Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jindra.veliky
    kdyby byly ve hre zachody nebo aspon kadiboudy tak to ma plnej pocet !!! *3*
    • Hairy_Ass
      Záchody tam jsou (nebo alespoň ve dvojce byly na lodi a pak taky v jednom baru). *3*
    • Záchody tam jsou, místo toaletního papíru si utírají zadek pomocí mass effectu.
      • * ve hře je zmínka o kartáčku za 6000 kreditů, který využívá k čištění mass effect field.
    • Trol.diskuzni
      Nejni pravda... I kdyby celá hra byla o vykonávání oného "mass effectu" v kadibudce, na Skyrim by to stejně nemělo ani za mák! *5*
      • Prosim uz dlouho se zrovna tebe chci zeptat jaky hry tebe bavi? Klidne jmenuj priklady dobrych her.
        • Trol.diskuzni
          Já už jsem je tady nedávno psal, ale klidně něco sepíšu znova (není to v pořadí):

          AoE2, BFME 1 a 2, Far Cry 1 (blbí mutanti), Carmageddon (na ten jsem vzpomněl teď s článkem), Mafia 1, Gothic/Risen, Two Worlds 1, Quake3:arena, SW JA, Diablo 2, Lotr: Fellowship of the Ring (ten můžu hrát pořád dokola a nikdy neomrzí svojí atmosférou), Fifa/NHL/Fifa Manager/Pro Evo, Guitar hero (World Tour je docela dotažená), Civilizace (původní), Heroes of might and magic (nemám žádný "nej díl"). Speciální cena náleží aneb mojí největší guilty-pleasure jsou Pokémoni (na handheldy) - pokud odhodíš předsudky, jsou to perfektní hry na stovky hodin zábavy.

          Mám přesto nepříjemný pocit, že jsem na tunu dobrých věcí zapomněl... A nezahrnul jsem jiné spíše casual věci, adventury, další sporty apod.

          Disclaimer: Ano, nejsou to nejlepší hry na světě a ani zdaleka bych nedal všem 10/10 (možná vůbec žádné).
          • Cahir
            Reakce na tvůj příspěvek dole: Jak můžeš něco takové tvrdit, když jsi 99% titulů za poslední dekádu nehrál?? To mi hlava nebere.

            Zahraj si New Vegas, Zaklínače 2, KOTORy, původní Fallouty, BG2, Vampire: TMB...
            • Trol.diskuzni
              Jenže ty klasiky žánru prostě a jednoduše nevyhovují některým mým kritériím, takže je pro mě nereálné se do nich ponořit a vžít (určitě jsem si o některých hrách něco minimálně četl či viděl na youtube)... Nejsem prostě dost "hardcore" asi, to je celé.
            • Cahir
              OK, poslední reakce, jdu chrápat. Bohužel bude v podstatě stejná, jako ty dvě před ní. Já ti tady necpu svůj názor a ani se nad tebou nepovyšuju.

              Ale! Můj subjektivní názor je založen na zkušenosti, lidově řečeno: "vím, o čem mluvím." Zato tvůj názor je založen na NEzkušenosti. Jak můžeš mít nějaký názor, když jsi neměl možnost si pořádný vytvořit? V podstatě jsi naprosto netknutý klasikami žánru. To je to jediné, co tu poslední tři příspěvky s tebou řeším, nic víc.
            • Trol.diskuzni
              To, o čem mluvíš, je tvůj čistě subjektivní pohled na hry... Máš svá kritéria, svá očekávání a uspokojuje tě něco jiného než mě, to je přece normální. Já od her očekávám něco víc, než dosud nabídly. Smiř se s tím, že má někdo jiný názor (rozuměj priority).
            • Cahir
              Zopakuji svoji otázku, jak můžeš něco takového tvrdit, když jsi 99% RPG her NEHRÁL?! Ty víš, co ty hry nabízejí a nenabízejí? Chceš literární skvost s filosofickou hloubkou? Zahraj si Planescape Torment. Pokud je bariérou technologie, nezavání ti to malinko povrchností? Věř mi, že k silnému zážitku nepotřebuješ virtuální realitu.

              Navíc, tvoje interpretace dějin herního průmyslu je chybná. V dobách, kdy nebyl v rukou obřích publisherů, byl prostor pro vznik jedinečných děl. O žádný nekonečný regres se tedy nejedná. Ostatně, abych byl fér; když odhlédnu od velkých firem, dnes více než kdy jindy, mají nezávsilá studia prostor k tomu, aby pustila uzdu své fantazii. Tak pátrej, zkoušej a teprve potom hodnoť.
            • Trol.diskuzni
              Můžu to tvrdit zcela lehce - očekávám totiž od her něco víc, než prozatím nabízejí... To ale neznamená, že je to chyba her samotných - jednoduše technologie, finance a herní průmysl nepostoupili na úroveň, kdy by začaly vznikat díla, ve kterých bych se cítil "jako v knize" či krásnější realitě.

              Pokud bych měl bilancovat z trailerů a promožvástů vývojářů a publisherů, byl bych navýsost spokojený s tím, co videohry přináší, jak vypadají, jak se hrají a kam se posouvají... Bohužel však finální produkty nikdy nejsou tak úžasné a velkolepé, jak jsou marketingem prezentovány, naopak se příliš neposouvají oproti tomu, co bylo před deseti lety. Pořád je to o tom samém, žádný opravdový přesah do "jiných sfér" stále nepřišel. Jen recyklace.
          • Cahir
            Je zvláštní, že tolik diskutuješ u RPG her, jelikož podle tvého seznamu (vynechám-li Gothic/ Risen, což jsou ale dost specifické subžánry) s nimi téměř nemáš zkušenosti.
            • nazívat ME RPG může jen někdo, kdo nemá všech pět pohromadě (tak max s přimouřenim očí ještě 1. díl)
            • Trol.diskuzni
              Nasáčkovaný u každé diskuze nejsem, to by sis měl nejspíše lépe seřídit své senzory... RPG hry mě zajímají, protože mají obrovský potenciál a někdy v budoucnu by mohly vznikat opravdu velkolepé hry - vidím tento žánr jako budoucnost herního průmyslu jako takového. Zatím to však pořád nějak moc nefunguje, a tedy stále čekám a čekám na tu správnou syntézu know-how a technologicko-ekonomického zázemí. Věřím, že to příjde.
            • Cahir
              To, co říkáš sedí na příležitostného diskutéra, ne na člověka, který je nakýblovaný u každé diskuze, včetně těch o RPG hrách (tam snad nejvíc) a vehemntně se projevuje podporujíc svoje názory články z různých koutů internetu.

              Jen mě ten kontrast mezi tvou aktivitou a znalostmi překvapil, nic víc.
            • Trol.diskuzni
              Vzhledem k tomu, že nejsem hardcore hráč (psal jsem to tady několikrát, že mojí prioritou je hudba), zdá se být docela logické, že nemám ultradetailní znalosti všech odvětví videoherního světa... Ale to přece neznamená, že nemůžu o daných tématech diskutovat, byť ze svého řekněme "prostšího" pohledu, ne?

              A nebo mám začít brát Games.cz jako nerd-koutek pro horních 100 vyvolených pařmenů s 15+ -letou herní historií?
            • Cahir
              Taky nepovažuji sérii TES za kvalitní (až na Morrowind). AC je zkratka za Assassina? To jako vážně? Tak ten jsem fakt nemyslel.

              Ne drahý trole mám na mysli RPGéčka za posledních 15 let, z nichž zrovna NWN je ejdno z nejslabších, co jsem hrál - autoři v podstatě přiznali, že kampaň je tam "jen aby se neřeklo", hlavním tahounem byl toolset a mp (datadisky a dvojka už jsou na tom líp). Jen mě zarazilo, že jsi jich ve srovnání s tvou aktivitou na RPG diskuzích odehrál tak málo...
            • Trol.diskuzni
              Jo aha, takže hry jako Mass Effect, AC nebo Deus Ex jsou RPGčka? Jinak s TES mám zkušeností dostatek, ale nepovažuju tu sérii za kvalitní... RPGček jsem hrál myslím dost, např. Neverwinter Nights je další příklad dobré série, kterou jsem opomenul zmínit. Ale už jsem to (1ku) hrál dávno, takže si to tolik nepamatuju.
  • Cvrkinek
    Budu spoilerovat.Pro mě stále nejlepší hra přátelé. Je pravda,že ten konec nebyl nejlepší,ale musíme si říct,že předchozí dva díly opravd stály za to a já osobně jsem se do role commandera vžil. A nemůžu říct,že by 3. díl ME stál za starou bačkoru,protože gameplay a celý příbeh kromě konce pro mě osobně stál za to :)..Mimochodem v jednom nebo ve dvouch koncích se Shepard nadechne v troskách čehosi,tudíž zase nevíme,jak to s ním vlastně opravdu skončilo,protože konců je tolik. Spíš otázka co mě zajímá,který z konců je nejlepší a pro mě to vypadá na zelený konec a to Synthesis. A k dalším dílům mám asi to,že pochybuji,že by byl další díl o pokračování galaxie,když vlastně byly zničeny Mass relays a díky tomu lidstvo asi jen tak např. Turiany neuvidí pár pátků :D takže bych to viděl na děj nějaké jiné postavy v průběhu Shepardovi honby za záchranou galaxie :)
    • Tohle video by melo videt Bioware/EA a jeste ti kteri si vubec dovoli rici ze konec ME 3 neni spatny.http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/proc-nenavidime-konce-mass-effectu-3
  • Soudě podleho ohlasů na Metacritic hrají lidi a recenzenti buď uplně jinou hru nebo jsou všichni recenzenti patnáctilété barevné holandské lesbické dívky (abych použil citát z Metacritic), jinak si to neumím vysvětlit...
    • smejki
      pomiň neopodstatněné 0-3, hned ti to vyletí jinam
    • PreidaQ
      Jedna ze dvou věcí, které mají společné ME3 a poslední CoD. (Ta druhá je heslo "ještě epičtější, bombastičtější, úchvatnější...", které nemusí vždy fungovat) *7*
    • deridon
      mně zase přijde, že jen buď totálně nasraní lidé či přehnaně kritičtí lidé tomu davájí 0 či 1 score.. to mi přijde přehnané a trapné zase.. u novinářů je to zase opačný extrém, tak nevim co si o tom myslet
      • Ringwraith
        Že je pravda uprostřed.

        A uprostřed v rámci herních recenzí v dnešní době znamená spíše 7.
        • Cahir
          Uprostřed? Uprostřed by byla pravda, pokud by na opačné straně barikády stáli fanboyové, kteří by o ME mluvili hystericky a rvali jí desítky za doprovodu hesel CHANGE MY LIFE! MASS EFFECT IS MY NEW RELIGION" apod. Jenže ty tu máš na jedné straně profesionální recenzenty (a spousta z nich za něco stojí) a na straně druhé vzteklé kreatury, které pravděpodobně nedokážou unést, že jim ještě neroste pubické ochlupení.
          • Počkej chceš mi tvrdit, že za dobu co všude probíhá ten massívní :) hype ohledně třetího dílu, se tady objevilo málo fanboys, kteří hýkali, jak je ME nejlepší hrou všech dob a jak jim změnil život? To ses zrovna probral z kómatu? *3*
            • Oprava...prepubescentních...
            • Cahir: Jasně, ale když si z toho vyvodíš, že čím mladší ročník, tím větší nadšení a nekritičnost z ME, tak tady v teorii prebuscentních haterů na Metacric něco nesedí....
            • Cahir
              Bavíme se o metacritic. *3* ...
  • jinak za optimalizaci dostává bioware 1 s hvězdičkou, protože na mym starym křápu mi trojka jede ještě plynuleji než dvojka...
    • owny
      aby ne, když je to tak starej engine a dávaj tam rozmazaný textury
      • Doufám, že příští hra z ME universa už poběží na něčem lepším.
        • Ringwraith
          Můj odhad -> poběží na Hero Enginu.
          • MrSanta
            Frostbite 2 či jak se jmenuje ten B3 engine. EA je schopná to nacpat i do Tetrisu *1*
      • ok, tak to sorry ty vole :D
  • smejki
    Rád bych se zeptal, jaká je struktura hry? Ucelená jako ME1, nebo spíše epizodní a rozkouskovaná jako ME2?
  • Trol.diskuzni
    Jak to může mít od hráčů hodnocení 2.4, to je fakt jenom kvůli Originu? Tak málo bych tomu totiž nedal ani já...

    EDIT: Co si tak letmo pročítám ty "důvody", které hráči na Metacritics zmiňují, nevypadá to, že by si stěžovali zrovna na Origin...
    • Ringwraith
      おかえり

      Řekl bych více faktorů. Viděl jsem už lidi si třeba stěžovat na konce, které jsou prý prostě okopírované z Deus Ex 1.

      Ale je jasný, že 0-2 si to nezaslouží - to je jasný snad každýmu.
      • Hairy_Ass
        Na youtube se už válí de facto celý walkthrough a ta finální scéna, kdy si volíš konce, opravdu jako by z oka vypadla konci Deus Ex 3. *9*
        • A právě konec byl snad jediným negativem Deus Ex 3
          • Možná sem čekal něco jiného i tak je to jedna z nejlepších her loňské sezony spolu s Witcher 2 *3*
            • To beze sporu :-)
          • to Amarount.. Nechápu tě! Hráls to RPG? To snad všichni ne?
            • Vžít se do role - třeba i doslovně... Nevím, pochopil jsem že konečný výběr může někomu nevyhovovat - ale třeba mně se libí, že to nejde ve stopách Zaklínače. Konečná volba, jako výsledek tvého vnímání světa... Samozřejmě je to zneužitelné, a neobdařuje to člověka pocitem, že jeho styl hraní mohl ovlivnit konec. Ale když to hraješ fakt poctivě - tak si rozmyslíš než zmáčkneš jednotlivý čudlajs a řekneš takhle to chci dohrát - to je moje volba! *1*
          • Sry za double post! prosím smazat *4*
          • Co to povídáš? *7* Co na tom bylo negativní? To si doopravdy rád nechám vysvětlit...
            • Rhaegar: Ne to neberu... Pokud si to tak hrál tvoje chyba - já to hrál RPG ;-)
            • Tak to mně osobně nějak nevadilo. Přišlo mi pěkný, že se můžeš rozmyslet a to podle toho jaké informace sis zjistil a jaký dojem na tebe udělali jednotlivé frakce - samotné filmečky na konci pak byli geniální - a to přiznávám říkám jako nadšenec. Na druhou stranu, v žádný hře ještě takové to filozofování nebylo...
            • Stačí trochu popřemýšlet a pokud nemáš inteligenci houpacího koně určitě by jsi na to přišel sám,ale udělám výjimku a vysvětlím ti to. Takže zmáčkni A dostaneš konec A.zmáčkni B dostaneš konec B,zmáčkni C dostaneš konec C.Pochopil jsi?? Jestli ne tak ti to vysvětlím po lopatě.Prostě to dělá z hráče pitomce.Jinak Deus EX 3 mě velice bavil.
            • Stačí trochu popřemýšlet a pokud nemáš inteligenci houpacího koně určitě by jsi na to přišel sám,ale udělám výjimku a vysvětlím ti to. Takže zmáčkni A dostaneš konec A.zmáčkni B dostaneš konec B,zmáčkni C dostaneš konec C.Pochopil jsi?? Jestli ne tak ti to vysvětlím po lopatě.Prostě to dělá z hráče pitomce.Jinak Deus EX 3 mě velice bavil
            • Ringwraith
              Fakt, že jsi prostě hrál, hrál, dohrál, "vybral tlačítko" a dostal konec bez ohledu na to, jak jsi hrál.

              Ale tak to bylo už Deus Ex 1. Tam jsem taky prostě savnul před koncem, 3x loadnul a viděl všechny konce.
      • Trol.diskuzni
        Děkuji!

        Co se tak koukám, tak lidi zmiňují věci jako podivné animace/grafika, nelogičnosti v příběhu (který prý navíc není bůhvíjak napsaný) a celkově takovou tu klasickou frázi, že "je to krok zpět ve všech ohledech"...

        EDIT: Ty to plánuješ nějak hrát nebo znáš někoho, kdo by mohl poreferovat a věříš mu, že to není fanatický biodrone?
        • Osobně to docelá chápu,když hra vypadá snad hůře než její předchůdce + kauzy okolo DLC či Origin a poslední hřebíček,že hra vyžaduje,aby hráč hrál multiplayer kvůli singlplayeru.
          • Cahir
            Nevyžaduje.
            • rancor1223
              Nevyžaduje, ale podle recenzentů ze zahraničních serverů je pro "happy end" nutné v MP dohrát každou mapu. Tedy pokud nechceš (a teď cituji jednoho uživatele z EG): "vytěžit každej šutr v galaxii". Bez toho prostě happy end nebude... A je to od nich pěkná podpásovka, protože tvrdili, že MP bude jen výpomoc.
        • Ringwraith
          Hmm, pokud někdo má skutečné výtky, tak by neměl dávat 0-2. Pak to ostatní zavrhnou jako "jen hate".

          Já teda hrál jen demo ME3 animace mi podivné přišly - hlavně běh toho oficíra na začátku. Road Runner oproti němu hadr.

          Ale pokud to můžu říct, tak hlavní problém jsem měl v tom, že ať jsem vybral co jsem vybral, tak se nic moc neměnilo. Takhle mi to přijde, že Shepard je takovej křikloun, co si zařve hlášku vybranou hráčem, někdo to jednou větou komentuje a pak se stejně jede dál podle přesně daného scénáře.

          Ale to je jen dojem z dema.

          Osobně to hrát asi nebudu. Nehrál jsem jedničku ani dvojku a ať mi tvrdí kdo chce co chce, tak nevěřím, že to bez nich má smysl. Celkově bude těžký najít nějaké nezaujaté názory...
          • Mayuri12
            V demu byli odpovědi nějakým způsobem deaktivovaný nebo tak něco ať vybarls cokoliv bylo to jedno. V předchozích dílech to tak nebylo a v plný verzi na sto procent taky ne.
            • Těch sto procent bych poněkud snížil. Podle současných ohlasů je demo poměrně přesným reprezentantem kvality hry, ať už v kvalitě grafiky (i textury zůstaly stejně špatný navzdory těm zvěstem, že je to tak "jen v demu"), tak i v dialozích, jež jsou tentokrát z velký části automatický.
            • Mayuri12
              Ano vím že to nešlo ale já nejsem šéj bioware zřejmě to demo bylo jen pro vyzkoušení hry jako takové. Možná to bylo demo z E3 a tam to ještě neměli aktivovaný.
            • Ringwraith
              Vím. Dvoustranej morální systém jako v tuně jiných her.

              Pořád ale nechápu, proč to tam vypli.

              No... asi i Bioware má své dny...
            • Mayuri12
              Mě se ptej v tom demu nebyl ani aktivovanej systém renegate paragon odpovědí.
              Tj. za dobré a zlé chování se nepřidělovali body a ukazatel byl pořád na nule a vzhledem k tomu že todle už bylo v prvním díle dost pochybuju o tom že by to oddělali
              Doufám že víš o čem žvaním
            • Ringwraith
              Pokud to tak je, tak mě nenapadá naprosto žádnej logickej důvod proč.

              Vždyť by si šli Bioware sami proti sobě. Však se podívej jak špatnej dojem to na mě udělalo.
          • Trol.diskuzni
            Četl jsem komentář, který byl ve stylu, který popisuješ - že vymizely v podstatě veškeré dialogy (potažmo jejich smysl). Recenzi jsem nečetl, má smysl to napravovat?
            • Cahir
              USER47: To už maj dohráno? Dneska to vyšlo. Jak může někdo takhle komplexní hru mít projitou křížem krážem. Nezní ti to podezřele?

              Jak je potom možný, že existuje víc konců?

              BTW, rozhodně víc věřím Pavlu Dobrovskému a jeho recenzi než anonymním hysterkám na bioware fóru.
            • Cahir: Na fóru bioware se vrší thready jeden na druhej, kde si lidi stěžujou na to, že jen velmi malý množství dialogů lze ovlivňovat. Jeden z těch threadů má asi 100 stránek. A ne, opravdu to není tím, že by všichni zvolili akční hratelnost.
            • Cahir
              To je kravina. V ME1 i 2 jsou vždy 2-3 volby a to nejen v rámci hlavní zápletky, ale i ve spoustě zápletek vedlejších. Strašná spousta se ti toho přenesla do dvojky (pomocí savů) s tím, že mnohá z těchto rozhodnutí jsi ve dvojce úplně nevyřešil a autoři se dušovali, že konečná volba padne právě ve trojce. ME na tomhle systému v podstatě stojí.

              Upozorňuji, že ve trojce je několik módů, jak ji hrát: 1) RPG mód (klasika) 2) storytelling (hlavně dialogy) 3) akce (minimum keců). Jsem naprosto ochtonej věřit tomu, že nějakej průměrnej Amík to celý nepochopil, vybral nevědomě 3) a teď na netu prezentuje svoje rozumy.

              Mimochodem, ano, opravdu nemá smysl začínat trojkou. Celá ta série je v přímé návaznosti, je to jako sledovat film od poslední třetiny.
            • Hairy_Ass
              Z těch informací taky nejsem dvakrát nadšený, ale myslím, že tady víc než kde jinde záleží na kontextu, ve hře to třeba bude vypadat přirozeně, ale zatím jsou ty infa o hře docela nepříjemná - holt jsem asi byl ME1 a 2 tak zmlsaný, že jsem si představoval poněkud silnější odhalení v závěru trilogie. Snad je to jen planý poplach.
  • BoB.2
    UUUuuuu.. to je fofr.
    • Wyder
      Do 18:00 bylo embargo od EA a hned v celou to nasadily vsechny hlavni CZ weby...
  • BoB.2
    Já čekám na češtinu snad do konce tejdne. *14*
  • Podle mě nabízí ME3 to nejhorší z celé serie... Je to těžce koridorová záležitost, ještě víc než dvojka. Žádná volnost, vedlejší questy nezábavné, primární questy... mno taky nic moc, tupé rozhovory (minimálně 1/3), absence pohybu po planetě ve vozidle/vznášedle a tak bych mohl pokračovat.
    Trojka je hodně slabá, ani se mi nechce věřit, že ji dělal BioWare (a ještě jsem si vzpomněl na sviňské DLC s Protheanem).
    Této hře bych dal maximálně 6/10 přestože je Mass Effect jedna z mých nejoblíbenějších sérií.
    • Ne ne, praveze misie su vacsie, viac otvorene a mas viac moznosti ist dopredu. Vedlajsie questy poprvy krat niesu nudne a rozhovory su kvalitnejsie, akurat z nich vybrali tu najnudnejsiu omacku. Primarne questy.. no tu ME3 nema konkurenciu. Vozitko mi stale chyba ale to sa da zvladnut. Podla mna ME3 ponika to najlepsie z ME serie.. teda az ked dokoncia konec :)
  • Cypri
    Must have záležitost. *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší