Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Jinak jsem zapátral a věděli jste, že Cryengine podporuje už v základu Oculus Rift a je snadnější na něj programovat?
    • ucho
      ano, však to píšou i na té kickstarter kampani...
    • Zjistil jsem to až potom, co jsem si přečetl FAQ na Kickstarteru. Ale podle toho co říkal Dan (že se mu po pár minutách s Oculusem tak zamotala hlava a udělalo blbě na velmi dlouho), bych se na Oculus Rift zase tolik netěšil, přece jenom je to silně nepřirozené a s lidským mozkem to může dělat pěkné problémy (naruší centrum rovnováhy).
      • Veskoslav
        Mě bylo také špatně asi po 5 minutách, co jsem měl možnost to mít na "hlavě". Navíc jsem chytal silnou dezorientaci.
    • XXDarthVaderXX
      To že se s ním dobře pracuje? To ten sympatický pán, jménem Dan Vávra už říkal(v podcestu) *3*
      • Veskoslav
        Aha. Já se přiznám, že jsem nesledoval poslední díl.
  • Hele voskenujte sem někdo to preview z Levelu, nějaká dobrá duše :)
    • frantisek_nejezchleba
      tak jsem se hecnul. Tady to máš: http://tinyurl.com/bwysqsn
      Enjoy. *4*
      • Dík! Zajímavej článek! Ale pirátit se nemá, tak jsem tam místo toho dal překvapení. *3*
    • Nechovej se jak cikán a padej si to koupit
    • Ronox
      Co takhle si za smsku to číslo pořídit elektronicky?
  • Co nechápu je proč ten příběh popisují jen v obecné rovině (bratr zradil krále, země je na pokraji války atd.). Mají napsat jaký král, jaká země *1* Jestliže to bude historicky přesné, tak v českých zemích roku 1403 vládl Václav IV. (syn Karla IV.), jehož nástupcem byl právě jeho bratr Zikmund Lucemburský *3*
    • celoush
      http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=14390#p14390
    • Myslím, že je to proto, že to historické zasazení není zas až tak zajímavé ani pro nás Čechy, natož pro cizince někde v Americe. Je podle mě rozumnější prezentovat to jako velké lidské drama v epických kulisách (zmiňovaný Braveheart) než nudit potenciální backery českou historií.

      Na kampani je dobře vidět, jak autoři musejí balancovat mezi vkusem široké veřejnosti a nekompromisním dílem, které chtějí vytvořit. Rozhodnutí vypustit "draky a magii" se ještě může šeredně vymstít - ztrácí se tím výhoda žánru fantasy, omezují možnosti questů atd. Asi proto Dan Vávra opakuje, že je to "něco jako Skyrim/Dark Souls/Witcher" - tj. velké a úspěšné fantasy tituly.

      Projektu velmi fandím, ale je otázka, jestli by zapracování alespoň nějaké magie (ne zrovna firebally ale něco ve stylu Zaklínače) a lehkých fantasy prvků nepomohlo hru propagovat/prodávat.
      • Kdyz sem cetl Sapkowskeho husitskou trilogii, tak na me i to minimum magie co tam dal pusobilo spis rusive (a to jsem byl fanda fantasy). Ta doba i prostredi potencial ma, stejne tak Warhorse ma potencial z toho udelat vybornou hru. Ted jeste aby o tom presvedcili svet a soucasne se neutopili v zaplave nesmyslnych nepodstatnych detailu (spodky, kazici se jidlo v inventari a podobne).
    • XorxoxTalarius
      Tak to vis, nechteji delat spoilery *1*
    • Ty to chces potopit, co? Nikoho na svete (krome par "patriotu") nezajimaji dejiny nejake bananove republiky ;-) Cim obecnejsi, tim vetsi sance na uspech.
  • Mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit, co to znamená ten první akt? Pokud přispěji a dostanu ten první akt, jedná se o samostatnou hru a ty další akty jsou "jakési" datadisky? Tzn., pokud nebudu mít early access do bety/alphy, zahraju si pravděpodobně (ten první akt) až hra oficiálně vyjde, tedy koncem roku 2015?

    A už se někdo vyjádřil, jestli bude hra s a nebo bez DRM? Případně jaké by DRM bylo?

    A asi nejsem první kdo se ptá, ale bude to mít alespoň české titulky? Případně bude hra otevřená komunitě, která by češtinu vytvořila?

    Díky za vysvětlení. Bohužel FC jsem od začátku nestihl, takže se na něj podívám až doběhne - možná některé odpovědi budou i tam...
    • Jednoduše je to něco jako Starcraft 2. nejdřív sis koupil Wings of Liberty. Máš plnou hru, ale příběhová linka není ukončená. Pak si budeš moct koupit Heart of the Swarm, který nabízí to samý, co plná hra, navíc ale bude mít další fičury a vylepšení původní hry, na zákaldě feedbacku od komunity. A pak třetí v bledě modrym.

      DRM a komunita. Na to je asi dost času. Pokud to nebude online only, tak je mi to fuk, a to nebude. Předpokládám, že češtinu si kdyžtak udělá komunita.
    • ucho
      proč si to nepřečteš na tom kickstarteru?
      • Máš pravdu, už to vidím v tom FAQ, kterého jsem si na konci vůbec nevšiml.

        Ono těch 500,-, který za to chtěj, mi přišlo vcelku málo a tak mě hlodalo, jestli v tom je vážně plná hra.
  • Ten trailer me nadchnul, pak me ale zklamala rozloha pouhych 9km2. Coz znamena, ze na koni prejedete z jednoho konce na druhy cca za 5 minut.
    • Mnoo tak podme na to matematicky :D... Jednak ratas tu kratsiu stranu 9km2.. na uhlopriecku to ma 12.7 km, ale ok, dajme tomu,ze clovek pojde na konovi presne vzusnou ciarou po tej najkratsej "hrane" mapy...

      Povedal si, ze 9km prejde kon za 5 minut.... (polopate :D ) , cize za 10 minut prejde 2x tolko, cize 18km za 10 minut. Za 60 minut teda prejde 6 x 18 = 108... cize kon podla Teba ide rychlostou 108 km/h :D... No az ma nahodou niekedy na dialnici bude predbiehat kon spomeniem si na Teba :D...

      V terene je rychlost kona max tak 30km/h... Kedze je ale nepravdepodobne, ze by siel az tak rychlo celu dobu, ratajme cca 22km/h a keby chcel prejst tu mapu na uhlopriecku, cize tych 12.7km, cize na konovi vzusnou ciarou by to bolo za cca 35 minut. No a si zober, ze mas quest "prines mi z druheho konca mapy toaletak" (pretoze v tejto hre sa na sranie proste nesmie zabudnut) tak hned mas viac ako hodinu gameplayu fuc :D..... Suma sumarum to sedi s tym RDR.
      • tak si radsej zopakuj matematiku 2 ročnika zakladnej skoly a nerob tu hanbu
      • x_ander
        Já ti nevím, ale podle mě 9 km2 (berme čtverec) nemá uhlopříčku 12.7 km a hranu 9 km.
        • Hosi co ste mali z matiky? :D.... Obycajna pytagorova veta.... 8)
          • x_ander
            Tak mě oprav jestli se pletu... 9 km2, pokud by to byl čtverec, tak hrana má 3 km a uhlopříčka je tak nějaké 4,2 km.
            • Ponizene sa ospravedlnujem bratom Cechom :D:D... Mali ste pravdu. Som debil, no clovek sa uci cely zivot :). Este raz, prijmite prosim moju ponizenu omluvu :). Jaaaj to tak dopada ked clovek zacne poucat ... :D ale dik vazne ;)
            • Však ho nechte, vždyť je to pojebanej maďar *11*
            • OK, začínám si myslet, že trolluješ. Takže naposledy:

              1 x 1 km = 1 km2
              3 x 3 km = 9 km2
              9 x 9 km = 81 km2

              Jestli to z tohohle nepobereš, tak je to úmysl nebo taková úrověň blbosti, že k tomu nemám co dodat. Můžeš si to zkusit nakrelit na papír. Třeba ti to pak dojde.
            • :D:D:D:D Cechi...zeme zasniiibeba...zeme kde kone behaj na daalnici 108km/h a 1m2 ma hranu o dlzke 10 cm :D... proste Czechie :D....
            • ted koukam na ten odkaz co posilal a dalsi omluva muze byt to, ze jim tam wikipedii upravuje nejakej poloredardovanej madar.
            • omluvme ho horsi dostupnosti zakladniho vzdelani na slovensku.
            • :D:D:D .... pani... http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0tvorcov%C3%BD_meter

              Ja fakt nevim, mozno to naozaj v cechach mate daaako inaaac :D:D Obcas by mozno bodlo sa namiest hrania aj sem tam nieco ucit do skoly :D
            • Grimm samozřejmě plácá nesmysly. 9 km2 je ctverec 3 x 3 km s úlopříčkou 4,25 km.

              Na druhou stranu slováci mají spoustu divných věcí, možná mají divnou i matematiku.
            • Grimme, ta tvoje matika teda na poucovace nic moc.. Sampzrejme je to jak pise xander 3x3 km
            • No presne :D .... 9km2 ma naozaj obsah 81 :D... ciiize 9 x 9 presne ako vravis :) cize kratsia hrana je 9, uhlopriecka 12.7 :D... ale neviem, mozno to v Cechach mate nejak inak.... :D
            • x_ander
              Čtverec o hraně 9 km má obsah 81 km2. Možná to na Slovensku máte jinak, co já vím.
            • Neee... 9Km2 je preto "stvorcove" lebo sa mysli stvorec o rozlohe 9 x 9 :).. preto 9km "stvorcove", to neni rovno spocitane kolko je tam kilometrov, 1m stvorcovi je proste meter x meter :D ne 25x25 cm :)
    • x_ander
      Já ti nevím, ale pro porovnání třeba svět v Red Dead Redemption je z jednoho konce na druhý na koni 7 minut. A to je ten svět podle mě kurefsky velký. A když si uvědomíš, že většina z toho je jen poušt, narozdíl od prostředí v Kingdom come....
    • To mas sakra rychleho kone. 9 minut je ralnejsi cas a prijde mi to jako dost dlouha doba. Za 9 minut prejedes celou Skyrim mapu
    • promitac
      vzdusnou carou

      co ak to tam bude tak cik cak, hory, lesy atd ze ti to bude trvat omnoho dlhsie a este sa tri krat pritom stratis
    • podle me je 5 minut kurevsky dlouha doba kdyz sedis u kompu a drzis W, navic jsi to predpokladam pocital leteckou drahu bez kopcu a prekazek. ja bych se toho nebal.
    • No záleží, jestli si udrží tempo výběru tak budou mít prachy na celou Evropu :D
  • jindra.veliky
    to si rekli docela o malo

    ja cekal, ze budou chtit tak jedno mega (liber) *4*
  • Tahle hra bude horkym favoritem v soutezi o nejpitomejsi nazev roku imho *7*
    Nastesti nazev hry z hlediska hratelnosti neni dulezity...
    • Tilwaen
      Nejprve mi to také připomínalo spíš název nějakého lechtivého snímku, ale poté, co tu zaznělo někdy před měsícem v diskuzi od nějakého osvíceného člověka vysvětlení (díky!), tak se na to dívám z úplně jiné perspektivy a přijde mi výborný.
    • To samé si říkali lidé, když vyšlo první The Elder Scrolls *3*
      • Zrovna elder scrolls se mi moc libi *1* Je to hodne subjektivni no.
    • Magister_Peditum
      Proč pitomý výraz?
    • No mně se líbilo, jak někdo psal, že to zní jak název písničky od Depeche Mode :) Ale za sebe musím říct, že se mi ten název zamlouvá čím dál tím více..
    • Proč nejpitomější ? jenom proto že nemá český překlad ? v anglicky mluvících zemích je to zaužívaný výraz ;)
      • Hry v cestine nehraju. Tudiz cesky preklad sem vubec neresil. No nelibi by se mi.
        • když vynecháme češtinu, stále je ta věta platná, v anglicky mluvících zemích je to zaužívaný výraz a nic pitomého na něm není :)
          • No proste se mi nelibi jak zni. To je easy. *3* Ze to dava smysl, mi je jasny...
  • Veskoslav
    Kamarád se nudí v práci, tak spočítal, že dohledatelných je 319 Čechů, ale bude jich více, spousta z nich nemá česká jména.
    • napr. ja tam mam nick a bydliste mimo CR... verim, ze cechu buda aspon ctvrtina
    • ucho
      no víc jak 500 jich počítám nebude. celkem smutný...
      • Veskoslav
        Celkem 500 je z celkové 7200 více než slušné číslo. Když si vezmeš také to, že většina Čechů pomalu ani o KS neslyšela či je to jejich první projekt, co takto podporují.
        • Taky porovnej počet Čechů se zbytkem světa. Navíc řada Američanů můžou být i Čechoameričané.
          • Magister_Peditum
            No, mohli by se do toho zapojit i Japonci. V poslední době dost ujížděj na evropském středověku, vis jejich rpgčka. Jediná smůla je, že to dost možná nevyjde na konzolích, což asi moc neocení.
            • Gordar: Par komentu po tom ci jsi uvedl napsali, ze i tak delaji hru primarne pro klavesnici a mys. Tak tady neoblbuj lidi.
            • ucho
              Magister_Peditum: špatně jsi to pochopil. konzolové verze jsou samozřejmost a počítají s tím. u CryEnginu to ani není takový problém... jen jsou opatrní na to, co slíbí lidem, tedy se připravují na variantu, že dokončí hru, ale nedokážou ji vydat současně na všechny platformy. to by znamenalo, že backer nedostane vůbec nic a musel by čekat (v současnosti nespecifikovanou dobu). proto těmto lidem musí dát nějaké záruky...
              kdyby hra vyšla jen na PC, tak na tom prodělají kalhoty a s dalšími akty se můžeme rozloučit...
              takže konzolové verze budou, jen jim teď nikdo nezaručí, že vyjdou současně s PC verzí, i kdyby tak učinit chtěli. ono konečné slovo o tom, co na tu konzoli vyjde, má nakonec Microsoft a Sony... tam se to musí nejdřív schválit... a nikdo jim teď neřekne 100%, že se to schválí, i když je samozřejmě nepravděpodobné, že by se to neschválilo...
            • Gordar
              "We are developing the game with console controller in mind. Actually, we are developing it FOR that controller." tohle psali sami vývojáři.
            • Veskoslav
              Kde jsi vzal Godare, že to dělají primárně na gamepad? Sám Vávra řekl, že chtějí, aby hra byla skvěle hratelná jak na klávesnici a myši, tak na gamepadu.
            • Gordar
              Vzhledem k tomu že to dělaj primárně pro gamepad je to kravina. Dobře ví že konzolová verze být musí.
            • Magister_Peditum
              Jo, pokud na to bude dost času a schválí jim to. Jinak prý budou peníze od přispěvovatelů s odměnou v podobě konzolové verze vracet nebo jim umožní to přehodit na pc verzi.
            • Keyz
              Píšou i na konzole jen datum se možná bude jiné protože to prodlužuje schvalovací proces.
            • ucho
              jako jak nevyjde na konzolích? konzole jsou samozřejmost...
  • 1500 a je to
  • Píšete českého RPG, ale když kliknu na odkaz je tam jen nějaký blog s pár odstavcema a vše v aj *10*, ikonku na změnu jazyka tam nikde nevidím, když nestojí o české krajany nemůžou čekat, že jim přispějí....
    • I český krajan může být vzdělaný...
      • ovládám perfektně 4 jazyky, ale jsem nevzdělaný protože neumím perfektně aj *3*
        • Tak co proboha řešíš? Myslíš, že to WH vydá jen v angličtině? Pokud ovšem umíš jen češtinu, původní austrálštinu, jazyk kmene Hopi a esperanto, tak budeš mít asi vážně problém *1*
        • Já ovládám perfektně jen jeden jazyk, a to ten svůj. A zatím jsem se ze všech problémů v životě vylízal!
          • tak hlavne ze byly spokojene
          • To já si zase ty problémy radši pěkně vyžeru, než někomu lízat prdelky... *1*
            • O prdelkách jsem nic nepsal. O:-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit