Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Carnage666

    Tohle je neskutečná prasárna co Deep Silver udělal... 18 dní před releasem a nejvíc mě naštvalo že i krabicová verze na PC nebude obsahovat Steam klíč ale klíč na Epic Store (dnes to bylo definitivně potvrzeno distributorem v ČR). Odmítám podporovat Epic stejně jako odmítám Origin. Naštěstí jsem udělal pre-order ze Steamu včera když to ještě šlo a krabicovku ruším. Dokonce ani v offiko FAQ nic o fyzický verzi nepsali takže hráči museli risknout čekat nebo koupit na Steamu dokud to šlo a celý to smrdí, protože klíče už museli být dávno v krabičkách 18 dní před vydáním.  Počítám že tady na Games bude zase vích Epic fanboyů kteří se zastanou Epicu... ale fanouškovská základna Metra si stojí za Steamem. Pro mě osobně je Steam nejlepší protože tam mam přes 400 her a spoustu přátel a hlavně obě předchozí Metra a nechci nic dalšího a je mi jedno že je Steam na vývojáře přísnější s provizí.

    • Mart9

      Stejně dříve nebo později podlehneš a Epic store si pořídíš. A pak si budeš vyčítat, že si prve dělal drahoty. Já jsem pro každou srandu a tohle se mě netýká, takže se bavím náramně.

      • A proč by musel? Já také nemám uPlay a tu kravinu od Blizzardu. Holt si jejich hry nezahraju. A co jako? A ne každý je takový magor, aby si do PC dával polofunkčního klienta od firmy vlastněné číňany.

      • Carnage666

        Ne to opravdu nepodlehnu :)

        1) patří Epic z části čínský korporaci která má docela nehezkou pověst

        2) např. Origin taky ignoruju a hry co tam jsou pro mě prakticky neexistujou a do teď se nic nezměnilo

        3) čekal jsem kdy se ozveš a chápu že člověk co dobrovolně hraje Kingdome Come na PS4 to moc nepochopí, užívej topinkovač který mimochodem mám taky ale jen kvůli exkluzivitám.

        • Mart9

          Pokud by Kingdom Come vyšlo pouze na PC a pouze na Epic storu, koupil bych ho tam.

          Zjevně ti EA na Origin ještě nenabídlo hru, kterou bys chtěl hrát.

          Jsem zvědav, jak to uděláš, až Epic store bude jednička na trhu s exkluzitivou na většinu nových her.


          • Nebude dělat nic, protože to se stane leda tak v tvých vlhkých snech.

    • sukovf

      Tohle kličkování je sice blbý, ale s tou provizí by ti to fakt být jedno nemělo, protože ta provize pro vývojáře je jedinej důvod, proč vůbec něco dělají. Nebýt toho, nikdy žádný Metro nedostaneš. Všichni musí něco žrát.

      • A co má vývojář 4A z té provize? Ano, kulové. Jediný, kdo si namastí kapsy je vydavatel Deep Silver. To ten se pro tuhle prasárnu rozhodl.

      • Carnage666

        Chápu že je to ode mě sobecký, ale opravdu mě to moc netrápí. V době kdy lidi kupujou klíče od překupníků já chci podporovat Steam. Nejhorší je že Deep Silver může kompletně přejít a tudíž další Kingdome Come nebo Dying Light třeba na Steam už nevyjde, ale zase lidi jsou dost naštvaní a dokonce i na Steamu ruší předobjednávky jen aby mohli hru na truc pirátit (což je blbost protože pokud chci aby to na Steamu zůstalo pokusim se podpořit jen Steam)

        Ale u budoucích her to třeba vývojáři rozhodnou dřív než 18 dní před releasem a nepřesunou i krabicovky takhle na rychlo.

        • sukovf

          Jak říkám: Zvlášť v tomto případě je to prostě prasárna a je tomu tak právě kvůli tomu rozhodnutí na poslední chvíli. Steam se ale sám dost snaží o to, aby se takový věci stávaly - poslední dobou jsem dost pečlivě studoval podmínky na různých platformách a Steam nevychází vůbec dobře.


          S pohledu hráče se na to dívám stejně jako ty - sám mám na Steamu ~120 titulů (ne vždycky nutně hry) a představa, že dva díly něčeho budu mít tam, ale třetí díl někde úplně jinde, nepomáhá klidně spát ani mně.

  • Mart9

    Jak už jsem psal v bleskovkách, kdo si to chce koupit, tak si to koupí. Kdo si to nechce koupit, je mu to jedno. Není potřeba nijak trucovat a ani brečet, že to není na Steamu.

  • Corvus

    Jen se směju. Není nad to dát vědět necelé tři týdny před vydáním. SUPER PRÁCE!

  • sukovf

    Není se čemu divit - podmínky na Steamu jsou pro vydavatele čím dál míň výhodný a tomu, co nabízí Epic, se nemůžou ani náhodou vyrovnat. Jasně, mají tam nespočetně vyšší uživatelskou základnu, ale jak je vidět, ani to nemusí vždycky stačit. Až půjdu koncem léta na trh já se svou hrou, se Steamem vůbec nepočítám už jen proto, že mi Epic, jakožto vývojáři používající jejich engine, nabízí na jejich Store ještě výhodnější podmínky, než dostanou ostatní s cizím engine.

    • SalemCZ

      Tak otázka kde budou větší prodeje, jestli na Steamu, nebo na Epicu, přece jen když steam prodá 500 000 kusů a epic třeba jenom 300 000, tak ze Steamu bude víc peněz. 

      • sukovf

        To nemusí být nutně pravda, protože Epic nechává vývojářům větší provizi a navíc zvýhodňuje ty, kteří používají jeho engine, což je i můj případ. Já takto od boku samozřejmě nedovedu říct, co JE výhodnější - to jasně ukáže až praxe, ale vzhledem k tomu, že na ES je pár titulů se zvučným jménem a znají ho všichni hráči Fortnite, nemám strach, že by tam chybělo publikum.

        • SalemCZ

          Přijde mi že třeba takovej Ashen celkem vyšuměl, přitom je to jedna z her co je na Epicu. I ten Hades nějak není moc vidět, nebo o něm slyšet (přitom to je super vývojář)

        • Ano, protože typický hráč Fortnite je rovněž typickým hráčem Metra, že?

          • sukovf

            Není, ale velmi snadno může být, a o tom to právě celé je.

    • Radkaa

      Ahoj, o jakou hru se jedná ?🙂

      • sukovf

        Rád bych si udělal reklamu, ale za to bych dostal od správců přes prsty (praktická zkušenost). Tycoon, vedeš globální společnost, zakládáš, buduješ a zařizuješ ve městech firmy včetně výroby, produkuješ cokoli z tisíců možných produktů (doslova) a výsledný produkty nabízíš na trh. Kladu velkej důraz na micromanagement každé jednotlivé firmy, kterou si založíš, takže nic pro Pepíčkovu babičku, která to nezvládne. Součástí je simulace trhu až na úroveň jednotlivých měst a spotřeby (poptávky) jejich obyvatel. Za tohle mně hlavu snad nikdo neutrhne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit