Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja bych vam vsechny ty internety zakazala a zrusila.
    • v cem to bylo?
      • p. Vera Pohlova, legenda
  • sakra, jak teď zjistíme, že daná hra je nebo není sraččka? *8*
    • začneme sami zase hrát?
      • Veskoslav
        Tudíž stahovat jsi chtěl říct? Protože to bude jediný efekt. Lidé nezačnou kupovat sraččky jenom proto, že to není na netu, prostě když to nebude na netu, tak si to stáhnou a pak následně koupí.
        • Stáhnout, zahrát, pokud se mi to bude líbit, koupim, pokud ne odinstaluju, nevim co chcete víc řešit.
          • eStar
            Jo něco na tom bude. Když neexistují dema a zakážou nám i YT tak budu muset místo toho zase pirátit, hlavně ať si pak distributoři stěžují na piráctví a na ušlý zisk. Jenže to co se teď na YT děje je něco úplně jiného, podvodné firmy které nemají s hrami nic společného se obohacují na úkor youtuberů. Snad se tohle dostane až k soudu.
            • to black..copyright claim... o co se jedna, rad bych vedel prosim vic. Nemuzes nejakej odkaz, klidne v anglictine, co se deje. Dik
              • Reakce na příspěvek:

                Tady všechno najdeš https://www.youtube.com/watch?v=DfyVjdtPpRE
            • eStar
              Black: když nad tím tak přemýšlím tak asi máte pravdu. O to je to smutnější že obrana neexistuje a Google tohle ještě podporuje.
            • Jenže soud ti nepomůže. Právě proto, že jde o podvodné nastrčené firmy, které nevlastní lautr nic. Pokud by byla některá odsouzena a donucena něco zaplatit, tak bude obratem zrušena (jako že bankrot) a vychcaný podvodník založí novou firmu za stejným účelem. Zvláště v některých zemích je to velmi jednoduché. A ta nová firma znovu napadne tvůj kanál a můžeš se nesmyslně soudit donekonečna, dokud to nevzdáš nebo nebudeš donucen někomu zaplatit výpalné.
              Dokud bude na YT platit nesmyslný a snadno zneužitelný copyright claim, tak se vždycky objeví nějaké hova.do, které se toho pokusí zneužít. Vítejte ve světě "svobodného byznysu" ...
          • Veskoslav
            To, že stažežení her je stále nelegální a otravné na čas. Pořád je lepší se podívat na recenzi na youtube než pak stahovat a hrát.
            • Veskoslav
              Můžeš si udělat kopii vlastněného softwaru pro své osobní potřeby. Ale stahování her a softwaru je u nás nelegální, Stejně jako sdílení hudby a filmu je nelegální, ale stažení nikoliv.
            • eStar
              IIBANIIOcelot: Myslím že nemáš pravdu. Stahování je legální pouze u hudby, filmů a jiným uměleckých děl (sdílení už legální není). U software je ovšem nelegální i stahování a mám pocit že se tohle vztahuje i na hry.
            • IIBANIIOcelot: Co neni nelegalni?
            • IIBANIIOcelot
              Ono to ale v ČR není nelegální :) ale je to otrva to je fakt...proto jsem přešel na steam
  • Alienik
    Nechápu, když si na YT tolik lidí stěžuje, proč nedají hlavy dohromady a nevymyslí alternativu, kam by videa umísťovali, kde by měli svoje podmínky a jednoduše spolupracovali. Pokud by přešlo pár velkých LP, ti menší by se připojili sami a uživatelům by nic jiného nezbylo.
    • jonatan.hanzlik
      Protože tohle není iniciativa YT, ale společností, kterým patří hry. I jinou stránku lehce můžou obvinit z porušování práv.
  • Holt se celá letsplayerská komunita postupně přesune na Twitch. YT jde do pedele tak jako tak, toto je jen další důkaz jejího "MÁME MILIARDY ALE CHCEME JEŠTĚ VÍC!" přístupu
  • taky jsem ten přípěvek neříkal tobě, ale Starejmu Pařanovi
  • Nacase vytvorit poriadnu konkurenciu tejto googlom sto krat osukanej sracke zvanej youtube.
  • By mě zajímalo jak na tom bude taková Machinima která z toho bude mít nemalé peníze a smlouvy přitom bude mít asi se všemi
  • filias
    Zvykejte si! To je prostě "cloud". Že vám vaše data bude někdo mazat je normální. Games mi můžou smazat kdykoliv tento komentář. Stejně tak Google znepřístupnit videa nebo vaše dokumenty/maily. Podmínky služby či nastavení robotů se může změnit ze dne na den.

    Pokud se spoléháte čistě na cloud a máte tam kritické (nezálohované) materiály budete mít problé předevší vy - ne Google/MS/Yahoo/Amazon/Tiscali....
    • Row
      at zije owncloud... dokud mi nelehne doma server popelem mam klid *5*
  • Já jako právnik je docela chápu. Není nic hezčího než šikovně sepsaná žalobka. A taky je třeba se na to podívat z druhé strany. Chcete abysme dopadli jako Čína kde na autorské práva zvysoka kašlou?
    • no jo treba s certem, hlavbne kdyz dostanes zaplaceno. Je mi jasny co jses zac.
    • Veskoslav
      Já jako prezident Intergalaktické společnosti vyšinutých lovců lidí zase říkám, že meleš docela slušné sraččky. Mimochodem, proč platím OSE za prázdný papír, disk a podobné blbosti? Co to má s autorským právem společného? Co má společného to, že se mažou negativní recenze na youtube? To mi ksakru ty "právníku" vysvětli.
      • Tushan
        OSA z nás všech dělá dopředu zloděje a proto radši každého rovnou zkasírují kdyby náhodou si chtěl něco ukrást
    • Tohle povede jen k posílení Pirátské strany atd.. Nevím co je špatného na tom mít na youtube třeba walktrough - já sám si to pouštím když mám někde zákys a nevím jak dál. Ostatně kdyby nebylo kopírování tak spousta děl minulosti nám bude utajena. Autorské právo tak jak ho známe my, je vlastně jen výplodem současnosti. I v mnoha muzeiich máte třeba sochu u které je napsáno "římská kopie řecké sochy". V Číně se navíc některé firmy o to vymoci si svoje právo vzdaly... Třeba Microsoft, takže windows jsou tam mnohonásobně levnější nežli v EU...Protože kdyby je neprodával za málo, tak si je v Číně opravdu nikdo nekoupí. Navíc - neí duševní vlastnictví vlastně nemravné ? Viz tahle volně dostupná knížečka: http://www.mises.cz/literatura/obzaloba-dusevniho-vlastnictvi-30.aspx Já si myslím - že ano.
      • takze si myslis, ze ked naprikald napises knihu tak nemas pravo si jej obsah chranit proti tomu aby ju niekto jednoducho opisal a vydaval za svoju a zarabal na tom?

        Skor je problem v tom, ze pri hrach nieje poriadne definovane co je a co uz nieje porusenie copirightu. Je celkom rozdiel ked spravim video z hry, kde ho komentujem a zarabam na tom ako ked dam trailer, ktory spravil niekto iny a zarabam na nom.
        • Veskoslav
          To je poněkud dost rozdíl;) Zkus si o tom zjistit. Například se podívej na strukturu vyhraných žalob v copyrightu ohledně knih a tohoto. Problém je v tom, že Youtube stahuje i videa, který jsi vytvořil ty sám. Například z Minecraftu zmizely destíky videí velkých projektů (nemyslím dětské Let´s playery). Ale třeba na náš kanál v angličtině o hrách a recenzích, co má v současné době 18 000 odběratelů, tak chtějí naprosto neznámí lidé peníze za to, že prý máme jejich vlastnictví. Přitom nemají s herním průmyslem nic společného...
          • tak ano kniha nebol najlepsi priklad. len som chcel poukazat na nezmyselnost tvrdenia, ze dusevne vlastnictvo je nemravne a zbytocne:)
      • je vidět, že jsi nikdy nevytvořil nic, na co by jsi duševní vlastnictví potřeboval...
        • zato ja jsem vytvoril. Ma dila jsou zdarma a penize mi jdou z donate. Pokud bych chtel, aby mi napred zaplatli, nedostanu nic- jako clovek jehoz znacka neni DiCaprio. Kaslu na celou OSU. Lidi, kteri mi posilaji penize mi je posilaji z velke casti proto, ze jsem umoznil prave tento svobodny pristup. To same ma treba FUKA. Tohle je budoucnost a proti tomu bude asi nadosmrti stat typ zaplat, znovu zaplat a zmiz. Dale mam vysledovano, ze lidi, kteri posilaji donate, to delaji protoze z toho maji dobry pocit. Jiny, lepsi nez z klasickeho nakupu. Lidi radi nakupuji a tady k tomu je jeste obrovska pridana hodnota. Kickstarter je na podobnym pocitovym principu- podpora. Proste dobry skutek, radost ze mohou svym konanim nekoho podprit. Neni to proste zaplat a zmiz- nezname te. Tento pocit je dulezity a proto tito lide plati a naopak nechteji platit spolecnostem s miliardovymi obraty, ktere se jeste proti svym zakaznikum stavi. Toto je budoucnost. Az nejaka znama celebrita se osamostatni a zkusi jit donate cestou- mozna zjisti, ze vydela stejne nebo vice penez nez je klasicka distribuce. Nechapu kapely, ktere uz maji zavedene znacky, ze aspon par jich nenaslo alternativy a jsou porad pod 150sati strankovymi smlouvami. Maji na to rozjet si to podle sebe, ale.... nejspis je neco drzi pod krkem. Jak tam jsou miliony dolaru a stovkly lidi kolem, ktere kapela zivi, nemyslim si, ze by je nechali jen tak odejit. Prechody pod jine vyznamne labely moc neresi. Nakonec na konci pyramidy je ten samy vlastnik. Prichazi pomalu nova doba. Uz je tady, ale zatim se ji nezucastnuji masy. Vzpomente YT ted a pred dvema lety. Bych se nedivil, kdyby rytmus a spol nevidelaval na YT vic nez za koncerty. Meni se to a obycejni lide budou bezne vedet co je to donate. Zatim to porad malokdo ma vryte. Ale az to prijde, bude nam lip. Ja sam si resim a jsem zodpovedny za to koli lidi dostanu na me stranky a pak uz jede statistika, ktera se bude rok od roku menit. Dale mecenasstvi. Pratele neni nad to, kdyz misto 30- 300 kc vam prïstane 10 000 od cloveka, kterej si udela radost. Pro neho je to nic, ale vi, ze pro vas to bude super. To je to jak jsem mluvil. Par kliknuti a muze to udelat, misto aby se nekde po vas shanel- to proste nikdo neudela. Vetsinou to prichazi od lidi, kteri se s vami ztotozni. Pak jsou super dopisy, kdy vam pisi, ze by prispeli, ale proste nemuzou- to je zakladna, ktera zase prispeje priste az dostuduje atd. Z vysoka kaslu na smlouvy s Osou. Jsou to vyzirkove, byrokrati, tovarna na penize. A ceska radia? K smichu. To je tak pro lucku bilou a par vyvolenejch, kteri se dostanou do kolotoce odrhovacek, ktere se pousti nektere snad uz 60 let. Ohledne letsplayeru: Vzdyt je to pro ne obrovska reklama. Treba u nas minecraft. Paneboze, kolik lidi zaclo hrat, protoze ten atak na YT je neprehlednutelnej atd atd. Jdou sami proti sobe. Aby nakonec nelitovali. Tohle je spatna cestaa pro mne signal proc YT a celej google zacinam doopravdy nemit rad. Chtej nas ochocit a pekne za rucicku stahnout do propasti. Nenechme je vytvorit monopol. Ja jsem nedavno zrusil, nepouzivam cokoli zavani googlem. A anžto nejsem paranoidni, prestava se mi to libit kam jen za par let to vsecvhno smeruje a to je net stale v plenkach. Zaverem. Za moji hudbu nikdo nikdy nebude muset platit, protoze vim, ze plati ten, kdo zaplatit chce- kdo chce me a tim padem sobe udelat radost. To je to, co totalitni vyderacske spolecnosti a fizlove z oa nepochopi- nad jejich chapani. A nezapomenme, ze si svoje misto na slunci budou chtit nechat. Budou delat vsechno proto, aby jim prijmy neklesly. Jsou vlivni a zmeny zakona jsou schopni prosadit, az jednou budou potrebovat.
        • Veskoslav
          Zeptej se kolik dostává začínající zpěvák od OSY například peněz a kolik naopak oni vyberou;)
          • zeptej se ty svého mozku, jestli nějaká OSA, blokování letsplayerů a copyright na každou blbost opravňuje zrušení duševního vlastnictví jako takového. to by ten zpěvák moc rád nebyl, lidé co mají podobné návrhy většinou postrádají ukotvení v realitě, protože se nikdy neživili prodejem vlastního díla s autorskými právy. je sice špatné že se dá autorský zákon zneužívat, to by ale měly vyřešit jeho změny a ne nějaké rušení, u kterého se nedají vypočítat možné následky.
            • taky jsem ten přípěvek nepsal tobě, ale Starejmu Pařanovi
            • Veskoslav
              Já nikde neříkám, že duševní vlastnictví by se mělo zrušit, ale to, co předvádí Youtube, tak s tím nemá absolutně nic společného.
    • v číně společnosti vydělávají prachy předplatným nebo kredity na f2p hry, průmysl funguje jinak, ale společnosti vydělávají stejně. warez a videa z her je docela rozdíl, nemyslíš?
  • Takze ked spravim video napriklad s legom tak to tiez nebudem moct lebo nemam copyright nato lego?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit