Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Ty seš dobrej blázen. Andrej na facebooku na to reagoval: "On ještě někdo čte papírové časopisy??".
  • Jestli si myslíš, že tohle někdo bude číst , tak jsi opravdu velký optimista *2*
  • Amylee.Anderson
    Já si myslim, že to s tou cenou tak jasné není. Nevím jak v tuto chvíli, ale z rozhovoru s Drakenem vyplynulo, že jak to bylo všechno narychlo, tak ještě najisto neví/nevěděli, jak to bude vypadat. Myslim, že až bude všechno jasný, předplatitelé se to doví....
  • ted si vem nadsence do hackovani a hrace pocitacovych her a srovnej jejich cas straveny surfovanim na internetu
  • Ronox
    Takže si to logicky ujasníme. Změna ceny nebude, protože by o tom byli informování předplatitelé v tom dopisu pro ně. S přílohou nebo bez, ale s klíčem. To je jak prašť a uhoď. Pokud to budou kluci vydávat v řádech tisíců, tak náklady na lisování, obaly je minimální. Nejdražší je to licencování těch her.Malý formát to taky nebude, přeci jen chtějí, aby na trhu byly 2 časáky a to Level a Score, které si budou konkurovat.

    A teď, co bych si přál já? Spíš indie hry a takové ty jak jim nyní s oblibou říkám "Grygarovky". Kvalitnější papír oproti tomu, co je teď. Na lepším papíru plakát (nemusí být oboustranný). Pokud tam musí být recenze, tak by bylo dobré je udělat "jinak" například přikládat druhou stranu mince od jiného autora (v případě, že by se jednalo o velký AAA titul). Více témat ze zákulisí. Ať už z výroby magazínu, tak o vývoji her. Hru jako klíč na digitální službu a dvd narvané trailerama ve full hd nebo obrázkama v printovým rozlišení (z poslední doby alternativní obaly Bioshocku. Přeci jen tyhle věci lidi semtam smažou než je vytisknou) včetně navrácení scének z Level TV. Jako marketingový tah bych dělal seriály např. deníky vývojářů atd. Šest čísel, šest částí. Možná bych se i zamyslel nad nějakým "obřím" obrázkem z hřbetu magazínu.

    Přeju Vám hodně štěstí.

    PS: Stačil "jen" konec Levelu a hned tu máme Drakena jako hosta *1*
  • Také přidám svou troškou do mlýna.
    Level mám momentálně předplacený, pravda je taková, že to byl dárek a sám bych si ho nepředplatil. Poslední dobou jsem časopis většinou několikrát prolistoval a marně hledal článek, který by mě zaujal. Neříkám, že v celém časopise nebyl ani jeden, ale většinou by se ty PRO MĚ zajímavé články vešly i na reklamní leták. Bohužel jsem z toho poslední dobou měl také pocit, že jde o hru a časopis je jako příloha. V žádném případě nechci kritizovat práci teď už minulé redakce časopisu , každopádně veškeré preview, recenze, bleskovky, novinky atd jsem četl buď zde, nebo na hrej a nebo úplně jinde. Když potom dorazí časopis, takové věci podruhé nečtu a když je vynechám, zbyde ten zmíněný reklamní leták. Videa, které jsou dostupná na hrej tvoří vynikající obsah, ale tento obsah si v časopise nepřečtu...

    Ačkoliv je pro minulou redakci momentální situace ravděpodobně emočně velmi nepříjemná, myslím si, že je to pro ně nakonec vlastně dobře. Mohou všechnu svou sílu soustředit na hrej a jejich web se posune ještě o kousek dál.
    A co bude s levelem? Toť otázka. S přiloženého dopisu na mě koukala opravdu zvučná jména, tak jsem zvědav, jak s časopisem naloží. Rozhodně si myslím, že pro časopis jako level tu místo stále je. Kdyby byl zánik levelu každému ukradený, asi by se zde nenastřádalo tolik komentářů. Většina z nich se přiklání k verzi bez dvd, menší formát, mně recenzí, preview a novinek. S tímto naprosto souhlasím. Přál bych si časopis s cenou kolem 100 - 150 Kč, bez dvd přílohy. Plné hry nejsou nutností a už vůbec ne každý měsíc. Steam klíče jsou krásná věc, z těch bych měl radost, ale trochu to znevýhodňuje konzolové hráče. Někdo tu už zmiňoval třeba slevové poukazy, to by asi bylo ideální, těžko říct, jestli proveditelné. Obsah bych si představoval bez recenzí, bez novinek, bez preview. Ocenil bych články zabývající se všech věcí kolem. Vývoj hry, úvahy, rozhovory, používané technologie a jejich vývoj, herní světy, jejich charakteristiky, mytologie atd atd. Vzhledem k tomu, že level pravděpodobně bude nějakým způsobem provázaný s games by to nakonec i takhle nějak dopadnout mohlo.
    Tak se necháme překvapit a přeji mnoho štěstí a hlavně úspěch.
  • Máš pravdu, dívám se na to jako podnikatel. A z tohodle pohledu vidím určitý překážky daný stavem trhu. Nic to nemění na tom, co jsem napsal dříve, tj. že jim přeju, aby jim to vyšlo a hezky to šlapalo.
  • Nechápu proč nedali info Anastasovi nebo Ludvíkovi. Určitě by nějakou tou korunkou nebo článkem přispěli. Mohlo by se to pak jmenovat Level Excaliburu. Dvojslovné názvy jsou z hlediska marketingu úspěšnější.
  • mirekdusinojc
    No tak vezměme si třeba takový Full Moon. Jestli se nepletu, tak to je časopis dělaný nadšenci pro nadšence, kde víc než o zisk jde o sdílení informace. Co jsem tak pochopil, tak koupě Levelu byla více srdeční záležitost, než záležitost finanční a tak bych viděl i pohled na zisk, který v tomto případě nemusí stoupat, ale stačí, když pokryje náklady. Vzpomeň si kolik časopisů je zacíleno na drobné skupiny typu fanoušků vlaků, či háčkování. Každá z těchto skupin má nějaké svoje periodikum, které i v době internetu přežívá. Hráčská skupina má v tomto případě výhodu co se velikosti týče. Možná tu kecam kraviny, protože v tomhle odvětví moc zběhlý nejsem, ale každopádně mi přijde, že pokud se celý projekt chytne za dobrý konec, tak šanci má. A já si milerád koupím Level, jenž mi nabídne témata pro internetové médium příliš masivní.
    BTW: Zajímalo by mě, kolik lidí, kteří tu považují internet za všespásný, si na desktopu nebo notebooku otevře a čte nějakou knížku.
  • Tak nikdo to asi nebude kupovat kvůli aktuálním recenzím aby viděl hratelnost, je jasný že na to je lepší youtube. Ale právě proto zde vzniká prostor na trochu sofistikovanější psaní, jak už tady padlo, nějaký úvahy, historie her, rozhovory, vůbec bych dal třeba D. Vávrovi, popřípadě i dalším herním vývojářům a designérům více prostoru než jen jednu stránku na číslo, protože to zákulisí vývoje her zajímá čím dál tím více lidí, a vůbec by nebylo od věci částečně i zkusit vzdělávat novou generaci českých vývojářů - dávat jim tu teorii ohledně herního designu a ostatní pak učit estetiku a vysvětlovat co je dobré a proč z hlediska hratelnosti, pak tam může být spousta dalších úvah, rozborů starších her a jejich vliv na dnešní tituly, klidně i nějakej marketing a politiku vzhledem k dnešnímu boomu crowfundingu a digitální distribuci, profily vývojářů.. je toho spousta o čem se dá psát..
  • Deever
    Nemá smysl obhajovat již mnohokrát vyřčené (malý formát za kilo, s možností digitální distribuce a bez plné hry). Rád bych jen dodal, že to bude pekelný úkol, ale nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by měl vůbec šanci uspět, než tenhle tým.

    Držím palce!
  • Já bych Alešovi taky dal padáka. Hrám a psaní vůbec nerozumí. *12*
  • Pokud to bude zajímavé čtení, proč ne. Ale nějak tomu nevěřím. Na začátku vypadalo i Games že půjde číst, ale když Bacha či Vávru nahrazuje Smutný...
  • Nechci vám kazit radost, ale vydávat tištěný herní časopis je ekonomická sebevražda. Lidi vám z nostalgie koupí první dvě čísla, za půl roku jste tam, kde jste byli, a do roka vám to umře. Příliš malý trh, navíc specializované téma, herní časopisy (a časopisy vůbec) zanikají jeden za druhým i na nesrovnatelně větších trzích (USA, Německo...). Za rok 2013 se má prodat 150 milionů tabletů, kdo rád čte už má ebook čtečku a jsme zvyklí mít všechno ihned aktuálně na internetu.

    Začněte třeba souběžně vydávat elektronickou verzi pro tablety/Kindle/ePUB, až vám chcípne tištěná verze, můžete pokračovat se zavedeným jménem elektronicky jako doplněk webu (na webu aktuality, recenze, PSA, v el. časopisu reportáže, úvahy, komentáře, analýzy, delší články).

    K tomu si konkurujete s milionem dalších webů, s Youtube herními kanály, kde denně vychází recenze, first impressions (např. http://www.youtube.com/watch?v=13-xD2arz0I ), občas mají na Skypu developera, který zodpoví dotazy nebo vysvětlí mechaniky hry a je to dostupný ihned v okamžiku, kdy začne prodej nebo slevová akce na Steamu. Komentáře k dění v herním průmyslu, analýzy, reportáže z veletrhů, úvahy, oznámení mají taky (např. http://www.youtube.com/watch?v=jZ9db7dQqy4 ), takže ani elektonický měsíčník Level nebude takový zázrak, za který by někdo 2-3 Eura měsíčně utratil.

    Holt tyhle zastaralý tištěný média to mají dnes těžký, budete muset vymyslet nějaký revoluční formát.
  • Baťovka *1*
  • Nebuď směšnej!
  • spoock
    Jo, na zakladce a chvilku i na stredni jsem to mel predplaceno, ale po boomu wifi jsem proste radeji tyhle penize investoval do rozvinuti jinych hodnot.
    DVD u casopisu jsou dle meho totalni zbytecnost a poukazuji na to, ze casak je jen priloha, coz je spatne.
  • 50 korun? Tolik stojí osm rolek toaletního papíru *2* a to jedno euro- no comment *3*

    Jinak já bych bral cenu 100 Kč (na baťovku 99 už nikdo neskočí, nejsou raná devadesátá léta)

    + lesklá obálka s vystouplou ražbou+ kvalitní papír - bez DVD, více vptipných recenzí her- i špatných. Jsem sběratel a ten tenký záchoďák co předváděl LEVEL nedávno fakt stál za hnědku.
  • s tím bych souhlasil, utřít si zadek a mezitím listovat novinami nebo časopisem a pak ho vrátí do obýváku na stůl ? hnus
  • holec89
    Na gamesconu projevil zajem o toaletni medium, v lvlu by mohl mit alespon toaletni koutek:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit