Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kubi-wan
    Pozorovat tuhle diskuzi je smutný...
    • Tilwaen
      Zábavný.
  • MidnighT91
    Miluju indie scénu, teď hraju Dust An Elysian Tail a je to paráda. Každopádně se ale musím přiznat že tahle hra se mi absolutně nelíbí. Gameplay může bejt dobrej to nikomu neberu ale z těch qadriliónů čtverečků létajících po obrazovce se mi dělá zle. Stačilo mi projet galerii a málem se u mě rozvinula epilepsie. Komu se to ale líbí tak prosím, já radši Bastiona...

    Btw: Chci poděkovat uživateli Whoossain (kousek podemnou) za zmínění hry Reus, moc zajímavej kousek...
  • ucho
    všimli jste si, že tahle diskuze je tu unikátní v tom, že se vlastně prakticky nikdo nebaví o recenzované hře? není to tak trochu škoda? :)
    • Hnusná česká mentalita. Klasika.
      • Nemyslel jsem uživatele Ucho.
    • tí dvaja ľudia, čo to hrali v SR a ČR už prispeli....jedno z toho bola recenzia
      • Good hit!
      • ucho
        jenom se degraduješ na hlupáka. zbytečně.
        mrkni ve světě, jak se na tuhle hru nahlíží, ta hra dostává skoro všude 9/10 nebo 10/10. i eurogamer dal 9/10.

        ty tu ale bojuješ za to, že je to špatná hra, protože je dle tvého názoru ošklivá a v životě ji nebudeš hrát...
  • 13_11
    Pro všechny fanoušky objektivní kritiky:

    Objektivní kritika neexistuje. A je to dobře!
    • Keyz
      Klasické řeči *3*
      Autor tvrdí, že:
      "Objektivní kritika nepřipouští žádné "vnitřní", tedy duševní relace mezi objektem a hodnotitelem" a pak říká, že to je vlastně špatně a autor by se měl nechat ovlivnit pocity a podle toho napsat výsledek. Pak tedy připouští i když to nepíše, že borec který napíše své pocity je vlastně kritik a nelze nic pořádně namítnou, protože se neshodneš a to je vlastně taky dobře. Tedy sejdou se dva neobjektivní kritici a budou se hádat co je podle jejich kritiky lepší a nikdy se neschodnou, protože jako pravý neobjektivní kritici se ani schodnou nemůžou. Připouští pocity a objektivní hodnocení podle nic neexistuje.
      - Klasické kecy. Pak zrušte všechny databáze světa kde je porovnání, protože to je vlastní nežádoucí. Anebo napište, že to je názor neobjektivního kritika, který do toho narval svoje pocity. Mohl se zhulit jako prase, ale to je vlastně dobře *3*
      - To by to dopadlo, kdyby se takto jelo všude. Nikdy by jsi nemohl nic zhodnotit a říci zda to mělo přínos. Již vidím borce jak se dohaduje zda nová technologie je vlastně dobrá anebo špatné. Debata na mnoho let a skutek utekl. Jistě přeháním ale v článku se také přehání a je pak vidět ta absurdita.
      - Neobjektivní kritici si mohou pokecat o smyslu kritiky mezi sebou ale přínosné hodnocení bych nechal někomu kdo řekne jak to je a bude to schopen dokázat. Pocity někoho mně fakt nezajímají a hlavně je nemohu sdílet. Každý člověk je jiný a proto fakta jsou nejlepší hodnocení, protože tohle se dá přenášet. Sotva přenesu "magický zážitek 20 z 10", když nejsem stejně naladěn jako autor anebo nevím co kouřil za matroš. *3*
      • smejki
        keyzi, kritika (dílo) a databáze kritik (databáze kvantifikovatelných částí kritik) s průměrováním sumarizací jsou dvě odlišný věci. Je tvůj problém, že jim přisuzuješ stejnou výpovědní hodnotu, ne systému. Připomínáš mi lidový mudrce, kteří každoročně, v mylném vnímání průměru jako mediánu, hořekují nad tím, že průměrnou mzdu nemá 66% lidí (!!!!).
        • Keyz
          I dvou hodnotách které, něco vypovídají a jako je medián a průměr jsem nepsal. Zde mistr odkazoval na článek ve kterém se píše něco a protože to je ve vztahu k recenzím zde, (tak to bylo určitě myšleno), tak jsem to dal dohromady. To je vše *3*
          Ale klidně můžeme podrobě rozebrat co je co a jak by se to mělo používat, tak aby ten kdo zde něco přečte věděl, zda mu recenzent pomohl anebo ne.
      • 13_11
        Pokud člověk nedokáže sdílet pocity, pak je to... smutné.
        • Keyz
          To ale nepatří, do recenze podle které si lidi mají udělat obrázek o nějakém produktu/ službě. Pak to nemá vypovídající hodnotu.Kdyby to bral podle tebe pocity patří všude a mají taky vesele používat. Sotva by pak například spojenci vyhráli válku, kdyby každý voják dal na pocit strachu a nic by nedělal anebo by utekl i s velitelem. To je přece hloupost. Naopak umět nedat na pocity je výhoda v náročných profesích apod.

          Anebo je problém pocit podložit faktem? Tuším, že v Top Gearu bylo řečeno, že když dupnete na brzdu u nějakého mercedesu tak vám to snaží vyrvat vnitřnosti z těla (tak nějak). Je to sice vtipně přehnané, ale většina lidí tuší co tím chtěl autor říci a navíc to je jasný fakt díky fyzikálním zákonům. Ale filozofické debaty jsou pouhé debaty. Také se nikdy neshodli.
  • Fuck Mainstream! Viva Indie !
  • Už som prišiel načo v čom je problém....ja to tam skrátka nevidím a nevnímam a určite i drvivá väčšina dnešných hráčov......Všetko čo sa píše v recenzii je pekné, ale tam vidím len odpudivé menu, pixely, pár podivností na mape, čo mi nič nepripomínajú a žiadnu motiváciu niečo také hrať alebo sa pokúšať o zneškodnenie pár strážných pixelov.....

    Porovnanie s filmami je odveci.....pozrite si množstvo nezávislých sci-fi kraťasov, ktoré majú koľkokrát efekty na úrovní Áčkových filmov...prípadne i daktoré lacné nezávislé horory taký Lovec Trollov trebárs. Toto je hnus a nemalo by sa to hodnotiť medzi ostanými AAA hrami, lebo to nie je pravda a ani narúbateľné na bežnú hodnotiacu škálu, ktorú používate.

    Je to ako filmy od Tromy.....môžu byť akokoľvek nápadité, zábavné, ale nikdy nebudú mať seriózne hodnotenie 9/10 alebo 10/10 už len pre tú formu.....Hawgh ogaři
    • Pokud to myslíš vážně, tak doufám, že nejsi jeden z lidí, kteří by uvítali vývoj v jiných aspektech, než je grafika.

      Drtivé většině hráčů je grafika ukradená, protože hrají farmville. Jo, těm je nejspíš ukradená i kvalita hry jako takové, jen poukazuju na to, že tou tvou drtivou většinou myslíš maximálně tak specifický segment všech hráčů.

      U těch filmů... No, existují i filmy, které nemají žádné grafické efekty a to jak velké, tak nezávislé filmy. Je to prostě dost divná analogie, podle které je třeba District 9 dobrý film, Gauneři ne.

      To odsouvání indie her někam jinam je prostě ujetý pohled na věc. Já asi žiju v nějakém jiném světě, ale většina AAA produkce (hlavně) poslední doby jsou nezajímavé focustestované "filmové" kopie nějakých dřívějších hitů. To si má automaticky zasloužit vyšší hodnocení nebo lepší kategorii? Neříkám, že všechny indie hry jsou klenoty, to by teprve bylo to hipsterství, kterým tady všichni házejí - pokud tam zahrneme fakt všechno, co bylo vydáno, tak na tom budou z logických důvodů v průměru ještě hůř, než AAA scéna. Tady na games je recenzována jenom ta kvalitativní špička (a to spíše její část, která nemusí sednout každému).

      Všem lidem, kteří se proti těmto recenzím ozývají, bych (pokud vládnou trochu anglicky) doporučoval rozhlédnout se po zahraničních médiich, kde jsou indie hry recenzovány i na velkých portálech ještě daleko více, než tady a hráči, novináři i vývojáři je podle všeho mají velmi rádi. A taky bych doporučoval zkusit si nějaké vysoce hodnocené indie hry, které budou vypadat nejméně nepřijatelně, zahrát, pokud možno s čistou hlavou a potlačením předsudků.
      • áno...lenže v Gauneroch človek vyzerá ako človek, zbraň vyzerá ako zbraň a v rámci vcítenia sa do príbehu je to 100 a jedno....že sa niekto dokáže odosobniť a vidieť dačo i v hentých pixeloch je akurát jeho zanietenosť.....

        áno určitá úroveň grafiky by mala byť vyžadovaná, aby sa nato aspoň dalo pozerať a bolo vidno, čo je čo a malo to dajaký efekt....je to jeden zo základných pilierov hry......nakoľko to je interaktívna zábava.
        • janchor
          "Určitou úroveň grafiky" může mít i zcela abstraktní věc.
        • A v těch filmech od Tromy teda lidé nevypadají jako lidé? Jak říkám, špatná analogie.

          No vidíš, já v těch pixelech něco vidím (zvlášť když je to v pohybu a pixely reagují na mé akce), protože mám jakžtakž funkční mozek, který rozeznává vizuální vzory a má určitou schopnost abstraktního myšlení. Podobných schopností využívám při sledování kreslených filmů, obrazů Picassa nebo při velmi rozšířené kvalitní interaktivní zábavě jménem šachy.
          • šachy ma bavia, ale ja sa proste do takejto hry neviem vcítiť, proste moje štandardy sa posunuli vyššie, pri filme tiež už nepozerávam úplne vykopávky, iba naozajstné klenoty a myslím ši, že také filmy sú už z dnešného pohľadu nehodnotiteľné.

            myslím si, že hry s grafikou z roku nula by sa nemal hodnotiť.....potom je nefér sprdnúť trebárs i Duka Nuka Forever za grafiku a dať tam 6/10...veď na grafike predsa nezáleží.

            Neviem to skrátka dobre vysvetliť....Journey ma trebárs bavilo, lebo vyzerá úžasné, Trine 2 tiež, ale toto proste si neviem predstaviť, žeby som kúpil a hral najbližsích čo i len 20 minút....
            • janchor
              Nemusíš to vysvětlovat, je to zcela očividný - za dobrou grafiku považuješ jen grafiku podle určitýho mustru, a když přijde něco, co se s ním míjí, tak se ti to prostě nelíbí. To je zcela normální a stejně tak je normální pochopit, že co se nelíbí tobě, se může líbit jiným.
            • ucho
              on ještě dnes snad čte někdo knihy bez obrázků? nevěřím.
            • GlaDOS
              A jak dřív lidi bavilo prohánět pár pixelů po obrazovce. Slintalo se tehdy nad 3D grafikou? Ano. Ale to nevylučovalo zábavu u 2D her, kde se pixely daly počítat. Proč bych se i dnes nemohl bavit u hry, která nemá miliony polygonů a HD textury? Nebo jsem jen povrchní a bez určitého grafického standardu se nedokáži bavit? Připomíná mi to lidi, kteří musí na akcích vychlemtat pořádnou dávku alkoholu, aby se dokázali bavit. A někomu stačí jen kofola nebo pár piv a baví se stejně, ne-li lépe než ožralý kámoš. Dle tvého úsudku jsou knihy také odpad, protože nemají pohybující se obraz. Vše si musíš představovat. Je to médium z roku nula.
            • ucho
              a přitom tě tahle hra, kterou si v životě nezahraješ, tááááák strašně žere. je to celkem sranda :) zjevně se bojíš věcí, kterým nerozumíš (nebo nechceš rozumět). tak je to u lidí už od objevení ohně... chtělo by to trochu tolerance.
          • Whoossain
            Už mě to přestává celkem bavit, ale ještě jednou naposled: Kdyby tu byla rubrika Indie games a tam by se jednou za týden/2 týdny/měsíc zrecenzovalo 10/20/100 indie her, který za daný období vyšly, tak si ty recenze přečtou ti, který danej herní segment zajímá (a pořád se jedná o menšivou část hráčský komunity, neboť kdyby tomu bylo naopak, tak by se už jednalo o mainstream), každej ví, že v tý rubrice budou hry, který pravděpodobně nebudou vynikat třeba po technologický stránce, ale budou mít jiný přednosti a nikoho pak ani nenapadne srovnávat hodnocení 10 v týhle rubrice s hodnocenim 10 u Deus Ex. Protože, nezlobte se na mě, ale, jak už jsem psal, takový Dishonored má nejen vynikající hratelnost (která je obvykle hlavnim důvodem vysokýho hodnocení u indie her), ale navíc má i mnohem lepší technický provedení, než Hotline nebo jakákoliv jiná indie hra, na kterou si teď vzpomenu. A aby měla pak líp technicky zpracovaná hra s výbornou hratelností nižší hodnocení, než hnusně zpracovaná hra s výbornou hratelností, to je vážně na palici. Pokud chci hodnotit hry v jedný škatulce "HRY", tak musim v tom hodnocení zohlednit nejen, jak se ta hra hraje, ale i jaká je její technická úroveň.
            • janchor
              Herní novináři tu nejsou od toho, aby šli na ruku většině (nebo menšině), ale aby mapovali a hodnotili herní scénu.

              Hry, který hodnotíme vysoko, tak hodnotíme v kontextu celýho trhu. A samozřejmě se zohledňuje VŠECHNO, tedy i zpracování - a právě tady si naneštěstí musíš uvědomit, že to co je podle tebe "hnusně zpracovaná" hra, je zrovna u spousty jiných perfektně stylizovaná záležitost. Je to otázka vkusu, ne nějakejch rubrik a škatulek a bůhvíčeho ještě.
            • presne...aj mňa to strašne vytáča, že dokonalá hra ako Metro Last Light vo všetkých ohľadoch!! o tri triedy vyššie a lepšia ako Hotline Miami, a tieto posledné dva indie faily a má nižšie hodnotenie a o dosť.....to sa proste nedá takto hodnotiť.......napríklad DLC do Battlefieldu 3 ste hodnotili úplne podľa iných kriterii, tam to zrazu vadilo......to ste mali zaplatené, že sa tam mohol použiť odlišný meter??
  • - pro administrátory -
    Jsme lidé a sto lidí, sto názorů. Pak se ale najdou individua, kteří díky své omezené inteligenci spatřují jediné své uspokojení ve spamovaní naprosto nesmyslných příspěvků, které poze záměrně vyvolávají negativní reakce. A slabší jedinci pak na ně reagují a berou je naprosto vážně. Proto si myslím, že ač by se měla zachovávat svoboda slova, je třeba zvolit hranice a cokoliv je překročí
    MAZAT!

    Je to téměř v každé diskuzi a jen to otravuje a zlobí, pak se ani nedostaneme ke kvalitním příspěvkům.
    • Whoossain
      Co je podle tebe kvalitní příspěvek? Takovej, kterej bude spolu s autorem jásat nad hodnocenou hrou? Kterej bude nepokrytě pochlebovat redakci za cokoliv, co uveřejní? Kdo má patent na to, aby určoval, jaký názory jsou kvalitní a jaký je lepší smazat, protože by se mohly dotknout nějakýho Koko°1?
      • koukni se na ty dva příspěvky pod tebou rejpale
        na spoustě jiných for tohle funguje
  • dalsi hipsterina s grafikou s grafkou z roku raz-dva? divim se ze to nedostalo desitku *1*
  • InfidelBro
    Zdegenerovaná hráčská mládež si opět stěžuje na videoHRY, yeeeey.
  • Podobná blbost jako Hotline Miami, určitě se to na IGF chytne, tam jsou vymaštěný všichni.
    • GlaDOS
      Někdo má rád něco, co já ne = je vymaštěný. A možná je vymaštěný někdo jiný.
      • Bordel v grafice...celé to je zmatené...žádnej herní režim... prostě smyšlenost metalistických mozků.
        • Tushan
          takovej matroš bych chtěl taky *15*
        • Cože to?
    • kubi-wan
      Podobně blbej příspěvek, jako mnoho dalších tady. Divim se, kolik lidí je tu vymaštěných...
    • no jo kolego

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit