Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    To by bylo zajímavé, kdyby se to propojilo s OR ... minimálně to snímání rukou.
  • tonnymontana
    Super newska, tak nejak jsem stim pocital ale hlavni co me zajimalo zda bude zachovana cena. Jsem rad ze maji rozum a spocitali si dostupnost=zisk, rozsireni=zisk. Ja se moc tesim a kdyby to bylo uz tento rok tak se vubec nezlobm:) jinak k tomu ovladani, proc klavesnici? uz k tomu existuji podlozky kde misto drzeni klaves chodite a do ruky si date maketu zbrane ala Wii. zadnej problem , zadna klavesnice,mys,gamepad:)
  • Paulcz
    http://www.youtube.com/watch?v=yrsYMI4y66Q - tohle je zajímavější :)
  • Dost se tu řeší klávesnice, nejvíce problém s prvním nahmatáním... Asi nebudu sám, když řeknu, že celou klávesnici mám zmapovanou a automaticky, i poslepu přikládám prsty na WASD. Od tuď není problém si najít M, prst tam jde automaticky. A u různých simulátorů bývá gamepad nebo joystick. (když nepočítám farm atd, který ovšem hrát s OR není třeba...)
  • C-BEAM
    niekomu to môže robiť problém. Podľa mňa ideálne a lacné riešenie by bolo vsadiť do prednej steny oculusu malú webkamerku a pri stlačení nejakej klávesy by sa obraz z kamerky premietol v oculuse, takže by si sa mohol rozhliadnuť okolo alebo pozrieť na klávesnicu s oculusom na ksichte.

    a bolo by dobré keby v hrách podporujúcich oculus bola softwarovo vyriešená akcelerácie pri pohybe, aby pri stlačení kláves awsd postava neakcelerovala okamžite z 0 na plnú rýchlosť keďže s OR je na to mozog citlivý.
  • A navíc ji potřebuješ ovládat rychle. A hráči Army budou určtitě jedni z těch, mezi kterými Oculus Rift najde své zákazníky. Track-IR už tam je taky.
  • IIBANIIOcelot
    Jednoduchý...budeš vidět volant a páku přímo ve virtuálním světě a kamerka bude časem snímat i pohyb rukou :D Nebo si koupíš nějáký rukavice :D https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTIp3GyJZMO1JTES6s0Kp-SIfiO6GmrnsGER3BfDym2ZObFTGnWHQ :D
  • Jsou hry, kde potřebuješ celou klávesnici. Třeba Arma.
  • - co když ti vypnou proud?
  • wenceslaus
    A nebo najdou jiný řešení. Nechci nikoho urážet, ale na světě existují i větší odborníci, než na diskuzi na games.cz :-D A tvrzení, že o mozku se nedá přemýšlet fakt neberu :-D
  • s hodne velkou fantazii a specialnim sw do windows to horkotezko jde, ale je to extremne nepohodlne :)
  • To je pěkná blbost cos napsal, neb naprostá většina lidí si v dnešní době je schopná zvyknout na to, že se tělo samo nepohybuje a přitom vnímáš pohyb -sedíš v autě a jedeš, ve vlaku, letadle, tj. veškerá doprava + člověk je schopný si zvyknout na pohyb na měsíci, ve stavu beztíže, pod vodou, ve tmě, no je toho mraky co ti normálně mozek nepobírá, ale při troše tréningu se adaptuje. Samo že jsou lidi, který to nezvládnou, ale plácat o 90% a jak něco mozek nedokáže, je nesmysl. Jak píšeš, stačí logicky uvažovat.
  • Tak řešit se to dá, například elektrostimulací hlemýždě v uchu, tak aby se synchronizoval s pohyby vnímanými okem, ale obávám se, že na to by OR potřeboval rozpočet jako má NASA.
  • tak officielni doporuceni je hrajte na gamepadu.. takze uz ctvrt roku to trenuju.. a vite co? jsem byl vzdycky tvrdej odpurce hrani fps na gamepadu.. fakt to preskoleni bolelo a bolelo hodne.. a porad mam i po tech mesicich pocit, ze to je pomalejsi hektictejsi nepresnejsi, ale rozhodne to je lepsi nez na zacatku.. a taky ruce po celem dni tolik neboleji.. nejvetsi problem je kdyz hra jaksi ma vic ovladacich prvku nez muze ovladac pobrat :) kazdopadne ja jsem na rift ready...
  • Tilwaen
    Teoreticky ne, ale nevím, jak prakticky bude uzpůsoben k práci na desktopu.
  • Tilwaen
    Od toho jsou na většině klávesnic malé hrbolky na tlačítkách F a J, podle kterých se máš zorientovat.
  • Aby to masove uspelo, tak neco takoveho bude potreba. Spousta lidi si mysli, ze se pri hrani na klavesnici nediva, ale OR je dost rychle vyvede z omylu, protoze periferni videni, ktere clovek ani nemusi vnimat pomaha hodne. Proc jinak by se delaly klavesnice s podsvicenim tlacitek, staci hrat ve tme a uz je to pro spoustu lidi nekomfortni
  • Pořád to nechápeš. Když máš na simulátoru na všechny klávesy namapované nějaké funkce, dokonce třeba pětinásobně, tak ti to těžko pomůže.
    Nehledě na to, že i u jednoduché střílečky s pár klávesami, je budeš horko těžko hledat, když sundáš ruku z klávesnice.
  • - o oled se vedelo
    - IR je prekvapeni.. spise neprijemne.. co kdyz budou v mistnosti 2 rifty atd.. :(
  • Ghost47
    Tohle mě taky napadlo, já bych to řešil kamerkou na těch brýlích (stačí to, co se dává do mobilů, velikost pár milimetrů). Pak by šlo buď na klávesovou zkratku, nebo při sklonění hlavy o víc než x stupňů pustit obraz ze hry průhledný a pod to namixovat obraz z kamerky (počítám, že to bude mít profily jako TrackIR, takže zapínat/vypínat a nastavovat by to šlo pro každou hru zvlášť podle potřeby).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit