Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • flash: Ok, nemel jsem sice chut se rozepisovat, ale ukazu ti, co je to hysterka. Mam odehrano cca 30 hodin, kamarad skoro 50. Oba jsme nekolikrat dohrali MM6 a rpgs hrajeme fakt dlouho. Oba mame high end stroje, posledni patch hry a opravdu si umime poradit s problemama. Oba mame original deluxe.

    Takze co nas trapi nejvice: od actu II nefunguje quicksave, nebyla moznost odletet do elemental forge, hra se kouse pri a) otvirani sudu, b) otvirani secretu, c) pri vstupu do nekterych budov, d) pri sejmuti nepratel v prvnim kole - vzdy vyzaduje restart hry, nefunguje quest na bestiar, nekolikrat zustal health bar po ukonceni souboje pres pul obrazovky a nechtel zmizet, po opusteni mesta kompletni vymazani popisku v mape, graficke bugy v x podobach (nahla pruhlednost textur odhalujici mapu za bez moznosti vstoupit/vystoupit, problikavajici most, na ktery nelze vstoupit), bug s dykou, bug s duchem, ktery neni duch, bug v kobce s relikem, ktery nelze dokoncit, po vymlaceni forge se neprida pozehnani a rezist.... Vubec neresim kvalitu grafiky, protoze me zajima hratelnost, ale tady je toho opravdu mraky. Loadovani ma nekdy i pres 40 sekund. Cesky preklad je nedotazeny - pri zadani spatne odpovedi ci u passwordu to vypisuje xml error misto informace o spatne odpovedi nebo heslu. Do nekterych casti dungeonu nelze vstoupit a do nekterych ano, duvod proc to tak je ale nezjistis - mapa je otevrena a vstup mozny, ale grupa se sekne. Je toho mnohem vic. Hra je nedotazena, nedoladena a hrat to je na jednu stranu velka zabava, na druhou stranu hrozny utrpeni.
    • zajimavy..co s tim mas??
      Quicksave mi funguje normalne celou dobu.Do elemental forge jsem odletel normalne.Hra se mi pri otvirani čehokoliv nekouse. Úkol na bestiar mi funguje.popisky mapy mam porad tam kam jsme je napsal, nikdy se nestalo ze by zmizeli. Pruhlednost textur ze jsme videl mapu se mi stala jednou, v majaku..asi na vteřinu. zadnej bug s duchem jsem nemel.reliky mam všechny, zadny bug ohledne kobky s relikem nenastal. Hra mi loaduje kolem 10-20s .
      zadny xml error u textove ahdanky jsme nezazil, aze jsme jich zadal spatne desitky. V dungeonech muzu vstoupit všude kde je dovoleno,otevreno,pristupno, nikdy se mi parta nezasekla.
      Prijde mi ze to mas nejak rozesrany, pokud jsi hral early acces a nejak do toho zakombinoval plnou verzi muze to byt tim..protože tohle co pises, hra sama o sobe nedela, ani me..a ni lidem v mojem okoli co to hrajou. Nebo pak nevim..co s tim mas.
      • je to jasný....oba mají DELUXE verzi z piratebay.se nebo cz.tracker. Bugy tam jsou a je pravda, že spoustu lidí s originálkama MUSELA editovat soubory, aby vůbec mohla postoupit dál - ale ty tam těch bugů máš až přespříliž ;) ten problem se savama si vyřeš takhle :-D
        • X:Might and Magic X LegacyMight and Magic X Legacy_DataStreamingAssetsLocalisationyour languageloca.xml
          -edit loca.xml
          -find SAVEGAMETYPE
          -change this
          your language text
          your language text
          your language text
          -on this
          Save, Quicksave, Autosave
          -delete C:ProgramDataOrbit401RLD!
  • Cau, autori hry by meli uvest na krabici a pri downloadu nekolik dalsich herni pozadavku pro hrani. Na uzivatele: rezistance bugy alespon - GRANDMASTER, ochota cekat - GRANDMASTER, ochota resit problemy pres google - MASTER, ochota restartovat hru - EXPERT, schopnost zvladat emoce - MASTER.

    Je to opravdu strasne moc zabugovane. Pokud nejte velky fanousek s horou trpelivosti, se schopnosti dohledavat na googlu jak resit bugy a umet je upravovat, pak to pro vas bude tezke.
    • hele, já nevím pár dní zpět jsem se tady vztekal, že musím editovat dialogová okna, abych mohl z Aktu I do Aktu II. Včera jsem stáhnul nějakej patch a hra je od té doby o něco svižnější - předtím jsem měl v Seahavenu místy fakt 10 fps :-D no u krokovacího RPG se to dá přežít, ale stejně. Musím zaklepat, ted jsem v aktu III a zatím všechno jde. Ale pořád mi zůstal zabugovanej voják na mostě a nechce mě pustit ze Sorpingalu do Seahavenu, tak musim pořád využívat dostavník - to ale bude asi těma starejma Savema. Ta hra jak vyšla zasloužila by si fakt tak 6,5/10 - kvůli spoustě chyb, které ve hře v době vydání byly. Říkám to už po druhé, ale v některých případech se nedivím "torrentářům" - ač tahle hra stála nějakejch 400kč, což jsem klidně oželel
      • Co to je za hysterku ten yanzo? Strasne moc zabugovane ..hehe..a kde presne? Mam odhadem tak kolem 40-50 hodin nahrano a krome zprasene optimalizace jsme si zadneho zásadního bugu nevsiml. Par minor chyb tam je, ale nic kvůli cemu by to neslo hrat. jsou daleko daleko vic rozbity hry nez tohle. Spousta lidi tu hru uz dohrala, takze vyroky typu ,,strasne moc zabugovana,, dost nesedi. Byt to strasne moc zabugovane tak to zrejme lidi do konce nedohrajou ne?
        • muzu jen potvrdit - jsem u finalniho bosse, pres 40h odehrano a spadlo to mozna 2x.. framerate zlobil jen v jedne oblasti, zbytek uplne bez problemu... par chybicek tam je, ale nic zasadniho... jen loadovani pri prechodu ze zony do zony by mohlo byt rychlejsi
  • grygar možná umí psát to je ale všechno asi už zapomínáte na omyly typu deus ex invisble war far cry 2 a buh í co ještě a jeho kritika gta protože lukášovi to nešlo nainstalovat. odečtěte 3B body a zjistíte pravdu. pan lukáš grygar není schopen objektivních recenzí
    • ogami
      objektivni v tvem podani znamena co ... az s nima ty osobne budes souhlasit a ciselne hodnoceni se trefi do toho, co by jsi hre dal ty? to ale nema s objektivitou nic spolecneho :) ja ciselne hodnoceni vubec neresim, pac to ma minimalni vliv na to, jestli me hra bavi nebo ne ... a to je tak jedine, o co mi pri tom hrani de. resit, jestli neco ma dostat 4/10 nebo 7/10 uz je mimo moji rozlisovaci schopnost a dle meho je to ciste subjektivni nazor, takze nechapu to tvoje volani po objektivite.
      • recenze totiž mají být objektivní to že nevidíš rozdíl nebo tě nazajímá bodové hodnocení
        jen dokazuje že jsi trochu zaujatý nebo tolerantní.recenze má být nestraná ,hodnotit kriteriá jako kvalita story ,design levelů ,kvalita dialogů,technické zázemí,obsah vycházející z tématu
        a zda vše funguje jako zábavný celek. absolutně nezáleží na tom jestli se to někomu něco líbí víc nebo nebo mín.recenze občas klame tím jak poddajně je napsaná.viz alpha protocol 9z10 u mě znamená kvalitu,kterou jsem nenašel. totéž crysis 3 po přečtení recenze j.Möwalda jsem nabyl pocitu že vlastně je horší ale vlastně je to jedno takže 8z10.ne ne na objektivitě záleží nezapoměn že 8 a výš znamená že naklušeš do obchodu a dočkáš se jen zklamání.
  • Tak trochu beru zpět chválu na tuto hru, kterou jsem zde již napsal v diskuzi dříve. Hra, princip, vše ok, baví mě to....bohužel, po dohrání prvního AKTu se mi to začalo neskutečně škubat a je to skoro nehratelné. Mám docela sluřný notas, s dobrou grafikou, 8GB RAM...95% her co hraji si zahraji bez větších potíží na plné detaily....to že je u Legacy grafika jaká je, to beru a je to u mne minoritní priorita...u takovéty hry skutečně ano,...ale o to spíš netoleruji to jak běží, resp spíš neběží.....hrál jsem první akt už na steamu jako early access,...vše se zdalo ok,...ted mě to štve......když stáhnu rozlišení a detaily na minumum, tak nulový efekt ...takže o čem to je??.......přece to je ostré vydání a ne beta proboha.....optimalizace enginu nulová????????........co jsem četl na forech na Steamu tak nejsem jedinej...škube se to lidem s high performance mašinou...kluk psal že s 32GB ram a nevím jakou GT Nvidiou kartou, měl venku běžně 10 snímků za vteřinu....tohle je špatně !
    • Keyz
      Kašlou na to a lidem to tolik nevadí. Tak to prostě je.
      Ani recenzentům to tolik nevadí. Bohužel, pak to firmy budou vesele dál praktikovat.

      - Mě tam zase zarazila jiná věc, celkem slušný náskok některých zbraní oproti dalším. 2X dýky a máš 6 nebo 7 útoku najednou? WTF a za Bladedancera by jsi to měl 6-7x trefit všechny okolo party :D
      Tvl to je šílenost, nemluvě o tom, jak to asi ta postava dělá když si to představíš.
  • Poradi mi nekdo s mymi dvema problemy?
    1. nechapu ty pozehnani. Prvni jsem ziskal tak nejak automaticky splnenim prvniho aktu. Jak ziskam ty dalsi abych mohl chodit po vode atd? Zkousel jsem se modlit v ruzne dny u oltaru ,ale nic to nedela.
    2. mam problemy s odpovidanim na nektre hadanky. Odpovedi jsem si jisty,ale nebere to. Musim zadavat diakritiku?(u cz verze hry samozrejme). Pokud ano jak to udelat? Prepnu jazyk na cz,ale spustenim hry se opet samovolne prepne do eng.
    Dekuji
    • 1) pozehnani ziskas diky zabiti dalsich bossiku, nachazejicich ze v kovarne zivlu, ke kterym ziskas pristup diky ulomkum - vody, svetla, ohne atd... budes je nachazet v prunehu hry. nerad bych uvadel nejaky spoiler, ale na googlu uz se to kdyztak najit da...

      2) odpovedi se vkladaji s diakritikou, malymi pismeny. diakritiku prepni primo ve hre, vetsinou funguje klavesova zkratka levy alt + shift. pokud to udelas ve woknech a spustis hru, automaticky zacina v tom, co mas jako vychozi jazyk - anglictinu
      • Dik. Hned to jdu vyzkouset
  • Kdyz jsem se dozvedel, ze vysla nova MM, uplne mi preskocilo srdce :-) Vzpominky na 6ku a 7ku mam dodnes. Pamatuji si jak jsme to s kamosem uplne zrali... bylo nam nakejch 11... Hral jsem i 8ku a 9ku, ale ty uz byly slabsi. Pro me osobne MM7 byla nejlepsi hra jakou jsem kdy hral. Do ty doby jsem takhle promakanou hru nehral... napr. vlastnit ve hre hrad a vesnici, ukecavat trpasliky aby vam ho opravili, rozhodovat o tom, jestli bude valka nebo ne... no a do toho samozrejme ta volnost a skvelej pribeh... A hlavne bylo supr, ze jste mohli zapinat a vypinat tahovej mod. Bohuzel jak tak sleduji tak v 10ce to bude nonstop tahovej mod- coz me dost nasralo !!! Jelikoz tahovky nesnasim :-D Takze porad vaham, jestli to mam zkusit nebo nee... zatim to na me pusobi tak, ze to bude predevsim o plneni questu a krokovani... skoda... asi uz jsem na hry moc starej :-D Jinak kdyby nekdo vedel o nejake novejsi hre na styl MM7, tak sem s tim :-) krome LoG to se mi nelibi
    • Bud rad, ze ses nenarodil o nekolik let driv, to bylo rpgcek s tahovymi souboji pomerno hodne. Asi bys trpel :) Ale uprimne tomu moc nerozumim. Vetsinou narazim na velke fandy serie MM, kteri maji v oblibe oba styly (jak kroky z prvnich 5 dilu, tak volny pohyb z 6+). Takhle vyhranene "fandy" moc nepotkavam.
      • no, u MM mne to krokovani prave nevadilo, jelikoz jsem to mohl vypnout, ale taky jsem to dost pouzival. Co si pamatuju, tak mi casto teklo do bot, takze jsem musel hodit zpatecku :-D Nebo jsem obcas neco jen probehl :-D Je mozny, ze to casem zkusim, jelikoz na me po nekolika letech zas prisla chut si neco zaparit :-D Problem je, ze pokazdy neco stahnu a po pul hodce to mazu... nema to pro me tu spravnou atmosferu.
  • Jak to tak čtu, tak Grimrock by jsi zasloužil o bod více případně tohle o bod méně.

    - Grimrock šel ihned po vydání hrát bez editace něčeho a nebyly tam žádné zásadní chyby.
    - První patch co přidal do hry nastavení byl venku velice rychle
    - Grimrock hra od party amatérů vypadla mnohem lépe oproti nádheře za pár stovek od vélho studia
    - Zvuky monster bylo v Grimrocku lepší
    - Hádanky vyžadovali myšlení a nejvíce obtížné nebyli povinné
    ...
    • Tak Grimrock měl všehovšudy asi tak 30 textur, interiéry sou v MAMx to jediné co je hezké i na pohled a myslím že dungeony se fakt povedly...a hádanek je v MAM až až...zvuky sou dobré i v MAMX akorát díky enginu nehrají protože to nestihnou :D
    • odpoved-
      -MMx jde hrat bez editace cehokoliv. Nevim kde jsi an to prisel
      -nastaveni ceho?
      -graficky styl je vzdy velmi subjektivni zalezitost. A Grimrock nevydavali amateri
      -zvuky monster a vubec zvuky sveta plne odpovidaji svetu MM. Me naopak vsechny ty zname zvuky potesily
      -Neodporujes si trochu? Na jednu stranu rikas ze hadanky by mely vyzadovat mysleni a na druhou stranu si stezujes ze jsou tam obtizne

      MMX ma k dokonalosti daleko,ale sve fandy(fanousky MM sveta) si to najde. A zasadni bug tam neni snad zadny
    • MMX jde hrat bez editace čehokoliv, když mas original a ne pirátskou verzi, pripadne kdyz nejsi lama a hru umis spravne aktivovat.
      Grimmrock mozna vypada hezky ale je strasne genericky, MMX je rozmanita na kazdem kroku, prakticky zadny dungeon z tech asi 25 co tam jsou není stejny.
      navíc srovnavani s Frimmrockem je uplne mimo, jedna se o dve uplne odlisne hry. Ale chápu, chodi se v obojim po ctvercich takze to musí byt stejne:D
      • prosim tě, co tady šestko rozjíždíš neopodstatněný hejty?? že prej pirátská verze. Mám verzi ze steamu, kupovanou cca 25.1.2014. Na samotnym help desku Steam fora se množí podobný problémy, tak tady nepiš hovadiny o piratskejch verzích. Co sem četl, tak pirátům nefungujou SAVY....to je uplně jinej problém vole
        • Zajimavy ze ja jsem zadnej problém nemel, nerikam ze to nutne musí byt piratska verze, i když ta ma s odletem do kovarny problém taky. Jo problémy se to hemzi, ale zejmana proto ze lidi nectou co mají udelat nez to instalujou atd, je to napsano jak na steamu tak na foru UBI.
          A třeba krabicova verze co jede jen přes Uplay nemá problém vůbec zadnej, naistalujes, aktivujes, stahnes patch a hrajes az do konce. takze me prijdou naopak neopodstatneny ,,hejty,, na to ze se musí kdesi cosi editovat. V mojem okoli tuhle hru hraje vic lidi a nikdo nic editovat nemusel...takze bych spsi hledal chybu mezi monitorem a zidli.
          • steam verze - na jednom pc v pohode, na druhem jsem musel editovat...

            takze asi tak.
    • tým stojící za MMX dělal doposud jen na nějakých malých mobilních hrách nebo podobně, tj. možná šlo co se týče "normálních" her o větší amatéry než jsou grimrokáři...a i ten budget od ubi co na tohle dostali nebyl příliš velký - levný unity engine, neplýtvání peněz na dabování všech postav, recyklace assetů z heroes her...
    • Ne Grim by si víc nezasloužil, zato tohle by si zasloužilo dostat černého petra. Aspoň kdyby to nebylo tak hnusný.
    • ucho
      autoři Grimrocka nejsou žádná parta amatérů...
      • Na to jaký team je shopno ubi postavit a kolik mají prostředků jsou tvůrci grimrocku amatéři i když velice schopní :)

        Zde by člověk čekal kvalita minimálně v technické stránce když na to mají a ten ten hnus co je náročný jako prase na GPU.
        • ucho
          ne, nejsou to amatéři, jsou to zkušení lidé, kteří pracovali na hrách jako Max Payne a Alan Wake... je tedy klidně možné, že jsou zkušenější než lidé, kteří dělali Legacy...
  • hergot je super hra a fakt mě baví, ale mám problém v postupu. Udělal jsem všechny hlavní úkoly v I aktu ( maják, doupě zlodějů, vyčištění hradu od nájezdníků ) promluvil jsem si s tim zachráněnym guvernerem, predal jsem mu dopis a začal II. akt. Došel jsem do města pro zásoby a když se vrátim zpátky do hradu, tak ten "Lev" s Grifem mě nechce odvézt....pořád mele, že až budu připravenej, mužeme vyrazit. Není to tim, že jsem mezitím kliknul na paladinskej úkol vyčištění hrobek? ale jsem na 10-11 levelu - nedám ani ty dvě strigy, co jsou před hrobkou. Zákysník jsem nenašel, tak to píšu sem. Ale hra je jinak dokonalá a baví mě moc...krokování, nekrokování
    • !!ŘEŠENÍ!! - dle návodu solomon short - funguje to. Opravdu jen stačí v notepadu otevřít LevDialog a vymazat všechny !!!4!!! condition xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED" včetně těch znaků, co tam po textu zůstanou. Po vymazání naskočil save a Lev mě odvezl do II. aktu. Takže díky za pomoc.
      • prosim tě, co tady nicku sest rozjíždíš za neopodstatněný hejty?? že prej pirátská verze. Mám verzi ze steamu, kupovanou cca 25.1.2014. Na samotnym help desku Steam fora se množí podobný problémy, tak tady nepiš hovadiny o piratskejch verzích. Co sem četl, tak pirátům nefungujou SAVY....to je uplně jinej problém vole
      • rado se stalo *3*
    • jinak řečeno, ta odpověd "jsem připraven, můžeme vyrazit" zůstává šedivá a nemůžu na ni kliknout
      • If you're stuck and can't get to the forge do the following:

        1. Go to where you installed the game (I bought it on Steam, so it would be C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Might & Magic X - Legacy)
        2. Go here: \Might and Magic X Legacy_Data\StreamingAssets\Dialog
        3. Open: LevDialog
        4. Delete, or comment, the 4 lines that look like this: condition xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED". This is XML code and if you don't want to delete them you can comment them out like I did by adding [] (without the brackets) at the start and end of the line respectively.

        After that I opened the game, talked to Lev and was able to get to the forge.
        • Tvl k tomu by měli dávat manuál jak editovat všechny soubory. Tupci, nezjisti zda to je OK a trvá jím vydat patch takovou dobu. Hlavně, že to má 8 a minimální technické vady.

          K tomu kdo měl na starost test hry: http://1url.cz/YGYj

          Tupec jeden. Se*e na to a ani patch ihned nevydají. Na fóru taky kašlou a řešit to musí hráči.
          • Ve hře je opravdu dost chyb. Pro ty co maji ve skupině bladedancera a chtěji s ním používat dýky, přidávám odkaz na návod jak opravit bug, díky kterému nedostanete odměnu "relic dagger" za splnění první časti Jassadova questu "nasbírat informace o 10 potvorách na poloostrově".
            http://steamcommunity.com/app/238750/discussions/0/558746994973442231/
            • Jak to koukám, zcela nedůležité chyby jelikož v recenzi o tom není ani slůvko.

              To aby měl člověk kupu odkazů jak řešit jednotlivé debility těch co tohle pustili ven.
            • jo tenhle quest taky nešel :-D si snad stahnu torrent a bude pokoj
        • vidim ze se nezobrazuji xml znacky pro zakomentovani, takze pro info jeste link na patricne forum:

          http://forums.ubi.com/showthread.php/826555-Important-Notice-if-you-can%E2%80%99t-access-Act-2/page2
          • děkuju za pomoc. Dělal jsem to podle tvého odkazu a nějak to blbnulo. Jestli jsem to pochopil správně, tak jsem měl před začátek a konec tohohle - condition xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED" vložit [ a na konec ]. Otvíral mi to Internet Explorer, tak jsem to editoval v notepadu a potom mi nechtěli načítat savy, tak jsem ty znaky [ ] zase odmázl a hra funguje - ale Lev pořád nemluví. Ten tvůj odkaz mi bohužel nefunguje :(. Ale i tak děkuju za snahu a pomoc
            • Samozrejme ze to je problém zejména piratske verze, pomalu tady na games budeme mit poradnu jak nekde na warez foru:)
            • A ja myslel, ze prave tohle je problem piratske verze, protoze jsem na to v diskusi nekde narazil, ale nejak se mi tohle nestalo (Steam verze s odemcenymi Uplay relikviemi.)
            • tak si udelej zalohu toho souboru a ty zminovane ctyri radky z puvodniho proste smaz... *3* Zkousel jsem to a funguje to :-)
            • tak na ten tvůj link jsem se už dostal - ale lidi píšou, že je to špatný a nějak to nefunguje. Sakra práce! to mě tak namíchlo. Se ani nedivim, že lidi stahujou torrenty, když placená hra nefunguje. Takže asi nezbývá, než čekat,, až uvolní patch :(
  • Hola, kdo mi poradí? Udělal jsme si takovou klasickou družinu, jeden uber tank, jeden hbitý damage dealer, lučištník a čáromrsk vzadu. Jenže ono tady není vzadu! Asi jsem něco přehlédl, ale nepřišel jsem na to, jak svoje postavy schovat za tanka. Dungeon master a zbytek starých pecek to měl jednoduché. Podle toho, ze které strany protivíci šli, mohli útočit právě na dvě postavy ve 2x2 mřížce. Tady stojím tváří v tvář prvnímu pavoukovi a rub, čáromrsk je v mdlobách. To přece nemůže být záměr, nebo ano?
    • Keyz
      Zde nelze jednotky, stavět do formace. Stojí v řadě.
      Je zde zcela jiný systém a podle toho je potřeba hrát.

      Tedy podle toho to sestava :)
      Hlavně si přečti přesně co který skill dělá a taky co dělají kouzla:
      http://forums.ubi.com/showthread.php/816645-Spell-System-Explained-Forums
      To hodí a podle toho lze vybrat aniž by si pak divil, co to je za debilitu jako já.

      - Je dobrý mít v partě někoho kdo má hodně: Might, Magic a Perception. Jestliže najdeš tajnou značku a chceš jí otevřít, tak to právě testuje hodnotu jednoho z těchto skillů (tuším podle typu značky). Ale není to nutnost. Já to nemám a nepo*ral jsem z toho.
      • Díks! Každopádně tohle asi nepřenesu přes srdce. Muset navlíkat na mága plátovku (nebo ho jinak obrňovat) mi přijde jako úlet. Nemyslím si, že je to zábavnější než klasické rozdělení, které po létech evoluce vykrystalizovalo v rpg a zcela jistě není realističtější. Zajímá mě, jak je vybalancovaný třeba lučištník, který má poloviční damage a stejně musí stát v první řadě a dostávat čočku :)
        • Keyz
          Je to divný a nelogický. Ale takový to má pravidla a jde to hrát pak dobře. Jen je debilní, že se se musíš jinde než ve hře hledat co a jak funguje a co které kouzlo dělá aby jsi to nepodělal hned na začátku.

          Paradoxně, zde fungují nejvíce zvláštní kombinace. 4x mág, 4x lučišník + kopí.
          Z debility systému, kdy jedna akce zastaví pohyb celé party se nevyplatí mít jednoho lučišníka, protože jednou vystřelí a stojíš a můžeš čumět.
          • Na Adventurer obtiznost je to fakt jedno. Dohral jsem to se 4 kouzelniky (2 x RP, 2x FM) a ze zacatku to slo jak po masle, ale pozdeji to bylo celkem tezke i na adventurera, kvuli resistum, ale dohrat se to dalo. Na Warrior obtiznost je vyvazena sestava rozhodne rozumnejsi, akorat bych se vyhnul lucistnikum, to je fakt zbytecne. Rozehral jsem si to podruhe, tentokrat na vyssi obtiznost v sestave Mercenary (Dual Mace + Heavy Armor + Warfare a pozdeji prejdu OP kombo Mace+Sword az najdu nejake Relentless zbrane), Bladedancer (Dual Sword + Medium Armor + Warfare), Shaman (Earth+Air a trosku Fire na antistun), Rune Priest (Fire + Light a trosku Primordial na identify) a zatim dobry. Mamushi byl sice otravny souboj, ale od te chvile pohoda. Na levelu 12 uz bojovnici drti vetsi dmg nez kouzelnici. Udrzuju Celestial armor, kdyz je potreba tak Stoneskin. Na skupinku soupnu Acid spray a pak to vykydlim zbranemi, pripadne pridam Fireball. Kdyz to jde do kytek, tak Regeneration, bojovnikama na sebe Challengem natahnu ty nejvic hitujici melee hajzliky nebo kouzlicim dam ranu pres palici at nemuzou jedno kouzlo kouzlit a mezitim s kouzelniky popiju lahvicky a jede se odznova. Zaroven jsem, na rozdil od nizsi obtiznosti, ocenil vice spiritu u casteru a nakonec zainvestoval i do experta Mysticismu, protoze pri delsich bojich svinsky dochazi mana. A je me celkem na prd, kdyz ma vysoky Magic, kdyz nemam manu na to, abych mohl kouzlit.
            Ale 100 lidi, 100 chuti. Pokud clovek nejak zasadne nezmsi kombinaci postav, tak se to da hrat se vsim, jen je tomu potreba prizpusobit styl hrani.
            • mne se vcelku osvedcilo davat pul na pul sila a vitalita... vnimani max na 20, se skillama ze zemni magie ktere snizuji armor a uhybani to staci... stejne pak fighteri pouzivali utok z valecnictvi, kteremu se neda uhnout... a pokud mas trpaslika, tak s klidem staci davat 3 do sily a 1 do vitality - zivotu ma spoustu i tak...
            • Jo a block myslim perception neresi, ale kdyz vidim ze nekdo moc blokuje, proste ho Challenguju na Mercenaryho abych nemusel tak casto obnovovat Celestial Armor a mam cas ho kouzelnikama usmazit :)
            • Do 10. levelu jsem daval 1 Might,Perception,Destiny,Vitality. Ted uz na Perception kaslu a davam 2 Might, 1 Destiny a 1 Vitality, protoze mam hromadu Attack value ze Skillu zbrani, skillu Dual Wield a diky Expertovi v Armoru (u Heavy pujdu na Mastera, az zbydou body) mi brneni tak brutalne nesnizuje Attack value. Navic u Mercenaryho mam tu relikvii Prilbu za Uplay Body (stazeni aplikace uplay na androidu jich prida 10 :)) a ta dost brutalne zvysuje Attack value. Taky skill z Experta Warfare na neevadnutelny utok pouzivam proti bojovnikum a strelcum, kteri maj vetsi evade a kouzelniky majznu po hlave tim Skull bashem, pokud vim, ze prezijou do dalsiho kola, aby nemohli kouzlit.
            • Keyz
              Jak rozděluješ body u borců na blízko? Nabízí se toho dost krom Might a vitality.
              Je potřeba i Perception a možná Destiny.

              Skoro bych řekl, že ze začátku Perception aby jsi se měl šanci trefit i když tuším, že blok protivníka to neřeší.
        • ogami
          Navlekat magy do platu preci neni nutne ... ja s tim problem nemel. Celestial armor, regenerace, buf na nafouknuti hodnoty armor, vodni stit snizujici obdrzene poskozeni az o cca 24 procent. Z pocatku, kdy clovek jeste nema tolik kouzel, je to tezsi, ale cca od pulky uz sem nemel problem s toudle kombinaci prezit cokoli i v obkliceni vicero skupin potvor. Casem sem kouzelnikum pridal i trosku do vitality a pouzival jsem na ne lahvicky, co zvysuji permanentne hp/vitalitu. Lucistnik je vicemene na prd, coz sem nastesti celkem rychle pochopil a orientoval jsem ho na boj dvema dykama a na uhybani, v boji na blizko ho pak malokdo trefi a po vyskilovani dyk ani to poskozeni na jeden cil neni zanedbatelne.
  • Může mi někdo vysvětlil výhodu tahového hraní v této hře? Vznikají naprosto debilní situace:
    - Protivník je 10 metru daleko a nemohu utec
    - Jestliže jedna postava vypije láhev anebo udělá akci nelze postupovat vpřed musím čekat na zásak protívnika na dálku
    ...
    • Tahle hra nemá žádné výhody, tedy doporučuji Ultimu Underworld z roku 1992 - ta už stupidní krokování neměla, zato atmosféru jak řemen. A to před podělanejma 22ti lety !!! PS: Srdcovka, moje první koupená krabice, ještě teď si vzpomenu jak sem řešil na 386ce EMS a XMS, abych to vůbec rozchodil, a přitom sem nevěděl co vůbec dělám, ale zadařilo se nakonec.
      • Kolego, vládnou nám mudlové, kdo by tušil, že slovo "desktop" dostane tak smrtící absurdní příchuť, hlavně že konzole brzdí technologický pokrok...
        • Kolego, jak jsi už napsal, fanoušci těchto paskvilů jsou zpátečníci. Kdyby to mělo alespoň nějakou úroveň jako ten Grimrock, ikdyž taky žádná sláva.

          PS: Všem komu chybí krokovací dungy doporučuju sehnat si někde 486 za pár korun a potahat abandonware a krokovat až do skonání věků.
          • A co kdyz jsem vsechny krokovaci dungeony, ktere stoji za to (a ze jich zase tak moc neni, ne fakt nezkousnu stare SSI hry jako byl Pools of Darkness apod), uz dohral a nektere nekolikrat? Kdyz se vam ta hra nelibi, nekupujte si ji a nehrejte ji a nechte nam, zpatecnikum, moznost si jednou za cas uzit desitky hodin zabavy u krokovaciho dungeonu. Ne, MMX neni dokonaly, nicmene ja se u ni bavil a davam si to znova na vyssi obtiznost s jinou sestavou, protoze zadny jiny poradny dungeon na trhu neni a dokud nevyjde Grimrock 2, tak asi ani nebude.
            • Ja bych spis pouzil to prirovnani, ktere pouzil Dan Vavra v 100+ duvodu proc nenavidi Skyrim.
              Me ta hra proste bavi a od RPG pozitivnich pratel, ve veku 30+, kteri hrali MaM 3,4,5, si to vsichni chvali, dokonce to hodnoti lepe nez Grimrock, ktery byl podle me hrozne plytky a i kdyz me bavil, MMX nesaha ani po pas.
            • To chceš jako říct, že v krizi, bez ženské, nepohrdneš ani dírou po suku?! Nebo co?! Proboha, mít Lukáše po ruce, bydlet v jednom městě, tak máte asi o recenzenta míň...
            • Přeci nejde o to jestli se mně líbí nebo ne, ale o to že dostane stejné hodnocení jako onen Grimrock například, což je prostě nesmysl. A zpátečnický systém to holt je. Jinak páskové s kecama recenze a subjektivno/objektivno vyližte si LCD.
          • A hlavně CRTčko, na LCD tyhle DosBoxoviny vypadaj jak kopa výkalů.
        • Tak jim to kolego nastíníme ideální konfig - voni totiž neumí číst mezi řádky - to tak dáme dohromady Transport Tycoon (či Spellcross) a máme čtverečky, dokonce výškově stavěné, vezmeme systém freewalku/freelooku z Ultimy pro běžné "lítání" a řízneme ho tahovkou pro boje ve stylu HoMaM či zmíněné Realms of Arkania (sdílejí jednu mapu - nativně převzaté čtverce), která se spouští automaticky v případě útoku/boje a "stretchuje" podle velikosti bojiště... Mám navolené rozložení družiny/jejich pozice, které zůstávají vždy zachovány, pro boj - jakmile překročím s postavou určitou vzdálenost od nestvůry, mohu utéct/opustit bojovou mapu - tento systém samozřejmě pohodlně řeší i střeleckou úroveň boje. Kouknu na Gothic a co nevidím? Vidím "funkční ekosystém" (zviřátka se navzájem i papají) - mohu dále taktizovat...

          Toto by prosím mohla být hra, která má nárok dostat 9/10 pakliže nabídne dobré řemeslné zpracování/jednotnou koncepci na všech úrovních a jejíž nároky v případě, že by byly stejné jako u recenzovaného hnusu, by byly adekvátní...
          • A ty, Lukáši, vyber si, facka, nebo placka?!
            Posílám četyry razy vyplesk blesk v zrcadle!!!
      • Kupodivu, nepratele jsou na tom stejne jako ty, nemůžou utéct a když něco udelaji uz se nemůžou pohybovat, docela fer ne?
        nevim co si někdo stezuje ze nemůže utéct, ucel je ty potvory zabit a ne před nima utikat, me za celou dobu co jsem to hral, ani jednou nenapadlo ze bych mel utéct, nevim k cemu by to bylo dobre.
        • Souhlasím. A výhoda tahových bojů ? Tak se to říct, nedá je to možnost může to být tak nebo tak. Autoři se rozhodli dát boje na tahy. Mě to nevadí spíš to uvítám. Nabízí se tím totiž nové možnosti taktitky - když máš mozek můžeš díky správné taktice porazit i mnohem silnější soupeře.....stejně jako to měl ve své době Albion, nebo Shadow of the Riva......tahové boje mi nevadí. Jako mi nevadí nic na této hře. Nechápu otázku typu: "proč tam sou tahové boje ?" , je to stejné jako ptát se proč v hitmenovi můžeš zabít na milion způsobu a přitom by stačilo jenom střílet že?.......je to součást hry, tak bylo koncipovaná...jestli hledáte hru jinou, nehrajtu tuto....
        • Když vím, že umřu tak jsem chtěl logicky utéc a nešlo to. To same když potkáš monstrum na které nemáš a musíš to nahrát.
          - Co mě více debilní je ten pohyb. Vystřelí po mě lučišník tak vystřelím taky mím lučišníkem a další postavy nemohou nic dělat jestli, nemají zbraň na dálku. Přesunout se nelze. Strašná blbost. Tedy to pak je dobrý mí všechny s lukema a je to.

          Tahové souboje v tomto provední u Dungeonů je prostě blbost. U RTS to je OK, když každý jednoka se pohybuje sama a lze to otočit.
          • Víš, ono by to šlo, kdyby páni umožnili útěk a hra disponovala např. "semi" systémem viděným např. v Realms of Arcania - volný pohyb, při boji by to přeplo do taktického módu "ala" Heroes of MaM... Jenže takhle máš tenhle zpátečnický kýčovitý a nelogický všeprostupující dortík...
            • Komu není rady tomu není pomoci, bez tedy hrat tahove RTS kde se muzes otocit, lol, achjo, a dobrou

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit