Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pod tenhle clanek bych se zamazanim par detailu frknul razitko.
    Ale nemohl bych si odpustit daleko jizlivejsi ton. Jestli tohle vetsina nespokojencu fakt chtela... jezisku na krizku...
    TOLIK patosu, TOLIK zbytecnyho vysvetlovani, TOLIK zhappyfikovanej ending ... Pouzivat fantazii, nebo prijimat kompromisy holt asi boli.
    Ja to rozhodne stahovat nebudu - dve YT videa stacily.
    Jen jeste proverim ten REFUSAL ending. Nekdo tu tuhle zminoval, ze by tam snad mely byt naznaky potvrzeni indoktrinace. Tak jestli kecal! : D Ale to by toho asi byl clanek plnej.
    No i bez IT by puvodni konec zdaleka nebolel tak, jako tahle naplast na hubu lidi, jejichz vkus se s tim mym ani nepozdravi... : /
    • rancor1223
      IT předeším nevyvrátili a to je hlavní *3*. Jinak ano, náznak tam je, celkem slušný.
      • Ja by som to bral skor ako vyvratenie. Ak by bol Shepard indoktrinovany tak by nemohol sa len tak vzopriet a ist si prec takze..
        • rancor1223
          Je to sen, projekce, proč ne? Nebo je to poslední vzdor mysli.
          • Ano ano jasne,vsetko je sen, tento koniec je sen, dalsie tri konce su sen, z jedneho z nich sa zazracne prebudi a co potom?? Nevravia stale ako je to koniec Shepardovho pribehu a uz nic viac o nom nebude? Toto vy povazujete za ukonceny pribeh? Ze sa nedokonci vobec nic a Reaperi aj po skonceni su tu stale? No a ako ich teraz porazit? Zistili sme ze konvencnou metodou sa to neda takze.. ako hmm? A tiez na co by sa babrali s koncami a este ich aj prerabali ak to je len sen? Preboha ved pouzite trochu zakladnej logiky..To nema zmysel. TO je len vas sen, to vy ste tu akurat tak indoktrinovany a snivate
            • rancor1223
              Ano, je mým snem aby indorinace byla pravdou.
              Ale domnívám se že se tady nějak nechápeme. IT pouze vysvětluje to co nedává smysl - konce. Sama o sobě koncem není. Jen nahrazuje vše od zásahu paprskem až po probuzení na Zemi (což je jediné logické vysvětlení toho jak by se Shepy na Zem vůbec dostal - v první řadě by ji vůbec neopustil). Po probuzení Shepyho na Zemi by teprve došlo na nějaký konec.
  • Osobne nechapem zmysel celej tento nafuknutej aferky. Hraci by si mali uvedomit, ze placu na nespravnom hrobe. Ak bude komunita prilis kibicovat do koncov a pod., dostaneme iba diktaturu vacsiny. To nie je podla mna zrovna najstastnejsie riesenie. Kym sa komunita pohybuje na urovni fan-fiction, potom ok. Ale ovplyvnovat definujuci prvok? To uz je prilis daleko. Potom uz mozeme rovno na zaciatku vyvojoveho cyklu vyhlasit hlasovanie o ocakavany koniec....
  • Nechce se mi to ani celé číst, jelikož nesdílím názor autora, ale jak vysvětlit ono Shepardovo nadechnutí i v prodlouženém konci? Shepard žije, video se tak dokonce jmenuje a dělí se na mužskou a ženskou verzi. Ten konec je prostě nesmysl. Kdyby byl jen jeden a to ten nově přidaný, tak by to sice byla špatná "odměna" za celý ten boj, ale přecejen lepší, než ty 3 původní konce. Myslel jsem si, že to k tomu celou dobu směřuje -> cyklus není možné ukončit a bude pokračovat až do skonání věků, ale asi bych se s pokojil i s koncem, kdy by se Shep probudil a celé se mu to zdálo *1* , ale stávající zakončení je pro mě nestravitelné a BW pro mě skončilo.
    • však tak to nakonec dopadlo ne? ta scénka úplně na konci ukazuje, že to byla pohádka, kterou dědeček vyprávěl svému vnukovi ne? Celé jen na rychlo stlučená story před spaním pro vnouče :D
  • Tu sratchiczku jeste nekdo hraje???
  • Dost mne mrzi ze tam nebyl daleko vickrat harbinger v 2 tam "byl" skoro furt a v 3 jsme o nem moc neslysely skoda
    • Je možné, že sa (nielen) o ňom dozvieme z ďalšieho DLC - o Leviathanovi.
  • Rozhodne je EC lepsi, nez puvodni konce, protoze v puvodnim konci neslo o to, ze by byl ideoligcky nejak spatny, ale obsahoval tolik pribehovych der a nelogicnosti, ze proste musel byt spatny, ikdyz BW to tak nemysleli. I ti nejvetsi hraci s velmi bujnou fantazii meli v hlave bordel z neskutecnych promenych ohledne konce, ze z toho nakonec vznikla teorie Indoktrinace (ktera jak se zda, porad preziva).

    Samozrejme, najdou se trolove typu "reunion Li(ikdyz bych ji taky rad videl, mozna v ME4 :), no happy end, plothole type: proc harbringer nesetreli normandii", presne takove lidi bych uprime (zastrelil) vubec nebral vazne.

    Ctvrty konec bych zase uplne nezavrhoval, sice to nekteri hodnoti jako big FU na IT od Bioware, ale totez by melo platit o synteze a kontrole, jelikoz celou serii bojujem za zniceni Reapru. Takze tato volba o nesouhlasu s temi 3mi konci mi prijde velmi dobra, protoze to zase uspokuji dalsi cast lidi, kteri vubec nesouhlasili s konci. Sice ten konec skonci spatne pro uplne pro vsechny, ale jak rika Shepard v proslovu "we are free and we die free"

    Celkove z EC si odnasim velmi dobrou vzpominku, ktera mi zahoji velkou jizvu, ktera pred 3mi mesici vznikla a ta je v tomto linku s mym Shepem :)
    http://www.youtube.com/watch?v=BeGZOSK1OFw
    • Jj sice jsou ty konce pořád stejný, ale už po nich není taková pachuť jako předtím. I když pořád nedává smysl, proč Normandy odletěla - byla odvelená, že je Crucible odjištěnej, ale jako proč... Vždyť oni věděli jen, že ten Crucible má zničit Reapery, ale pořád je lepší tam bejt, kdyby potřebavali třeba dorazit nebo vymlátit ty výsadky na Zemi...
      Ale jinak už je to takovej Happy end. No sice nechápu, co na tom trvalo tak dlouho, ale OK.
    • rancor1223
      Jak může někdo říci že 4, konec zcela zavrhuje IT? Spíše naopak *1*. Ale jo, 4. konec mě rozhodně nenaštval, jako konce původní. A to je úspěch, který jsem nečekal.
  • rancor1223
    SPOILER ALERT!

    O tom co bylo špatně předtím se již vyjadřovat nebudu, nebo se tomu alespoň budu snažit vyhnout.
    Upravené konce, no ano jsou upravené a musím uznat, že skutečně jsou lepší. Osobně jsem to nečekal. Nový konec je také dobrý (moje volba). Ale stejně si myslím, že konec kde Shepard přežije chybí - neproseděl jsem u této série několik set hodin abych zemřel a přeměnil veškerý organický život na kyborgy proti jeho vůli - syntesis; ovládl Reapery, což v budoucnu vyvolá válku (v utopii fakt nevěřím) - ovládnutí; zničil většinu techniky v galaxii (a ne, fakt by to nedokázali opravit a tuplem ne Mass Relays) - zničení; nebo nechal rovnou všechny chcípnout (byť jsem to udělal) a zachránit nadcházející civilizace (které stvoří syntetický život a zničií se *3*.

    Pořád to prostě nesedí do universa; do směru kterým se celou dobu ubíral...
    • Cahir
      Můj komandér přežil brouku *3*

      Pro zajímavost: Host z Eleje a Sókratés V Hippiovi Větším řeší, co je to ten nejkrásnější život a záhy si všimnou, že to není tak jednoduché; zatímco pro normálního Jardu je nejlepší, když umírá stár a smířen, se svými milovanými shromážděnými nad smrtelnou postelí, pro hrdinu je takový konec špatný. Opravdový a "krásný" hrdina umírá mladý, na vrcholu svých sil a všemi pro svou oběť obdivovaný.

      Podle mě měl Shepard zařvat úplně ve všech koncích, protože takovejhle ultimátní terminátor si prostě jinej konec nezasluhuje.
    • "SPOILER"
      V jedinem konci, kde muzes "fyzicky" prezit, je destroy konec. Musis mit ale velkou hodnotu EMS (nad 5000 tusim) a jeste k tomu budes MIA (nezvestny)
      • No jako prezentovat takhle přežití je podle mě na hlavu. Buď ukážu, jak se Shepard probere, nebo ho nechám už na věčnosti, ale tenhle nádech nějakýho člověka v brnění kdoví kde, je zpracování fakt na nic. Kvůli tomu nádechu bych Destroy ending asi nevolil.
      • V pôvodnom konci nad 4000 ak zabiješ TIMa (alebo sa sám zabije), inak nad 5000. Bez MP to nešlo ani náhodou. V EC znížili hranicu na 3100, čo už je možné.
        • Tak v tomhle si dovolim odporovat. Mel jsem v puvodnim konci bez MP na destroy ziveho Shepa. TZN dostatek bodu. Ale prosel jsem s nim na max. oba predchozi dily, tak mozna to souvisi s tim.
          • Cahir
            Souvisí. Např bez dohrání dvojky nelze sjednotit Quariany a Gethy, což je spousta bodů navíc.
      • rancor1223
        Ty myslíš toho člena N7 co leží někde na Zemi polomrtvej? Ne, ne, to není a ani nemůže být Shepard. A to hned ze tří důvodů.
        1. Vždy je to muž - i když hraješ za femshep, pořád je tam chlap > pochybuji, že by si Shepardová nechala po cestě z orbity na zem změnit pohlaví a hodila na sebe jiný oblek
        2. Viděl jsi někdy Sheparda nosit na krku psí známky? Já teda ne a nevidím způsob jakým by mu vypadly zpoza brnění. Brnění které funguje jako skafandr. Jak by pod tím vůbec mohl nějaké psí známky nosit?
        3. A tím se dostávám k druhé věci a to jak by se asi dostal z orbity (vybuchyjící citadely!) na Zem? A na Zemi být musí, protože leží v troskách železobetonu (a z toho Citadela fakt vyrobená není)

        A jako bonus, Sheparda by hledali zatraceně dlouho než by ho prohlásili za mrtvého. Rozhodně by si tou dobou nedával šlofíka v troskách na Zemi.
        • To video, ktoré sa prehrá sa volá End_03_Shepard_Alive_Male (a áno existuje aj ženská verzia), takže prvý bod padol. Tretí bod tiež, lebo mám taký dojem, že niekto z Bioware naznačil, že to video nie je/nemusí byť na Zemi (tj je zo Citadely).
          • rancor1223
            Takže když se já pojmenuji Santa Claus, budu Santa Claus? Kde je video pro female Sheparda? Female Shepard prostě nemá nárok žít?
            A že ten voják N7 neleží na Zemi? To jako vážně? Takže přežil výbuch gigantickýho motoru, který byl při nejlepším 100m pod ním a odletěl si na nějakou jinou část Citadely, která je vyrobená z železobetonu? Vždyť v kodexu je napsané, že nikdo ani neví z čeho je vyrobená a že ji nelze přestavovat - proč by tam potom měli železobeton?
            • rancor1223
              Ale samozřejmě, že záměrem bylo aby to byl Shepard, jen to prostě nedává smysl. Ať si BW říká co chce, není za jakýchkoli podmínek (kromě IT) možné aby Shepard přežil a ležel tam kde leží. Ne, že to Shepy není - on to být primárně nemůže.
            • x_ander
              to rancor: A ty si vážně myslíš, že Bioware do hry přidali jako odměnu za to, že posbíráš co nejvíc EMS, záběr na nějakého neznámého vojáka? Taky mě konce štvou, ale tohle už je trošku mimo, nemyslíš?
            • rancor1223
              Kouknul jsem se na to znovu a beru zpět. Na jednom je Shepard a na druhém nějaký mutant *3*, protože takhle female oblek nevypadá. A i kdyby, body 2 a 3 stále sedí.
            • Cosi
              Opravdu je rozdíl mezi videem u destroy konce kde se ti nadechne voják nebo vojanda podle toho zdali jsi hrál za Sheparda nebo Shepardovou.
    • a to jsi cekal ze na konci nebudou zadne ztraty? ty sis fakt myslel ze budes s garrusem si davat pivko nekde na plazi a cumet jak tvoje LI se cvachta ve vode? :D proste je dobre ze tam nebyl zadny happy end nejaka obet tam musela byt reapery zadna rasa v minulych cyklech neporazila......
      • rancor1223
        Kdyby udělali happy-end lidi by si řekli, ok, to trochu přepískli, je to trochu trapný, ale byly by víceméně spokojení s tím co dokázali (zachránili přeci jen galaxii). Ale takhle? Vytvořit národ robotů, dvě utopie nebo prostě aktuální cyklus nechat proběhnout - to není ani z daleka vítězství. A už vůbec ne odměna za mé snažení.
  • Keyz
    Komedie no *5*
  • Tak ja taky pridam svoji trosku do mlyna. !!!!POZOR DALE SPOILER!!!!

    Z puvodnich koncu mi vstavaly vlasy hruzou na hlave, protoze v nich bylo celkem dost patrne videl zniceni systemu mass relay. To pro me byl docela problem a z nesmyslneho blaboleni svetelkujiciho ditete jsem vybral syntezu, s tim, ze vsichni budou mit nejvyssi sanci na preziti.

    Asi si to kazdej neuvedomuje, ale v ME < 3 bylo celkem jasne receny, ze nikdo nema moc tuseni jak mass relay fungujou, natoz jak je stavet. Takze pokud by zmizely, tak je to jako kdyby nam zmizly vsechny samohyby. Zeme je bez moderni dopravy potravin schopna uzivit tak maximalne 3 miliardy ze 7 lidi! A ve vesmiru je to jeste horsi, protoze na zemi pro sobestacnost staci puda a nastroje. Ve vesmiru neni jistej ani vzduch a teplo. Prima reseni co, zachranim galaxii pres znicenim, ale vitezstvi nas 50% vyhladi a zbytek posle zpatky do doby "kameny".

    V EC DLC je to se syntezou o hodne lepsi. Zmizelo jasne receny zniceni vsech mass relay. Je tam naznacenej novej zacatek. Jen je to podle me az moc idylicky, ale aspon uz to neni konec kde si clovek na konci rika WTF.

    Je docela legrace jak to kazdej vnima jinak. Me synteza prisla jako jediny tolerovatelny reseni, protoze zniceni umeleho zivota nic neresi a ovladnuti reaperu je o hubu, protoze moc korumpuje. Synteza srovnala vahy. Cela galaxie se mohla z vesela dal rezat, ale za stejnejch podminek.
    • CRYPT
      zelenou jsem dal i ja
    • tohle už nemá s hraním nic společného, takovéhle obšírné a fantasmagorní debaty o příběhu počítačové hry co by kdyby

      to je jak debatovat o tom, jestli by lidé v Pánovi prstenů vyhráli bitvu o Minas Tirith, kdyby nedorazila armáda zelených duchů nebo co by kdyby darth vaderovi ve čtvrté epizodě zkratoval dýchací mechanismus v masce během spánku

      demence *12*
      • Ocelot
        Ukazuje to tvojí demenci...na filmy čumim a nic s tim nenadělám..hru hraju - a tohle je dokonce MASS EFFECT!! Hádej čím je tahle série známá...no ano je to neustálé větvení a ovlivňování příběhu...A pak ti někdo naservíruje 1 konec se třema barvičkama a logicky ti z konců vyplívá, že vyhynou Ghetové, Quariani atd. všichni jsou odloučeni jelikož neumí postavit Mass Relay,...a vlastně...podle původních konců si zničil galaxii!! Víc než, kdyby ji jen sklidily Reapeři! A tohle všechno ti navíc řekl malý kluk - bůh/anděl... Chápeš tu parodii co BW a EA předvedlo na konci téhle vyjímečné série?(bez EC) To je jako, kdyby na konci Pána prstenů se ukázalo, že jediný způsob jak porazit Saurona je dát mu ten prsten...a on by pak pro všechny stvořil novou planetu a tim by to zkončilo...Tohle je demence
        • Všichni odloučení? Co s tím pořád máte?!! Vždyť civilizace galaxie už dávno vyvinuly FTL! Které ovšem není tak rychlé jako Mass Relays.. Vždycky mi přišly vtipné ty komentáře typu, že když flotila uvízla na Zemi, všichni umřou hlady, atd. atd... *1* A to prosím říkali i hráči, kteří hráli všechny tři díly jo :D
          Nicméně abych nebyl za idiota, tak musím uznat, že základní konce nebyly úplně to pravé ořechové. Spousta otázek, třeba co se dělo jinde během rozhovoru Sheparda s entitou na Citadele, a velké WTF na konci s havarovanou Normandií... Taky jste si po závěrečné scéně se Stargazerem a malým klukem říkali, že to jsou asi potomci posádky lodi, kteří na planetě uvízli a založili novou civilizaci? *1*
          • rancor1223
            Jo mají FTL fungující na reaperské technologii. Počkej, vždyť ta byla zničena! Ale to je jen můj osobní problém, nevěřím, že by to dokázali opravit za jejich podmínek, kdy vše je poháněno nefunkční reaperskou technologií a Země je zničená.
            • rancor1223
              Máš loď na orbitě Země. Loď bez zdroje energie. Nejdříve by ten materiál na opravu museli někde sehnat. Ale počkat, když nefunguje pohon, nikam nepoletí pro ten materiál na opravu.
            • Element nula je těžitelná surovina. A i kdybys měl pravdu a veškerá technologie by byla zničena, včetně té založené na reaperské technologii.. Přece by šlo postavit FTL pohon na lodi znovu... Catalyst by nezničil i svařovačky a tak.. jakožto moderní technologii :D Lodní inženýři nejsou taky určitě natolik tupí, aby nevěděli z čeho je FTL pohon a co je zapotřebí k jeho sestavení.
              Bože vždyť jsou to jen dohady! Tyhle detaily nám BW nikdy nesdělí! *15*
            • rancor1223
              Osobně dávám přednost Mass Effect Wikia, která říká, že lodě využívají FTL poháněné Elementem Nula. A o to jde, o zdroj energie pohánějící FTL drive. Ten nebude fungovat. A bez něj se nikam nepoletí.
            • Stanice Gagarin, Skok Nula... copak jsi nečetl kodex? Lidé začali vyvíjet své vlastní FTL ještě před objevením protheanských ruin na Marsu. Jenže pak přišly objevy Mass Relays a vývoj FTL nebyl prioritní, nicméně dokončen byl. Plánem reaperů bylo přece to, aby civilizace galaxie začaly využívat jejich síť Relayů, která je dovedla až k citadele, což byla past. Takže ne, FTL není založeno na Reaperské technologii, je v rozporu s jejich plánem.
      • Cahir
        Ukazuje to na jednu věc. Nikdo zatím nedovede vyprávět příběhy tak poutavě jako BW.
    • to je jediny, s cim jsem ted spokojenej, s control, protoze jsem si ho vybral jako reseni dohrani serie me, a ted mi vychazi jasne nejlepsi (v ramci mych zameru), organici se muzou rozvijet a ja si sednul do kresla poloboha *14*
      • presne predtim jsem souhlasil s destroy ale tedka po EC je nejlepsi rozhodnuti control MR a citadela prezily/opraveny, nikdo neumrel a shepy "zije" a "mir" tam je ale synteza mi byla od zacatku divna ani ted bych ji nevolil a to ze jsem vlastne potvrdil ze TIM mel pravdu? kazdy chybuje :D
  • V krásné době to žijeme. Day - 1 patche, Day + 1 DLC a brzo už i Day + 63 nový konec. Ale co, pissálci nám snad zvládnou do hlav natlouct, jak je to pro hráčské dobro.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit