Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pánové, tak to zase ne - jednak tenhle seriál je uzavřen, a pak - osobně takový seznam nemám a byl by hrozně, hrozně subjektivní, ovlivněný osobními zážitky a nostalgií. Zfleku bych byl schopen jmenovat svoje top5, ale bez pořadí - kromě prvního místa :-). A jako oficiální článek bych ho určitě neprezentoval. Nanejvýš tady v diskusi...
  • jo a ovlada svet modrofialovy tym, nebo oranzovocerveny? opravdu nejlepsi adventura s chytrym pribehem *7*
  • smejki
    za výpis skvostů adventurní historie podle BigPetera se rozhodně přimlouvám
  • Z poslednich let co stoji za rec jsou jen hry od Benoita Sokala a Davida Cage, vsechny ty adventury hlavne z nemecky produkce je jedna podprumernost vedle druhy. Starsi adventky byly lepsi, hlavne ty pred prichodem 3d.
  • ucho
    no z toho jsem hrál sotva polovinu. všechno poměrně muzejní kousky :) určitě není nic z posledních pěti let?
  • Nejsem typickym hracem adventur. Za svuj zivot jsem dohral jen par skvostu-The Longest Journey a pokracovani Dreamfall(mimochodem u teto hry se mi grafika libila) a pak samozrejme Syberii 1 a 2(jedna z nejlepsich PC her vubec). Ale dokazu te pochopit. Kdyz mi grafika nesedne,dokaze znicit dojem i z dobre hry.
  • Top deset je docela hodne, ne ze bych to nedal, ale musel bych vzpominat :). Tak.

    Broken Sword, The Last Express, I Have No Mouth and I Must Scream, Syberia, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Gabriel Knight, Quest for Glory, Grim Fandango, Day of The Tentacle, a treba jeste Shadow of the Comet

    Nakonec to tak tezky nebylo :)
  • ucho
    s tvými názory zde nesouhlasím, ale není třeba se přít :) (u mě byl Dreamfall špička a zábavnější než TLJ), každopádně rád bych slyšel výčet tvých top 10 (čím víc, tím líp) adventur. rád bych si udělal přehled a třeba mi něco zajímavého uniklo, takže se rád nechám inspirovat :)
  • Zlomovy byl prave v tom, ze dotahl vsechny principy a mechaniky adventur k dokonalosti. Od te doby se vlastne neobjevila zadna lepsi adventura nez Broken Sword, pokud to bereme jako ciste adventury. Broken Sword je vrchol zanru. Chapu, ze to beres jako prinos ve smyslu inovace, nejakeho prvku, neceho, co predtim nikdo nepouzil, ale to je moc konkretni definice, jak hovorit o historii adventura, odepise to prave ty nejlepsi tytuly, o kterych by se urcite zminit melo. Navrhuju napsat jeste jeden dil nakonec jako bonus, nejlepsi adventury v historii minimalne podle Petra Tichacka :)
  • OK, tak v čem tedy byl Broken Sword tak revoluční? Jaké nové prvky představil, které by ovlivnily následný vývoj žánru? Z mého pohledu to byla "jen" všestranně naprosto precizně zpracovaná klasická point-and-click adventura. Chaplin byl ve filmu první, Broken Sword ani zdaleka. V žádném případě mu neupírám jeho velké kvality, ale prostě nebyl zlomový. Jó, kdybych do seriálu zařadil kapitolu o nejlepších adventurách poloviny devadesátých let, byl by samozřejmě na prvním místě a v těsném závěsu by byly DiscWorldy, Simonové, hry od Legendu a další a další. Ale o tomhle tenhle seriál nebyl.
  • Broken Sworda jsem mel v umyslu vytknout, slusne receno, ale uz sem nechtel bejt fakt za trolla. Ale ted se teda ozvat musim. Ze Broken Sword nebyl zlomovy a revolucni pro vyvoj zanru? V jakym smyslu? Jak muze byt bezpochyb nejlepsi hra ve svem zanru nedulezita pro vyvoj adventur? Kdybych delal adventury, Broken Sword by byl prvni, s kterym bych se pomeroval, mel bych ji jako vidinu nejlepsi hry klasickych 2d adventur (myslim 1 a 2). To je jako delat clanek o vzniku filmu a filmove komedie a nezminit Charlieho Chaplina ;)
  • Legenda ano, ale ze zástupců 2,5D adventur jsem vybíral dvě hry a vybral jsem Runaway a Posla smrti. Syberia byla třetí v pořadí jako náhradník :-) Spíš mne překvapuje, že mi tu nikdo neotloukl o hlavu nepřítomnost Broken Swordu - vyjma jedné větičky v rámci CZ lokalizací. To je mnohem větší legenda než Syberia, ale nezmínil jsem ho záměrně, protože mi nezapadal do koncepce článku a pro vývoj žánru nebyl zlomový ani revoluční. Souvisí to s tím, co jsem uvedl hned na začátku prvního dílu tohohle seriálu, a pro úplnost to ještě jednou zopakuji: "Nepokusím se vám historii přiblížit prostřednictvím těch nejslavnějších a nejlegendárnějších titulů, z nichž mnohé se v tomhle seriálu nedočkají ani zmínky. Spíše se budu věnovat jednotlivým historickým etapám, které dokumentují vzestupy a pády adventur v jejich čtyřicetileté historii."
  • Pan_Klobouk
    Ja vim ;) to jen ze nektere zminene kousky (v celem serialu) bych s klidnym srdcem presel, vynechal a radeji zaradil nekterou z tech co jsem pripomenul. Chapu treba zvlastni kapitoly pro hry od Sierry a LucasArts, ale napriklad nebohe Cryo bylo zmineno az s Atlantisem a Omni3D (pritom taky prukopnicili na CD-ROM a s 3D animaci), nevidel jsem tusim ani Coktel Vision, hry od Benoit Sokala... urcite by toho bylo vic.

    Ale jasne, kazdy bysme tu historii asi pojal po svem, mel vlastni deleni i milniky. Urcite jsme vsichni nemohli hrat vsechno co vyslo a o tom co bylo zasadni, zlomove a prinosne pro zanr by se patrne strhla taky plamenna debata. Tehdy i ted. ;)
  • A taky zajimavy. Ja jsem troll a nesmim mit svuj nazor na hru, pritom sam BigPeter pise v clanku to samy: Skalní fanoušky adventur Dreamfall nedokázal plně uspokojit, byl pro ně příliš jednoduchý, herně příliš povrchní. ...presny.
  • Takze co, clovek nemuze rict svuj nazor, protoze je negativni?
  • Mne osobně vždy bavili a hlavně zaujali téměř výhradně ručně kreslené adventury. Zatímco se totiž "plahočím" za výsledkem a řešením, můžu sledovat tu krásnou ruční práci. Broken Sword, RUnaway je tedy moje krev. Právě období 3D her, a převádění adventur do hnusné 3D grafiky (Gabriel k. 3, Dreamfall) mě totálně odradily od hraní adventur, a na dost dlouhou dobu jsem hraní přerušil. Z poslední doby mě zaujal jen Runaway, Posel smrti 3 a A Vampyre story, které jak se zdá své epizodické dobrodružství ani nedokončí.
  • Fahrenheit je nejlepší adventura, co jsem kdy hrál. Doporučuju. *4*
  • jj Syberia je výborná
  • Také mi tam chybí !!!
  • Cosi
    Človeče koukám, Robotrone, že ty jsi tady ta zlá pesimistická strana, nobo prostě troll. Na vše reaguješ, stylem tyle hry mě nebaví a tahle zvlášť. Když nemáš rád křížení sfci-fi / fantasy, proč jsi hrál oba dva díly? Nebo jsi si přečetl recenze, a z toho usuzuješ? Výrok "A to i presto byl Dreamfall proti TLJ odvar a jeste k tomu ve 3d" - to má být co? Že všechny adventury, které jsou ve 3D jsou automaticky špatné, zlé a těhotné ženy nutící vzývat satana? Zjednodušování nemají na triku tvůrci, studia jak ty píšeš, ale producenti kteří do Dreamfallu nacpali bojové pasáže, a omezili adventurní část k obrazu svému a nakonec i to 3D, s čímže se tvůrci vypořádali na výbornou, byl nakonec taky jejich nápad.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit