Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    Blizz fanboy *8* Todle není nic jiného než pravda. Warcraft je absolutní dno fantasy. A knihy které o něm vyšly jsou pak ještě horší. Deal with it.
  • Nič v zlom, ale nijaký skúsený bojovník by v podobnej situácii nešiel bojovať s mečom, jedine, keby ho má ako pobočnú zbraň. Najpravdepodobnejšie je, že prvé dve trojice by boli kopijníci a za nimi lukostrelci, alebo iné zbrane na diaľku. Mimochodom, meč vôbec nebol tak veľmi využívaný, ako si všetci myslia. Najčastejšími zbraňami boli kopije, halapartne a iné drevcové zbrane. Predstav si Egypťanov, Grékov, Rimanov. Meče u nich mali len velitelia a generáli. Gréci najčastejšie používali falangu tvorenú kopijníkmi - hoplitmi. Rimania tiež utvárali obrnené formácie so štítmi a kopijami... a gladiátori tiež používali gladiusy na boj muž proti mužovi, kde mali dostatočný priestor. Kelti používali meče hojne, Germáni, Anglosasi a Slovania dávali prednosť sekerám a kopijam, meče u nich mali iba veľmoži a boháči. Križiacke výpravy dali meču vzhľad kríža a spravili z neho výsadu rytierov. Pravdou však je, že meč mal skôr symbolický význam a v bojoch prevažovali, ako inak, drevcové zbrane. Moslimovia mali oveľa praktickejší typ meča - šabľu. Síce nemá také veľké priečky na obranu prstov, no čepeľ je zahnutá a pri krytí súperových útokov dokáže nepriateľovu zbraň ľahko odkloniť. Nenechaj sa však zmýliť. Nepredstavuj si európske armády ako tisícky rytierov na koňoch. Väčšinu armády tvorila chudač, ktorá išla na istú smrť s vidlami, mlatmi, bojovými kosami, bez brnenia, alebo len s chabým kyrysom z varenej kože. Neskôr, v renesancii a baroku, vystriedali meče rýchlejšie a praktickejšie kordy a rapíry. Stali sa symbolom šľachty a elitných vojakov. Ruku chráni kôš, čepeľ je ľahšia, vynikajúca na rýchly útok bodom. Dokonca aj mušketieri mali kord a dýku len ako pobočné zbrane. Po streľbe sa totiž nimi ďalej zapojili do boja.

    Čo sa týka obojručných mečov, boli používané iba v ranom stredoveku. Išlo skôr o symbolické zbrane, rodinné dedičstvo a znak rodu. No pekne sa hodili - rovnako, ako aj cepy,mlaty, kosy a vidly - aj do hromadných bitiek. Spodina, ktorá v nich bojovala, mala len jediný cieľ - spôsobiť na bojisku chaos a masaker. O zvyšok sa postarala kavaléria.

    Toľko k využitiu obojručných mečov na bojisku. Tvoja predstava je tomu dosť vzdialená.
  • martin.mares.984
    Rhulad: Tak treba mas pravdu s Game of Thrones, hadat se kvuli tomu fakt nechci, ale rozlisovat a skatulkovat dneska druhy a poddruhy fantasy je asi jako rozlisovat ruzne styly a podstyly metalu - to je taky nekonecna diskuze. Jako priklad jsem dal hlavne kvuli tomu, ze sam Martin to v rozhovoru rikal, ze jeho knihy jsou spis v kontrastu s Tolkienem a high fantasy obecne.
  • Vubec nechapu individuum jako ses ty. Vzdyt te nikdo nebere vazne, tak proc vynakladas tolik energie na psani sem ? Na jednu stranu tu postujes totalni vyblitky typu tohohle prizpevku a na druhou stranu tu pises romany o vaze mecu, ktery stejne jenom sbiras z wiki. Fakt kde tu energii a cas beres ? To skutecne nemas nic lepsiho na praci ? Musis bejt uplne prazdnej chlape...
  • TheGGG
    Haha pán si tu hraje na znalce a experta na kvalitní fantasy a pak hraje hry od blizzardu. Jestli je DA béčko (a jako že je) pak je warcraft tak zetko. A to jak "propracovaností" světa tak příběhem. Od člověka jako ty jsem čekal něco víc.
  • Jack1947
    Nelibil, se mi DA (1?) , tohle si ovsem minimalne vyzkousim, uz jen kvuli tomu abych videl co se zlepsilo a co naopak zustalo nebo, zhorsilo.
  • Rhulad
    No nic amen s tebou synku. Ses úplně zcvokl. Už mě vadíš víc než Veskoslav asi svoji zlobu obrátím k tobě.
  • Rhulad
    Chlape Game of Thrones není dark fantasy. To je čajíček proti některým Dark fantasy. Game of thrones je spíše učebnice feudalismu a úspěšná je hlavně kvůli komerci a HBO show.
  • tak to uz bny me lakala vice nejaka ta husitska hracka secko to vypadalo na kvalitni material s kterym je spousta srandy
  • sipecka
    Jeden mudcr větší než druhý
  • TheGGG
    V bioware možná trochu vyměkli, pokud jde o dospělost světa, ale pořád je to lepší než brak warcraft od patlalů z blizzardu.
  • TheGGG
    Boože, několikrát jsem tu zmínil že i když preferuji PS3, mám doma počítač schopný rozjed i kousky jako ROME 2 atd. Že si castlevaniu zahraji na PC neznamená že nemám rád SONY. Bohužel co jsem slyšel konzolová verze castlevanie má solidní problémy s propady fps a protože jsem o hře nevěděl před tím než se objevilo demo na steamu, rozhodl jsem se že už si rovnou koupím PC verzi. Mimochodem jak jsem psal kdysi na PC jsem hrál i Maxe payna 3 a pár dalších kousků. Nejsem ani tak proti PC, jako proti šíleným pc fanboys a jejich arogantnímu přístupu.
    Psát že zde vše hatuji je pěkná ukázka demagogie (hned mi to o tobě něco řeklo). Dlouhodobě zde vyjadřuji opovržení pouze nad hrami od blizzardu, nad starými hrami, nad většinou her na xboxu (HALO 4 bylo takové lepší béčko) a nad nezávislími hrami které opravdu nemám rád. Naopak je tu hromada skvělých her které jsem nikdy nepomluvil, takže o trollingu nemůže být řeč. Vím že se ti líbí moje profilovka, ale mě ta tvoje ne. Tudíž se zdrž reakcí na moji osobou.
    Děkuji a přeji hodně zmaru.
  • martin.mares.984
    Vis ja Ti nazor, ze Origins je z tveho pohledu brak neberu, ale hodnotit hru, ktera ani nevysla (Inquisition) podle kriteria, ktery jsi zminil neni objektivni, to se na mne nezlob. High Fantasy je ohrana pisnicka??? Jsou proste lidi ktery v kazdy dobe radsi budou poslouchat, koukat nebo hrat pribehy kde hrdina je treba cestny, slechetny a dela svoje ciny z presvedceni nebo vyssiho moralniho principu - na tom neni nic nerealneho jak se nekdo snazi tvrdit - to skutecne i ve vsech epochach lidstva existovalo. Naopak mi prijde, ze uz dneska konretne je in takova ta temna-spinava fantasy a je toho mraky - krvavejsi, brutalnejsi, vic sexu, vic sporstaren, urazek, vsichni delaji vsechno kvuli sobeckym principum, vsichni jsou spinavejsi, zjizveni, ozrali, nemoralni, zenske postavy maj cim dal vic spinavejsi nohy, chlapi jsou cim dal vetsi a osklivejsi prasata, vic se znasilnuje a vsechno je to expicitnejsi apod - na tom neni nic realnejsiho nez u High Fantasy - to je jenom rozdilny pojeti sveta a nejakych hodnot jedince a kazdy ma pravo si vybrat podle sebe jestli budu Geralt, Aragorn, Conan, Stannis Baratheon atd. Prave ted momentalne je in ale spis spinava/dark fantasy a to dokazuje treba i uspech Game of Thrones nebo zvyseny zajem americkeho publika trebas o knihy Sapkowskeho... Proto bych ja osobne zase rad videl neco vic prikloneneho do high fantasy kam Dragon Age podle patri, i kdyz jsou tam i nektery strizlivejsi elementy dark fantasy.
  • sipecka
    Proč tu urážíš Sonica?
  • no, este 5 rokov tymto trendom uz nebude rozdiel medzi Sonicom a hrami od Bioware ;)
  • sipecka
    Nene tebe jsem si oblíbila. Ty sám nevíš co jseš a to mě irituje. Jeden týden vše hatuješ a další se ti naopak vše libí. Jeden týden píšeš jak všechno hraješ na sony a druhý jak se těším na Castlevania na PC... čili jsi je prasprostý lhář a ty já moc nemusím. Pusu na čelo
  • Psalo se někde že je to podle skutečných událostí, že tu řešíte jestli jde v tom brnění a s tím mečem bojovat ? :D Ty jo oni tam jsou draci jestli pak jich ve středověku taky pár potkali. Pokud chcete simulaci tak radím zajít na historický šerm a nehrát Dragon age nebo jakékoliv fantasy rpg. -.-
  • *1*
  • TheGGG
    Hulvát, pubertální? ale ale to jsou mi nepěkná a NEPRAVDÍVÁ slovíčka. Jestli ti todle přijde jako hulváctví, možná bys měla jít radši sledovat Sama doma.
    Bohužel zde se jen projevuje elementární problém této diskuze. Každý tu má ve zvyku napsat spoustu slov, s malým významem. Řekni v které části mého příspěvku jsem napsal něco co není pravda, nebo jsem se nějak zásadně zastával hry samotné. Pouze jsem pro dobro samotných diskutujících osvětlil milné představy o používaní a povaze již zmíněných Zweihänderů. Že si se do toho začala plést ty, která očividně meč viděla jen na představení, historického šermu někde na hradě, je velice politování hodné. I když si vážím názoru každého diskutujícího bez ohledu na jeho pohlaví, rasu, vyznání, orientaci a politické zaměření, musím tě požádat abys již na mě nereagovala a proud svých myšlenek zaměřila na jiného nešťastníka. *3*
  • sipecka
    Není důvod být hrubý ty pubertální hulváte *3* Osobně bych ti radila zůstaň u troleni jelikož jak začneš psát ty svoje" racionální" názory tak je to k zblití.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit