Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stavěl jsem nové PC před 5 měsíci a SOUHLAS s článkem. Na 4K je čas. Takový "další krok/mezistupeň" (než nastane doba 4K) - tedy zlepšit si železo a mít tak lepší vizuální vjem, že jsem zase o kus dál - je pořídit si ultrawide monitor (21:9). Ještě lépe 34" (buď 2560x1080 nebo 3440x1440 - už dost dražší). V těch 34 palcích a ultraširokém rozlišení máte super velkou plochu a lepší zážitek z hraní než "v předchozích letech"... Rozlišení 2560x1080 není takový žrout grafárny, než třeba monitory 16:9 2560x1440, či 21:9 3440x1440, a tak vydrží třeba s grafárnou za 10k GTX 970 nějakou dobu, a zážitek z hraní je výborný. Zde třeba ukázka jak vypadá 34" vedle staré TV http://666kb.com/i/d3c8ji1711biy83iy.jpg :-)
  • To sa akoze na 4K nedaju hrat ine hry ako 10 AAA titulov (pomerne narocnych na hardware) co sa stale opakuje v benchmarkoch? Napr. OpenTTD? *1*
  • Je to asi hodne subjektivni, ale ja osobne po zadnem 4k zatim netouzim. Herni grafika neni ani zdaleka na takove urovni, aby bylo o co stat. Ultra rozliseni spise zvyraznuje umelost. Pokud mam dost vykonu radsi si tam dam poradny supersampling, aby byl obraz hladky, mozna na ukor pididetailu, ale naopak to verohodnosti pomuze. Pokud nejaky maly detail nerozeznate uplne, faktazie a mozek si jej doladi, takze jej vnimate jako uveritelny.
    Nevim jak vy, ale ja za zasadni posun povazuji pokud mi hra bezi plynulych 60 fps na mnitoru s rychlou odezvou. To je radost pohledet. Pokud si mam vybrat mezi plynulym framerate a vyssim rozlisenim, jednoznacne volim plynulost. A pro to jsem nekdy ochoten jit i mirne pod nativni rozliseni monitoru, pokud to supersampling zvladne bez sumeni pixelu.
  • Toto téma se netýká konzolovích hráčů.

    Snad podobný článěk pro konzole bude za tři generace konzolí, kdy se to bude týkat konzolovích hráčů.
  • Tentokrát musím Honzu pochválit - není to špatný článek. Bere v potaz význam AA i statistická zastoupení - má to mouchy, ale lze z toho vyvozovat rozhodně pravdivější obecné závěry, než u minulé rozborky igp... Za mě palec nahoru *3*
  • corfer
    Super článek Honzo, ostatně jako vždy.:-) Jen ten monitor od Aceru... Od nich bych si nekoupil ani teplovodivou pastu.:-)
    • bohužel jsem si jednou monitor od aceru koupil, znovu už bych tu chybu neudělal...
  • MickeyMutant
    S tím pádem pod 30 FPS při maximálním nastavení i na špičkových sestavách je to pravda, stačí ale třeba vypnout Nvidia HairWorks a rázem nám snímky poskočí třeba o dvouciferné číslo. Řekněme ze 30 na 40. Pak se neostýchat povypínat ChromaticAberationWorks a TXAABlurWorks a najednou jsme na nějakých padesáti. Ubereme FakeSmokeWorks, FoggyWorks a RedFixWorks a mužeme si užívat metu 60 snímků za vteřinu. A když navíc zakážeme LensFlareWorks, GimpWorks, MoarFireWorks a FPSdoesn'tWorks, tak se s nejednou peckou dostaneme i na 120 FPS. Ilustrativní obr.

    Jinak Honzo, prima text, seš fakt dobrej! Mohl bys zkusit psát i do nějakého PC časopisu.
    • Jo. A môžme znížiť všetky detaily na low a hneď to bude 240FPS.
    • Ten obrázek je pravdivý?:D Fakt když se vypnou ty Worky tak to vypadá lépe?
      • Samozrejme že nie je. Každé riešenie spomínané na obrázku má svoje plusy a mínusy. Záleží od toho koľko výkonu máš a čo pre teba ešte stojí za stratu výkonu. Napríklad ak sme pri antialiasingu. TXAA vyzerá horšie ako MSAA, ale zasa je aj citeľne rýchlejšie a kvalitatívne sa k MSAA približuje. 4xTXAA je výkonovo na úrpvni 4xMSAA a obrazovo sa blíži k 8xMSAA. S tým ale, že mierne zbluruje obraz. Ale tak, že pri pohybe to vôbec nevnímaš. Takže ak máš dostatok výkonu, radšej si zapneš MSAA pretože pri ňom áš čistý obraz. Ak ale výkon potrebuješ, môžeš zapnúť TXAA s tým negatívom aký som písal. Potom sú tu také moduly ako Hairworks, ktoré vzhľadom na to čo robia si berú aj adekvátnu porciu výkonu. A hra s nimi jednoznačne vyzerá lepšie. Či o tolľo lepšie, aby to stálo za to ich zapnúť, závisí už idividuálne od každého človeka. Samozrejme ten, kto má na to HW si ich zapne. ten kto nemá musí robiť kompromisy. A keďže sú ľudia, ktorí neradi robia kompromisy ale musia, tak takí potom chodia plakať na fóra ako je daná feature nepotrebná a skôr presviedčajú samých seba, že ju nemá zmysel zapnúť.
      • Bohuzel ne, je to jen zoufaly plac fandu amd, kteri jsou nestastni z toho, ze koupili grafiku ktera nvidii nesaha ani po kotniky.
        • smejki
          Obr?
          I see what you did there -_-
  • Paradox je ze i takovej Titan za 35k ma se 4k problemy.
    • taky bych volil AMD
    • Protože Titan je hlavně určený pro náročné grafické operace a takový blbosti. Na hraní moc dobrý neni
  • říkal uhorvitý mladík v Elektroworldu, abych si nekupoval 4k televizi, že na ni ještě neuzrál čas.
    Pak jsem ji přitáhnul domu a spadla mi čelist jak skvělý byl obraz oproti 1080p.

    Já si 4K monitor koupím a to 40" a budu hrát ve 4K ať se ti to líbí nebo ne.
    • Problém 4K je nedostatek contentu a cena, což znamená, že je to hudba budoucnosti a uhrovitý mladík to myslel dobře.
      • cena? moji fullHD LCD sony jsem kupoval kdysi za 32000,- dnes je za to same 4K... a content? PC *3*
        • na PC je toho stejne malo jako kdekoliv jinde, navic ze uz uvazuje o 8K
  • ALHAZRED
    Cha 4K no, ano, pretože nam stale musia tlačiť nejake novinky"" aby sme vedeli načo mame vyhadzovať prachy...
    keby to Full HD bolo aspoň slušne využite... kolko je hier, ktore vyzeraju "DOBRE" ??
    Jedine Crysis 3 a namodovany SKYRIM ostatne hry -konzolove porty ďakujeeem,
    načo mi je 4K rozliženie, ked vyvojarom stačia LOW textury...HUMUS
    https://www.youtube.com/watch?v=k3IlHBBGCIw
    Takto by to malo vizerať...aleee NEBUDE !!
    • a to co sem davas ze takto by to malo vyzerat ? :D sak to neni hra to neni ani CGI sak to je normalne hrany film.
      • ALHAZRED
        Jasne aj Crysis 3 je hrany film... *1*
    • gesto
      4k to není o tom ho hodnotit, prostě je to lepší než 1080p ale taky drahý jak svina, prostě je to další pokrok to je jako by někdo říkal že v tv stejně nic nedávají tak na co scart nebo hdmi stačí bíla anténa a 240p takhle to jde už dlouho postupně prostě 240p ,480p ,,720p a 1080p atd atd prostě nezastaví se to nikdy, možná až když budou hologramy a tam to bude zase od 240p a postupně a pak za 100 let zase přijde do mody klasika a tak zase dokola
      • ALHAZRED
        Ano každy nech vyhadzuje prachy na čo chce, ja som dal pred 8mimi rokmi 37000 Sk za Full Hd TV SAMSUNG po znamosti, pretože to bola novinka teraz stoji 12000. Vyvoj nezastaviš, ale treba pekne počkať kym to bude za rozumnu cenu.
        BTW vieš ako vizerali naše programi zo začiatku na tom Full HD ?? TIČKA
        Ale PC bolo v pohode, nema zmysel isť do 4K ked nie su media, ktore by to podporovali, ale to pride...
        • 4k media... jestli myslíš p()rno tak to už ve 4k je :D Tak to možná trochu smysl má :)
          • ALHAZRED
            Heeej Kua mať tie prechy kupujeeem :D
            ...tak jasne p*rno priemysel je vždy popredu *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit