Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže tady budete dávat všechny přednášky? JInak moc díky a perfektní práce.
    • v jednom z minulých podcastů myslím říkali, že téměř všechny... jinými slovy pokud tam někoho natočili jak se dloube v nose a pak si to strká do pusy, tak to pustí třeba za rok do silvestrovskýho speciálu :)
  • Janun
    Díky pěkný záznam.
  • To ze tady v cechach se neda na projekt D.V dopustit je jasne , a ja osobne jsem na to taky zvedavej. Ovsem otazka je , pokud to nekdy vyjde , jak se na to budou tvarit ruzne po svete . Husiti jsou jiste fajn ale dost pochybuju ze prumernej american o nich neco vi. Mam trochu obavu ze to pro ne bude neco takoveho jako kdyby u nas nekdo vydal hru ktera by vychazela z historie Noveho zelandu treba. Asi by to lidi moc nezajimalo.
    • Nezáleží na tématu ale na prostředí. Američan uvidí chaloupky, meče, brnění a to mu stačí. Podle mě se v tom moc hrabat nebudou, jestli se tedy hra vůbec dostane na US trh. Mimochodem, kolik hráčů the elder scrolls se skutečně vyzná v lore a historii světa TES? Podle mě ne moc a přesto to lidi hrajou. *3*

      Zásadní je, jak vyřeší zpracování světa, soubojový systém a aby udělali zajímavý a poutavý příběh pochopitelný i s nulovou znalostí dějin Čech počátku 15. stol.
      • Jen tak mimochodem, co jsem měl tu možnost zjistit, Američané mnohdy znají, pokud jde o dějiny českého státu, jen Habsburskou monarchii a pak až vznik ČSR. O českém středověku mnohdy nemají ani potuchy. *3*
        • Další čecháček co si myslí že je tadle pr*el ve středu Evropy nějak důležitá pro svět. Co ty víš o dějinách států v americe? Hmm Jen tu všichni děláte z američanů atd. blbce protože neznají naše dějiny, kolik víš ty třeba o dějinách nějakého státečku v Africe.
    • Já si myslím že přesně tendle problém byl u AC III pro někoho
    • zdeeneek
      Vetsine lidi staci, ze ve hre pobihaji s pandulakem a zabiji jiny pandulaky. Delas z toho zbytecnou vedu.
      • ja z toho vedu nedelam..ale Vavra jo:)
    • To mi tedy vysvětli, jak je možné, že po světě i v USA uspěl slovansky stylizovaný Zaklínač? :)
      • zaklinac je smyslenost..takze proc by neuspel..
    • Husitskou hru stačí američanům prezentovat následovně:

      1) katolíci = impérium
      2) kališníci = rebelové

      a zbytek už si domyslí
      • Viktor_H
        To je vcelku trefné. *1*
      • Magister_Peditum
        *1*
  • bodmrazu
    Prednasky jsou super, nebyly by prosim z prednasek i slaidy v PPT? Vdaka
  • clovek kterej ujizdi na scifi 80. let je mi absolutne k smichu. A skutecne ho nemuzu brat vazne.
    • hochu na cem ty to ujizdis, to by me zajimalo. Naprost spatny argumenty uz od pocatku, bylo by lepsi kdyby ses radeji vubec nevyjadroval a zvlast nepomlouval sci-fi 80. let. Kdyz se nedokazes odpoutat ze sveho houpaciho kresla a nehledas nic vetsiho nez svuj dvorek a na nem kabel od psa, coz je ta nejvetsi realita kterou kdy uvidis, tak prestan remcat do sci-fi. Ja to rikam porad a i nyni zopakuju tuto svou vetu: "lidi s takovym myslenkovym pochodem si nezaslouzi zit". Ztraceny pripady
      • to facepalm: Tak teda chlapečku, jestli ses všiml, tak tady každý člověk jednal dost diplomaticky a v rámci slušnosti. Tys dokázal, že si absolutně neschopný jednat slušně a argumentovat jak smýšlející tvor 21. století.
        A jen taková rada do života, zjevně si ještě malej chlapeček, kterej neví co to život vůbec je. Tak si pamatuj: Ty nemáš právo rozhodovat o tom, kdo si zaslouží či nezaslouží žít. Škoda, že ti to ještě nikdo neřekl, pak si děláš ostudu. A věř, že člověk, který nesouhlasí s názory opírající se o sci-fi tematiku si nezaslouží žít. Tak příště bud slušně a nebo vůbec ju ?
        • ne ja nejsem neschopny jednat slusne :) ja jednat slusne nehodlam, protoze 98 procent lidi sou naprosty paka, vcetne tebe :) to muzeme videt ostatne naprosto vsude. Zrovna delam psychologickou dizertacni praci tykajici se toho, proc lidi pisou tak stupidni komentare na internetu. Prave jsem zahrnul tvoje s-rance.

          To vis ze mam pravo, protoze si ho sam dam, a jestli je pro tebe moc sci-fi a nerealne aby ti nekdo ustelil palici, tak je to realita, to mi ver :) Tvuj prvotni nazor opirajici se o sci-fi tematiku ti prave odebira jakoukoliv zasluhu zit :) Takze priste bud zavri p-rdel, nebo drz hubu a krok.
          • No tak jak mám odpovídat ubožáčkovi ubrečenému, jež dokáže napsat "Takze priste bud zavri p-rdel, nebo drz hubu a krok". Nezbývá než litovat, že jsem s tebou vůbec ztrácel čas a je mi velmi líto, jestli to myslíš vážně. I když doufám, že tomu tak není, nechci totiž věřit, že individum s tak posunutou realitou, by bylo schopno dostat se ve vzdělání až tak daleko. Doufám, že si jen zvedáš touhle formou ego. Jinak si nedovedu představit, že takto psychicky nemocný člověk se bude zabývat psychologií.

            PS: Tak a teď už můžeš jít těžit tvé fanatické názory do své, tak oblíbené vzdálené reality. A bacha na monster brouky, alieny, robocopy a veškerou další dmnci. Jak již bylo psáno, v rádoby konverzaci s tebou už pokračovat nebudu, neboť nejsi způsobilý. Ale život tě naučí, jen vyčkej *3*
    • a co scifi 90. let?
    • Amylee.Anderson
      Viděl si vůbec nějaký? *8* V tý době vznikly ty nejlepší kousky.
      • Bohužel viděl.. Proto ta kritika..
        to Pete: ty si borec :D Jak můžeš hodnotit zábavnost člověka podle písemného projevu ? V tom případě každou diplomku a bakalářku psali nudní lidé ? :D
        • vlastik.plaminek
          Ty jsi ale srandista. Srovnávat diplomku s výblitkem na internetu.
    • Proč? Vždyť má pravdu, 80. léta se mi líbí. Nezažil jsem je, ale co se týče filmů a hudby, tak to nebylo marný. A sci-fi 80. let znamená filmy jako: Vetřelci, SW 5,6, Návrat do budoucnosti I a II, Terminátor, Predátor, Věc, ET, Madmax, geniální Bladerunner, Brazil, Krotitelé duchů, Robocop,... prostě klasiky žánru.
      • Co se týče hudby naprosto souhlasím. Ovšem žánr sci-fi a to už v 80. letech či teď je dobrý akorát tak na degradaci mozku. Nechápu, jak někdo může sledovat výsměch v podobě mutantů, zombie nebo splácaninu člověka s robotem. Ba co hůř, ještě to obdivovat.
        • Big_Pete
          hahaha...beres se moc vazne intousi...musis bejt strasne nudnej clovek...nekdy se zkus proste jen podivat na nakou komedii
        • Robotron3
          Ty seš dobrej showman. Dáš si nick scifi a pak píšeš takový věci? V 80tých letech vznikly kultovní scifi filmy, z kterých čerpají a inspirují se scifi filmy dodnes. Není na tom nic špatného, naopak právě že v té době se ještě nepoužívala v takové míře počítačová animace jako dnes, mají ty filmy své kouzlo a dokáží vzbudit obdiv, co dokázali natočit bez dnešní moderní technologie.
          • nick scifi si asi nepochopil ironicky viď ? Ale zpět k tématu, když to chceš rozebrat. Já se třeba domnívám, že filmy ostatně jako život, by měly mít podstatu v příběhu. A to tak, aby donutily člověka přemýšlet. A nemusí si k tomu dopomáhat absolutně zcestnou ideou doprovázející nereálnýma potvorama. Ale tak každý má ty své preference poskládaný jinak. Ale opět opakuji, že nechápu ty, kdo se najdou ve sci-fi.. V dětství možná.. Ale pokud člověk dojde do věku dospělosti, měl by snad zvážit čemu věnuje pozornost a jestli se to neodráží v jeho osobnosti. Viz. Dan Vávra>hater>ajťák(rozuměj: stvořitel světa)>scifi lover>image Big Bosse(toho satanisty). A navíc se mi jeho styl: Všechno je cajk, do téhle chvíle to dělali všichni špatně, ale teď jsem tu já a budou se dít věci. Je to přece strašně jednoduchý, ale tak jo, já jsem převelice zvědav, jak jeho počínání dopadne. Ale jestli nebude lepší, než jím proklínaný Skyrim, budu první, který ho bude hatovat, i když se to zcela příčí mému životnímu stylu.
            • Robotron3
              Filmy jsou pro pobavení, pro humor, pro strach, pro atmosféru, pro relax, pro rodinu, pro historii, pro myšlenky, pro emoce, i pro to tvoje hluboký poselství. Ještě jsem ale neslyšel o člověku, který by se díval jen na filmy, které ho donutí přemýšlet a ostatními pohrdal. Když to takhle píšeš, tak to vypadá, jako bys přemýšlet ani sám od sebe neuměl a teprve filmy ti umožní se nad něčím zamyslet. My, kteří život žijeme a přemýšlíme o něm se nemusíme dívat jen na filmy ze života, ale rádi se podíváme na Vetřelce a bojíme se a obdivujeme, co někdo dokázal vytvořit, aniž by to mělo vyšší smysl. I když ono přemýšlet se dá uplně o všem. Věřim, že i Vetřelec by se dal rozebrat z filozofickýho hlediska, kdyby to někomu za to stálo.
        • SultanOfSwing
          Vidíš, já zas nemám rád sáhodlouhý niterný drama o problémech norskejch homosexuálních květinářů v Oslu, sto lidí sto chutí. Když se ti nelíbí sci-fi, tak je jasný, že tě tvorba 80. neosloví, já to mám rád.
  • ale jako první jste slíbili prezentaci o grafice, tak se ptám kde je? Vávra stále mele to samé, minule říkal přesně to samé ve Fightclubu o Aliens, Star Wars 4 a Project Firestart stejně jako v této přednášce
    • sleepless
      Nebude jako první, bude mezi dalšími. Ale neřeknu, jestli jako druhá, třetí nebo poslední, poněvadž se zpracovává stále.
      • fair enough
    • Trisska
      Aspoň vidíš, že si stojí za svými názory! Furt lepší než lidi, co mluví pokaždý nějak jinak!
  • no konečně jsme se dočkali!!
  • Proč tam sakra má dvě plátna, na který se promítá to samý, ale pro jistotu ještě v trochu jiný barvě, aby to víc rušilo? Ale jinak přednáška zatim super, jdu to dokoukat
    • Naprosto bezny, treba i na prednaskach na vysoky skole. Proste nekdo kdo sedi uplne vlevo nemusi koukat pres celej sal ale ma to na svoji pulce...
  • Aby nepřijeli Řekové a nesebrali Dana i s celejma přednáškama...
    • Mínuska jsou, ale dobrá. + tu mají pouze populistické, klišé přízpěvky a lidi co dávají odkazy na stránky z pééčkem
    • Co je vy nevtipný mínusový debi*lov*é?
      • Nic, jen si trapnej *2*
        • Tvoje máma je trapná
  • Technická otázka: Jak se na mobilu dá článek "rozkliknout"? (Android+chrome)

    A druhá: Přestože se přihlásím, tak sem píšu jako anonym. Jak se přihlásit, abych nebyl anonym?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit