Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tož teď jsem hrál BioShock 2 a po nějaké době mi to spadlo... Hra se ukládá jen na začátku úrovně (zbytek je řešen těmi Vita cosi a.k.a. iddqd) a od té doby nemám sebemenší chuť pustit si to znovu, jelikož mě děsí představa procházet ten půlhodinový koridor zase znovu.

    Zlatý Jack & Daxter, kde smrt znamenala parádní krátkou animaci s parťákovou vtipnou hláškou a okamžitý respawn na začátku lokace, které byly hodně otevřené (nebyl problém se pustit do jiného puzzlu či rovnou jít do jiné lokace).
  • Ovšem, propracovanější smrt je pěkná věc. Ale když si koupíte hru za 1000 kč, jednou umřete a hra je už znovu nehratelná, tak tím spíše budou firmy přicházet o zisk (nepodporuju pirátství, ale radši si to stáhnu než dát prachy za hru kde bych třeba náhodou umřel v prvním kole a už jí nikdy nemohl hrát).
  • *Far Cry 2
  • far cry je jedna z nejpromrhanějších snah udělat lepší hru. Neexistuje omluva toho že kamarádi jsou jenom pasivní alternativa loadingu, protože prostě to nedává ani trochu smysl. Vlastně FC2 je asi nejblíž velkému úspěchu a immerzivnímu gameplayi ale pro nepřívětivost a nekoherentnost se to nepovedlo prosadit. Viděl jsem hodinovou videorecenzi a i jsem si vyzkoušel jak ta hra funguje, ale zklamání je o to větší když je to jenom kousek od přijatelného. Realismus dokázali použít zatím jenom v FEAR 1 a STALKERech.
  • mě připadá že amnesia the dark descent by tak mohla fungovat, co já vím. stačí když se to uloží při exitu a netřeba checkpointů.
  • Jedna věc je realističnost a druhá věc je hratelnost. Je to o kompromisech nebo o přiklonění se k jedné straně. Jako příklad si můžeme vzít Far Cry 2, kde se postupem času začaly používané zbraně zasekávat a nakonec se rozpadly. Tento prvek se mi líbil, ale spoustě lidí ne. Další věcí byla "smrt". V okamžiku kdy jste "zemřeli" a měli zrovna připraveného parťáka, tak se spustila hudba, celá obrazovka zčernala a po chvíli jste se probrali, parťák vás odtáhl od nepřátel a částečně se vám vrátilo zdraví. Toto se mi také líbilo, ale spoustě lidí se nelíbilo, že nejde skoro zemřít. Hra tedy obešla problém smrti tak, že jste vlastně jenom omdleli a někdo vás z toho vytáhl. Dá se to brát jako příběh, který není rozkouskovaný na save/load ale plyne dál a protože hlavní hrdina je esencí příběhu, tak prostě zemřít nesmí.

    Další hra, která toto praktikuje je jeden z dílu Prince of Persia, kde když spadnete, tak vás v poslední chvíli zachytí vaše e-holka.

    Nemyslím si, že z obchodního hlediska by mohla hra jako One Chance uspět. Proč? Představte si to - koupíte si hru za nějaké peníze (řekněme 1000,- za AAA titul) a ihned na začátku hry se vám podaří zemřít (například kvůli špatně namapovaným klávesám). Zrovna jste vyhodili 1000Kč z okna.

    Myslím si, že potenciál smrti by se dal využít v MMORPG, kde by zemřela vaše postava a bylo by nutné si vytvořit novou.

    Mimochodem potenciál smrti se již dlouho využívá v šachách *1* (a vůbec strategických hrách obecně)
  • Janun
    Mno tak to si toho asi moc nehrál :-)
  • tak to by museli byt hry inac postavene dnes sa zomiera skor zato ze sa na vas valia hordy co sa spawnuju pokial nepridete k nejakemu bodu alebo sa ich nenaspawni urcity pocet popripade sa v horor hrach zrazu niekde objavi prisera ktora vide z dveri co nesli otvorit a podobne
  • Luxusně napsaný článek!
  • Smrt ve hře by neměla být trestem, ale motivací. Současná doba, která nastolila trend autosavů na každem kroku je naškodu. Nejvíc je to myslím vidět v survival horrorech, kde se hráč má bát o svůj život, ale přitom moc dobře ví, že v případě smrti hru načte a jede dál. Bohužel mě nenapadá jak by se to dalo v současné době vyvážit aby se hráči báli zemřít a zároveň to nebyl trest.
  • Nejvíc mne ve hrách vadí když už umíráte tak stylem zčervenání obrazovky a hekáním hrdiny po určitou dobu a konec to snad jediná hra kterou jsem hrál a bylo to trochu jiný tak dead space kde jste viděli že vám příšery opravdu něco udělaly.
  • Jazz
    Da se ten One Single Life nejak hrat na PC ?
  • jenom bych chtěl upozornit, že hra One Single Life se dá hrát i po tom co umřete a to dokonce od bodu kdy jste umřeli, stačí, když jenom po vaší "smrti" vyskáčete všechny obláčky co se tam objeví a dostanete další život

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit