutně nic, oni jsou rádi, že můžou hrát něco se značkou TES a klidně budou vyhazovat tisíce z okna. Lidská blbost nezná hranice.
      • Hele, kdyz se da rakusakum prodat zasuvka filtrujici temelinskou energii ... za 500 ... tak klidne prodam i hnedy vonavy za litr.
      • Kdyz ma nekdo rad neco jineho nez ty,tak je hlupak? Zkus dospet.
        A pokud jde o ten end-game. Naprosta vetsina hracu se k nemu za tech 14 dni jeste nedostala. Je to tak tezke pochopit?
        • Naprosto debilní výmluva: "Většina to nedoexpila". Demence na druhou. A co ti, co vyexpili? Ti mají čekat dva, tři měsíce, než něco přidají a mezitím platit předplatné? Prostě přišli na trh bez endgame a to je EPIC-MEGA FAIL
          • jj za 200-250 (mnohdy i vice) hodin jen doexpili postavu. Epic mega faaail :D:D Ti lidi hrali 12+ hodin denne, pro takove nebude vzdycky vsechno fail.
            • bude*
          • Ja nepotrebuji vymluvy. Na co? Abych tobe neco dokazal? Vzdyt se chovas jak desetilete dite. ja popisuji realitu. navic ne kazdeho zajima end-game grind(ende game obsah je vzdy jen grind-nic vic)
            • Ja se povazuju za pracujiciho cloveka, ktery travi celkem dost casu hranim. A muzu rict, ze porad mam co delat a to az na vyjimky hraju opravdu casto.
              Lidi co profrci hrou se u toho stejne nezastavi, reknou si videl jsem a odejdou.. a tato hra pro me osobne ma porad co nabidnout. Jsem sice maximalni level ale to je z hlediska zakladniho pribehu, jeste pred sebou mam dve frakce a samotny cyrodil. Nepocitam novou adventure zonu, kterou tam chteji pridat. Pro me to znamena bez nejakycho extra zapoleni, ze mam pred sebou jeste minimalne 4 tydny hrani, abych si prosel, co se da a pokud to budu jeste strihat veteran dungama, adventure zonou a PvP zonou, tak cas se me minimalne muze zdvojnasobit. Takze cca 2 mesice to jeste muzou byt.

              Upozornuji ze jsem hrac, ktery ac chodi do prace hraje casto. Presto nejsem nejrychlejsi, ale je tu velka cast lidi, ktery nemaji dojetou zakladni linii, tu odhaduji, ze jejich tempem dojedu za 2-4 tydny, takze pro ne to je dvojnasobny cas, co napr. pro me.
            • MMORPG není single RPG, tady záleží na komunitě, na počtu hráču, na kvalitním pvp a pve, bez toho ta hra není hratelná prostě. Můžeš mi říct jaký má člověk důvod zapnout mmorpg, pokud tam zcela chybí nějaká motivace.
            • Pocet predplatitelu/divaku/oblibenost nejsou zadnym meritkem kvality. Ja vim ze je to tezke pochopit,ale je to tak.
            • Endgame, kvalitní endgame určuje kvalitu a úspěšnost mmorpg. Kvalitní PvE= Wowko(miliony předplatitelů), mmorpg bez PvE= Warhammer( Konec zvonec)
            • Od kdy je end game neco co urcuje jestli je hra MMORPG nebo ne?
              Proc se s vami vubec bavim. Bud jste nerdi,nebo hateri. Jina moznost neni.
              A jen pro zajimavost-ja jsem nikdy nemiloval TES serii. Tak plytky svet a stasne questy umi jen BETHESDA.
            • Aha, takze "mmo bez endgame je ok, protoze me to nevadi".... *7*
            • Tak, proč hraješ mmorpg, když nepotřebuješ endgame??? Bože guma-fanboy v akci. On vlastně nic v TES nepotřebuje, hlavně že to je TES.
    • Kdyz behas ve vygumovanem zergu, tak se nediv, ze chcipnes za par vterin *12*
  • Nejvetsi sranda na tom je to, ze kdyby to bylo free to play, tak to lidi hrajou :D Na desatem levelu by zjistili, ze nemaji questy a kolem nich beha typek na Titanovi, ktereho si koupil za "mensi poplatek" a flamovali by jak je to nahovno.
    • Není to revoluční, ale zatím dobrý ...a jsem rád, že je to s měsíčními poplatky, tím se totiž profiltrujou hráči, které tam člověk potká (teď tímpádem lepší sorta než kdyby to bylo FTP) a druhak kdyby to bylo FTP, budou tam věci na prodej a ohnou hratelnost.
      • Nesmysl. Hraju LOTRO. Jsem v kinshipu (cosi jako guilda, klan). Ti nejlepší lidi do hry přišli až se spuštěním F2P a drtivá většina z nich věkově nad 30. Tohle jsou lidi, který uvažujou jinak než přihlouplí študentíci, co neví nic o životě. Mám zaplatit dítěti kurz, nebo si zaplatit na měsíc nějakou hru?
        • Protoze to nemaj na mozcich vylizany, a vedi moc dobre, ze muzou hrat zcela gratis stovky games ... tak proc by meli platit, navic kdyz prevazne nehrajou denne.
        • Kamo ty mas nejaky komplex. Tipuju te na pracanta nekde na stavbe nebo v dole, kde s kolegy debatujete o tom jaka je ta dnesni mladez hrozna a ze ho*no vi o zivote. Zato ti co jsou nejlepsi v LOTRU toho vi o zivote kure*sky hodne. *12*
    • To si pleteš F2P a Free Servery pro Cataclysm kamaráde.
      • Hm. A v LOTRu se za questy neplati? *12*
        • A v ESO se za questy neplatí? Mimochodem, LOTRO je daleko levnější než ESO a dá se hrát zcela zdarma (i když to chce grind).

          Ty co napíšeš, to postrádá hodnotu. Vím, kdo jsi - brigádník z extrémistické stránky fanoušků ESO. Podle téhle stránky jsem poznal, že česká komunita v ESO jsou jen hloupí extrémisti. Ještě jsem neviděl tak militantní fanboyiství. Některé reakce těhle fanboyů už jsou za hranicí všeho. Vaše komunita se vymyká tomu, co jsem kdy viděl. *3*
          • Ty me bavis chlapce. Ale ja nevim kdo jsi :D Jsem rad, ze vis kdo jsem, to me opravdu tesi :) Mozna jsem extremisticky fanboy, ale lidi by chteli vsechno zadarmo, to je zase debilismus. Ale F2P model takovy opravdu neni. Vzdycky to bude o tom zaplat=hrej. No hrej si LOTRo zdarma, opravdu ne, ani SW:ToR se neda hrat F2P, mimochodem i subscriberi si nekdy koupi nejaky ten balicek cartel coinu. Demence :D *12*
            • Za kakance se neplatí a ESO kakanec je. *3*
            • Cartel coiny nejsou nijak potreba a neodemykaji nic co bys nemel za kredity, to je pravda. Ale f2p a p2w taky moc nemusim. Hernim mechanikam SWTORu by prospelo, kdyby se nemusely podrizovat f2p modelu.
            • Presne jak pise Daniel. F2P model je pro me nejvetsi zlo MMORPG sceny a lidi ho tu obhajuji jako svatost.
            • Zmirnete svou agresivitu :D Lidi jdete se projit ven se nadychat cerstveho vzduchu :D Hruuuza tady. Games.cz - extremisticti fanboyove Free to play rezimu.
            • Na co CC? To si nikdo v guildě nekupuje. Panebože! Jelikož je to na HO*NO. Na všechno ti stačí kredity, za kredity si koupíš cokoliv, stačí jeden den dělat daily q a máš creditů. že nevíš, co s nimi.
            • Na co reagujes? Ja to shrnul v posledni vete i subscriberi(cili ti co si zaplati 200kc predplatneho) si nejaky ten balicek cartel coinu stejne nekdy dokoupi. Pokud si to z toho nepochopil, tak je mi te lito.
            • SWTOR= zaplatíš jeden měsíc předplatného asi 200Kc a můžeš hrát roky zadarmo a získat i nejlepší gear ve hře, absolutně bez omezení. Takže vůbec nevíš o čem meleš, hlavně že jsi vygumovaný fanboy.
  • kdysi to byvalo nejlepší sandbox rpg (ješte oblivion byl super)
    • Oblivion je stejná srajda jako Skyrim. Typický Bughesda produkt.
    • p.s.
      reakce na tes=shit
  • tak se mi zda že jste nepochopili o čem článek je vždyť to jsou jen dojmy hráče co to moc nezkoumal a je to tam jasne napsany. drda je znamy tim že i mmo hraje jako singleplayer a moc se s hráči nezgrupuje.
    na druhou stranu je opodstatnena otazka jestli teda takový článek má tady co delat, k čemu mi jsou dojmy človeka co nehraje mmo s lidma a hre nerozumi.
  • Podle mě přestoupí na F2P až jim bude P2P finančně nevýhodný, tzn. že mají nějakou hranici subscriberu, pokud to klesne pod tu hranici, přejdou na F2P... (pokud má někdo informaci kolik lidí TESO hraje tak napište pod můj komentář :))
    Zajímalo by mě kdo vymyslel F2P systém, když za půl roku výjde nová expanze do WoWka a slyšel jsem, že hodně hráčům se líbí a někteří se i vrátí.
    • No já nevím, ale podle mě tu hru hraje mnoho lidí, až mě to v některých lokacích sere kolik jich tam je. Nemají důvod přecházet na F2P systém a ani bych to nechtěl! Jsem pro aby zlevnili měsíční poplatky alespoň na 250 ale F2P nikdy!
      • No je mozno sehnat hraci kartu na 2 mesice i pod 500kc :)
    • wowko je žel postaveno na tom že buduje u hráču závislost a je pro nolifery. casual hráč (rozumej hráč co muže mít skill i rozum, ale nechce se na hru vázat) tam nemá co delat a nema motivaci a je jasne vyčlenen jako looser, ktery chodí v crap gearu.
      takže do wowka uz nikdy.
      • Nesmysly. Hra je přesně taková, jakou si jí uděláš. Když narážíš na podobné onuce, tak si prostě špatně vybíráš. Já gear nikdy neřešil a neměl jsem nikdy výrazný problém si WoW zahrát. Grindování gearu považuju za největší ztrátu času vzhledem k pojetí MMO her.
      • Shania
        WOW je snad nejvic casual friendly hra na trhu, na co mysli, ze je flex, lfr, lfg, battlepeti a spousta dalsiho obsahu.
        • flex nevim jak funguje, na to musíš mít taky grupu ne? a v lfr padají odpadky, akorát že nemají modrou ale fialovou farbu abychom si pripadali víc cool
      • Nonlifery? to je tak Diablo. Wowko či SWTOR čili hra, která má hardcore raidy(wowko je stále nepřekonané) tak rozhodně není pro nonlifery- raidy se chodí třeba třikrát týdne a to od 8 hodin večer a progresovací parta se vždy sejde většinou těsně před raidem, jinak práce apod. Takže víš o tom hovnoo, takže si jdi hrát casual srajdu TESO pro fakany a wowko nech dospělým.
        • Krescz
          :D:D:D wowko nech dospelim :D...ty ses fakt zodpovednej dospelej chlap(sarkasmus)
          • dospělím :D :D to je snad jediný člověk, který si něco přečte a opraví to na chybu :D :D YOLO!!!
      • Krescz
        to same mas u kazdeho mmorpg....vzdy se najde nejaka elita....to jsou pak ale lůůůzři v real-life
      • Tvůj názor, ten ti nebudu brát :) Podle mého hrají WoW ti, kteří chcou hrát tu hru dlouhodobě a kteří si chcou užít PvE (v tom je WoW bezkonkurenční, o PvP už nevím...) rozhodně to není hra na vyexpení, posbírat si nějaký equip a quitnout.
    • P2P systém*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit