Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mi příjde krokování trochu na hlavu v otevřeném světě (exteriéru) - pokud vím Might and Magic sága měla později freewalk - zkrátka tenhle systém mi dává logiku v dungeonu/kobce, ale jinak jej "trpím" (a obávám se následovníka Grimrocku)... A po technické stránce teda pjůser... No nevím, do tohohle se mi moc nechce...
    • Jestli mě teda poťouchlý Lukáš přesvědčuje, že by to s dobrou optimalizací byl víceméně milník ve světě her (9/10), což se mi jako nezdá, tak si teda chvíli počkám na slevu/patche a může se těšit na "nostalgickou nótu" v případě, že se mé obavy naplní...
      • Srry Lukáši, ale tohle vidím na parádní úlet... Koukám na to a vypadá to jako typické překombinované klišovité fantasy RPG (mechanismy/příběhové pozadí), navíc "na hlavu postavené" (krokovačka v exteriéru, mstící se anchromechanismy) a technicky absolutně podělané = 4 max 5/10 (zlatý vybroušený krystal Grimrock)... Já osobně jsem byl rád, že tenhle druh víceméně vymřel (dortíky pejsků a kočiček přežívají např. v Elder Scrolls)... Sorry, že jsem tak krutý...
        • Fakt promiňte, ale to, že jdeme zabíjet pavouky ve studni místo krys ve sklepě je fakt míněno jako vtip? A za rohem je vlk co ho na zádech drbe zmutovaný pavouk a pět metrů od nich se z jejich vzájemné lásky tetelí naga? To je úroveň dobrodružství průměrného kluka ze základní školy, který právě objevil dračí doupě! Pravda, možná nebude úplně mladý, snaží se tam nabušit opět peskočičí velkolepou zápletku (možná první ročník střední)...

          Omg! Omg! Omg!
          • Kdyby jsi trochu sagu MM znal, vedel by jsi ze ona studna není náhražka za sklep s krysama, ale připomínka dungeonu z Might and Magic 6 který byl také v Sorpigalu, také ve startovni lokaci a také se tam zabíjela pavouci kralovna.Vazne, dřív nez zacnes kydat hnuj ocisti si vidle, nebo se ti muze stat ze je uz z toho hnoje nevytahnes a budes tam smrdet naveky:)
            • Jenže já se jej nechci dočkat - já se chci dočkat evoluce (jak po stránce hratelnostních mechanik, přístupu k tématu, tak po stránce technologie) - pokud chci Ishar, zapnu si dosbox a pařím! Zpátečníky, jako je ten tvůj vážně nebudu podporovat...
            • Kupodivu, posel Ishar ( i když to je skoda) a ne MM. Kdyby jsi nebyl podivin a tupec, tak by ti doslo ze prave diky tomu ze tahle nova MM muze mit uspech zvetsuje se sance ze někdo udela třeba ten tvůj oblibeny Ishar, ale holt to by sis nesmel videt jen na spicku nosu a zrejme pod vlivem nejaky drogy nepsal kraviny v pet rano *3*
            • A už pomalu šetři na mašinu, která ho utáhne...
            • Za deset let možná objevíš MUD...
            • Dál si krokuj zpátečníku - vrchol tohohle vašeho opěvovaného vtipu...
            • Isharům to nesahá ani po kotník - sága Might and Magic byla vždycky jen nabubřelá kopa všemožných barviček, byla symbolem překombinovanosti, kýčovitosti atd. - já osobně jsem byl rád, že pošla...
            • Snad teda vymřete - tahat do škatule s vámi Ishar, nedejbože Rivu... Ty voe - já vím, vy tomu říkáte "různorodý obsah"...
          • Lukáši - tobě jde o kejhák, nebo skončí v base, tady bude zástup lidí (heeej, fakt fronta až k nám na moravu, tomu věř), kteří mají takový smysl pro humor (smysl pro smrtící vtip), že tvé závěry a doporučení budou brát jako pokus o zabití...

            To je síla...
            • Dobrej monolog. *5*
              Evidentne to není hra pro tebe, coz je normalni, zadna hra není pro každého. Ale to neznamena ze je spatna, prave sposute lidi co na hrach tohohle typu vyrustali jsou spokojeny a nova MM se jim libi, a je i sposuta tech co se jim libi i bez te nostalgie.Osobne bych hre dal taky 8/10 a nebyt te zprasene optimalizace bylo by to vazne na 9/10.Kazda hra ma nejaky systém a pravidla, a ne každému se to musí libit, holt patris mezi ty co se jim to nelibi, co nadelame. Hra ma celkem uspech a pokracovani snad bude, coz je z mojeho pohledu super.
  • Grygar umí psát.
  • kaermorhen
    Výborná a výstižná recenze! Díky. *4*
  • Katastrofa, bez atmosféry, graficky otřesné, oproti Grimrocku nepříjemně působí krokování. Snad jen příběh je snesitelnej. 4/10
    • kaermorhen
      V hlavním menu je možnost lepšího grafického nastavení. V menu ve hře to nefunguje. Ale to asi víš. *3*
  • Mohl by mi nekdo poradit, jake dovednostni body a expertizy mi muzou pomoct zamezit tak castemu missovani u trp-tanka? nejenom ze se zakladnim utokem trefim zridka, ale i aggro mi missuje casto i 3x zasebou . Potom jsem jeste celken zmateny z elfiho lucaka, bral jsem ho na prilezitostnou regeneraci a leceni jedu ( mag ma dost prace uz jenom s celestial armorem a debuffy), coz me donutilo tlacit ho do mystiky a magie, ale jako dmg dealer je pochopitelne k nicemu a mam spatny pocit ze vybalancovat to mezi dykou/lukem a magii to bude nad jeho moznosti.
    • Attack Value (coz je stat, ovlivnujici sanci zasahu) zvysuje Perception, skill se zbrani, skill Dual Wield nebo Two Handed, a taky skill Heavy nebo Medium armor tak, ze snizuje penalizaci pri pouzivani brneni.
    • uprimne receno trpaslici defender mi prijde skoro jako nejslabsi postava v tymu, pozornost na sebe jen tezko strhne protoze nejaky ten provoke a taunt nefunguje na vetsinu potvor a minimum bossu z duvodu odolnosti proti mentalni manipulaci... ale pokud ho chces vyuzit, doporucuju nejdriv magem nahodit toxic cloud, poison spray a treba i to roztristeni obrany ze zakladni magie... pak uz utoci docela dobre.. vnimani neni az tak dulezite, na 25 levelu ho mam necelych 20, staminu na 50 a silu 70...
    • U melee charu musíš zvyšovat nejen might (sílu), ale i perception (vnímání). Právě perception má zásadní vliv na "potlačení" evade u protivníka, takže budeš častěji trefovat ;-) Jinak s lukem nemám zkušenosti, mám v partě člověka/freemage (všechny druhy magie krome light a earth), dále člověka/templáře (sword, light magic, shield), trpaslíka/runemastera (fire magic, earthmagic) a elfa/bladedancera (sword, dual weilding, dodge). Nemám s touto partou jediný vážnější problém a hru procházím jak nůž máslem :-)
      • kaermorhen
        Teď hraji s Defenderem a třemi mágy, což je občas trochu těžší. Tvoje parta vypadá hodně dobře. Není nad pořádný úder mečem. Díky za tip. *4*
    • Tohle ovlivnuje hodnota Attacku/utoku, snizuje se hodne tim jak moc tezke brneni nosíš..je pak třeba zvyšovat vnimani a sklil na danej druh armoru.ze azcatku proste necpat na tanka to nejtezsi brneni co nejdes..tyka se to jen vrsku, rukavic a bot ne
    • vyska utoku je to co by si mal zvysit aby si triafal..armor tuto hodnotu znizuje..

      moj mag robi riadne demage zo vzdusnou magiou..obcas sa mi podari dat dmg aj 400
  • Nevi nekdo jestli je ve hre moznost vybirat si mezi Arcimagem a stat se Lichem? Tohle byla paradni vec v predchozich dilech :), dycky jsem se dal na Liche a siril zkazu a masil nepratele temnou magii. Takhle to vypada totiz divne, mate Arcimaga, kterej zna cernou magii, to k sobe proste nepatri, a uz vubec na v Might and Magicu. Je tam tedy moznost zmenit se v Liche :)?
    • hra by mela byt dobre modovatelna, tak se muze stat ze lich prijde v dalsim datadisku... zatim to mozne neni...
    • ne
      • Sorry ale ja ti za to fakt musel dat bod dolu :), nic osobniho.
  • Bohužel, (ne)optimalizace téhle hry je opravdu příšerná. Vypadá skoro jako Quake 3, ale je náročnější než Crysis. Neplánuje se nějaký update?
    • ale no tak, je to 3x min narocny na max na crysis 3 na max
    • plánuje, velká masa lidí na fórech steamu a ubi na tohle vehementně upozorňuje, takže se v blízké budoucnosti "performance patche" snad dočkáme...tragikomický je taky to, že jednomu týpanovi údajně u téhle gamesy shořel notes :D
      • "Jeden týpan"? Proboha...
      • Takže to se svým notebookem z roku 2009 s grafikou 4330 ani nemám zkoušet?
        • první akt bys možná nějak s přihmouřením obou očí rozhýbal, ale od druhýho aktu jdou ty fpska do míst kam slunce nesvítí...
  • myslím že ubisoft ma dost prostredku aby udelal normalni hru a ne krokovaci. navic s takhle slavnou značkou. ale chápu že produkční hodnota takové hry by byla moc vysoka a návratnost asi nízká (rpg moc lidí nehraje)
    Takhle to maji levne, nemusí delat animace, modelovat charaktery a dokonce mají engine a všechno hotove s homam VI, stačilo jen približit kameru do first person pohledu. dokonce i nepratele jsou ti sami co v homam šestce *3*
    • myslim, ze to neni o tom udelat hru kde se da pohybovat volne... ony uz i predchozi dily mely volny pohyb... jde spis o "navrat ke korenum" az uvidis nektere logicke hadanky, ktere ve hre jsou, uvidis ze kosticky jsou zamerem... spousta dungeonu pripomina Legend of Grimrock...
  • To je des, placani nesmyslu o tom jak je každý zaneprazdneny a nemá na hrani cas. Pritom to je jasny, mas cas hrajes, nemas nehraješ..co je na tom tak uzasneho ze je třeba o tom psat na fora nebo do recenzi nechapu. jako ozvena z toho zni...drive jsme byval nerdem co jen hral a nyní jsem dospely, biju se v prsa..muhahahaha...
    omlouvam se, ale vždycky když někdo tohle ctu vylitnul bych z kuze..
    • Taky to nechapu. Prakticky kazdy se diva na filmy nebo cumi na TV,ale par hodin tydne u hry, na to cas neni?
      Bud te to bavi nebo ne. Nic vic v tom neni
      • janchor
        Inu, toho času na cokoli včetně her je prostě míň, než bylo v jankovskejch letech. Navíc nejde jen o čas, ale o objem zájmů, kterej s věkem nabobtnal a člověk už v palici neudrží jednu hutnou hru a její pravidla, protože se mu tam tlačí s hromadou dalších věcí. Taková hra, byť sebelepší, pak z principu nemůže dostat stejnej prostor, jako klasiky z mládí. To je celý.
        • Tak tak. Jak clovek vystuduje a zapoji se do pracovniho procesu tak toho casu je min a min. Kde jsou ty casy, kdy jsem Deus Ex nebo Mass Effect dohral driv nez co ted cca 2-5 mesicu :-)
        • ja si na takove hry vyclenim dva vikendy, dam to na jeden zatah a pak se zase pul roku muzu venovat rodine.. herni cas M&MX ma byt kolem 30h a zatim mi to prijde vcelku realne...
  • ogami
    Ja jsem po dohrani silne rozpolcen. Sice jsem se nejakych +- 60 hodin kralovsky bavil, hlavne diky brnkani na moji skolni aktovku, ale zaroven mi zustala po dohrani jista pachut nedodelanosti cele hry a pocit, ze z toho slo vymacknout jeste vic. Schvalne jsem si rozehral MM VI, ktere jsem na Steamu dostal s early accesem a to mi jen potvrdilo muj pocit po dohrani. I ja jsem v letech, kdy neni v mem zajmu tuhnout u neceho, co dohraju po stovkach hodin, ale i tak bych ten novy dil privital malicko hutnejsi. Hlavne co se samotnych dungeonu tyce, ty mi pride neuveritelne male. Cekal jsem, ze kdyz nic jineho, tak ve hre krom tech pididungeonu bude aspon jeden poradny, ale ani toho jsem se nedockal. Bonusovy dungeon Mnaukani byl primo vysmechem. Souboje s bosaky mi take prisly mirne odflaknute, jen ten prvni na majaku a finalni souboj stoji za rec, vsechno ostatni se moc nelisilo od normalniho souboje s obycejnymy monstry. Jsem zvedavy na prvni DLC, pripadne mody, kam hru posunou ;)
    • osobne pod zemi nerad travim vic casu, takze mi tohle vyhovovalo... vic volnosti po mape sveta a mensi dungeony... naopak jsem trpil klaustrofobii v dungeonech, ktere mely vic nez dve patra... radeji preferuju tento styl nez Grimrock, kde jsi pod zemi neustale...
      • tak nehraj dungeony omfg

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit