Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • první verze AvP (bez sejvu), obvzlast za marinera byla hodne adrenalinova *3* na konci levelu na vas skocil facehugger a mohli jste hrat znova *1*
  • Hodně zajímávej článek *5* ačkoliv se divím, že autor vůbec nezmínil snad jedinou AAA hru
    která s tímhle tématem pracuje (prakticky je to její hlavní princip). Mám na mysli japonskou hru DEMON SOULS. Kde většina lidí umře už v tutoriálu *4* navíc hra jako taková počítá s tím že budete umírat (a budete umírat hodně často *1* ) - hlavní ale je že při každé smrti přijdete o veškeré svoje duše(jediné platidlo ve hře - za které kupujete všechno) a musíte celý(dost často hodně dlouhý *9* ) úsek opakovat znovu se všemi nepřáteli kteří se znovu vzkřísili, - největší adrenalin vniká hlavně tím ,že část ze ztracených duší můžete získat (pouze při prvním opakování po smrti) zpátky. Stačí jenom dojít tam kde jste umřeli *1* .
    Jako další příklad bych mohl uvést Dead Space 2 kde na nejtěžší obtížnost máte na celou hru pouze 3 možnosti uložení*11*.
  • Drom
    mrtvej na podlaze pred PC? :)
  • Black_Hand
    jj, tam to ale udelal presne naopak :). treba ten vtip s hrobkou byl skvely.
  • Black_Hand
    si predstav jak bys vypadal, kdyby si zustal u tech kliku :X.
  • sleepless
    Tomu se říká roleplay! +1
  • palec nahoru *1*
  • Já jednu dobu zkoušel hrát střílečky stylem, že jsem měl na každý den jenom jeden život. Po smrti jsem musel čekat až na další den. Efekt byl ten, že jsem pak furt seděl v krytu a postupoval strašně pomalu vpřed, protože jsem se bál že mě zabijou a já budu muset čekat až do zítřka. *1*
    Další variantu jsem měl, že jsem musel po smrti udělat 50kliků a až pak jsem mohl pokračovat. Ale můžu vám říct, že po 3 smrtích se o mě pokoušela ta smrt reálná. *1*
    Čím větší strach ze smrti, tím je to větší adrenalín. Kdyby nebylo třeba ježdění v reálu na motorce nebezpečné, tak bych mě to asi nebavilo, protože by se mi nevyplavoval do krve adrenalín. *3*
  • treba v diablu je hc, kde smrt znamena konec a po 90 levelech je to strasne krute, ale atmosfera a strach je pritom neuveritelny a zveda to hratelnost o rad vys.
    je jasne, ze do nekterych her se to nehodi. predstava, ze deti a lide s lehkym mentalnim postizenim, kteri vydrzi hrat single CoD, by smrt a zacatek znova asi moc nevydejchali. pro takove hry sou checkpointy myslim perfektni volba a pokud si nekdo jeste pamatuje treba prvni far cry, tak tam to hratelnosti a napeti taky hodne pomohlo. cim vyssi obtiznost tim lepsi hratelnost a nemoznost hrat save load k tomu patri. hrani takove hry je pak daleko vetsi zazitek. neni se pak cemu divit, ze nejaka 8bitova stara hopsacka, kde mate tri zivoty je zabavnejsi, jak dnesni akcni kousky jako treba singl CoD...
  • Zayl
    Sorry ale tohle je pěkná blbost. To jako kvůli tomu že mi chcípnou baterky v myši musím hrát od znova? Co takhle když se mi pustí něco na pozadí a hra se začně ošklivě škubat... Ano tenhle přístup se vyskytuje tam, kde je jeho jediné možné využití. Krátké indie hříčky.

    Navíc myšlení dnešních vývojářů není kompatibilní s takovým přístupem, jelikož místo vývoje lepší AI jen přidávají víc nepřátel a scalují HP.

    Já mám rád hardcore hry. Třeba Men of War, RTS kde se spousta lidí nedostane za druhou misi ruské kampaně. To ale neznamená že občas neloaduju jak péro. Mít jeden pokus tak se na to vyseru a radši si půjdu zahrát na kytaru.
  • Úplně to vidím, Hra:Game Over , zapneš , hraješ a když tě zabijou tak se automaticky vypne - odinstaluje a zablokuje znovu nainstalovaní , to by byla totalní smrt *1*
  • Souhlas. Checkpointy jsou zlo. Ať si tam dávají autosave, to je to samý v podstatě, a kdo chce takto hrát, ať si hraje, ale proč ostatním bránit ukládat?
  • Ja chci, abych si mohl ulozit kdy chci jak to bylo vzdy nez to do.pr.caly konzole. Nijak nevidim, ze by mi to zazitek kazilo a kdyz treba potrebuju jit od PC neco resit a nemuzu to uloz, to me hlava nebere.
  • kde jsou ty casy kdyz mi muj hardcore necro umrel na levelu tusim 76 v diablu2 na battle netu. proste lagy na 33,6kbps modemu se mu staly osudnymi :)))
  • dobre je to udelany ve hree minecraft, nacitani a ukladani tam vubec neni, hra se uklada sama porad, to znamena ze kdyz umrete tak se vam vysype vsechen inventar a vy se objevite s holyma rukama na spawnu. Sice si pro ty veci muzete dojit ale ony casem zmizi nebo kdyz spadnete do lavy tak je to uplne v haji *1*
  • Dlaha
    A při troše štěstí by se stal člověk neplodným a neotravovali by ho žádní malí haranti při hraní :D
  • Třeba ve hře Torchlight když si dáte na začátku nejtěšší úrověň ta to funguje je tak že když umřete tak tím končícelá vaše postava ale pro lidi co by na to neměli čas ani nervy jsou další 3 úrovně kde to neplatí myslíl si osobně že toto je nejlepší řešení. *4*
  • Pěkný článek *3*
  • Ano to souhlasím. V resident evilu to bylo vyřešeno dobře, strach ze smrti byl značný, protože pásek nebylo moc a od posledního save to zrovna kolikrát nebylo kousek. A že se dalo umřít hodně rychle a nečekaně.
  • Trochu nevím, co autor článku vlastně chce. Nejdřív kritizuje dnešní vyhýbání se smrti zjednodušováním her, ale pak mu zase vadí penalizace hráče např. návratem na začátek levelu. Já si nedokážu představit žádné jiné řešení než tyhle dvě a jejich variace.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit