Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • martin.mares.984
    Ja myslim, ze to je rozhodne dobre. Kdyz o tom lide porad mluvi, tak je to jen pozitivni dukaz toho, ze i 3-4 roky po vydani ta hra porad "zije", coz je jedine dobre a potvrzuje to, co myslim zminoval Lukas Grygar jako jedno z pozitiv Skyrimu, ze ho bude hodne lidi hrat i za par let po vydani (i diky bohate mod scene).
  • walltar
    Řekl bych, že Palmer do toho už moc kecat nemohl ... jak přibral investory, tak se musel zodpovídat investorům. Ta myšlenka zůstat nezávislý možná mohla být pěkná, ale nezávisle by nikdy nic nevytvořil.

    To prostě nejde ... ono je hezké teď se vynadávat, jak jsou ty velké společnosti zlé. Ale v konečném důsledku chceme funkční a ergonomický produkt, ne nějaký paskvil, který je sice nezávislý, ale k ničemu.
  • http://makeagif.com/i/LCHD8E
  • No jistě, Facebook koupil firmu jen aby na ní pak zas zapomněl nebo aby vydělával na těch drobných z prodejů brýlí.
  • ale samozřejmě mě děsí to stále větší "propojení lidí" a nové způsoby komunikace - distopických filmů s podobnou tématikou jsem viděl dostatečně, abych to nebral na lehkou váhu... výše zmíněné jsem ale chtěl vztáhnout na herní průmysl...
  • Kamarad co projekt podporil ted docela nadava... ze se prej Palmer dusoval jak to neproda nikomu a zustane nezavislej a jak a ted najednou otocil. Mne je teda vcelky fuk jestli to proda nebo ne ale tohle mi prislo jako docela podpasova zalezitost.
  • jsem jediný, kdo si myslí, že oculus rift nemusí mít vůbec nic společného s facebookem kromě majitele a může to být naopak dobré pro ně? cukrnberg může být pro ně výhodou - najednou je zaštituje obrovské jméno, které informace zpřístupní veřejnosti, sám cukrnberg se ukázal jako člověk, který dokáže využít místa na trhu. je to samozřejmě velká neznámá, ale jen kvůli facebooku bych to hned neodsuzoval...
  • money talks
  • Nad tímhle se občas zamýšlím. Proč každá korporace koupí zajímavý projekt\firmu aniž by se bránily nebo odmítli nabídku . Jaké by to např. bylo když by nová firma vybírala korporaci kterou chce bít koupena. Nebo nechala si odkoupit pouze menší podíl, tak aby zůstala nezávislá. Prostě pod vidinou velkej prachů člověk asi neodolá nabídce.
  • firebug
    Přesně. V rámci marketingových průzkumů se je v některých obchodech i jakési udělátko sledující pohyb zabudované v nákupním košíku. V kombinaci s údaji z "club-karty" o nás vědí markeťáci vše podstatné. Jak dlouho jsme stáli před regálem s chlastem, jakej chlast jsme koupili, jestli jsme nakupovali chlast kvůli blížící se oslavě narozenin, naší adresu aby nám mohli zaslat leták s nabídkou jiného chlastu...
  • walltar
    Peníze se použily na vyplacení investorů, kteří do OR investovali asi tak 50x víc, než lidi na KS. Takže nevidím žádný problém.

    Lidi v Oculus VR se snaží přinést VR pro masy a na to bude potřeba víc, než 2M USD ... Jinak by jsme měli tak možná Ouja Rift. A myslím, že o to nikdo nemá zájem.

    Nebo tu byl snad někdo tak naivní, že myslel, že to udělají za 2M? *7*
  • sirWallace
    Se dvema miliardama dolaru ? :D To bych maximalne vyvijel plan na celozivotni vylet :D:D
  • Nejvíc mě facinuje ta drzost autorů. Oni lidem slíbí, že vytvoří něco na co mnozí čekali léta a požádají je o peníze na kickstarteru, aby ten projekt po nějakém čase prodali se ziskem 2 miliardy. Tomu se říká zmrdstvo.
  • walltar
    O tom sbírání infa ... nejenom programy sbírají info. Například takové Billa club a tesco karty (a další hromada obchodů) je sběr informací ... a jim lidi dávají dobrovolně mnohem víc informací (adresu a podobně). Takový obchod potom má velké množství informací, která mu díky reklamě a podobně vydělává miliony.

    Informace jsou prostě další cenná komodita ... každý má možnost si je chránit a nikomu je nesdělovat. Pokud ale informace někomu dám, nesmím se divit, že je využije k výdělku.
  • walltar
    Já třeba ICQ používám se Skypem pořád ... spojím se tak se všema lidma, se kterýma se spojit potřebuju. *4*
  • walltar
    Pochybuju ... původní majitel jsou investoři a ti při investování mají projekci zisku. Pokud se ti tahle projekce vyplní (což bych řekl, že při odkoupení za 2mld se stalo) tak není důvod brečet.

    Je teď ale na FB aby se o OculusVR postarali a pomohli mu tu hodnotu 200mld získat. To nebude jen tak ... budou muset investovat dost peněz (ty 2mld není investice do firmy) a pořád mají možnost, že VR selže a nevrátí se jim to.

    Takže pro obě strany je to výhodná transakce ... investoři dostali hned co by jinak dostali za několik let a FB má celkem silnou značku, která mu může vydělat (nebo prodělat) hodně peněz..
  • Robotron3
    Tos nějak význam toho slova nepochopil. Stalking je když někoho sleduješ proti jeho vůli. Na facebooku sleduješ lidi, kteří chtějí, abys je sledoval, protože jsou to tvoji přátelé *3*
  • Korporace zajímá nejvíc co dělá normální, průmerný člověk. O slavným a bohatým si přečtou na internetu.
  • Veskoslav
    Jednu dobu bylo moderní nemít ICQ (2005-2008), teď je moderní nemít nebo demonstrativně rušit účty na FB. Ačkoliv ICQ nepoužívám už více jak 5 let, stále si pamatuji číslo účtu a heslo. Co kdyby, že:)
  • jn.. říká se tomu stalking a na facebooku to má úplně novej rozměr.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit