Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přesně jak jsem očekával. Hra prostě nepadne každému do oka.
    Jedinej opravdu velkej průšvih jsou animace(přesněji řečeno obličejový) - u MP opravili zvuk což udělalo kurňa velkej rozdíl v tom jakým způsobem to na vás působí.

    Příběh a postavy jsou jedna z těch věcí která je neuvěřitelně subjektivní. A mě přišel příběh dobrej. Na internetu koluje taky video "Suvi and Ryder romance gets awkward" což je video který hráči totálně rozcupovali -- ale nevím proč na základě tý hlášky "Kill me now" bych řekl že to bylo spíše myšlený jako vtip a lidi to berou vážně..wtf

    Každopádně hraje stále někde okolo 7.7-8.0 což mi příjde jako naprosto v pohodě. Já bych k tomu hodnocení možná hodil bod a půl navíc za neuvěřitelně zábavnej MP(v ME3 MP jsem strávil snad 200 hodin)
    • Počkat, lidi to berou vážně? Tak už se nedivím tam malých hodnocení. Asi by tam měly dát do závorek (vtip) a až potom hned Kill me now. Možná by to pak pochopily.
      • Si přečti komentáře na youtube. Celkově youtube a reddit jsou 2 místa kterým se vyhnu.

        Hodnocení je subjektivní ale já do tý hry půjdu. Ten trial mě sice úplně nepřesvědčil(píběhově to bylo dobrý) ale zajímaj mě tam určitý věci a MP je fakt super
  • TO LOL: Zasloužil bys rozbít hlavu, máš náladu na to?! ;)
  • flash789
    Kdo ma rad scifi bude nadsenej, zadny strachy,,
    • flash789
      nesmysl, pisu kdo ma rad, takze tezko pujde do restaurace kde vari blafy..moc dobre vi kde vari dobre:)
      • h0p3
        Pravda. Uznávám, že tohle byla restaurace kde dřív vařili špičkově. Takže lidi stejně přijdou, protože dřív se tam přece dobře najedli.
        • flash789
          Tak obecne ( ne z me hlavy) se tam prestalo dobre varit po prvnim KOTORu, takze jsi tam zrejme chodil jeste dost dlouho potom:)
          • Kdepak. V době předkotorové to byla pro hodně lidí nejlepší restaurace na světě. O tom se teda dodnes vedou spory, ale já se k tomuto názoru přiklánim, protože ač mam sushi rád, ne vždycky mi sedne a preferuju poněkud méně exotickou potravu. Někdy po prvním KOTORu se sice kuchyně trochu zhoršila, ale furt tam vařili velice solidně, i když kuchařům občas trochu ujela ruka. A popravdě, oni tu slušně vaří i teď, jenom si spousta z nás pamatuje jejich dřívější kreace, který bych se nebál označit za umělecký dílo.
    • h0p3
      To je asi jako když někdo zrecenzuje restauraci. Napíše, že polívka byla zkyslá, kuřecí nedodělaný, všude špína, ale kdo rád jí bude nadšenej protože mu uvařili. *1*
  • Jack1947
    Nakonec to nebylo tak hrozné... hloupý příběh vyvážený tunou akce která začala už ke konci bejt dost repetitivní... skoro až nudná navíc otravná. ( JN konec jsem byl nucen dojet na Casual)

    Jestli teda brát plus jako to že, sex" se musí zasloužit ale na druhou stranu se to dá až na vyjímky provozovat s více postavami ( v minulém ME to snad tak nebylo)
    Kupodivu se tam ještě někdy určitě vrátím, kvůli nepovnejm misím a romanci :D

    7/10 tak akorát prostě se moc nepovedlo a co tam bylo dobré bylo málo... mělo být více a lépe. Bohužel asi nebyl čas či co.

    Co mě tam štve/štvalo že se chůze párlkát zasekne postava je ! v alkohol" modu. Žeee rozhodnutí maj tradičně vliv jen na konci. Hrajete za blbce co se dokáže seknout a místo skočit na plošinu, spadnout do propasti. Zbytečně moc velký respawn nepřátel - které se navíc respawnou znovu na tom samém místě. Ten hluboký pocit objevování nebo snad cítění že je něco nového tamn prostě nebyl. Odfláklé animace, kolikrát i vyblitá grafika na blízkých texturách.

    Nedpovídalo Hw náročnosti, takhle náročná není ani Arma. + Se pokazil kolikrát sejv když hra zatuhla.Má porblémy s konkrétním HW - třeba jsem musel shodit post processy na medium. Stejně to nebylo plynulé. Ta hra se kousala na jakélkoli natavení... ach kdyby tomu dali ještě +- půlroku. Mohla to být pecka bohužel talhle jen nadprůměrná hra. Neřikám že sem trpěl, jen to bylo jak na váhách zábavu střídala frustrace a zděšení. Třeba nudné mise natááhle ( hlavně ke konci) na hodinu wth... a v misích nefungující quicksave. DLouhé loadingy.
  • První ME jsem hrál až po dohrání ME2 a ME3, a střihnul si ho právě kvůli příběhu a abych měl v M3 jako velitele Kroganů Wrexe a né toho, co tam je, když ty save z ME1 nemáte. I když je grafika jinde (v rámci srovnání ME1 a ME3), je tam gradující příběh. I když nejsem fande sci-fi, ME série měla super příběh a gradující atmosféru, ať již final mise v ME1, poslední 2 mise v ME2 a vše krom konce v ME3 :)

    ..krapet mám tedy obavy, jestli zde je ten příběh jen recyklace. Každopádně jestli budou ještě 2 další díly, tohle je restart a další 2 díly budou super, tak je to pořád lepší, než kdyby žádný ME 4 nebyl :)
  • Takze ... nezbyva nez konstatovat, ze v souladu s ocekavanim (a to vcetne nadhodnoceni v recenzi). Posledni dobou se bud vracim ke starym a proverenym peckam, nebo hraju indie kousky, ktery sice grafiku nemaj obcas vubec zadnou, zato maji napady a hratelnost.

    Defakto se da smele prohlasit, ze cokoli vyjde jako tzv AAA nema smysl ani zvazovat, natoz kupovat. A pokud mozna nekdy casem dodelaj co chybi ... tak to vyjde za 2kila s casakem.
    • Titanfall 2, můj osobní příklad (je jich víc). AAA hra, vysoká hodnocení, patří mezi nejoblíbenější střílečky minulého roku. Ano, je dost podceněná, ale většina lidí mi tu potvrdí že na AAA titul se jedná o hru od srdce.
    • flash789
      tak to je mi te lito..hrat indie...
  • Horší a nudnější než Zaklínač III to snad nebude.
    • Holldir
      Zaklínač byl velice poutavý a parádně udělaný. Ano mohl mít několik málo detailů lépe udělaných, ale celkově to bylo skvělé....pro fanouška (to jsou ti co nejen hráli hry, ale četli knížky)
  • Tomu říkám rychlost, +1 pro recenzenta *3*
  • Jack1947
    Prostě to dopadlo očekávatelně špatně, zápory převážily veškeré klady a ze hry se stal nedodělek který nemá (bohužel) s ME sérií pra nic společného. Prostě blbost na kterou se zapomene a nezaslouží si mít a nést nášivku Mass effect. Kdoví, třeba už tyhle nový diletanti žádnej Mass effect už neudělaj když to tak pohnojily.

    Pomalu začiná bejt doba kdy se začneme bát jakou další značku nám podělaj, jako vážně... Vždyt je to tak sakramentsky snadné... prostě stačí vzít pár imbecilů dát jim nějakou známou herní modlu a nechat je to dokurvit dle libosti ! až se mi z toho chce blít *11* *12* Herní svět se v prdell zase obrátil.
    • Zajímavé, jak jsou všichni po recenzi chytří, jakoby spolkli všechnu moudrost, aniž by tu hru vůbec hráli, vynášejí odborné názory jak je všechno špatně.
      Stačí si přečíst celou recenzi a jsem generál a vyhlašuju to všem do světa.
      • Tady ale přece vůbec nejde o to, jestli se hra líbí mně nebo konkrétně tobě. Tady jde o všeobecný konsensus co do hodnocení hry a značky jako takové.

        Všeobecný konsensus u každého z předchozích tří dílů byl, že to byly skvělé hry; v případě Mass Effectu 2 se dokonce jednalo o jednu z nejlepších her svého žánru vůbec (viz recenze, akceptace hráčů, agregátní hodnocení apod.). Přirozeně se našli i hráči, kterým se ten či onen konkrétní díl nelíbil či jim ten či onen herní prvek přišel diskutabilní, ale to je přirozené a normální.

        A Andromeda? Hodnocení velmi rozpačitá či ve stylu: „docela to jde, ale…“, již před vydáním si zní polovina Internetu dělá srandu, hráči jsou na ni apriori naštvaní de facto ještě před tím, než ji pořádně hráli – viz hodnocení na Metacriticu atd. Jako fakt ne. Tohle si Mass Effect opravdu nezasloužil. Pokus se rozhodli udělat a vydat další díl, měl si udržet standard dílů předchozích a měl se vyvarovat všech výše uvedených problémů. Všeobecný konsensus u Andromedy měl být: „Je to pecka!“

        Můžeš namítnout, že důležité je pouze to, jak se hra líbí mně a ne ostatním. Do jisté míry asi ano, ale mně sekundárně rozhodně zajímá i to, jaké je renomé mnou oblíbené hry i mezi ostatními hráči. Nemám problém s tím, pokud se někomu nelíbí Mass Effect proto, že se mu nelíbí sci-fi, ale mrzí mě a mám problém v situaci, když se někomu nelíbí proto, že obsahuje buď chyby nebo se jedná – ve vztahu k sérii – o kvalitativní pokles.
        • Jack1947
          Přesně tak, tohle je prostě první oprávneně opodstatněný a reálný hejt, hlavně směřovaný na vyvojáře.

          Kdyby to byla aspon dobrá hra ale ona ani to není.

          Kéž by animace byli ten největší problém ale bohužel nejsou, nějaký ten celkem povedený boj to nezachrání. To není promeškaná příležitost to je imbeciilita aignorance.
      • Tihle hateři nestojí ani za reakci, za týden si najdou jiný terč a bude klid.
        • DwaR
          to nie je tak celkom pravda. u mnohých (a ja sa medzi nich rátam) je to skôr horké rozčarovanie z toho, čo očakávali od značky mass effect a bioware a čo nakoniec hra podľa recenzií a gameplayov ponúka. finálne to môže byť slušná hra, ale to proste pre mass effect nestačí. priemerná hra sa dá odpustiť ghost reconu, čo je viac-menej tuctová značka, ale nie ME. podľa mňa práve meno robí hre najväčšiu škodu. ak by to bola nová značka, hra by bola porovnávaná s ME, ale bola by prijatá vľúdnejšie, nakoľko očakávania by boli menšie.
          už som to písal nižšie, ak to nie je absolútny kandidát na hru roku, pre značku mass effect je to fiasko. a andromeda nevyzerá na hru roku mimo fanúšikovské jadro série.
          • To je presne ono, vetsina tu od ME:A patrne ocekavala, nevim proc, hru roku. A tak jsou ted nastvany. Ale pri tom je to porad nadprumerna hra z univerza ME... Osobne bych ji (respektuve jen trial) ohodnotil temi 7 body, jak dostala ve zdejsi recenzi a to je pro me porad fajn.
            • No jak ti to rict slusne Jacku. Ty jsi tady na games povazovanej rekneme hodne slusne za nizkou latku. Tak je proste vtipny kdyz si nizka latka stezuje na nizkou latku ostatnich.
            • Jack1947
              Proč bych si nenapsal, nebo myslíš že plytkej příběh a nezajímavý nudný, hnusný charaktery mě nějak víc zajímaj ??
            • Zrovna ty Jacku pis neco o narocich *15*
            • DwaR
              čisto za seba: kandidáta na hru roku som čakal lebo:
              a) bioware vie pracovať aj s tuctovým príbehom a podať ho skvelo
              b) bioware má povesť skvelého štúdia, ktoré proste hry roku tvorí (i keď prešľapy sa množia, ale to má každý).
              c) mass effect je proste veľká značka a zaujímavé univerzum, kde sa dá vymyslieť kvalitný príbeh
              d) mass effect je značka, kde sa predpokladá 120% odovzdanosť vývoju hry. niečo ako uncharted, alebo last of us u sony. proste tú hru nepokazíš, lebo je to vlajková loď.

              finálne teda andromeda môže a asi aj je skvelá hra, ale stále na mňa pôsobí tuctovo. proste len ďalší sandbox, akých tu máme plno. a to mne momentálne nestojí za tú cenu času a peňazí.
            • Jack1947
              Když ti to stačí proč ne, holt někdo má vyšší nároky jiný ( ty) nižší...
          • Jack1947
            Ona to je i chyba hráčů a jejich neinformovanosti ale víceméně to je jedno po prvních pár ukazkách to vypadalo blbě no a trailer už jen výsledný dojem podtrhl a více podpořil. Prostě se navždy zapíše do herních kronik černým písmem. Doufejme že nebudou ostatní následovat takhle blbě... trochu se poučí.
            • Jack1947
              Možná, to nemění nic na tom že už tohle trochu s tou nízkou latkou přehnali. Přeci jenom každý má své meze. ME může být pouze vynikajicí a ne tohle. Jen se směj, když ti to pomůže.
            • DwaR
              no, ja som bol informovaný až dosť. práve preto hru nekupujem a som rozčarovaný. v skratke - od firmy ako je bioware, od giganta ako EA proste čakám, že si hru ošéfujú poriadne o to viac, ak ide o značku ako mass effect. ale ako prichádzali informácie, videá obrázky, stále viac som sa obával a teraz reakcie recenzentov a gameplaye ma úplne zlomili. vedel som, že to nebude epic ako pôvodná trilógia, ale stále som dúfal v ničo nadpriemerné po všetkých stránkach, čo vo výsledku odskočí o krok vpred pred ostatných. v ME:A vidím generický sandbox akých je tu mrte a nič ma neláka hru kúpiť. kupovať kvôli značke to nebudem. u wildlands ma zlomil kamarát s coop hrou a peniaze neľutujem, užívame si hru dostatočne. tu nevidím dôvod ku kúpe.
            • Jack1947
              Jo jasně já jsem trotl protože můžu něco napsat ke hře( když už jsme u toho filmu) až po dohrání shlédnutí... na CSFD opravdu nejsem ale občas si přečtu některé názory na film kterej třeba vidět chci nebo dostanu tip.

              Napsal jsem troll ne trotl a s otazníkem tak zase klíd.
            • Ty jsi trotl co tu hodnotí hry na základě neznalosti a názorů ostatních, kteří stejně jako ty tu hru "hráli" maximálně tak v traileru a svých snech viz. "Kdyby to byla aspon dobrá hra ale ona ani to není."

              Ani bych se nedivil kdybys byl na CSFD a "recenzoval" filmy podobným způsobem tj. mrknu na trailer a ohodnotím ho.
            • Jack1947
              Aha, takže další expert (troll??)

              Radši nic.
            • MYslím, že za takové jako jsi ty bychom měli být vděční.Hru jsi nehrál, přesto ti stačí si přečíst recenzi,podívat se na trailer a pár fotek a hned si schopen ostatním psát jaká je to dobrá/špatná hra.
              Víc takových jako ty *1*
  • Hru tvořili BioWare Montreal (původní trilogie byla od BioWare Edmonton), takže porodní bolesti první hry se musí očekávat.
    • Fordzy
      Porodní bolesti měl i Zaklínač 1 a přesto to byla boží hra. Andromeda nemá porodní bolesti, jen je to prostě špatná hra. To je celé. *7*
      • V jakém vesmíru je hra co má průměr 7.7 na metacritic špatná hra ? Jedná se stále o nadprůmerný herní kousek, který se časem ještě zlepší.
        • Absolutní souhlas.
        • Hahaha, ještě pořád se najde někdo naivní, kdo považuje hodnocení na Metacritic za věrohodné :D

          Třeba tady na Games.cz se dá pochopit hodnocení 7/10, protože se recenzent tomu bál napálit zasloužených 6/10, aby si nepokazili vztah s EA a oni jim přestali posílat hry k zrecenzování.

          Ale na Metacritic jsou provaření až PŘEHNANĚ optimistickými recenzemi. Klidně i polovina jejich "recenzentů" je schopna i u her, které se nedají popsat jinak než "odpad", dát 100%.
          A pak vznikají situace, kdy hodnocení od "recenzentů" na MC je někdo okolo 80%, zatímco uživatelský průměr je okolo 40% !!
          • :D :D :D :D jak psal Esanti, tady asi nikdo neposlal penizky a Andromeda dostala normal hodnoceni. Znam spoustu kravin, blbosti a mnohem horsich her, ale hodnoceni nepochopitelne vysoko. Proc asi. :D :D na recenze jsem se prestal koukat davno a radsi si udelam vzdy svuj nazor, nez tady dat na nejaky rady 15letejch decek co si zahrajou prvnich 10 Hod a hned uz o hre vedi vse :D :D Je to smutny.
            • :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D - muzu si taky vyndat mozek?
        • Fordzy
          Asi žiješ v době před deseti lety... Pro značku jako je Mass Effect je 7/10 ekvivalentem 5/10 pro neznámou značku. Dnes je sedmička považovaná za průměr a pro takovou značku je to už nízké hodnocení a recenzenti si nemůžou dovolit jít proti EA a napálit tomu 5/10. Smiř se s tím. A pokud se řídíš hodnocením na metacritic, tak ti bohužel není pomoci...
          • Tak já se primárně řídím tím co sem si zahrál(z čehož jsem měl rozporuplný pocity) a z recenzí recenzentů kterým věřím.(gameinformer, easy allies)

            Pokud hra má rozpětí 5.5 až 9.5 tak asi se bude jednat o hodně subjektivní záležitost. Je celkem škoda že hra si odnáší hate kvůli obličejovým animacím který měla už i první hra nic moc a absolutně se ignoruje to dobré(příběh, postavy, combat -- i když uznávám že jak příběh tak postavy jsou prostě subjektivní záležitost)
            • "Je celkem škoda že hra si odnáší hate kvůli obličejovým animacím který měla už i první hra nic moc"

              Jak proboha můžete obličejové animace uvádět na stejnou míru u hry z roku 2017 s hrou z roku 2009 ?!!
              To samo o sobě je už ukazatel ohromného problému: Mass Effect:Andromeda má "o trochu hnusnější" obličejové animace než jeho první díl, který vyšel před 8 lety!!!

              Měl by jste už přestat obhajovat neobhajitelné. Ta grafika je obrovské zklamání.
            • Jako mínusy jsou hezký ale chtělo by to i nějakou konstruktivní reakci : )
        • KrPa
          kdyz tady dostanene nejhorsi hra roku hodnoceni 6 tak 7 neni o nic vic

          jinac prosim, na metacritiku prvni mesic hodnoti jen tak hateri a fanboyove, takze ty cisla nic nerikaji, po pul roce by to hodnoceni mohlo mit i vahu
          • Tech, aktualne 7.8, je prumer z recenzi, ktery zatim navic strhava jedna 5.5. Hateri a fanboyove to do vydani hodnotit nemuzou. A cisla pro me osobne nemaji zadnou vahu. Dokud hru nedohraju, tak ji nebudu hodnotit, ani se ohlizet na recenze. Trial jsem si uzil, vim ze grafika je krome obliceju lidi a nekterych ras dobra, souboje taky, tak se bojim jen dalsiho vyvoje pribehu.
        • kulhy_parici_spici
          Když nosíš královský titul, tak se od tebe očekává, že mu budeš dělat čest. ;)
        • Problém je, že toto hodnocení neodpovídá realitě, ale jen a pouze sdruženým zájmům recenzentů, kteří mnohdy dostávají zaplaceno za lepší známky. Dneska dostane prakticky každá vysokorozpočtová hra alespoň 7/10. Vývojářská studia dávno pochopila, že než nalít desítky milionů do reklamy, je lepší nalít statisíce do recenzentů. Nechci mluvit konkrétně, ani nechci aby to vyznělo jako narážky já nevím na koho, ale skutečnost je taková, že je mnoho nekvalitních her, které dostávají vysoké hodnocení.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit