Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheLordoftheNonsense
    Se ani nedivím, že MOBA má nejhorší komunitu ze všech žánrů. Co tady čtu, nestačím se divit. *15* *15* *15*
    • Bohužel je to pravda, téměř v každý quick match hře se najde mistr světa, co okamžitě začne nadávat. V ranked už ani nevím, pro jistotu to nehraju, protože bych byl brzy úplně stejnej, respektive na opakovaný nadávky se často neudržím… Jo, je pravda, že některý lidi jsou prostě bez mozku, chybí jim prsty a myš mají ze dřeva… Ale vesměs je to fuk, HotS, každým druhým eventem nám to Blizzard připomíná, je týmovka 5 VS 5. Bez full týmu je to o ničem, případně o sbírání hrdinů… Jo, zdůvodním si vesměs všechno :)
      • Jack1947
        Já bych se tomu nedivil, Ranked jsem vydržel hrát jen chvíly většinou předem připravený troll, potom aby mi nadával nějaký rusák v party chatu taky nemusím. Zase na rduhou s podivem že ta angličtina byla dobrá. Občas si zahraju jednou za čas, je klid.
    • main
      to si nevyberes, vetsina her a lidi kolem funguje na tomhle krasnym pricipu co vidis tady *3* zatim snad arma/ro komunita byla celkem fajn, jinak je to podobny.
  • Hrdinové jsou dobře navržení, jejich spelly vypadají super, ale zbytek hry?
    Existuje jen 1 taktika na výhru hry, nic jiného se dělat nedá. Buď splníte úkol, nebo prostě prohrajete. Žádné pushování, žádné taktizování, jen plnění úkolů. Všichni hrdinové mi navíc přijdou slabí, včetně tanků a na lajně nevydrží delší dobu ani na vyšších levelech.
    Absence itemů znamená minimalizování specializace. I když si můžete zvolit pár perků pro hrdiny, nikdy nereagujete a nestavíte podle toho, proti čemu bojujete a nepřizpůsobujete se situaci. To může být pro někoho dobře, pro někoho špatně, ale vážně - jak těžké je se rozhodnout mezi HP a DMG?
    Heroes of the Storm je až příliš jednoduchá Moba, u které člověk nemusí téměř vůbec přemýšlet. Stačí se jen naučit hrdinu (což je jednoduché), přežít prvních pár minut, splnit úkol a vyhrát. Nic jiného, žádná možnost překvapit nepřítele, pozměnit průběh hry, pořád to samé dokola. Hrdinové jsou fajn, zbytek pěkně na prd.
    Za mě 6/10? Lehký nadprůměr, ale jen pro někoho
    • Asharak
      Proto je HotS tak skvělé. Žádná kopírka itemizace, kdy stejně 15 champů má ty samé itemy furt dokola, které se sem tam obměňí po půl roce. Viz. LoLko, tady je u skillů alespoň fajn, že jsou alespoň u každého championa trochu odlišné. Sice se budou taky hrát dokola, ale ve výsledku je tam dost vynucených kombinací.
      Osobně by mě opět nebavilo řešit jaké itemy jsou v další MOBA kterou jsem si chtěl zkusit zahrát. Už napotřetí mě to jen snižovalo chuť hrát.
      No a přemýšlet nemusíš ani u LoLka a Doty, takže není divu že ani u HotS *5*
    • 1 taktika? To je jak říct že dota nebo lol má jedinou taktiku a to zničit nepřátelský throne nebo nexus nebo prohrát. Na vyšších level a v lize kde jsou lidé sehranější je potřeba už i taktika a když je nepřátelský team dobrý v komunikaci tak váš team rozsekají bez větších problémů, ale zase to neznamená že i když v té lize nakonec jsi že tě lidi budou poslouchat(jak kdyby v nějaké hře nebyly idioti). Co se týče pushingu tak zkušený abathur nenechá nepřátele vydechnout a nebudou se moct jen tak vydat ze základny neriskovat že je pushne.
      Co se týče té specializace tak máš pravdu ale u některých hrdinů si musíš dát pozor co si nepřítel bere za U například vzít si za Kaela Pyroblast když má jejich Uther Divine Shield je pěkná hloupost. Role suportů v této hře je taky akčnější než v jiných hrách. Ale zase je taky pravda že když v dotě stavíš itemy které se jaksi neshodují s buildem pro toho hrdinu běžným tak se při prohře dostává flamu a reportů takže ve většině her si té specializace moc neužiješ. A na to že zápasy jsou 2x až 3x kratší by na to nebyl čas chodit tam a z5 do základny pro itemy.
      HotS je jednoznačně méně komplexní mechanicky jak říkáš ale na zábavě to neubírá!
  • vonTossis
    LoL a Dotu nehraju. Z MOBA jen Awesomenauts (+-700 hodin k dnešku). HotS jsem tento víkend věnoval obrovskou porci času a nenudil jsem se ani vteřinu. Blizzard umí udělat hru, která ihned pohltí. Jsem zvědav jak s postupujícím časem, ale aktuálně mi ta devítka v recenzi nepřijde vůbec přestřelená.
    • main
      Naprostej souhlas, moba je pro me uplne nova zalezitost, dota mi nesedla, ale tohle parada. Jakej mas battletag? *12*
      • vonTossis
        vonTossis#2132
  • Je to super hra ted jak jsem si po nějaké době pěkně doexpil acc na 40 aspon můžu na plno jit Hero league, protože quick match se absolutně nedá a háže vás to pokud jednou leavnete s ostatnimi leavery takže jestli vám spadne net jste jasný .. :D ale hero league už je zábavná už jen to rozdělování hrdinů a hlavně .. Je to rychle a neusnete u té hry !! :)
  • Sr_Lobo
    Jedina hra podobnyho typu u ktery uvazuju, ze bych ji mozna i zkusil, ale z casovych duvodu k tomu nejspis nedojde.
    Nechapu proc to nekdo srovnava se strategiema kdyz na prvni pohled to vypada jako akcni arkada se specifickymi prvky.
    • čas se na to snad najde :) protože jeden match průměrně trvá tak 22 min :)
  • kostejnesmrtelny
    Zkusil jsem to taky, nicméně na mě je to opravdu příliš přímočarý. Navíc jsem asi rozmazlenej Dotou; sbírat skrze dailies nějaký posraný zlaťáky, abych mohl hrát toho nebo jinýho hrdinu a hrát kvůli tomu s jinou postavou, než se mi zrovna chce, na to nemám čas, dvacetiminutová hra nedvacetiminutová hra.

    Další věc pak je, že už nehraju ani Dotu. Po 1100 hodinách s D2 a ještě zhruba jednou tolik s jedničkou nakonec opravdu přišel den, kdy jsem těch rusáků měl prostě plný kecky. KeyZ má pravdu, F2P je (zejména) v tomhle žánru naprostá zhouba...
    • Dotu jedině s kámošema, na všechno ostatní je tady tlačítko mute
  • Jack1947
    Hmm, protože recenzi psal fanoušek hra dostala 9/10 i když jinde, 6-7... s odřenýma ušima makes sense.
    • vonTossis
      Průměr 86% ze 40 recenzí na metacritic, hlupáčku.
  • Aha takže když z „člověče nezlob se“, odeberu další tři hráče a všechny figurky, tak získám vlastně lepší hru? Nebo když z hracích karet pro zjednodušení nechám jen srdcovou barvu a přístupný karty jen spodky (hráč si samozřejmě může koupit třeba srdcovou osmičku) tak taky získám lepší hru?

    Možná by bylo fajn získat zkušenosti a nebo předat recenzi někomu kdo už je má s hraním MOBA her (DOTA... a pak někde dál LoL -nic jiného za zmínku totiž netsojí). Tou devítkou (tuším, že je to tím, že pan redaktor je silný Blizzardoholic) na konci si pan redaktor u mě (bezvýznamný anonym) dost shodil na důvěryhodnosti recenzí. Mimo jiné tuším, že je to ten samý pán, který dělá v herní branži novinařinu a nezná rozdíl mezi remake a remaster- (tady si, ale pána možná pletu, případně se omlouvám za křivé obvinění)
    • No popravde predmetyv MOBA Hrach sou totalni kokotina která celou hru akorát pomrdava jelikož spelly hrdinu jdou v pozadi hry dohaje. Healer v dote (lvl 20) proste není protože predmety to vybustili tak ze je nerealne aby něco vyhealoval. Takze v Dote pak staci akorát klikat a mit sehrani cc.
    • Vegen
      Nemáš rád Hots, chápu. Je nutný lidem opakovaně cpát, že podle tebe to je blbá hra? Stačí jednou. Chápeme... jedeme dál :-) BTW, když tu jsou tak nevzdělaní autoři, kteří se navíc zajímají o špatné hry, tak to můžeš napravit. Napiš strhující článek o Dotě, který přitáhne čtenáře a třeba si tu vytvoříš vlastní sérii, kterou budou lidé milovat. Můžeš popisovat každou novou postavu, rozepisovat se o každém updatu.... Bude to určitě skvělé, když se přidá znalec a odborník MOBA her tvého kalibru.
    • to su teda dokonale blbe priklady co si napisal...

      podla tvojej logiky teda cim zlozitejsia hra tym lepsia... teda ak existuje zavodny simulator (napriklad iRacing), tak akekolvek arkadove zavody musia dostat nizsie hodnotenie, pretoze su zjednodusene oproti tomu simulatoru.

      no asi patris k tym hlupacikom, ktori nechapu ze nemusi kazda MOBA hra byt kopia doty... rovnako ako nemusi kazde rpg byt kopia baldurs gate... predsa nebudes porovnavat baldurs gate s diablom, pretoze su to v zasade ine hry, jedno je hardcore rpg, kde mas hromadu statov, roli, povolani a ras, druhe je akcne rpg osekane na minimum kde ide o cistu zabavu.
      rovnako dota je urcena pre ludi co maju zaujem studovat buildy, hromadu itemov a neviem coho, oproti tomu hots je hra ktoru mozes zapnut a zahrat si 20 minut bez toho ze by si mal akekolve vedomosti o hre, staci ti prejst si tutorial.
      • kdyz vymenis cistou zabavu za cistej grind, tak by se s tim dalo souhlasit, pokud nekomu pripada grind zabavnej, tak je to zvlastni pripad *5*
        • grind? o com hovoris?
          • trojku jsem nehral, ale 1 a 2 byla jenom o grindu
            • jestli grindujes pro gear nebo pro level up mi prijde prast jak uhod...
            • o grinde je to iba ked chces aby to bolo o grinde.
              niekoho to bavi, kazdu sezonu odznova nahanat postavu na 70-ku, potom farmit rifty a tak dalej...

              ja som hral aj dvojku aj trojku, nikdy som negrindoval. vytiahol som zopar postav ktore ma bavili na 70ku, obcasne si s kamaratmi zahram nejaky ten rift a ked chcem trochu iny zazitok, tak hram hardcore. nikdy negrindujem, pretoze ma to nebavi, ale aj napriek tomu som odohral tolko hodin ze ani trochu nelutujem kupu ani jednej hry.
      • To s tím simulátorem je pěkné přirovnání, což potvrzuje, že tohle je prach sprostá arkádovka bez špetky koření.

        Hlupacik - ta vaše Maďarština je vážně vtipný jazyk.

        Ale tohle je úplně ve všem kopie DOTy s tíim, že jsou tu nově hradby a mini questy (REVOLUCE).... Jinak je to to samé jen osekané o veškeré kouzlo rozmanitosti (itemy, atd...).- Lajna -dvě strany-creepové- a "srdce nepřítele".
        Ano souhlasím s tvými argumenty a uznávám je. Pokud tedy budu brát MOBA jako žánr, který má i svůj subžánr (viz RPG-Akční/tahové/atd), kterým je tedka nově „arkádová MOBA“ v podobě Hots. DOTA má taky tutoriál, který ti postačí k úplnému pochopení hry, každý předmět je podrobně popsaný (i v CZ)a složitější item má obrázek stromu jak ho sestavit atp... děsně easy. Navíc nemusíš platit za hrdiny, nové hrdiny !! Takže cca 111 hrdinů zdarma hned jak máčkneš play, kdežto Hots ti nabídne jen 4 nebo 5 teď nevím jistě a zbytek se musí kupovat... (ingame měna není argument)
        *11* . No prostě hrozně nesympatická záležitost. To už radši to LoLko, který má obdobný systém ale je mnohem variabilnější. Co se týče herní doby tak ta je možná u Hots v průměru o deset minut kratší... obří plus "sarcasm".
        • no vidis, konecne si napisal realne co si myslel... problem nie je v hre, problem je v tom ze tebe ta hra nevyhovuje. proste ti nesadla. to je uplne v poriadku, nic si z toho nerob. hier su tisice a nemusi sa ti kazda pacit. ak sa ti viac paci lol nez hots, prosim, chod hrat lol, nechapem co robis v diskusii pod recenziou na hots...

          tato recenzia a ostatne aj metacritic hovori ze existuje dost ludi ktorym hots vyhovuje. neni viac co riesit.
          • nechapem co robis v diskusii pod recenziou na hots...

            No diskutuju o Hots.
  • Kr.Pa
    No, bloodline champions je stále lepší než toto, ale byznis model mají napr obě.
    • Asharak
      TO je nějaká novinka z E3?
      • Kr.Pa
        Vyzdvihuje se tu, že to má spoustu map, silně týmové boje, žádné předměty a skilly. To už ale 3 roky existuje v bloodlinech!
        • Asharak
          Škoda že jsem pak nenarazil na BLoodline dřív :/
          • Kr.Pa
            No, oni začali těsně po LoL, takže byli zazdění. Pak se trochu vyzdvihnuli, když se v LoL dělily servery v EU.
  • edykon
    Zas jedna skvělá hra od blizzu, předělávka z Warcraft III kde začala DotA (Defence of the Aliance), jen chybí tvorba itemů.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit