Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vidlec

    Ne děkuji. Epicu (potažmo Tencentu a tím pádem čínské vládě) fakt svoje údaje dávat nebudu. Zkuste si přečíst licenční podmínky toho jejich klienta. To je regulérní data mining.


    Navíc neuplyne den, aby jim někdo neukradnul údaje o zákaznících a nemluvě o tom, že ten jejich klient je naprosto příšerný. 


    No co, už jsem to pár let neudělal, ale zátoka to jistí. Akorát mi je líto vývojářů z A4 games 😠

  • Prosím upravte si v článku, že se pro to rozhdli autoři ze 4A. Rozhodl se pro to vydavatel Deep Silver a chudáci ze 4A nyní jen nevěříčně koukají.

    • cms.sarka-tmejova

      Je důležitý dočítat články dál než k perexu))

  • Tak hlavně ať pak nezapomenou ti géniové brečet, až se zase začne rozmáhat pirátsví. Protože mít jeden launcher na jednu hru je přece tak user friendly...

  • Lukass

    No 100% to poznaji na prodejich,  ne kazde je takove ohybac hrbetu jako Mart9. 

    • Mart9

      Já se tím náramně bavím, protože momentálně nemám ani dost výkonné PC na to, aby se mě tento "problém" mohl týkat. A za druhé je Metro série, kterou v životě nechci hrát, ani kdybych to měl zadarmo bez DRM.


      A co se týče hřbetu. Ten jsem ohnul jen kvůli NHL po dobrých osmi letech čekání. Ale od té doby, co jsem si ke konci roku 2015 koupil PS4, nemůžu si ji vynachválit a doporučuji ji všem.


      Epic Store je nový a evidentně dost odhodlaný hráč na trhu. Je docela možné, že Steam při jeho přístupu relativně brzy rozdrtí a zatrvzelí hráči jako ty, s tím nic neudělají.

      • Derp_1337

        Jo, to NHL se rok od roku liší jenom kosmetickými změnami. Takže v praxi není žádný velký rozdíl mezi NHL 12, NHL 15 a NHL 18. Ale těch 8 let je už rozumná doba pro koupi nového dílu (obzvlášť když člověk koupil novou konzoli).

      • Lukass

        Aha takze ty ses obycejne troll,  to stacilo napsat hned.

    • Carnage666

      Tak hlavně se ho to vůbec netýká protože na PC nehraje.

      • Mart9

        Je vidět, že i když sis PS4 nepořídil, přece jen ti to myslí.


        Jo a na PC hraju, to pozor. O Vánocích jsem tam hrál Slaps & Beans a zkoušel Scribblenauts. Předchozí Vánoce jsem hrál Medal of Honor AA. A taky 911, ten simulátor operátora IZS. Většinou nakupuju hry na Humblu.

        • Carnage666

          PS4 jsem si právě že pořídil (pokud je to ne mě) a to kvůli exkluzivitám, zlomil mě Spider-man a pak už jsem samozřejme nakoupil Bloodborne GOTY, The Last of Us, God of War, Until Dawn, The Order 1886, Infamous, Remaster Destroy All Humans 2 a plánuju RDR2 a další... co se týče Epic store, jediná pozitivní věc která z toho plyne je že Steam kterej je sám zklamanej z přístupu Deep Silver se teď může díky tomu jen zlepšit aby právě ukázal že taky dokáže být víc friendly pro hráče i vydavatele. Nevěřím že z Epicu se stane druhej Steam... to už zkoušel Origin kterej má taky i jiný hry než jen EA a přesto není populární.

          • Já jí koupil loní v říjnu hlavně pro to, jak všichni kašlou na PC hráče. Chtěl jsem nové PC, ale nebyly grafárny a když, tak za úchylné ceny. Teď sice jsou, ale ty ceny... No a pak jsem si uvědomil, že bych si tam musel nainstalovat tu parodii na OS jménem Windows 10... Holt stařičké i5 4590 a GTX1060 musí vydržet, dokud se nerozpadne. PC tedy bude sloužit na strategie a podobné hry, co na konzole hned tak nebudou.

            Upřímně, pokud PS5 přijde s plnou podporou myši a klávesnice (Xbox One už to tuším má), půjde PC hraní totálně do kytek. A co proti tomu kdo dělá? Nejen, že nic, ale ještě to podporují těmito prasárnami.

            P.S. Origin mi hned po instalaci začal procházet a měnit hry v adresáři Steam. Sorry jako, ale takto se chová virus, ne launcher od renomované firmy.

            • Carnage666

              Origin je úplně joke, první verze podporovala český jazyk a teď i po X letech jde mít Origin jen v angličtině 😀 některý hry po mě vyžadovali abych dával vyjímky v antiviru protože nešlo nainstalovat DLC nebo i hra atd. proč? Prostě sem nad nima zlomil hůl, hroznej klient. Jeden člen rodiny chtěl The Sims hry tak jsem mu to všechno zařizoval přes Origin a dokonce nefungoval ani nově vytvořený účet a musel jsem na live chat s nějakym Raqeeshem z Indie aby mi dokázali ten účet zaktivovat + pro ně že teda live chat fungoval a všechno se vyřešilo "docela" rychle ale tohle by se vůbec nemělo stávat.

  • Sr_Lobo

    Většinu her mám na steamu, pak používám hlavně gog, dále origin, uplay a battlenet. Neměl bych zas takový problém nainstalovat dalšího klienta a pořídit si tam časem nějakou hru, ale proč jim v nejbližší době nedám ani zlámanou grešli, je jejich absolutně nefunkční customer support.

    Na epicu jsem měl účet už pár let dozadu kvůli remasteru Unreal Tournamentu, který jsem si čas od času zahrál. Pak jsem si tam chtěl  claimnout ty hry zdarma co začali rozdávat, ale zjistil jsem, že mi nefunguje heslo tak sem zažádal o reset hesla.... nic. Zkoušel sem to přez klienta i přez web .... nic. Založil sem teda ticket na support aby mi pomohli resetovat přistup na můj účet... za dva dny mi přišel automatický mail s dotazník, na spokojenosti s jejich customer servicem.... A když už ze zoufalosti jdete napsat na fóra odkáží Vás zpět na svůj customer suport, s tím že jste určitě akorát špatně vytvořili ticket....

    Po těchto zkušenostech mi je představa, že jim nacpu do chřtánu peníze za hry a pak se k nim nemůžu ani dostat naprosto nepřijatelná. 

    • alladjex

      Jen potvrzuješ to, co jsem psal ve svým názoru dřív, že když to máš levnější, někde se to musí projevit.

      • Sr_Lobo

        To chceš říct, že když přijdou o 15% procent z ceny hry oproti steamu,  tak se nemám divit tomu, že nejsou schopní věnovat prostředky na absolutně elementární zákaznický služby?😐

        • alladjex

          Naopak, přesně si popsal, kde se projeví to, že si berou menší rabat. Pak se to někde musí negativně projivit. Třeba na zákaznické podpoře. Pokud to nebylo poznat, tak jsem s tebou souhlasil ;)

  • maros.goc

    pre mňa osobne je to smiesna kauza.. najdolezitejsia je hra samotna a ta bude rovnaka ci uz bude na Epic alebo Steame... je to sice podraz ze to takto nešťastne ohlasili par dni pred vydanim, no je si treba uvedomiť ze Steam nie je vyhradny exkluzívny poskytovateľ pc hier.... ja som len rad za konkurenciu a ta konečne pohne s Valve aby vylepšili svojho klienta a zacali vyrabat skutocne hry... zlaty vek Steamu skoncil ajasom len rad

    • Strašně mě baví, jak furt všichni vytahujou konkurenci a přitom to žádná konkurence není :D Když se hra bude prodávat na steamu i epicu, steam si vezme 30 % (nebo 20 % pokud prodeje překročí $50 milionů, což u Metra určitě) a epic nabídne podmínky takové, že si vezme jen 12 %, pak ano je to konkurence: 1. člověk může být hodný a podpořit vývojáře koupením u epicu; 2. vývojář se může rozhodnout, že půjde čistě na epic a bude dostávat víc - ok konkurence.


      Ale to co předvádí epic, kdy za tu exkluzivitu platí, aby to na steamu prostě nebylo, to není konkurence, ale snaha o vybudování monopolu. To hráče sere.

    • alladjex

      Tak ono v podstatě na všechny kauzy a problémy můžeš pohlížet jako na směšné, pokud se tě přímo nedotýkají. A ani bych neřekl, že to někdo spojuje se hrou samotnou. Ta prostě nějaká bude a všichni doufají, že skvělá.

      Ale jak sám poukazuje na to, že si rád, že někdo do neochvějné pozice Steamu rochá, tak ani tobě to evidentně jedno není ;) Já bych to nějakou kauzou nenazýval. Ale je to rozhodně zajímavý vývoj v herní oblasti a není přeci špatné vědět o tom, co se děje, pokud se člověk o hry zajímá víc. Každopádně mi přijde trochu debilní, když si člověk říká, že vývojáře / vydavatele podpoří tím, že si to předobjedná a pak to je ještě před vydáním ofiko někde levnější. To mi přijde fakt dementní.

      Podle mě to ale taky ukazuje na fakt, že prostě předobjednávkový systém v oblasti počítačových her, je trochu podivně pokřivený a moc nefunguje. Popravdě se divím, že si to lidi furt kupují dopředu, protože těch ojebávek v poslední době bylo víc.

    • Mart9

      Přesně tak. Epic to zjevně myslí vážně a je tedy jen otázkou času, kdy pro každého bude mít TU hru, kvůli které si lidé toho klienta stáhnou. Teď nadávají, ale podlehnou a budou si říkat, proč dříve dělali drahoty.

      • A nebo si pořídí konzoli a na celé PC hraní se z vysoka vykašlou.

  • cNNk

    "Díky příznivější cenové politice je nicméně na Epic Games Store o deset dolarů levnější."


    Ne pro nas trh ... nejen, ze je tu stalej ojeb euro=dolar, ale ted jeste zaplatime 60 euro proti 50 dolarum

    • sukovf

      Kvůli trhu naší velikosti si zrovna s tímhle asi nikdo lámat hlavu nebude.

      • cNNk

        myslis EU?

        • sukovf

          "nas trh" znamená ČR, ne EU, což? Aspoň předpokládám, že to tak bylo myšleno. Nemám popravdě představu, jak je to s cenami mimo tuhle zemi.

          • Obvykle stejne, v CR jsou dlouhodobe ceny totozne se zapadni Evropou, mozna malinko nizsi (+-100 Kc) pokud obchod vyuziva vlastni meny kazde zeme.

            • sukovf

              Aha, to jsem ani nevěděl. Znám rozdíly mezi nákupem v USA a ČR, a měl jsem dojem, že ČR se od zbytku EU bude lišit.

  • KamilZm

    No, pokud ta hra bude u Epicu stát stejně jako na Steamu, tak tím spíše vývojáři říkají, že na zákaznících budou ještě více rýžovat  a vlastně na ně ještě více kašlou 😁

    • alladjex

      V článku je, že hra stojí o 10USD méně.

      • Stojí o 10 USD méně, ale jen v USA. Jinak vás natáhnou úplně stejně. Ale někdo jim ty kecy o tom, že to dělají pro hráče evidentně žere i s navijákem.

      • KamilZm

        Díky, to jsem přehlédl.

      • Carnage666

        Ano amerika to má prej levnější, ale pro nás je to pořád stejná cena 60 euro 🙂

        • alladjex

          Tak to jsem zas přehlédl já ;)

  • alladjex

    Rozhodně nejsem fanda žádné konkrétní platformy, natož Steamu. Pokud je hra GOGu, radši vždycky beru tam. Ale přijde mi divný, jak všichni čumí jen na ten jedinej aspekt celýho problému a to jsou procenta ze zisku.

    Epic si samozřejmě může dovolit dávat 88% prodejci, když jeho databáze nabízených produktů je směšně malá a nabízí jen bombónky. Díky tomu jsou provozní náklady na servery a infrastrukturu úplně zanedbatelné.

    Je potřeba si uvědomit, že Steam jako jeden z mála poskytuje prostor pro téměř jakýkoliv projekt a to i ty, které jsou zanedbatelně ziskové. Neobhajuji 30, 20 nebo 10 procent. To jde nad rámec mých ekonomických znalostí a podle mě i znalostí a informací většiny ostatních, kteří nejsou z oboru. Ale přijde mi hodně krátkozraké dělat ze steamu "MR. Devil" jen proto, že si bere víc. Zároveň ale nabízí služby, které jiná platforma neposkytuje.

    Lze argumentovat tím, že je tam tuna balastu, ale to, co je pro někoho balast, pro jiného být nemusí. Spousta menších vývojářů by to měla sakra těžké, když by nemohla prodávat na Steamu, protože kde jinde by mohli?

  • Tak mám na Steamu jedničku, mám na Steamu dvojku, trojku mít nebudu no. Když moje peníze nechtěj, co mám dělat.

    • Dobrá, už dodali, že je to jen časová exklusivita. Takže to nakonec mít budu, akorát za pakatel ve slevě rok poté. Budiž, u mě ok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit