Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak snad je každýho věc, jestli si chce hru uložit nebo ne. Jak to může dodělávat atmosféru? Někdo od hry vyžaduje pnutí v trenkách a chce celej level dojet bez savování, tak ten si to neuloží a jede celej level na jeden zátah. Pak jsou lidi, který se chtěj u hry spíš bavit, než pořád dokola opakovat jednu a tu samou pasáž, a ti si to můžou uložit kdy se jim zlíbí..
  • Drom
    je to hra a to by si dite melo uvedomit. To je jako delat ridicak v GTA *3*
  • Konečně způsob který mě donutí cvičit :D .. hned si nainstaluju nějakou těžkou střílečku a zkusím to :)
  • Určitý kompromis může být i hra na vysokou obtížnost. To člověk zažívá infarktové stavy i mezi checkpointy a svého "virtuálního života" si váží víc. Ve finále hraje tak, že save/load není skoro vůbec potřeba. Úplné odstranění (nebo značné omezení) save/load by sice zhustilo atmosféru, ale v mnoha případech vedlo hlavně k frustraci/nedohrání hry. A hry jsou tu přece od toho, aby bavily ne frustrovaly! Pokud nechcete loadovat, hrajte tak aby jste neumírali. K tomu vás nemusí přece nutit vývojář/game design.
  • Mna poslednu dobu trochu prenasleduje myslienka, ci nove FPS hry nemozu trocha pokrivit vnimanie vojny. Pred par mesiacmi som videl spravu, ze deti co hravaju CoD, BF a pod. su schopne lepsie pochopit principy pozemneho boja (krytie, checknuta 6-ka, reload pred battlom a podobne).

    Tieto hry vsak ponovom vsetky do jednej implementuju mod samoliecenia - ked vas dostrielaju, staci sa rychlo skryt a vyckat na uzdravenie. Toto je IMO dost nebezpecne implementovat do mysli deciek, aby sa to nevypomstilo!
  • Black_Hand
    si predstavte, kdyby to zacal delat kazdej hrac. poznavaci znameni hardcore hrace co hraje na nejvyssi obtiznosti: vypada jak hulk, kdyz ma extra blbej den :).
  • Že bych to taky zkusil...? *1*
  • filias
    Osobně mám checkpointy rád. U Far Cry mě zpočátku taky iritovaly, ale pak jsem si na ně zvykl a když jsou u akce savy, tak na to spíš nadávám..
  • Já tohle zažil v Amnesii, kde byla smrt tma, příšery a kdo ví co všechno. I když tam to nebylo evokováno savy, ale tím, že se ta postava prostě nemohla bránit(To samé Thief).
  • Mrtvej Arnold na podlaze. *3*
  • Nejlepší infarktovka, co jsem zažil. *4*
  • Na druhou stranu s uloženýma pozicema si můžeš vybudovat systém "záložek", pomocí kterýho se se přeneseš přesně na svoje oblíbený místo a tam pak hrát. To u checkpointů nejde, tam musíš hrát celej level znova.
  • Tohle je jako říct: "Dnešní děti jsou moc rozmazlované" a pak je odvést do otroctví. *3*
  • Tohle jsme někde viděl řešené elegantně. Ukládat sice nešlo kdy člověk chtěl, ale při ukončení hry se pozice hráče přesně uložila. Škoda, že to nepoužívá víc her...
  • smejki
    roleplay?
  • jj a na realistic to bylo to prave tropicke peklo :-)
    Jednoznacne hra u ktere mam respekt kdo to na tuhle obtiznost dojel ja se dostal do predposledniho levelu a tam skoncil.
  • Ta obtížnost u DS je hloupá, protože počítá s tím, že hráče ta hra opravdu baví a bude u ní sedět x hodin v kuse, na což obvykle nemám ani čas...
  • Checkpointy u mnoha her dodělávají atmosféru - možnost ukládat kdykoli se u hry, která potřebuje napětí, může hrozně vymstít. A laskavě do toho nedatej konzole, protože například Far Cry, který byl PC only měl také checkpointy.
  • A co takhle hrát super meat boye a vždycky když umřeš dáš si panáka? 3: *12* *10*
  • HC v Diablu je super, to rozhodně, obyč chrakter jsme hrál pouze jednou, ten první, ale přiznám se, že jsem si vždy saves kopíroval a hc mod jsem si tim upravil podle sebe na lehčí variantu, neztrácel jsem postavu, ale max. předměty, zkušenosti, postup, často to byly celý akty a levely. HC je sice fajn věc, ale chcípnout kvůli nějakýmu bugu, kterých je u barbara požehnaně viz např. zaseknutí na místě při whirlwindu, kdy barbar rotuje na místě, nic neubírá, nemůžeš nic dělat, ale ostatní do něj vesele rubou, nebo bug či jen tupostu autorů kdy barbar při whirlwindu přijde o všechny HP, ale díky life stealu se zase okamžitě během pikosekundy uzdraví a člověk si tedy myslí jak má v pohodě spoustu hitpointů a ono prd, barbar dorotuje a padá mrtvej. Tyhle dva problémy tvořili 90% mých smrtí ha HC, a přijít kvůli tomu o postavu, asi by mě trefil šlak.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit