Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zkuste nejaky hricky z riftenabled.com ktere jsou primo delane na oculus , je to uplne jinej zazitek. Pac jsem lekavej jak svin tak mi minule stacila chvilka v alone in the rift a mohl jsem jit menit katata :)

    Nebo si zkuste outeru , proletet se ve stihacce s oculusem je fakt zazitek :)
  • walltar
    Tak to byl člověk, který trpěl silnou kinetózou ... když už používáš těch 45min jako nějaký ukazatel, tak uveď celý kus infa ...

    Pokud vím, tak se mluvilo o vylepšení starý vs nový devkit ... ve starém byl tenhle člověk schopný vydržet 2minuty a potom to musel sundat. V novém vydrží 45minut. Na fórech sou lidi, kteří zvládnou pár hodin devkitu 1 (toho co tenhle člověk zvládnul 2 minuty).

    Navíc to není člověk co to interně testuje roky ... je to Brendan Iribe CEO společnosti co vyrábí OR. Dřív dělal pro Gakai a Scaleform ...
  • Jack1947
    Hehe, 2 hodiny to neni ani na pololvinu kampane nejnovejsiho COD *15* ( tedy jo polovinu) spatne by se mohlo delat i bez 3D a bolet oci hmm bolet oci by nemeli nikdy mozna slzet ale bolet a co bude dal nakej tumor v moztku ne ? za 9,5 a mene ne to bych fakticky nebral. Kazataerle ze to je vlastne BETA/ALPHA by se meli zamyslet opravdu vysledny produkt muze byt lepsi ? Fakt... moc tomu neverim tedy. *5*
  • Prominte ale nemate pravdu , oculus dev kit mam , obcas na to mjeste neco zaparim ale rozhodne jsem z toho nemel nikdy nevolnost nebo bolest hlavy , obcas zacnou bolet oci, ale pozoruju to az po cca 2 hodinach pareni v kuse, staci jit na cigaro a muze se dal jet. On ten dev kit ale na hrani zatim moc neni :)

    Pritelkyne a par dalsich znamych si to zkouselo taky, a krom jednoho cloveka z asi 15ti byli vsichni ok , tomu jednomu se delalo spatne z horsky drahy.
  • Nemůže prosím tě srovnávat MYŠ a OCULUS!

    Člověk, který to testuje několik let, tak vydrží už 45 minut, pak se mu udělá blbě. Tam to není o zvyku, prostě mozek to nebere... Prostě se s tím budete muset smířit, že to fungovat nemůže, anebo ne, a pak můžete hrát pár minut, jít se vyblejt, sežrat pár ibalginů na bolest hlavy a po pár hodinách se vydat do virtuálního světa znovu. Úplně mě mrazí, když na to pomyslím. Tohle si může koupit jemom blázen.
  • Přesně. Ale takový je už osud revolučních technologií. Nejdříve většina tvrdí, jaká to bude blbost, pak to zkouší a tvrdí, jaká je to blbost. Lidi, co si na to už zvykli naopak už říkají, že je to fajn. No a nakonec si to pořídí i zbytek a za několik let si říkají, že "je to přece samozřejmost a jaktože to nebylo vymyšleno už dříve (mě by to hned napadlo....) blabla".
  • conflig
    Všechno je to o zvyku. Kdysi dávno, když byla vynalezena myš lidi říkali, že je to nesmyl šudlit s něčím po stole a zkoordinovat to z kurzorem na monitoru.. a ejhle!
  • Mart9
    Proč myslíš?
  • Jack1947
    Ale no tak, vsichni vime ze ta doba je za dverma, staci ji jen pootevrit...
  • wenceslaus
    Ty si fakt dobrej troll.......
  • budes mit i na rukach ty samy IR diody a uvidis je ve hre
  • A nebo ty podceňuješ své schopnosti. Mimochodem to bylo dáno jako příklad využití, ne něco, co bude default... prostě kdo se bude chtít takto dívat, bude mít tuto možnost. Ale asi se tu všichni omezují jenom na stereoskopické hry co?
  • yellec
    Vygoogli si Belkin Nostromo Speedpad. Všechno krom leteckých simů hraju na něm. Simuluje ti to stisky kláves na klávesnici, takže si každou hru nastavím podle sebe jak jsem zvyklej a dívat se na něj fakt nepotřebuju.
  • No já bych se z toho asi hodně poblil, jak to tak různě čtu. Už jenom čtení v autě mi dělá obrovské problémy a ve vlaku se můžu do notebooku dívat jen pár desítek minut.
  • yellec
    Kamerka bude potřeba právě kvůli malým, pro gyra málo patrným pohybům. Když snímáš polohu samotným 3 osým gyrem a nemáš další zdroj dat o poloze, časem se ti akumulují chyby a poloha ti začne driftovat. Musíš pak manuálně říct ''teď mám hlavu rovně'' a zas to chvíli jede dobře. Věřím že Oculus bude kombinovat gyro i optické snímání a bude to odpovídat pohybu hlavy 1:1
  • yellec
    Mozek je neuvěřitelně adaptivní. Viděl jsme dokument, kde dali lidem brýle co převracely obraz. Nahoře bylo dole a naopak. Po dvou dnech nošení si na to zvykli a nepřišlo jim už nic divnýho. Když ale brýle sundali, viděli obraz převrácený a 2 dny si zvykali zase zpátky. Problém bude asi v tom, že většinu dne mozek příjímá signály kde jsou v souladu zrak a vnitřní ucho. A čas trávený s Oculusem bude jen zlomek z té většiny. Citlivější jedinci holt budou mít smůlu.
  • Teď jsme testovali ten první Oculus v práci (halflife2). Normálně mám silný žaludek, ale z tohohle je mi blbě po pár minutách. Stejná zkušenost u ostatních lidí v kanclu...

    Jinak pohyb tělo hlava je tam vyřešenej dobře. Hlavou ovládáš hlavu, tělo klasicky. Takže fajn. Ale mít to na hlavě víc jak 20 minut je podle mně nemožný. Jinak u 3D filmů žádnej problém. Tady je zádrhel v tom, že se tělo hýbe ale mozek nemá o tom nemá info...
  • yellec
    Tady vůbec nejde o velikost displeje, ale o poměr rozlišení/zorné pole. Oculus má mít úhel zorného pole 110°. Najdi si venku billboard a přibliž se k němu na vzdálenost aby ti vyplnil těch 110° (odhadem 5metrů?) Troufnu si říct že billbord má větší rozlišení než 2k a z 5 metrů je obraz hnusnej, vidíš pixely a ne malé. Už chápeš proč je potřeba co největší rozlišení? Tvůrce Oculusu kdysi prohlásil že 16k by už bylo snad ok. Snad se toho dožiju.
  • walltar
    No tak portovat hru na to není problém ... funguje na tom hromada her. Problém je nativní portování. Velké množství her nemá možnost hýbat hlavou a tělem zvlášť, jako například Arma. Takže zavedení nativní podpory by se rovnalo hodně velké změně celé hry.

    Pro mě třeba je důležitější podpora u nových her, než něco na rychle navařené na starý engine, aby to jakž takž fungovalo. Protože celá hra se musí dělat s OR na mysli. Od proporcí modelů, po rychlost postav na všem záleží aby si ulehčil s problémama, které lidi mají.

    Star Citizen bude mít nativní podporu OR, Elite bude mít nativní podporu OR ... a to sou pro mě tituly, které mě zajímají tento rok. Jinak moc žánrů, kde by se dal OR použít nehraju.
  • Mart9
    Už teď vím, že nehodlám v lepším případě týden problít a protrpět, abych mohl hrát na Oculus riftu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit