Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Viktor_H
    Závist??!! *1*
  • *1* tak ještě jednou sorry *1*
  • ales.smutny
    http://games.tiscali.cz/preview/beloruske-rpg-legends-of-eisenwald-stoji-za-povsimnuti-59255

    Omluva přijata.
  • eeeee
    A co by z toho meli, kdyby na kickstarteru takove projekty filtrovali? Proc by to meli delat? Neni to tak, ze cim vic uzavrenych obchodu, tim vetsi provizi bude kickstarter mit?
  • eeeee
    Mluvi z tebe zavist. Kickstarter nabizi bezrizikove financovani atraktivnich projektu. Za jeho vyzkouseni nikdo nic neda, tak proc to nezkusit. Kdyz to nevyjde, muze porad zkusit nejakou mene vyhodnejsi cestu.
  • eeeee
    Od kdy ma hlas ruce?
  • HALó! Napsal sem že jdu hrát COD!!!!!!!! *10* *10* *10* *10* *10*
  • presvedčil si ma že COD budúci rok nevyjde... *15*
  • No dobře, kicstarter využívají i tihle herní matadoři, ale jestli to bude fungovat, tak by to mohl být dobrý způsob, jak úspěšně financovat vývoj her.
    Dodnes se "krabicovky" vyráběly za peníze investora, který mohl jen doufat, že až to vyjde, bude po tom dostatečně vysoká poptávka, aby se to zaplatilo. Teď to bude obráceně, co se na kicstarteru nezaplatí, to se ani vyrábět nebude a teoreticky nikdo neprodělá. Připadá mi to jako docela dobrej princip.
    Samozřejmě bude otázkou, co z těch projektů nakonec vyleze, ale to je potom už jen na lidech, čemu budou věřit a komu ty peníze pošlou.
  • Od Petříka sem nikdy nic nehrál a byl mi doteď tak nějak u sedinky. Ale co je moc to je moc. To i pedofil v sirotčinci je mi sympatičtější. Bravo ty svetříkové hovádko. *11*
  • no proč ne jeho posledni projekt curiosity byl hodne zajímavy. Me když se podarilo objevit co je uvnitr te kocky byl jsem unešen, neco takoveho jsem fakt ješte nevidel.
  • BTW: kde je zmínka o KS na Legends of Eisenwald ??? teď běží beta a má velice pozitivní ohlas tvurci hned prvním videu na KS ukázali gameplay a netají se tím že jsou milovníci disciples a kings bounty a čerpají z těchto super her inspiraci. ale tady je ticho po pěšině. zato Péťa uděla KS, neukáže ani H kecy má furt ty sami už 20 let ale novinka o tom je. když už se snažíte informovat o KS tak to dělejte pořádně. pak to dopadá tek že profláklej ksicht má pozornost ikdyž si ji nezaslouží
    ps: pokud tu něco o Legends of Eisenwald bylo tak se omlouvám asi jsem přehlédl *1*
  • Vidlec
    A jéje. Už zase slibuje.
  • Viktor_H
    Dobře , tomu rozumím, ale vždyť pro ně je to pakatel. Dejme tomu, že Obsidian by vybral tři miliony a EA by jim potají slíbila něco málo přihodit. Co z toho EA/Publisher má, když je zvyklá na tržby a dokonce i rozpočty v úplně jiných relacích? A co z toho má Obsidian/tvůrci, když ví, že náklady na vlastní hru pokryjí a navíc si uchovají nezávislost? Promiň, jestli mi něco uniká, jsem dnes nějakej otroubenej.

    Jestli bude nějaký KS projekt po stránce tržeb takový hit, že upoutá pozornost velkých publisherů, pak se situace samozřejmě mění a celé mi to dává smysl. Jenže to je hypotetická situace, která ještě u žádné KS projektu nenastala. Proč by se tam cpali teď?

    EDIT: Obecně se dá politika velkých publisherů považovat za konzervativní, takže mi nedávalo smysl, proč se angažovat v tak nejistém a dosud neprobádaném projektu jako je kickstarter. Ale faktem je, že v tomto případě si mohou publisheři vyskakovat trochu víc, protože z velké části by to všechno zaplatila komunita. No a právě finance jsou důvod jejich konzervativnosti v případě velkých titulů. Tož už mi to štimuje. A musím uznat, že ačkoliv je to nápad morálně velmi pokleslý, je docela dobře vymyšlený. Jen by pak ta bublinka nesměla prasknout. Trochu mám ale pořád problém s tím, co z toho plyne pro tvůrce. Za předpokladu, že jsou rozumní a na kickstarter vyvěsí promyšlený rozpočet.
  • Já už moc pana Petera "next-time-it-will-be-better" Molyneuxe nesleduju. Ale je pravda, že B&W a The Movies mě fakt bavilo :)
    Ale Fable apod., to jsou hrozný hnoje.
  • mě nevadí že si o to Péťa řekl pokud dělá hru o kterou vydavatelé nemají zájem tak tohle je jedna z mála možností jak ji financovat.... já osobně bych mu nedal i kdybych měl, protože o takové hry nemám zájem ale jeho Fable 2 mě bavila hodně stejně tak jako dungeon keeper.
    a on není taková ta mrtvola co naposledy dělala hry kolem roku 97 a ted najednou vylezla a řiká jak už deset let chodím z nápadem na suprčupr old skuuul rpg a ted mám tu možnost. viz thorvala...... on byl a je /plodný/ pořád a ikdyž sem tam to drhne tak se mu nedá upřít že je to jedna z mála osobností herní branže
  • Chrisa Roberts potká s Petra Molyneuxe? Chris mu dá dárek a Peter slibuje, že mu dá lepší.:)
  • Já bych ho třeba podpořil, protože novej Populous by mohl být super. Asi je trochu zvláštní, že taková celebrita se nechá podpořit cestou, která je zažitá jako vrátka pro nezávislé vývojáře. Ale tak zase na druhou stranu, nikdo nikoho nenutí, aby mu poslal přes Kickstarter jedinou Penny:-)
  • smejki
    Pointa je, že EA, Ubi, Acti atd. mohou na KS vplout i zprostředkovaně, třetí stranou, se kterou jsou smluvně svázáni. Robotronova vize tak nemusí být jen fór ale holá skutečnost.
  • Keyz
    Nedivil bych se.Mají možnost získat snadno prachy a mohou je pak využít jak chtějí.
    Mohou si založit firmu na oko kde někdo bude kecat jak odešel od EA kde měl svázané ruce a udělá super hru.Pak nic nebraní tomu aby na tom makal s EA a nikomu nic neřekl a nebo si znova něco vymyslel.Sice by neměl volné ruce,ale měl by je volnější a kdyby vydělali dost tak jak zjistí jak využili prachy?Nijak.Klidně si může koupit nové auto.
    - Podle mne se lidi nezajímají co studio dělá s vybraními prostředky,Často vybere více a i když udělá nové cíle které si stanoví tak stejně by jím mělo hodně zůstat.Nejsou přece hloupí a cíl typu rasa navíc nestojí tolik kolik si řeknou.Pak se obávám,že prachy navíc mohou využít jinak než si přispěvatelé myslí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit