Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • tak ja za sebe muzu ryct ze se mi nelyby grafyka. vypada to jako hra na konzoly, proste hnus cus bus. u nas pyzo rikaly ze to bude bomba hustarna, a ty vale je to osklivy jako hnus pyzo. dete s tim do pce.
    • grafuika vypada jak hra na konzoli :D :D vetsi nesmysl snad ani nejde rict :D tohle je opravdu jen zazite u pc hracu aby si pripadali lepe nebo chytreji ... vy tu grafiku studujete pod lupu ne ? v tom je takovy rozdil ze to ani nejde znat to jen chce byt nekdo chytry :D
    • Naštěstí hra nemíří na hráče jako si ty. Pro tebe je tu Call of Duty, Assassins Creed a NFS kde je grafika super, ale všechno ostatní nestojí za řeč.
      • Asi ti jebnu trubkou do hlavy ty dezo bilej.
        • *1* *1*
          • tebe jebnu asi dvakrat kdiz mas dve hlavi teda no.
            • tychto cyber priestorovych silakov ja zerem. chyba uz len popcorn a pivko *1*
            • drz hubu, nebo to reknu mimu brachovy a ten te zabyje i celou tvojy rodynnu ty pco.
            • To na věci nic nemění.
            • mich 29 kamosu bys neprepral, ty gadzo bilej rasysto, pyzo.
            • Všichni víme že by si se pochcal strachy kdybych ti zaklepal na dveře.
    • Hele horvathe, vy mate v pastaku konzole jo ? *14*
      • co do me kerujes ty pyzo, udelam rizi rizi a hlava na tri pulky.
        • :D To je zabijak
  • Cetl jste nekdo novy level? Koupil jsem si ho kvuli recenzi fallouta. Teda casopis nic moc. Prijde mi, jakoby ho psali hodne velky paransky veterani. Same filozoficke clanky na tema: u hopsacky se skaka a u fps se strili. Hry jsou zajimave a nekdy nezajimave apod. Jediny jeste co tak slo byl clanek od vavry. Recenze nebo novinky skoro zadne... Tak zbyvaji na cteni jen games.cz, score je zase drahy :-)
    • Kecam, ted jsem docet a recenze tam jsou.
  • Mam v tom malo fps. Co je divne protoze to az tak lip oproti Skyrimu nebo Falloutu New Vegas nevypada. Ale vypada to hezky. Asi mam uz starej procesor (protoze grafiku mam dost silnou a nepomohlo ani snizeni na low, je to nejakej starsi i5 3,4 Ghz tusim) . A to jsem od FNV upgradoval. Ale kvuli tomuto upgradovat nebudu. Nadavat na spatnou optimalizaci asi nema cenu.
    • Tak nic. Hra bezi dobre. Stacilo prepsat jednu hodnotu v .ini souboru a nekolik sekund googleni. Proste tradicni bethesdi "kvalitka"
  • Ten příběh a rozhovory jsou opravdu ubohé. Viděl jsem let´s play prvních třech hodin a ...........upřímně nedávno jsem našel "knížku" kterou jsem napsal v osmi letech a dávala větší smysl než tahle demence. Hraju přes dvacet let, tohle už né. I z filcky se dá udělat dobrá hra, díky Obsidiane!
  • Ahoj. Mel bych dotaz ke hre. Pridal jsem se na police station k bratrum oceli a presto po te co me prijali me chteji prijmout minuteman i railroad gang. To se k nim muzu pridat? Slysel jsem ze je mozne zvolit jen jednu frakci
    • nightborne
      To zásadní rozhodnutí je s kým budeš infiltrovat Institut. Do tý doby si můžeš vybrat, pak už to nejde. A vzhledem k tomu, jakej konec má linka za Railroad, flashi, věř tomu, že se s Bratrstvem opravdu vylučuje =D.

      Tzn. ano, opravdu si můžeš zvolit jen jednu frakci, ale samozřejmě si ji nemusíš volit hned, chvíli můžeš bejt djevka pro všechno =).
      • OK super, tak jdu plnit ukoly pro vsechny. Nejvice se mi libi prave ty pro minuteman, protoze jsou to venkovni utoky na tovarny. Mise od BoS jsou tak trochu nuda. Jinak jak to tu nekdo vyspoiloval s tou atomovkou, tak ja si do nedavna myslel, ze nejvetsi muj vykon, byl utok na Deathclaw s missile launcherem, ale pak jsem byl prijemne prekvapen ucinkem Fatmana :-))) A to tu jeste nekdo kdesi zminoval Mr. Handyho, coz bude asi poradna sranda, protoze jsem k tomu nasel uz fuel:-)))
      • Minutemen taky? ty vypadaj ze sou neutralni?
        • nightborne
          Já ti to nechci spoilovat ale =). Nicméně řekněme, že Minutemen a BoS má víceméně stejnej zájem, takže si nejdou po krku, ale jakmile využiješ jedný frakce, aby ti pomohla infiltrovat Institut, už se ti odehraje dějová linka tý frakce, kterou jsi vybral.

          Co se týče postranních úkolů, je jasný, že jak propukne konflikt, už questy od nepřátel splníš těžko. Jediný trochu jiný to je právě s Minutemen, protože jejich questy souvisej v podstatě jenom s osvobozováním míst pro stavění apod., takže ty si, myslím, zablokovat nemůžeš - v Bethesdě nechtěli, aby sis volbou frakce znemožnil stavění, pač sou na něj pyšný, asi =).
          • za railroad mas za ukol zabít BoS, vyhodit do vzduchu boston pomocí atomovky. jo btw šef institutu je tvuj syn
            • nightborne
              "I am looking for my son! He's not even a year old!"

              To tam řekne minimálně třikrát. Možná to je později, takže tam ještě nejsi, nebo sis jenom nevšiml. Ale nevymejšlim si to, nemám proč =).

              Ono je evidentní, že to je build-up k tomu, aby tě poslalo do kolen to odhalení, že synátorovi rok opravdu není, akorát jak už jsem říkal, myslím, že to musel čekat naprosto každej =).
            • Spis to bude znamenat ze ho tak naposled videla, když mel pul roku, takze ho tak vidi. Preci jen se mi nezda ze by takovouhle kravinu mohli do hry dat.
            • nightborne
              Jojo, tvrdí, zopakuje to tam asi tak pětkrát =).
            • ona hlavni postava nekde tvrdi ze si mysli ze je jejimu diteti pul roku? nevsiml jsem si.
            • nightborne
              Flash: Ono hlavně vsadím botu, že jakmile jsi na začátku viděl únos syna, a pak se zatmavila obrazovka, doslova každýho napadlo "aha, tak kolik let jsem byl mimo teď?"

              Osobně jsem čekal, že potkám nějaký lidi, osadu, městys, kterej bude mít toho mýho syna za zakladatele, nějakýho praotce či něco podobnýho. Což jsem se skoro trefil, žeano.

              Nicméně mě trochu uráželo, jak hra předpokládala, že automaticky a nekriticky přijmu demenci hlavní postavy, kterou ani nenapadlo, že by jejímu synovi nemuselo bejt půl roku =).
            • prosimte uklidni se, tohle uz tady vyslepicilo plno lidi. Kazdej kdo se boji spoileru na takovahle fora nechodi. me jsou spoilery u zadku, takze ses sice obrovskej kreeten ale nijak si mi neuskodil.
          • Jo, takze infiltrace institutu je takzvanej ,,bod bez navratu,,. Ja nejsem ještě tak daleko, zatím sem jen u minutemen a BoS, pac mi prislo ze spolu nemaj moc problém. Z toho duvodu ze sem mel sebou partaka od minutemenu při ty první misi s BoS a problém spolu nemeli.
            • nightborne
              Přesně tak, to je ta "výhybka" z recenze.

              Jinak podle parťáků se to, myslím, moc odhadnout nedá, já třeba běhal po Prydwynu s Valentinem, což je asi jako přijít s jarmulkou na sjezd neonacistů, a nikdo si ho nevšímal.

              Jak Minutemen tak BoS jde, řekněme, o dobro Commonwealthu, takže si do zelí nelezou, tam by neměl bejt problém =).
    • Myslim ze BoS se vylucuje jen s institutem..
      • tak ne, muze se pridat ke vsem ctyrem, ale u BoS , institutu a railroad budes ziskavat negativni reputaci k ostatním frakcim. minutemen nikoho neovlivnuji. A v urcite fazi hry bys mel dostat nejaky ukoly u kazde frakce které ti pak jakoby zneprateli ty ostatní. Takze pokud jsme to spravne pochopil, nejde u všech frakci udelat všechny ukoly.
        • Zadna reputace neni, muzes se pridat ke vsem a v main story pak prijde zlom kdy se budes muset rozhodnout.
        • Ale i tak, přidat se ke všem, na to je třeba žaludek zkušené... údernice ulic. Inu co. Roleplay je roleplay. *1*
          • Takže podobně jako v Boiling Point ... přidej se ke komu chceš , dělej si co chceš ...a zachraň svoji dceru ;) *6*
  • Jan Slavik rulezz
  • To co tady někteří předvádí je bohužel k pláči. Ale zpět ke hře. Hra je to vynikající(je to můj názor a nikdo mi ho nevezme). Bugy jsou v každé hře, stejně tak problémy s NPC, ale aby byly takové, jak někteří popisují, to vůbec(hráli jste to vůbec?) stejně tak jsem nezaznamenal jediný pád, nebo problém s nemožností něco dokončit. Problém se spuštěním nebo chodem hry a pádem framerate jsem taky nepostřehl. Na FX6300, 8GB RAM a GTX760 to jede na ultra bez problému.
    Nechápu tolik nenávisti a plivání špíny na tak dobrou hru. Ale co si pamatuji, tak to samé bylo i u Fallout 3. Takže asi žádné překvapení. Nechápu ani číselný verdikt, když třeba takový průměrný a později velice nudný Mad Max je na tom číselně stejně. A naopak derivát GTA 5 -na povrchu načančaný uvnitř pustý - absolutní hodnocení - to snad ne. A konečně Witcher 3 - možná dobrá hra, dobrý příběh atd, ale to je například pro mě, hra, kterou já nikdy hrát nebudu a nechci. Už jen pro nalinkovanosti, naprosto nesympatickému hrdinovi a celkově mě nesednoucímu světu.
    Podle mě si to tu čistou 8 zaslouží a po vydání všech DLC a patchů to bude ještě lepší hra.
    BTW nepotřebuji tuny textu, odpovědí, voleb aby to byla dobrá hra(já to stejně nečtu). Jde mi o možnosti vyžití a vyblbnutí ve světě. Questy pro mě byly vždy jen možnost, jak rychle nasbírat XP pro další postup. A tady je toho vyblbnutí dost. Včera jsem jen hodiny lítal po světě a sháněl izolepu a lepidlo pro stavbu zbraní a pak jsem uklízel ve vesnici bordel a budoval chatrče a pak netrpělivě očekával příchod nových lidí. Prostě je tam pořád co dělat a to se mi líbí.
    Co se týče grafiky tak ta je super, hlavně momenty při svítání nebo západu slunce, to mě vždy donutí zastavit a podívat se kolem.
    A třešničkou na dortu je Inon Zur - tentokrát opravdu suprová ambientní hudba. Stojí samotná za poslech.

    Samozřejmě chápu, že dostanu více mínusů, protože je zde neskutečně agresivní komunita, která nic neocení, ale je mi to srdečně jedno. V tomto případě totiž opravdu nechápu, co by jste vlastně chtěli. Holt taková je doba. A já jdu zase hrát....
    • Já to zas chápu celkem dobře, hlavní 4 pilíře zklamání u mě tvoří

      1. Špatná optimalizace, grafika, hrozné ovládání
      2. Nudný přiběh a questy, strašný system rozhovorů
      3. Zjednodušený RPG system pro d3menty, konzolovatost
      4. Zabitì jakehokoliv roleplay, možnosti řešit situace různými způsoby
      • 1. optimalizace mi pro normální herní stroj přijde v pohodě, ovládání je standardní, normálně funguje jako u jiných her, nebo dnes nedokážete přehmátnout k TAB a ENTER?
        2.to je věc názoru, nikdy to není takové, že by to sedlo všem
        3.asi jsem tedy d3ment - super mě to takto vyhovuje
        4. to ano, zde jedině souhlasím
        • 1. Optimalizace a ovládání není normální a ne nedokážu, je rok 2015 proboha. Už jsem ten paskvil odinstaloval, než to někdo opraví
          2. Ano, je to věc názoru a můj i většinový názor lidí co to hráli je, že to podělali
          3. Mě tedy ne, z RPG udělali střílečku, jednoznačný fail Bethesdy
          • že je rok 2015 znamená,. že nedokážete ovládat hru na vícero klávesách? Proboha...

            To je fakt zajímavé, že já jsem si na to zvyknul po chvíli hraní.

            Můj názor je, že je to super a mě to takto vyhovuje. TEČKA
      • Harshday
        1. Nevím, mám střední třídu GTX970 a s optimalizací problém není. Ovládání taky není promlém.
        2. Ano hlavní příběh je sračcka. Ale jsou tam i jiné parádní questy.
        3. Zas tolik mi nepřijde, funguje to jinak, trochu to supluje crafting.
        4. Pravda.
        • ještě, aby takový prastarý engine jako gamebryo nejel na moderní grafický kartě jako GTX970 a světě div se, on fakt někomu nejede, někomu jo, nejsi jediný na světě, to že zrovna tobě běží neznamená, že s tim další lidi nemaj problémy, jak píšu, špatná optimalizace.

          na tom, že ovládání he hrozný, se schodli všichni co to nehrajou na gamepadu a recenzent, otvírání menu jinym tlačítkem než zavírání, orientace v inventáři, stavěcí mod, tvorba postavy, to vše je na K+M naprostá designerská tragédie co se týká ovládání

          pokud ti nepřijde, že systém vývoje postav zjednodušili, když odebrali skilly, karmu a další věcí, zkus si zahrát starší fallouty a uvidíš, crafting ať si strčej do zadku, ve světě kde je 300 různých druhů zbraní fakt necejtim potřebu dělat variantu č 301
          • Na gtx 660 a jejich ekvivalentech, se dneš už hold nové hry na max. a netrhaně, hrát nedají ...tak to je. Hra je zřejmě hůž optimalizovaná a velký vliv na fps mají také pomalé/rychlé ramky. Pokud si myslíš že máš slušný stroj a hra se ti trhá, protože je už výkonově za zenitem, tak chápu tvoji nasštvanost :)

            Já kvůli téhle hře upgradoval stroj a jedu max detaily na gtx770.

            Pokud srovnám možnosti skillů z předešlých dílů a nový systém rozdělování bodů. Tak jestli potřebuju % k otvírání zámku vždy po 25%, nebo zda rozděluju body 1-4, tak je to prašť jak uhoď. S tím že ve F4 je zvýšena obtížnost, díky nutnosti mít určitou výši levelu, pro vyšší staty.
          • Harshday
            Nevím, tak možná lidé z mého okolí problém s optimalizací nemají. Nevadí, ale co se týče skillů, tak tak tam si stojím za svým. Je dobré, že to po dlouhé době alespoň nějak změnili. A ano, nemusím zkoušet fallouta 1 nebo 2, hrál jsem to poprvé už před 15 lety. Včetně fallout tactics, který se moc neujal a možná to byl nejslabší díl série, ale mě se líbil, zase trochu jiný typ hraní. Nechci mít stejnou hru 5x vydanou,
  • fuj co to je ja se tolik tesil a takovy odpad to snad ne *16*
  • Jan Slavík rulezz *5* Anebo když všichni hejtou všechno a všechny a nikdo nic, povolejte novou tvář. Za mě nejlepší recenzent za posledních pár let *16*
    • kdyby dal desítku, tak je nejhorší recenzent za posledních pár let. Ach ty děti....
      • Jenže já ti se_u na 10sítku, hejtře/fanboji. Napsal to dobře pro všechny, i bez čísla a konci. Konečně někdo *12*
  • Za mne nejlepší hra Bethesdy od Morrowindu, o parník. Mnohem, mnohem lépe napsaná, zajímavější a s logičtějším světem než Skyrim, o Oblivionu a F3 ani nemluvě, ale ty přiznávám opravdu nesnáším. *1* Recenze hře vyčítá plochý příběh, jenže podobně plochou hlavní příběhovou linii má bohužel i Witcher 3 a New Vegas a při náročnějším rozboru také třeba Fallout 2 a naprostá věšina her. O TES hrách ani nemluvě, od porážky Dagotha Ura inklinují k snad ještě horšímu kýči než Bethesdí Fallout. New Vegas a W3 jsou jistě napsány lépe než F4, zejména některé vedlejší příběhové linie a v případě New Vegas snad i první část linie hlavní. Přesto pokud recenze vyčítá F4 čtyři černobílé volby řešení příběhu, v čem se takové schéma liší od New Vegas? *5*

    Technické problémy, zmršené ovládání PC verze a absurdní herně příliš jednoduchá a ovládáním příliš složitá hra na stavbu vesnic jsou bezpochyby zřejmé zápory a F4 rozhodně není dokonalý. Ale reakce na něj jsou myslím mnohdy příliš přísné. Je to dobrá hra, druhý nejlepší AAA titul tohoto roku, jednoznačně nejlepší hra Bethesdy od Morrowindu (pokud tedy nepočítám Dishonored) a kromě New Vegas asi nejzdařilejší nástupce Falloutu. Koupě nelituji, naopak.
    • Já tě tak náročně rozeberu že z tebe taky udělám plochu ty famfrpále. *1*
      • Posluž si. Můžeš začít. Btw na Harryho potter jsem trochu starý.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit