Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A čo napríklad Syberia?Tiež legenda
  • Dreamfall je tezce precenovana hra. Uz puvodni The Longest Journey byla mnohem zajimavejsi, a to ani nejsem velkej priznivce tyhle hry (nemam rad krizeni sci-fi / fantasy a pribeh mi prisel naivni). A to i presto byl Dreamfall proti TLJ odvar a jeste k tomu ve 3d. Nedivim se, ze propadla. Ironii tehle studii je, ze si mysli, jak zjednodusovanim a pristupnosti jdou hracum vstric, nakonec ale prave to jim podrazi nohy. Staci udelat proste dobrou hru...
  • Cosi
    Dreamfall byl fajn, jen se z něj od půlky hry stal interaktivní film a ne hra. A jednoduchý byl asi jak pro koho. Pro ty, kdo adventury do té doby moc nehráli, se těžší mohl zdát. Nejtěžší na něm byli souboje, než se přišlo jak na ně. (Drtit tlačítko pro lehký útok)
  • Nechapu, ze klasicky 2D adventury nedela nejake studio vyhradne na tablety, apple, a android, nebo i mobily. Tyhle platformy jsou na to naprosto idealni a jediny co mame jsou remaky starych her, nebo pitomosti... Jestli se na tech hrach tolik nevydela? Je to divny..
  • Gray Matter? Nejlepsi herni pribeh roku 2010? To na tom ty ostatni hry musely bejt teda sakra spatne...
  • Nevím jak vám ale mě se hrál Dreamfall ze všech zmiňovaných adventur nejlépe. Zas tak jednoduchý nebyl ale na všechno se dalo přijít (zdravým a logicky uvažujícím mozkem) aniž by člověk vyzkoušel všechno na všechno. Adventury typu Polda 1 upřímně nenávidím, rád používám inteligenci a ne "co bych teď udělal, kdybych byl šíleně uvažující magor"
  • Cosi
    Nepleť si prezentaci příběhu s kvalitou příběhu. S kvalitou příběhu stojí a padá každá adventura. Příběhu ve střílečkách krom pár vyjímek, se můžu vysmát. Ve strategiích to samé. a RPG? Hlavně starší hry měli zajímavý někdy i dobrý příběh, dnes je to hlavně o prezentaci. Gray Matter - "Nejlepší herní příběh roku 2010" - hrej.cz
  • A AVS2 to vypadá bledě. Práva vlastní Crimson Cow, který aktuálně nemá na vývoj peníze. Autumn Moon už má sice pokračování rozpracováno, ale asi jen z 30% a bez peněz a souhlasu vydavatele dál pokračovat nemůže. A navíc, což je nejhorší, Crimson Cow už ve spolupráci s Autumn Moon ani pokračovat nechce. Vidím to fakt špatně.
  • To by byl ten seriál nekonečný... A nezapomeňte, že jde stále jen o jen upravený přepis hodinové přednášky. Všechno má své limity, bohužel.
  • Pěknej článek... ikdyž já mam spíš dotaz co se stalo s pokračováním adventury A Vampyre Story. Jednička byla super, ale o dvojce se teď vůbec nic nedá dočíst. Doufam, že je pořád ve vývoji.
  • Tak je to jen clanek, ne encyklopedie :) Kazdy povazuje za zasadni neco jineho.
  • Pan_Klobouk
    A coz takhle Omikron: Nomad Soul, nic? Little Big Adventure, DreamWeb, Gobliins, Outcast, Neverhood, Sanitarium nebo Nightlong, taky nic? Spousta zasadnich (nebo pro zanr necim zajimavych/prinosnych) her mi v tomhle serialu chybi.
  • Obavam se, ze tablet, zaslibeny adventuram, je spis iPad. Tady nejaky dobrodinec udrzuje seznam vsech adventur pro iOS: http://flexlists.com/view.php?list_id=17866
  • Paul_cz
    Výborný článek, jen ten Heavy Rain byl řekl bych dost přechválen - mimika byla hrozná, scénář místy otřesný. Celkově dobrá hra, ale čekal jsem mnohem víc. I ten Fahrenheit bych hodnotil výše, přes ten zpackaný konec. A prodeje..ani ne 2 miliony kopií nejsou zas taková sláva na hru jež je ve vývoji 5 let a stojí desítky milionů.
  • Moc hezký seriál o historii adventur. Podle mě není náhodou, že se adventurám v posledních letech moc nedaří. Do velkého množství herních žánrů se totiž přenesly adventurní prvky - především příběh a rozhovory. Jestliže autor píše, že jedním z hlavních taháků adventury je příběh, pak nejlepší příběhy v posledních letech nemají adventury, ale RPG, akční hry atd. Je to zřejmě dáno tím, že adventury jsou často nízkorozpočtové a jejich autoři nemají na zaplacení dobrých scénáristů. O hrách typu Longest Journey nebo Posel Smrti se podle mě nedá říct, že by měly dobrý nebo nějak zvlášť zajímavý příběh. Paradoxně tak nejlepší příběhy mají hry z jiných žánrů, kde je příběh jako bonus navíc k hernímu obsahu - série Metal Gear Solid, Final Fantasy, Zaklínač, Grand Theft Auto atd. Tento "herní" (nikoliv příběhový) obsah má u adventur často podobu puzzlů, kombinování a používání předmětů. Právě puzzly jsou pro hodně lidí důvodem, proč se jim adventury líbí. Dobré příběhy je třeba hledat v jiných žánrech.
  • smejki
    to nemá co dělat s metrickým systémem... metrický systém je systém jednotek, číselné škály jsou systémy prefixů a sufixů pro popis vysokých čísel.
  • Je to super článek, celá ta série, ale až na ten konec, který je trochu chaotický. Zastaralá definice žánru adventůr neplatí, ale ta nová (autorova) definice je v obsahu stejná, obsahuje stejné mechanismy, jako ta stará. Jinak mám už jen svůj názor - nehrál jsem Heavy Rain ani L.A.Noire protože na to nemám železo, ale podle ukázek na youtube L.A.Noire má k adventůře přibližně stejně daleko, jako třeba Mafie.
  • Už ať FunCom dokončí Secret World a vrhne se na pokračování The Longest Journey. Opravdu královna adventur! *4*
  • Aneb systém Metrický vs Imperiální...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit