Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přečti si článek a možná to i pochopíš. *3*
  • Tachy: Prudit? Ani nahodou! Prave takova diskuse ma pro me cenu (a to je vlastne ta realna, i kdyz nehmatatelna hodnota), kdyz napisu svuj nazor stretnutim s jinym nazorem si neco uvedomim a tedy neco ziskam :)
  • SnakePlisken
    V článku nebylo ani slovo o Blizzardu, ale o různých F2P MMO hrách (obecně). Blizzard nemá žádnou F2P hru. Takže tvůj koment je zbytečný. Ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. ;)
  • A neber to že tě pruďim. Jen diskutujem, nedal jsem ti ani jedno minus. Osobně s tebou souhlasím že dnešní svět je v některých aspektech "zvláštní", ale chtěl jsem vysvětlit proč do toho lidé investujou. Pokud to chtějí mají dvě možnosti buď peníze nebo čas. Otázka je proč to chtějí :-). Ale to je i reálu, sportovní auta, šperky, svaly ...
  • SnakePlisken
    Nepleteš si náhodou Severní a Jižní Koreu?
  • Pietro: To snad kdyz nekdo chodi do zamestnani. Kdyz nekdo chodi do prace, tak myslim, ze by mel dostavat penize hlavne za odvedenou praci. Ale to neva, ja uz jsem svou nedomyslenost pochopil :)
  • ked zacnes pracovat v podstate firme davas svoj cas za peniaze...
  • za nehmatatelne veci sa plati uz od davna :)...za pohovor u lekara, psychiatra..sice je to trosku z ineho sudka ale v podstate tiez platis za nieco nehmatatelne :)...dokonca za vzdelanie platis :)
  • Cahir
    Lem má pravdu v tom, že "hodnota" je hodně široký pojem. Jdeš na představení nebo koncert => cáluješ => pořadatelé/herci/zpěváci a) dostanou nažrat => pán se zeleninovým stánkem vydělá b) zaplatěj daně => stát má prachy na udržování chodu svých povinností. Vše funguje, jak má.

    A pokud existuje někdo, kdo je ochotnej platit za virtuální předměty reálnejma prachama a jestliže onen poskytovatel služby platí danně, je to na chlup to samý jak s divadlem a koncertem => virtuální předměty jsou opravdová hodnota. minimálně z ekonomickýho hlediska.
  • Tachy: OK, uznavam, ze tohle jsem uplne nedomyslel. Muj nazor to tak uplne nemeni, ale slibuju, nad tim budu premitat :)
  • Ale bavíme se o tvém výroku. Původně jsi napsal: "No a dnes je to jeste mnohem dal, kdy se obchoduje s vecmi ktere ale uz absolutne nemaji vubec zadnou hodnotu ve vubec zadnem smyslu."

    Ale oni MAJÍ HODNOTU a to toho ČASU který potřebuješ abys je získal !!! Jasný je, že pro každého člověka je to hodnota jiná, podle toho jak si cení vlastní čas.
  • Trol.diskuzni
    Tak co, ty za*raný Blizzárdku, končíš? *11* *11* *11* *5* *5* *5*
  • Jestli posunuju divadlo pred cepickou v MORPG, kterezto divadlo ma pro me vyssi hodnotu a proto jsem elitar. Tak to asi jsem :)
  • ok, tohle samozrejme chapu.
  • Kr.Pa
    nevzdelanci v Cine ? tak jako vsechno
  • Podle mě ty prostě uvažuješ strašně elitářsky a posunuješ jedno kulturní vyžití nad druhé.
  • A já myslel že totalitní je jen Severní Korea...
  • Takhle vsechno relativizovat je prave spatne, protoze pak nas tahle cilena komercni masinerie uplne sereze zaziva :) Ja vim, co tim chces rict, ale timhle zpusobem nema cenu realne uvazovat, protoze pak se nemame ceho chytit.
  • Předpokládám, že používáš nějaké dopravní prostředky na tomto světě. Proč platíš za jízdenky? Proč platíš za benzín? Aby tě nebolely nohy, ale HLAVNĚ abys byl na místě za co nejkratší ČAS. Platíš za ušetřený čas.
  • Kultura, to sice říká hodně lidí, ale vše co si pod tím představíš je výtvor tvé civilizace a zkušeností. Ona čepička je též umělecký výtvor a ty ji obdivuješ tím, že ji nosíš stejně jako, když lidé nosí realné modní oblečení od nějakého známého umělce. Za divadlo platíme, protože si kupujeme uměleckou hodnotu stejně jako u čepičky. To zda je něco více či méně komerční je irelevantní, vše je nějaká hodnota.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit