Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stavim 58. Veskoslavovych alternickov, ze drviva vacsina PCckarov co pinda na DRM a ako im nesla ani originalka, ma i Windowsik ako palenku
    • Ty jsi debil, proč bych měl mít originál windows? Vzpamatuj se ty maďar hlupy.
    • Jack1947
      Píšeš stále o warezu, podle mně a neuraž se... ty nebudeš o nic menší warezák než ti které odsuzuješ. Protože na pc se jen warezí a hry se kupují jen ve slevách *7*

      BTW. máš +, třeba tě to omrzí... *4*
  • command42
    AAA ešte neznamená kvalitu :-)..(hry si kupujem keby niekto mal niečo)
  • Najviac piratene hry su vzdy tie najdrahsie AAA hry, takze milujem tie argumenty PCtrolov, ze jedina ochrana je urobit kvalitnu hru. Denuvo do kazdej hry
    • no ty si riadny troll, vies o tom ze denuvo uz prelomili (DA:I je cracknuty) takze Denuvo je imho v passé (dobre mu tak).
    • Zaujímali by ma tvoji rodičia... Hádam že chudobní roboši bez vyššieho vzdelania, hm? Či si sa len nepodaril?
      • nie krestania katolici...ale velke nosy maju z jej strany takze mozno nejaki zidovski predkovia tam su...
        • peaNutz
          Nebál bych se. Vzhledem ke způsobu vyjadřování o Židy nepůjde. ;)
        • Typický slovenský white trash ještě s židama v rodině *1*
        • Takže židuľka? Čo nebojuje na Ukrajine za veľkú Chazáriu?
        • Tak to je slabota, do klubu Mensy berou až od 130 :-D
  • Jack1947
    Aha, hmm a co kdzž to bude originální hra kterou si koupil poctivý uživatel... co no? nayvou ho takz pirátem. Přiznají že hra má bugy, dostane kompenzaci... obávám se že tyhle "ochrany" nakonec budou mít v sobě víc škody než že přinesou nějaký účinek.

    Ne ne budem radší bojovat s větrrnými mlýny, než aby jsme dělali lepší hry, makes sense to us. *4*
  • Vtipná je ochrana Army 2. Nejdřív rozhazuje míření, pak přehazuje ovládání (A místo D apod.) a nakonec hráče promění v racka *1*
    • Jo a nakonec zjistis, ze se presne stejen chova i koupena .... nekolikrat sem dohral flashpoint/resistance, ale tohle uz je sragora jak svin. Naprosto tragicky i na velmi nadprumernym HW ... divne lagujici ovladani ...
    • hmm a nakonec si to koupis a je to sr**ka....
  • "Croteam vás odhalil jako zloděje" - opět ta nekonečná hloupost, stahování čehokoliv (včetně předkožky) není trestný čin. V případě filmů a her se jedná jen o porušování autorských práv, nikoliv o zlodějinu. V případě stahování předkožky se většinou jedná jen o onanii (činnost, kterou zjevně provozoval autor při psaní tohoto článku).
    • ucho
      Jen hloupé slovíčkaření. Každému je jasné, o co jde. Ono je jednodušší psát o "zloději" než o "člověku, který porušil autorská práva". Z pohledu práva je to nepřesné, z pohledu logiky je to zcela v pořádku. Pod zlodějem si každý představí někoho, kdo si něco vzal, aniž by za to zaplatil. No a představ si, že piráti si taky něco berou (bez dovolení), aniž by za to zaplatili. Tedy přirovnání zloděj je zcela v pořádku. Tvůj výkřik bude mít nějaký význam až v momentě, kdy někdo bude dělat právní rozbor.
      • aha takze v ramci celosvetovej "dumb-down" iniciative sa aj na "odbornych" weboch bude pouzivat nepresna a zavadzajuca terminologia, fakt skvele.

        Inak zaujmave ze pises o logike ("z pohledu logiky je to zcela v pořádku") a pritom tvoj vyrok vobec neni v sulade s logikou. "Pod zlodějem si každý představí někoho, kdo si něco vzal, aniž by za to zaplatil." to sa ti tiez trochu nepodarilo. Podla tejto tvojej fasa definicie by som kradol xkrat za den, napr minule som si v obchode zobral normlane bez zaplatenia nejaky reklamny letak, alebo som si prave z chladnicky zobral jedlo ktore som nekupoval/neplatil ja. - Je mi jasne ze to co som napisal je relativne hlupost, ale asi podobna ak to co si napisal ty.
        By ma este zaujmalo ako sa da logicky vycislit skoda ked si nieco nelegalne stiahnem.

        btw trestne pravo pozna pojmy kradez,lupez,prepadnutie atd, to len na spestrenie :)
      • Pirat ale nikomu nic nebere. (Pokud nenabehne s paskou pres oko do obchodu a nevybere regaly...) *7*
    • Shania
      Filmy hudba jsou v uplně v jiný kategorii než hry a jiný software...
      Stahování/používání softwaru na ktery nemáš licenci trestny čin je i u nás..
      • Neříkám že ne, ale ten trestný čin není krádež a tím pádem dotyčný není zloděj!!!!!! Pochopí to zdejší mínusující hlupáci někdy konečně?
        • Nejsme tu na pravnickem webu,kde muzes slovickarit a hadat se o pravnich vyznamech slov,ktere jdou vetsinou stejne prekroutit jak se komu zrovna hodi.
          Kdo neco ukradne je podle me zlodej a je uplne jedno jestli je to rohlik, auto nebo hra.
          A ano, i ja jsem byl zlodej.
          • "protože Croteam vás odhalil jako zloděje." tohle nech pisu na topkach alebo podobnych weboch ale nie na games. Ano nie sme na pravnickem webu ale na webu o hrach. Takze tu by clovek cakal nejaku uroven a nie takuto copyright propagandu/zavadzanie. Smutne ze redakcia sa drzi tejto linie :(

            pre mudrlantov, ani v anglictine (resp v amerike odkial sa najviac tlaci tato lobby) neni stahovanie kradez ale "copyright infringement"
            "not all copyright infringement results in commercial loss, and the U.S. Supreme Court ruled in 1985 that infringement does not easily equate with theft" alebo "Copyright holders frequently refer to copyright infringement as theft. In copyright law, infringement does not refer to theft of physical objects that take away the owner's possession, but an instance where a person exercises one of the exclusive rights of the copyright holder without authorization.[17] Courts have distinguished between copyright infringement and theft."

            Kazdy je dnes mudry, pouzivaju sa a znasilnuju sa vyznamy slov v ramci roznej propagandy a potom ked sa este niekto so zdravym rozumom a povie ze 2+2=4 tak je nakoniec on za blazna...
            To ze niekto niekomu sposoby skodu neni kradez, ked niekomu poskodim napr auto (cim mu vznikne skoda) tak ma nikto nebude volat zlodej, vsak?
            Tak neviem preco ludia maju potrebu volat piratov zlodejmi, ked prinajmensom vycislenie skody je znacne diskutabilne a otazne (kdezto pri kradezi to je relativne jednoduche).
          • dospěl jsi a je z tebe krásný čestný muž
            • no je to paradox dospeláckého hráče.. když jsem byl mladý a měl jsem čas, neměl jsem na ty hry prachy. Nyní mám ty prachy, ale nemám na hry čas..
        • Skus s tym argumentovat v Nemecku ked ti pride domov pokuta 200 eur lebo si stahoval daco z torrentov...detto Britania atd...10 rokov to ignoruj lebo vsak to nie je kradez a exekutor ti krasne blokne ucty kym nesplatis 10x taku sumu.
          • Tenhle argument vůbec nechápu. To, že někdo musí zaplatit pokutu 200 eur, z něj nedělá zloděje. Já prostě jsem proti těm výrazům "krádež", "zloděj" apod. Mně osobně to nevadí, také občas stahuji a ať si mě každý nazývá jak chce, ale jde o princip.
            • wenceslaus
              No a v principu je to právě krádež.
  • Autor článku ale zapomněl zmínit, že doposud se všechny uvedené "ochrany" podařilo prolomit. Včetně té v GTA IV a Operation Flashpoint.
  • Doufam,ze v cr poleze piratsvi zase poradne nahoru. Treba nas pak steam vyradi z Euro Tier 2 grupy....
  • definuj co je zlodejina pan chytrej
  • Ochrana je to vtipná, jen mě lehce děsí co se stane, když hra nepozná že je originál. Stalo se mi to s jednou starší hrou, a než to opravili, tak mi to totálně tu hru znechutilo, protože tohle opatření spočívalo v nenápadém zvbyšování obtížnosti až do úrovně, kdy nepřítel, kterého jsem sktěží viděl dalekohledem vytáhl pistoly a stou mě zastřelil. Schválně kdo uhodne o jakou hru se jednalo *4*
    • wenceslaus
      "Originální hry se nevytrácejí" :-) Ale o zvyšování obtížnosti slyším poprvé.
    • Operation Flashpoint - vždycky si na ni při zprávách o tomto typu ochranu vzpomenu.
      • Přesně tak. Snad první hra o které vím, že něco takového měla
        • A pokud vim, nejednalo se o anti-pirate ochranu, ale o feature. Pokud jsi se vzdalil na mape dal nez bylo v planu - pic. V jednom videjku se o tom zminoval sam velky Dan Vavra.
          • Jednalo se o anti-pirate ochranu, která bohužel v první vydané verzi jako pirátské detekovala i originály *1* . Skončilo to lisováním DVD (v té době vlastně možná CD) s opravenou verzí, kterou vydávali herní obchody oproti účtence.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit