Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Black_Hand
    to ze s timhle budou mit problem i recenzenti je jeste daleko horsi.
    • recenze na ytb dělám a už teď z nich nedostávám v podstatě nic, neřešil bych to. Já to nedělám pro prachy, na to mám normální práci:)
      • Black_Hand
        a jak to ma pomoci tem co na tom stavi svoje zivobyti?
        • nemůžeš dost dobře stavět své živobytí na tom, co udělal někdo jiný, aniž bys mu dal minimálně část svých zisků, to je snad logické. Pokud chce Nintendo všechny zisky, tak pak se přestanou videa točit a Nintendo buď vyměkne, nebo ne. Každopádně vizuální obsah náleží Nintendu, to je bez diskuze. Nemůže si ale zase nárokovat všechny zisky z tvých komentářů, jelikož ty jsou zase tvé. Já osobně bych viděl fajn poměr tak 70:30 ve prospěch vlastníka vizuálního obsahu, to by bylo řekl bych fér. Na oplátku by tvá videa mohlo samotné Nintendo propagovat, jelikož najednou by to bylo i v jejich zájmu. Win-win situace.
          • nebudu tu o tobě jako jiní říkat že jsi hloupý, ale v podstatě jsi jen nepochopil zásadní rozdíl mezi tím, jak funguje major médium a jak funguje youtube. V major médiu si vždy zajišťuješ souhlas, přebíráš zprávy od k tomu uzpůsobených institucí (agentur), platíš za práva odvysílat to a to atd - jednoduše tam je jasno. Youtube pak platí za generovaný obsah s tím, že výslovně říkají, že na VEŠKERÝ obsah musíš vlastnit ty sám autorská práva. A hráči opravdu nevlastní veškerý obsah při LP, jelikož koupí hry nedostali automaticky licenci k vlastnění jejího obsahu, viz. EULA. V recenzi de facto platí to samé - já neříkám, aby recenzent za svou recenzi nedostal zaplaceno, ale zároveň říkám, že je fér, aby se vyjasnily vztahy mezi např. Nintendem a recenzentem a každý dostal svou právem zaslouženou část zisku.
            • Black_Hand
              a ja si nemyslim, ze kritika by mela sdilet penize s tim, koho kritizuje. prijde mi absurdni, ze bych delal kritiku spatne hry a z toho jeste platil autorum te spatne hry. jiny problem s takovymto vyjasnovanim vztahu je v tom, ze si tim firmy buduji kontrolu nad kritikou, coz neni z pohledu zakaznika (a trhu obecne) zdrave.

              a nejak tak opomijis jak funguji site, ktere maji licence na takovyto obsah atd. a toto flagovani se tykalo i jich. k tomu si vem jak dlouho trva vyridit takovyto problem. daleko dele nez povoluje DMCA. napr. sega dodnes nestahla vsechny claimy i na videa, ve kterych se jen diskutovalo shining force.

              a ten pasivne agresivni ton si prosim nech pro nekoho, kdo ho povazuje za argument.
          • Black_Hand
            dobre, chces tedy rict, ze games.cz, rock paper shotgun, giant bomb, escapist a tak dale stavi zivobyti na tom co udelal nekdo jiny? tady jde i o regulerni recenze, analyzy atd. a vubec, prekvapim te. vsichni stavime sve zivobyti na tom, co udelal nekdo jiny. otazkou je mira vlastniho vstupu (krome jineho).
            • Black_Hand
              kde to v tom paragrafu vidis? a pokud si myslis, ze recenze nemaji byt zpenezene, tak se docela bojim tve vize sveta her :).

              dale bych doporucoval poslat stiznost i do televize, ze si dovoluji poustet reklamy v okoli vecerniho zpravodajstvi. take mnohdy pouzivaji cizich del, aby se pomoci nich obohatili. meli by to delat zadarmo *1*.
            • všechno je to postavený na non profit bázi, což zpeněžené recenze nesplňují.
            • Black_Hand
              me jde ale o recenze a kritiku hlavne. viz Fair Use cast z DMCA:

              "17 U.S.C. § 107
              Notwithstanding the provisions of sections 17 U.S.C. § 106 and 17 U.S.C. § 106A, the fair use of a copyrighted work, including such use by reproduction in copies or phonorecords or by any other means specified by that section, for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching (including multiple copies for classroom use), scholarship, or research, is not an infringement of copyright. In determining whether the use made of a work in any particular case is a fair use the factors to be considered shall include:
              the purpose and character of the use, including whether such use is of a commercial nature or is for nonprofit educational purposes;
              the nature of the copyrighted work;
              the amount and substantiality of the portion used in relation to the copyrighted work as a whole; and
              the effect of the use upon the potential market for or value of the copyrighted work.
              The fact that a work is unpublished shall not itself bar a finding of fair use if such finding is made upon consideration of all the above factors."
            • jen sem přepošlu dobrej postřeh z pár stránek dál:

              No právě.. ten tesař si to kladivo koupil... S tim si koupil právo to kladivo používat na činnost, která může být výdělečná. to kladivo je prodáváno s tím záměrem.
              Hra není prodávána se záměrem aby se na ni někdo dál živil. Takže je potřeba stanovit pravidla jak se k tomuhle bude přistupovat.

              V podstatě je to tak, z hlediska práva je rozdíl mezi nástrojem určeným k obživě a hrou, na níž se vztahuje autorský zákon.
  • Nepríjemné ale v dnejšnej dobe žiaľ úplne bežné. Systém je nastavený tak, že ak akýmkoľvek spôsobom zarábate na autorskom diele niekoho iného, môže vám to vlastník zatrhnúť, alebo sa dožadovať poplatkov.

    Verili by ste, že podobnému šikanovaniu podliehajú napr. fotky nočného osvetlenia eiffelovej veže, alebo napr. logo červeného kríža (tzn obyčajný červený krížik)?
  • ubožáci.....
  • Nintendo, co to je??? *8*
    • Dřív tvořili hry a konzole teď to akorát vydávají znovu
  • ZvacA
    http://youtu.be/XfWKw6d45Zw?t=2m10s
  • Whoossain
    Žebráci...
  • mdkGT
    Bez do perdele Nintendo, tohle chovani firem, ktery chteji rejzovat uplne na vsem me tak neuveritelne vytaci. Wii U je fail, tak jeste par takovych.
    Lets Playe, je dnes uz jedinna moznost jak si o hre udelat realny obrazek pred jeji koupi, dema nejsou, recenzenti lzou, reklamy taky.
    • ...it is sad, that some people decide to download THE game instead of buying it. Those individuals, commonly called PIRATES, should be punished for their actions. We should keep this behaviour at BAY.
      • Proboha, proc pises ty prase jedno v anglictine? Si v CR, tak pis cesky, ty lofasu!
        BTW k tvemu vyblitku - ja si vzdycky hru sosnu pres torrenty, vyzkousim a jestli se mi libi, kupuju. Jiz nekolikrat jsem se nehorazne spalil a opakovat to uz nehodlam! Dema vlastne ani nejsou, recenze jsou vsechno podplacene... Neni treba vice slov.
        • Vrook
          Tyvole já nechápu, jak jsou lidi schopný se rozvztekat nad třema větama v angličtině "na ČESKYM internetu". Sice si neumim představit, jak bych mohl vůbec existovat, aniž bych uměl anglicky, ale kdybych neuměl, tak bych to asi prostě přehlídl.. ale takovej rage?
          BTW "Si v CR, tak pis cesky, ty lofasu!" je česky nebo co je to za výblitek, ku*va? *15*
        • todle píšou všichni zloději: "stáhnu, a když se mi to líbí, tak si to koupim"... ha ha ha.
          • stiahnem zahram 5 minut nekupim, nehram dalej. Nikdo nestratil nic. Ja som nestratil cas, oni peniaze ktore by v zivote odomna nedostali
        • klidek kamarade, nebo ti hvizdnu do repy a zlomim obe plotve. Anglicky pisu, protoze ten vtip by jinak nevyznel tak, jak ma. A to, ze jses blbec a neumis anglicky, to neni muj problem.

          Puta de madre.
          • Kuuurňa, to je tak dobrý vtip, že mi to skoro utrhlo plíce jak jsem se smál. Ale né, vážně, zoufale nevtipné a zoufale smutné, jak musíš někoho urážet, jenom kvůli tomu, že (možná) neumí anglicky. Kdyby mluvil rusky, čínsky, švédsky, španělsky, německy, latinsky a řecky, jenom anglicky ne tak je to furt blbec, že? Miluju tyhle online-svaly "ti hvizdnu do repy a zlomim obe plotve" ale ani dřevo narubat určitě neví
            • A proč by se tu nezdržoval? Každý má koníčky a překvapivě mnoho lidí má mezi koníčky hraní her. Taky tě dosti minula moje pointa, ale nevadí. Jo, kde urážím? To: "zoufale nevtipné a zoufale smutné"? To je smutná pravda chlapče, žádné urážení ;) A dřevo nenarubeš, ale určitě někomu dáš do huby, že? To bych tě chtěl vidět, tipnul bych si, že bys buď zdrhl ještě před tím než by se k tobě někdo dostal anebo bys šel dolů na jednu facku. Ale hlavně, že někomu hvízdneš do řepy ;) A než zase začneš kecat o urážení, přecti si toto všecko ještě jednou
            • Nekdo, kdo mluvi cinsky, rusky, svedsky, spanelsky, nemecky, latinsky a recky se nebude zdrzovat na zumpe jako je games.cz. Prijde mi ftipny, ze mi rikas ze urazim - sam delas to delas take a kolega pred tebou taktez. Drevo nerubu, mas recht - vydelavam dost na to, abych si mohl dovolit na to najmout lidi. =)
  • Nech si konecne zabezpecia kvalitne hry pre WiU a potom nemusia okradat ludi ktory im vlastne robia reklamu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit