Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    ale Obsidiani na to trochu pečou, mají další goal a ani nedají další update :)
    • Black_Hand
      obcas to jde tak rychle, ze to nejde stihat :). natocit, sestrihat a udelat zvuk chce trochu prace.
  • Zayl
    Třikrát sláva. Teď jen zajistit že tam zas nebude bugů na tři tituly od jiného studia.
  • Teda takto shodit testery a položit je na úroveň vrátných? To jste mě docela nas**li. Nevím, jaké máte zkušenosti vy, ale to, co scénáristé vymyslí, level designeři navrhnou a programátoři naprogramují je sice pěkné na pohled, ale jakmile na to šáhnete, tak se to podělá. Nebýt kvalitních testerů, neměli by producenti co vydat.
    • Robotron3
      Jaký testeři? Tester ve většině firmách ani neni nějaká funkce, prostě testuje ten, co nemá zrovna nic důležitějšího na práci.
      • No právě a pak vychází zabugovaný verze, který můsí záplatovat patch, aby to bylo vůbec hratelné.
        • Robotron3
          To ale podle mě není ten problém. O spoustě chyb třeba ví, ale nemají pro ně takovou prioritu, když už je tlačí vydavatel, že tu hru musí začít prodávat. A pak se dělají patche. Testerské funkce, kde by testeři na full-time job hráli hry je podle mě naivní představa. Na to se najímají lidi buď jednorázově, a nebo spíš to dělá kdo je zrovna ve firmě po ruce.
          • Zayl
            ... what? QA tester je normální pozice která je ve creditech a nabídky najdeš normálně na netu. A úplně vidím jak nějaký dev bude suplovat práci testera která je nesrovnatelně hůř placená. Nehleďe na to, že ti na něco takového určitě mají čas.
            • Jak testují programátoři vidím denně, kdybych to připodobnil ke hrám vypadalo by to takto: naprogramoval jsem, že postava může skákat, spustím hru a skáču, ok, zkusím se i rozběhnout a skočit, taky ok. Tááákže well done. Ani na vteřinu ho nenapadne, že by šel a skočil mezi kamení opodál a když ano, tak tam stejně nepůjde, protože to by se mohl zaseknout a to nechce, protože by to musel řešit. Tester udělá opak, rovnou skočí mezi šutry a hledá místo, kde se postava zasekne, teprve potom je spokojený.
            • Robotron3
              Já že nevím, o čem mluvím. Ty napíšeš, že tester hraje celou hru stále a pořád dokola. A já ti říkám, že nemůže tester hrát celou hru stále dokola, když po většinu vývoje ještě nemají hru, která by se dala hrát celá dokola. Testeři, kteří hrají hru několikrát stále dokola, to jsou přesně ti, které si najmou jednorázově na konci vývoje, jak jsem psal na začátku.
            • Zayl
              Sorry ale mě přijde že nemáš ponětí o čem mluvíš. Samože testuje jen dostupný content, jenže tady se bavíme o neskutečně složitém softwaru, ne o "hello world" okně.
            • Robotron3
              Těžko může hrát tester na fulltime job celou hru pořád a stále dokola, když funkční dohratelná hra je až v konečné fázi vývoje *2*
            • Zayl
              Tester hraje hru. Celou. Několikrát a furt dokola. Testuje a testuje. Na to dev opravdu čas nemá. Jistě že když něco napíše tak se v debug modu podívá jestli to funguje, ale určitě netestuje stejně jako člověk který to má jako (špatně) placené zaměstnání.
            • Robotron3
              Proč by na to neměli čas. Když píšeš program, musíš ho testovat, i kdybys nechtěl. Když děláš levely, musíš je hrát i kdybys nechtěl, testování dělají dev, jak ty říkáš, automaticky. Prostě tu hru hrají, aby viděli, co mají dělat a jak to mají dělat. Tester na normální pozici se jedná možná v nějakých velkých studiech jako Rockstart, ale tady? Pochybuju.
    • ucho
      teda takhle shazovat producenty? jsi normální? nebýt jich, tak nemají programátoři ani testeři na chleba...
    • Magister_Peditum
      Přečti si to souvětí znovu.
  • ucho
    ten trol mě snad i nalomil k podpoření toho projektu :) jen moc nemusím hraní s partou, tak ještě nevím :)
    • Magister_Peditum
      Chápeš, ale že podle Trolla je Obsidian s největší pravděpodobností součástí bratrstva Iluminátů a prachy z Kickstarteru chtějí použít na ovládnutí světa? *15*
      • ucho
        no nevím, dělá si zjevně srandu, takhle hloupej člověk zde mezi námi chodit nemůže. tedy jediný správný logický závěr je, že se hloupým dělá a dělá mu radost, že diskuze žije. jeho trolováním. asi nějaká úchylka.
        • USER47
          Troll si srandu podle mě nedělá. Není žádným velkým tajemstvím, že toho o hrách a jejich historii moc neví, a právě z nedostatku znalostí vychází jeho nepochopení pro takhle rychlej kickstarterovej úspěch. Kdyby měl trochu herní přehled, tak by věděl, jak velkou základnu fanoušků může Avelone + spol. vybudit.

          Imho bylo celkem jasný, že to poroste rychle, na popularitu Obsidianu se třeba takovej Fargo nedíval ani zdálky, a i přesto měl s Wastelandem (což už taky není zrovna moc známá značka) stejnej úspěch.
        • Jedno se mu musí nechat. Člověk se tu má aspoň čemu zasmát. *3*

          Když je řeč o trolech znáte někdo www.feministky.com ?
          Vřele doporučuju pročíst včetně diskuzí, ten člověk co to plodí to má fakt zmáklý, úplně jiná liga než ten náš trol diskuzní. *1*
          • teď jen jestli je to k smíchu nebo k pláči.
            • Nj, snad sa dozijem jedneho dna, ked sa ludia poucia a prestanu na take individua kompletne reagovat, pretoze jedine ignoracia je na take individua spravny liek.
        • Black_Hand
          uz jednou me presvedcil, ze nedela. to mi stacilo :). od te doby na nej nereaguju.
        • walltar
          Tak, ale musíš přiznat, že ta jeho konspirace si nezadá s natáčením přistání na měsíci ve studiu.
  • Tak to isometrické bych taky nemusel. Nevidím v tom nic extra převratného. Ale když si to lidi zaplatí proč ne. Rozhodně to má potenciál, protože Obsidian *1*
    • Trol.diskuzni
      Lidi? Spíše si to "backnul" sám Obsidian, aby měl o marketing vystaráno... *3*
      • Magister_Peditum
        Ach ti Ilumináti, ti se vetřou všude.
      • smejki
        ano, Obsidian má několik tisíc kreditek *1*
        vůbec nepochybuju o tom, že si přihodili třeba na jeden 10k tier
        • Thorleif_cz
          TAk někdo by na tej launch party z tvůrců bejt měl, ne? *1* *3*
        • podle mě to všechno zafinancoval ze svý kapsy troll diskuzní, protože jak vidím jeho aktivitu na těhle stránkách, má určitě hodně dobře placenou práci ve vysoké funkci, takže si nějakej ten fenyk na podporu tohohle projektu může dovolit.
      • a nějaké důkazi? každá dobrá konspirační teorie má nějaké vytvořené *3*
        • walltar
          Troll nepotřebuje ani důkazy ani fakta ... trollové žijí ze slz haterů, kteří na ně reagují. *1*

          Navíc vytvořit 30K účtů na kickstarteru, tak aby si toho nikdo nevšiml je asi ten nejdivnější nápad co zatím někdo měl.
          • Trol.diskuzni
            To walltar:

            Pochop, že úspěch se neobejde bez rizika... Jsou tací, kteří sází na jistotu a dělají tedy na věcech, které moc tvořit neumí (tak to chodí nejen ve hrách), hlavně že jsou mainstream a úspěch je zaručen. Naopak existují tací, kteří sází na typy projektů, ve kterých jsou dobří a musí se tedy pokoušet prorazit k úspěchu progresivnější cestou. Pro nikoho totiž určitě není zajímavé dělat roky na něčem, co bude mít jen "obvyklý" úspěch, zvláště v případě takto ostřílených jmen. Potřebují z toho vytřískat co nejvíc, a tedy to zkusili progresivní metodou... Byť to není 100% safe.
          • Trol.diskuzni
            Modifikovat databázi v Kickstarteru tak, aby to vypadalo, že jsou tady desítky tisíc backerů, není jistě nějak enormně obtížné... A věřím, že je to zase tak moc nestálo, chlapce jedny vykutálený obsidianovský! *5*
            • walltar
              Já hlavně nevidím ten důvod proč tohle udělat ... vem si, že pokud by opravdu chtěli dělat mainstream RPG tak proč nesehnat distributora, ktrý jim zaplatí jak vývoj tak reklamu? Taky reklamovat hru jako oldschool hardcore RPG není zrovna výhra. Pokud by šlo hlavně o peníze a reklamu tak jsou určitě lepší možnosti jak je získat, než s oldschool hardcore izometrickým RPG. By radši udělali mainstream akční RPG na konzole a měli by o peníze vystaráno.
            • Trol.diskuzni
              Pokud by to na ten Kickstarter nevrazili, tak by nezískali peníze vůbec žádné a neměli by jistotu reálného zájmu... Takhle si to prostě nahodili, zaplatili a uvidí, kolik lidí se chytí a finančně jim podpoří (respektive pojistí) vývoj a vydání (nezapomeň, že takhle můžou vytřískat mnoho peněz za speciální balíčky obsahující různé výhody, což by v případě regulérního modelu vývoje-vydání vůbec neexistovalo).

              Pokud by měli pocit, že na tom vyberou jen těch 300k, jistě by se do toho nepouštěli... Vypadá to, že to bude víc, především díky jejich chytrému kroku!

              Co se hypu týče, u oldschool RPG od tak význačných jmen je rok a půl podle mě naprosto ideální... Vše si sedne, lidé na fórech za ty dlouhé měsíce zformují myšlenky vývojářů do té podoby, že budou schopni stvořit hru, která uspokojí většinu. Samozřejmě si nemůžou dovolit jednat naprosto samovolně a na fanoušky kašlat, že.

              Nějaké provalení s Kickstarterem příliš nehrozí, řekl bych... Maximálně by se to zaonačilo v tom smyslu, že se jednalo o databázovou chybu či že prostě a jednoduše se business přes Kickstarter dělat jinak nedá, co se týče her. V dnešní době by to nebyl žádný šok, naopak by po tom po třech dnech ani pes neštěkl... A Cahir by Obsidian adoroval i s backnutým Kickstarterem, na to vem jed!
            • walltar
              No technicky je to hodně problémů k celkem malému zisku .... dali si cíl 1,1M a pokud ho přešvyhnou řekněme o 300K tak to zase už tolik nepomůže. Další problém je v tom, že datum je tam za rok a půl, což mě příjde celkem brzo na dělání reklamy a hype. A pokud by na tohle celé někdo přišel tak to kickstarter položí a riskovat celou firmu jenom kvůli pár ziskům navíc se mě zdá dost nepraktické. Ale zase na druhou stranu 28h pro dosažrní 1,1M je zatraceně krátká doba.
            • Trol.diskuzni
              V podstatě ten Kickstarter z toho těží tak, že jim tam ten celý obnos hodili (tedy zajistili, že ten projekt se ufinancoval + něco málo přímo do kapsy) a zároveň teď bude mít společný share na každém nebožákovi, který tam přihodí drobák v domnění, že musí vší silou spasit "zlaté časy rpg videoher"... *6*
            • walltar
              Aha tak to mě ani nenapadlo, že je to tak hluboká a promyšlená konspirace ...
  • Magister_Peditum
    Hmm, už zase došlo v diskusi na krmení vol-, pardon, trollů? *7* *15*
    • troll? je to expert na vsechno - schvalne se ho na neco zeptej. treba kolik mas rucniku v supliku... *1*

      by me zajimalo proc sem vubec leze... nemit zadne kamarady - tomu ja rikam nestesti.. :D
      • proč sem leze? To nikdo neví a on ti to neřekne. Patologická potřeba otravovat ostatní.
        • ucho
          tak každého naplňuje něco jiného. někdo rád hraje hry a někdo rád troluje o hrách. výsledek pro člověka je stejný, prostě je to pro dotyčného zábava. nutno dodat, že pro troly je to zábava levnější, ale zase pro nikoho ničím přínosná.
  • MrSanta
    Tak sláva, PayPal už se chystá, tak je taky budu moct založit. Sice bych raději, kdyby to nebylo fantasy, ale to už je jenom takové malinkaté mínus. Jsem rád, že je to fungl nový setting, nerad skáču do rozjetého vlaku.
    Jdu brouzdat na fóra.
    PS: Jak si to oslavil, Cahire? *15*
    • Cahir
      Vyběhnul nahej na ulici > zmlátil starou bábu > polil se benzínem a zapálil > kvapně skočil do vody > vrátil se domů (a namazal panthenolem) > udělal si čaj > a nakonec si pustil nostalgické soundtracky těch největších pecek - tady: http://www.youtube.com/watch?v=ixv_jRI6VqY tady: http://www.youtube.com/watch?v=ZP7vWiaxw7Y a tady: http://www.youtube.com/watch?v=U88zyFLzIXQ&feature=related - to abych se dostal do požadovaného rozpoložení, do časů dávno minulých a skoro zapomenutých...
      • musim rict ze pri http://www.youtube.com/watch?v=fLyMa-l-ckg&feature=related a http://www.youtube.com/watch?v=YEv4v7uzxWE&feature=relmfu
        http://www.youtube.com/watch?v=pxy_a1ZDsCM jsem se citil jako spravnej dobrodruh opravdu nezapomenutelna atmosfera i ted zpetne se na to se neda vzpominat jinak nez z laskou kdyz jsem mel vstavat do skoly a misto toho jsem drtil do 4 do rana hru na kterou nikdy nezapomenu tohle je snad jedina hra kterou bych si chtel pred smrti zahrat xD no mozna kdyz bych si mohl vybrat 2 tak bych si jeste pral Xenogears :)
        • http://www.youtube.com/watch?v=4ZmBqeyoxfU&feature=related
      • MrSanta
        Máš nějaký záznam z tvé oslavy *1*.
        Herdek, nějako mi nejde udělat validation na Obsidian fóru. Odkazy z validačního emailu vedou na Error *9*. Nějaké nápady?
        Edit: tak to vypadá, že tam mají nějakou údržbu, teď to na jejich stránky nepustí vůbec.
        • Cahir
          Je to tam teď hodně divoký... Průběžně to zkoušej, slíbili, že to daj nějak do pořádku.
    • walltar
      No díky bohu za paypal ... už sem myslel, že tenhle kickstarter bude bez mojí účasti.
  • Trol.diskuzni
    No nějak vám to tam neroste na tom Kickstarteru, chlapci zlatí/oldskůlový... Vypadá to, že si to tam všechno anonymně naházeli sami tvůrci a teď doufají, že dostanou alespoň nějaký ten pěťák k dobru. *6*
    • ucho
      Gayrime, asi ti uniklo, jak Kickstarter funguje :) Nebál bych se toho, že to už neporoste. Základ je ten projekt zafinancovat, což se povedlo velmi rychle, to další už bude jen bonus k dobru. Musí to mít spočítané tak, aby jim to stačilo na vývoj. Důležité je, že to bude finančně pokryté a na konci vývoje by měli mít hru. Pořádný zisk a úspěch se čeká až potom. Tohle je prvotní fáze, která má zafinancovat tvorbu. Tedy mise už je splněna. Však ono to ještě přes ty dva milióny přeleze...
      • Trol.diskuzni
        Tož pokud tvůrci ještě něco nahodí ( = prodají nějakého toho obstarožního sporťáka), o pokoření dvoumiliónové hranice rozhodně nepochybuji!
    • Robotron3
      Prej si to tam naházeli sami tvůrci. Ty seš čim dál tim blbější, jestli to vůbec jde...
      • Trol.diskuzni
        Jen aby ses nedivil... Prostě na to měli prachy už předem a tímhle fingovaným kasírováním jen dopomohli projekt vyhypovat do výšin. Jak vidno, zdejší přeborníci (čti "ryzí oldschool hráči, kteří ví, o co na světě doopravdy kráčí") se chytli jako ryba na udici!
        • ucho
          Gayrime, nejen, že nevíš zjevně nic o vývoji her, pořád ti uniká podstata Kickstarteru. Navíc ani nechápeš logiku celé věci, což bys jako trol chápat měl. Bez toho netroluješ, bez toho zde děláš ze sebe jen hlupáka... Ale kdo ví, třeba se snažíš vymyslet nový styl trolování :)
          • Trol.diskuzni
            Zjevně máme odlišný názor na to, kdo čemu tady nerozumí... Ale to je naprosto v pořádku. *3*
        • Robotron3
          Jasně ty pako, takže oni si zřídili stovky a tisíce účtů a kreditek, aby si tam mohli naládovat 33 tisíc a víc, aby proč? Protože seš idiot, ty už fakt nic nepiš.
          • Trol.diskuzni
            Nepsaným pravidlem Kickstarteru číslo jedna je, že žádný nahozený projekt se nezaplatí bez stimulace vlastními peněžními zdroji... Vzhledem k tomu, že se jedná o projekt ideově zasažený někde do minulého století, usuzuji, že ta stimulace v tomto případě musela být velmi velmi výrazného charakteru.
            • USER47
              Takže podle tebe si zařídili třicet tisíc fake účtů, aby si naházeli prachy na vlastní kickstarter? Jsi duševně zdráv?*

              * čti o nic víc duševně nemocen než obvykle
            • ucho
              Trol.diskuzni: ty vidíš do jejich účetnictví? nahoď zdroj, jak jsou na tom finančně a kolik miliónů má firma na kontě. nebo jen plácáš troloviny? :)
            • Trol.diskuzni
              A pointa? Ty prachy na to už dávno mají, takže tam prostě nahodili nějakou random částku, co si dohodnuli se slečnou sekretářkou z obchodního oddělení Obsidianu, aby co nejefektivněji a nejvěrohodněji podpořili plánovaný hype na svoji velehru... Toť vše, žádné senzace se nekonají. *3*
            • ucho
              asi tě to překvapí, ale zažádali si o 1,1 miliónů dolarů. tahle suma jim nepokryje ani polovinu vývoje...
  • walltar
    Škoda že do diskuzí na games nejdou dávat obrázky protože sem by se vyloženě hodil tenhle.
    http://i260.photobucket.com/albums/ii12/botanbutton/MACROS%20AND%20GIFS/trolltrolled.jpg

    A podle dalšího vývoje v diskuzi bych přidal ještě tento.
    http://i628.photobucket.com/albums/uu2/FenrirMX/Troll/TrollLineAbove.jpg
  • Jemne_smutny_syr
    tak jsem taky backer... myslel jsem ze pockam aby to nebyl instabuy, ale nejak ty 400czk obetuju, zvlaste kdyz ted alko je o oci.. *3* zatim muj treti crowdfunding projekt co me donutil vytahnout kartu.. pCARS, Wasteland 2 a ted "project Eternity"... mno uvidime.. *5*
    • Trol.diskuzni
      Cool story, bro... *6*
      • Jemne_smutny_syr
        r€-tard se hned pozna - anonymita webu je tvoje spasa, vid? lol by me zajimalo jaky jsou tvy nej hry brouku. myslim tim koupeny - ne ukradeny... abych vedel jak ti udelat radost... a opravdu ne - prcat te nehodlam... :) *14* ps: nemas nekde nahodou nejakej pozitivni post? asi ne vid ty kuku jeden kriticka... rofl
        • Trol.diskuzni
          Ne, že bych snad byl zarytým vlastencem, přesto se musím zeptat: To bylo česky?
          • co myslis ty? bylo? a myslis vubec? a co na to jan tleskac?? *2*
      • walltar
        Ty máš dneska nějakou vyjímečně trollovací náladu co? *1*
        • Trol.diskuzni
          To víš, bedlivě čekám na to, až se Ellendway konečně rozhoupe a sepíše zase nějaký projímací elaborát na téma naší kolektivně nejoblíbenější (MMORPG) hry... *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit