Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vyhod pro standartni nevolumetricke/nedynamicke svety her (kterych je dnes 95%) prinasi dost, ale vyzaduje hodne kapacity coz mozna na HDD nevadi ale bez primarni distrubuce na bluray nebo ohrome rychleho internetu se to distribuje spatne.

    (40mbit/s je fajn pro download u koncaka i kdyby to melo 75GB ale ted si vemte ty pozadavky na rychlost spojeni tech serveru odkud by to stahovalo desitky/tisice lidi v takoveto kapacite)
  • programator sa nema co starat do UI, nato su iny ludia
  • Robotron3
    Mě přijde John Carmack typ jako jeden člověk u nás v práci. Výbornej až geniální programátor, kterej klidně udělá divný UX se slovy "to mě nezajímá, jak se to používá, funguje to? Funguje...". A to je ID Software, kde od Romera neměli nikoho, kdo by nad technologií stavěl stejně kvalitní hry. Takže rozhodnutí Carmacka se věnovat jen technologii je správný a docela se divim, že nepadlo už dávno.
  • Už sa im do OR podarilo začleniť nakláňanie dopredu/dozadu a do strán? Neviem, ako sa to správne volá 6DOF, 9DOF? Spomínali kedysi, že na tom pracujú a rád by som, aby mi to plne nahradilo TrackIR, takže nekupujem, kým to tam nebude *4*
  • No jo, je to ukázka nové technologie, která ovšem nebyla tak úplně hotová a nepřináší moc výhod. Ta myš v menu mě ale taky dost irituje, naštěstí tam trávím minimum času, heh. Ale hrát to na gamepadu, hrrrngh, takový flamebait. Rage mám hlavně rád kvůli tomu pocitu ze střílení, to se (mi) s gamepadem jaksi vytrácí *4*
  • MrSanta
    Už nic, já jsem teď dělal drobný 'průzkum' a taky jsem zjistil, že ta neostrost v určitých situacích je normální. Zrovna jsem se vrátil, že to z toho příspěvku vymažu, ale když už si odpověděl, tak to tam nechám *1*
    Ještě mě točí splašená myš v menu. Celkově mi to příjde jako dost slušný nedodělek, co se technické stránky týká. Samotná hratelnost se zatím jeví být docela dobrá, ale celkový dojem je zatím tak nějak 'hmmmm'. Kdybych za to utratil nějakou větší sumu a ne mizernejch cca 6 €, tak bych byl asi celkem naprdlej.
    Zejtra to prubnu na TV ve FullHD s X360 ovladačem. Uvidíme, jaké to bude.
  • Jo, Rage opravdu nemá ty nejostřejší textury na světě. Zvlášť venku nebo různé sutě apod. Ale screenshot by pomohl, jestli nemáš něco extra :)
  • MrSanta
    S těma 'tunelama' to je těžký. Hoši z idSoftu říkali hned od začátku, že se od toho nemá čekat volnost na způsob Borderlands nebo dokonce Falloutu 3. A všichni jako by byli hluší. Viděli zbraně, viděli ježdění autíčkem a lehce stylizovanou grafiku v post-apo světě a udělali si závěr, že to bude jako Borderlands. A když se z toho vyklubala klasická střílečka, tak se strašně divili.
    Otázečka/problém: teď jsem koupil Rage v akci na Steamu a nevím, kde je chyba, ale zdá se mi to děsně neostré. PC mám na Rage silný jako kráwa, nastavení na max a stejně mi ty textury přijdou neostré a něco vypadá, jako když se člověk dívá přes gázu. Něco vypadá ostře a něco ne.
    Další problém byl, že se mi zdají textury lepší, když hejblátko v nastavení ukazuje low, než když tam mám high. I ten Fallout: New Vegas vypadá ostřeji.
    Mám i5 3470, nvidii GTX660ti, 8 GB RAM a Win7.
    Není s nastavením nějaký známý problém, o kterém nevím, nebo je to prostě u idTech5 normální?
  • Tragická náročnost? *15* Phenom II 955, 8GB DDR2, 5870 a hraju to snad na max. Samozřejmě mluvím o aktuálhí verzi, ne o tom hororu, co hra byla hned po vydání.
  • tonnymontana
    edit: jeste si pamatuju jak jsem pred 15 lety mel jakesi nvidia 3d bryle nejsem si jistej v jakem to bylo roce ale bylo to usmevne:) mozna bych je jeste vyhrabal nekde v krabici na hure:D
  • tonnymontana
    Tak RAGE jsem hral a hodne me zklamal sice jsme ze zacatku jasne citil johna a jeho "kod" ala doom bohuzel tragicka narocnost na pc mi prijde prekazkou. i v dnesni dobe jsem musel nastavovat low v nastaveni a to mam stroj spise stredni tridy. zastarale odevzdavani questu a vy*canost v tom ze je obrovska planina ale mise se odehravaji casto v tunelech me spise rozesmutnila. podle me bylo na nic ze jste videli o hory za horama ostre, jen to zere vykon a nejde to zmenit pritom by podle me uplne stacilo par novejch hejbatek jako stiny a dohled. Takze se johnovi nedivim ze jde do neceho co bude podle me pecka uz to pecka dokonce i je.

    fandou oculusu jsem od prvnich informaci tak nejak jsem veril ze tentokrat se to povede a kdyz jsem cetl ze se do toho zapojil john bylo mi jasne ze do par let to budu mit i ja doma. v podstate hned dokazal jak lehce se to da implentovat do hry viz doom3 a posledni prezentace oculusu jsou jasnou fatalitou vsemu co se snazi konkurovat. john je dobrej programator a to se oculusu jenom hodi, preci jen tam podle me nejde tolik o grafiku ale hlavne o ten kod, sandbox atd.. jedna era konci ale musime vsichni uznat ze spise umirala a ted zacina paradni nova ktera jen kvete:) tak to je muj osobni nazor tady na tohle johnovo rozhodnuti
  • Jack1947
    No, az se vyresi ten ehm... problem s mensi nevolnosti... tak ok. *4*
  • Keyz
    32GB RAM není na PC problém. RAM stojí prd a vydrží dlouho. Klidně se může celé oblast načít předem do RAM během načítání anebo filmečku.

    Horší to je optimalizací pro GPU a CPU. Kolik her využije na PC HP technologii anebo opravu dobře všechna jádra?

    O konzolích je zase problém, že mají málo výkonný HW.
  • jediný co řekl John o dalšim enginu je že na takovejhle skok dopředu neni vypočetní výkon, a dlouho asi i nebude. nic jinýho ho nedrží, technicky na papíře už tá napsaný určitě dlouho

    představ si ten rachot, kdyby byl standard 32gb ram a víc, i ten idtech5 předběhl dobu o pět let, takže asi tak

    ps Oculus budou takový bomby, že se o tom dozví babky i ve zprávách na nově, protože ano, budou i mrtví hehe
    pps lidi co to zkoušeli na závodních hrách tak chrochtaj blahem, takže gimme oculus a já si dám pár koleček ve spa *14*
  • Spades
    Carmack na OR je sice megahusté, ale docela mě píchlo u srdce, že už nebude dělat enginy :/

    Přecejen idTech 5 bylo boží, jen to kurvila Bethesda... Doufejme, že se dočkáme i dalšího enginu od Carmacka (S RayTracingem? Voxelama?)
  • Jack1947
    No aspon ze OR, mohlo byt i hur... treba mobile games only. *3*
  • legenda, guru, king, big boss carmack se bude plně věnovat oculusu? Stojí mi jak stožár, tohle bude velký a john určitě nezklame. Mrrdat zenimax, bethesda at klidně krachne. Revoluce je za dveřma
  • Wolf 3D... Spolu s NHLkem 97 hry, které jsem asi jako první samostatně hrál. Ten čas ale letí, že? :) Díky bratřím Carmackům a zbytku id Softu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit