Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Nevím. Žádné mrazení jsem neměl. Atmosféru ty temné pokoje za bouřky mají, ale vyloženě jsem se nebál.
  • Dohráno. Koncept je parádní, ale čekal bych nějaký zvrat, nebo alespoň falešné stopy. Takhle je vlastně tak o druhého záznamu v deníku dost předvídatelné, jak to dopadne. Taky mi připadlo, že postupem ve hře nacházíte čím dál míň předmětů, což přidává spád, ale vytváří pozdější místnosti jaksi prázdnější. Herní doba 2h a to jsem četl i pro hlavní zápletku nepotřebné materiály, jestli to za tu cenu stojí nebo ne, nevím. Každopádně atmosféra je skvěle budovaná a příběh zahřeje u srdce...ale pokud nejste vůbec romantické povahy, nebo nesnášíte linearitu tak ruce pryč. 7/10
  • Vaše soudy jsou naopak zahrabané příliš hluboko. Ale tak nedivím se vám, koláčky jsou koláčky. Ve světě už někteří mají celou cukrárnu, takže jednou to bude muse přijít i k nám. Lepší se zásobit předem.

    Ach jo, lepší už to nebude, co? Ale tak Gone Home je pořád lepší než Dear Esther aspoň, to je fakt. Tak třeba se hýbeme vpřed i podle , z mého pohledu, zvrácených standardů, které jsou, jak vidno, dneska v převaze.
  • janchor
    MickeyMutant: Jo, to jsem myslel tím herním kontextem (tu nejistotu). Všechny ty "falešný stopy" si krásně hrajou s hráčovým očekáváním.
  • MickeyMutant
    janchor: A přesto je tenhle způsob vyprávění hodně unikátní a do jisté míry neopakovatelnej. Nezapomínal bych na fakt, že podstatná část kouzla pochází právě z nejistoty hráče, v jakém žánru se pohybuje a co může a nemusí potkat za nejbližším rohem. Příště už bude vědět.

    A tak myslím, že něco podobného je svým způsobem exotická výjimka. Ať už třeba pro žánrovou okrajovost vylučující masový zisk nebo spíš pro nedostatek brilantních autorů, kterým se sejdou hvězdy do stejně příhodné konstelace.
  • janchor
    A vida, přesto Gone Home sbírá uznání (pozor, neplést s glorifikací) především od lidí, jejichž rozhled výrazně přesahuje rozhled klasickýho hráče.

    Ten příběh má daleko do banality. Hodit ho do škatulky s červenou knihovnou je velice povrchní soud, kterej zcela pomíjí veškerej kontext, v jakým ten příběh existuje a v jakým je vyprávěnej - včetně kontextu herního.

    Mluvíš o nutnosti jít po cestě a tohle jsou právě ty krůčky. Dokud budou podobně exotickou výjimkou v záplavě skutečnejch banalit, nejsme v "cíli" ani omylem.
  • Ani ne. Slovo adventura naznačuje hádanky. Nejde říct ani, že je to survival hra, protože ty jsou spojený s akcí a velmi přísným resources managementem. Looker dává smysl.
  • Ne, pane "chytrý". Mám nepříliš výkonný notebook.
  • explorační adventura dává trošku větší smysl.
  • ucho
    základem každé diskuze je chápání psaného textu. pokud s tím máš problém, nikam diskuzi neposuneš. měl by sis tedy dát pozor na to, z čeho vyvozuješ jaké implikace. pro lidi s jednodušším myšlením: oblíbenost muzikálů a inteligenci jsem tam nikde nespojoval, spojení v tom tedy hledáš marně... upřímně doufám, že touhle nechápavostí se snažíš jen diskuzi stáčet jinam, protože se nudíš.
  • Miserius
    Outlast je horor s nadprirozenejma udalostma...Ten nepotrebuje mrakodrapy (navic je to fakt povedeny :) )
  • resp. bylo by zajimave, kdybys to rozvedl i u hrani her. Aby jsi Ringwraitha sokoval jeste vice *1*
  • To bych si velice rad poslechl tvoji hypotezu jak oblibenost muzikalu souvisi s inteligenci *8*
  • Ten pomyslný "tupec" je ten, kdo si neuvědomuje širší realitu za takovými hodnocení a bere je pouze na face value.
  • Rhulad
    Takže proč má Outlast 8.9 když tam taky nejde střílet a mrakodrapy taky nevybuchují. Pověz mi to! Jsem zvědavý.
  • Miserius
    Pac je hromada tupců (třeba o par řádku níže) kteří davaj hodnocení 0 jen protože tam nevybuchuje zadnej mrakodrap
  • Ale tak on v zásadě má pravdu. Lidi hodnotí hry podle toho, jak se líbí jím.

    Ale to, v čem tento banální a očividný fakt obalil, je prostě fascinující a rád bych věřil, že to vypovídá o typickém indie fanouškovi.
  • Rhulad
    Ucho? Prozradíš mi tvůj věk. Jestli mám tu sračkku co jsi napsal ignorovat nebo se začít obávat o tvoje duševní zdraví.
  • ucho
    Přiznání si svého problému je prvním krokem k naučení se s ním žít.
  • Jsem šokován více a více. Gratuluju ti. Po Kubasově postu jsem si myslel, že už to lepší nebude, ale ty překonáváš všechny hranice.

    Ale jsem rád, že jsi vyjádřil zrovna tento názor. Je totiž bytostně svázanej s takovýtomi indie hrami.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit