Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A zaruka, ze to neskonci na xsrotu?
  • Trol.diskuzni
    Podle mého jednoznačný krok zpět... Doufal jsem, že se hry budou posouvat spíše kupředu, aby měly skutečně co nabídnout většině populace, která od her po dosažení dospělosti masivně odchází za formou i obsahem bohatšími způsoby zábavy.

    No, jak vidno, nevypadá to. *6*
    • A pod čím si vlastně takový zkušený troll jako jsi ty představuje krok vpřed? To by mě vážně zajímalo. *3*
    • Cahir
      Hardcore RPG fanda od RPG neodchází, stejně jako fanda koní nepověsí v dospělosti sedlo na hřebík... Když máš něco v životě fakt rád, těžko to lze považovat za pouhou krátkou životní etapu (v šestnácti jsem si myslel, že by bylo fakt super kdybych si mohl každej víkend až do konce života vožrat držku jako dobytek a skončit zvracející na hajz*u - prostě mladickej pohled na život... ale vyrost jsem z toho... skoro). Když už lidi odchází, tak spíš od casual titulů - prostě už jim nepřijde taková prča mlátit babky v gtáčku a spíš by nahonili bicáky ve fitku a sbalili kozatou spolužačku.

      Tohle je specifické studio tvořící hry primárně pro specifickou skupinu lidí (nebo by se k tomu alespoň po krachu Black Isle rádi vrátili), pláčeš tudíž na špatném hrobě. Kroky vpřed hledej u mainstramu...
      • Nevím, proč reaguješ na jeden z nejpodřadnějších příspěvků v téhle diskuzi :)

        Nicméně...mlácení babek byla doména GTA3, od SA se to poněkud...rozšiřuje. A samozřejmě GTA není casual, je mainstream. No, a "spíš by nahonili bicáky ve fitku a sbalili kozatou spolužačku" je jeden z nejpovrchnějších názorů, co jsem kdy slyšel xD . To je přesně ten pohled na svět, který mají plešatí frajírci ve "vytuněných" autech, co jezdí v obci stovkou, jsou správně "chlapský", choděj na dýzu (nebo co se to dneska používá za výraz) a tak dále, ještě bych se rozčílil.

        Jinak Obsidian se podle mě moc nezměnil, jen mají na všechny ty fíčury a hloubku prostě málo času. Na FNV dostali snad jen rok, ne? Nedivil bych se, kdyby to tak měli pokaždé.
        • Cahir
          Takovej pohled na svět má spousta lidí.. Na základce jsme všichni pařili na kompu, dělal to snad každej, kdo si mohl tehdy tuhle docela drahou zábavu dovolit. Jenže zájem o holky, chlast a vytuněný káry atd. začal u většiny v menší či větší míře převažovat (a někteří nedělali nic jiného), takže zájem o hry začal přímoúměrně v menší či větší míře ustupovat... Puberta pomalu přešla, což znamenalo touhu po slušný kariéře, zabezpečení atd. No a naprostá většina z nich má dnes vedle jobu zájem o sport, převážně hokej a fotbal, auta, přihlouplý filmy, případně zvedání činek. Takhle prostě vypadá průměrnej Čecháček a znám jich dost na to, abych si tím byl jistej. A tahle početná skupina lidí je mimo jiné důvod, proč se na hraní stále často nahlíží jako na zábavu pro fakany...

          BTW, true story: na gymplu byl každej, kdo se zabejval počítačovejma hrama, považovanej za totálního losera (možná tak GTA, fotbal, CoD apod.byli tolerovatelné...), zatímco cool kids seděli v hospodě, oblizovali se a řešili hov*a, . A jelikož i já chtěl být cool kid, úspěšně jsem svou pravou gamerskou tvář po dlouhou dobu skrýval. *1*

          GTA je naprosto casual hra. To, že má mnohem větší potenciál než jen pro casual hraní, nemění nic na tom, že skoro každej náctiletej smrkáč se u ní baví. Do stejný skupiny patřej Tekkeni, NHL, Gran Turismo atd.

          Obsidian se po formální stránce měnil v závislosti na zakázce. A jejich argument pro rozjetí Kickstarter projektu je ten, že od publishera by zakázku na oldschool party-based izometrický RPG nikdy nedostali. Na vývoj New Vegas měl rok a půl a navíc měli v podstatě předpřipravené nástroje...
          • walltar
            Tak přesně tohle znám ... naštěstí sem měl pár kámošů na střední co radši hráli hry. Pro mě asi nejhorší bylo, když už sem šel do hospody tak poslouchat ty kecy proč si nedám pivo a tak a nikdy sem nikomu nebyl schopný vysvětlit, že pro mě není alkohol nic extra protože sem z vinařské rodiny a nikdo mě pít víno nezakazoval už od 15 a pivo nepiju.

            A mám s tím problém dodnes protože si dám wisku nebo koňak a všichni se na mě dívají jak kdybych porušoval nějaké svaté pravidlo nebo co.
          • Že je povrchní ještě neznamená, že není reálný. Bohužel... A jo, ten zbytek je pro mě jak strašný horor v realitě....proto pořád říkám, že nesnáším "lidi" :D
            Asi jde o to, jak definuješ "casual". Pro mě to je něco, co dokáže ovládat a bavit se s tím i někdo, kdo ke hrám v životě nepřičichnul, což GTA není už od jedničky. Že se u ní dokáže bavit kdokoliv, to už je věc jiná. Mainstream mám na mysli :)
            Měnil? Mě ty hry od nich přijdou dost podobné. Fajn příběh i vyprávění a dialogy, sem tam nějaká ta technická chyba nebo něco, co ve hře původně mělo být ale nakonec to tam nedali. A nástroje sice měli, jenže se s tím taky asi museli učit. Bethesda na tom byla stejně ale uměli s tím... a rozdíl od Oblivionu je VATS + SPECIAL xD . No nic, to už se zase dostáváme někam úplně jinam.
        • Trol.diskuzni
          Chodit na "dízu" nebo se ožírat v hospodě (nejlépe na základě UDÁLOSTI na fejsíčku), to už kvalitativně příliš velký rozdíl není... *6*
  • Cahir
    A je to doma chlapci a děvčata!!! *1* Vybráno požadovaných 1 100 000 dolarů a to ani ne za 24 hodin...
    • Tak to je fofr! Ty daj ještě dohromady minimálně deset mega, to je jistý. *8* Kurva! Že já nenabízím svoje pánve taky na Kickstarteru, kam se hrabe teleshopping. *1*
      • nedají, jakmile se to překlopí přes dosaženou částku, růst se výrazně zpomalí

        kdyby měli vystaveno 5mil, tak by to letělo fofrem, ale když už mají vybráno, žádný miliardy tam už nepřibudou
        • ucho
          možná se to trochu zpomalí, ale podle mě by to na tři milióny vytáhnout bez problému mohli. což je i tak pěkný.
      • Cahir
        *1*
    • No jsem docela zvedavy co udelaji s tema penezma co dostanou navic. Prece jenom maji jeste 30 dnu, to by mohlo byt zajimave. Plus jestli se ukaze, ze tyhle legendarni studia dokazou udelat legendarni hry a nemusi lezt do zadku EA a podobnym vyzirkam, mohlo by to byt jeste zajimavejsi ;-)
    • Naopak, je to lehce přes 24 hodin, ale pořád je to super. Taky jsem backer ;)
  • Vyborna zprava, dik za info! Jo a ty penize uz skoro maji, chybi jim asi 1.5k $ to tam do deseti minut maji. Tez pujdu prihodit ;-)
  • Tak jsem to nevydržel a přispěl. Snad to bude stát za to. *14*
  • Menttor
    http://www.youtube.com/watch?v=h-LbvFckptY

    *14*
  • walltar
    Tak teď se ukáže jestli za špatné hry může vývojář, nebo vydavatel. Doufám, že udělají solidní hru a že bude i víc AAA studií které půjdou na kickstarter. Ať se v EA trochu zpotí.
    • Hra to asi bude dobra, ale nikoli pro mainstreamoveho konzumniho hrace. Takze ja u techto oldschool zalezitosti z kickstarteru ocekavam velky hate, az to vyjde.
      • Cahir
        Dobrá dedukce. Mainstreamová média a hráči buď budou mít dostatek sebereflexe, aby zavřeli tlamy a uctivě se vyhnuli něčemu, co není jejich šálek čaje, nebo na tom nenechaj nit suchou...

        Už teď se hrozím těch naprosto nemístných srovnávaček se Skyrimem *7* ...
      • walltar
        Jo to asi jo. Já osobně doufám, že to hude hardcore co to de, a obtížnost bude někde mezi cestou na měsíc a sestavením LHC doma v garáži.
    • Cahir
      Nemám pochyby o tom, že to bude výjimečná hra, jen se bojím nemastného, neslaného deisgnu úrovní a prostředí a bugů... Bojím je možná trochu silné slovo, většinou mám tyhle aspekty v prd*li, když mě hra pohltí.
      • walltar
        Jo pokud bude hra dobrá, tak bugy i přežiju a nemastný neslaný design úrovní mě nikdy až tak nevadil, spíš je horší, když jsou úrovné parádní, ale mechaniky té hry sou nudné.
  • pro pana Polacka, ktery evidentne k vyvoji software ani necichnul, natoz aby o nem neco vedrl : tester je velice dulezity clen tymu, protoze bez testovani byste nenapsal ani ten svuj blabol, protoze by to nejspise nefungovalo. Takze kdyby tam byli testeri puvodnich projektu, bylo by to rovnez vitane. Bezte radeji delat tu popelarinu
    • smejki
      pro pana v, který evidentně nikdy nebyl schopen pochopit psaný text... ále, darmo mluvit.
    • Cahir
      Ježíši! To jako vážně? Tester je člověk, kterej nemá vliv na duši projektu. Může se zasloužit o to, že hra bude šlapat tak dobře, jak byla zamýšlena, ale nijak nepřispívá k tomu, CO ta hra je... Kdybych měl nazývat i tohle klíčovou pozicí, tak pak už je jen krůček k vnímání uklizečky jako klíčové, jelikož svou poctivou prací zvedla klukům od vývoje náladu, a ti proto oplývali duchaplnějšími myšlenkami...
      • walltar
        Náhodou taková uklízečka je někdy zásadním členem teamu vývojářů. Jinak by se pořád jenom vyprošťovali programátoři z lavin krabic od pizzy a energeťáků. Už si někdy zkoušel programovat, když ti zaapadne klávesnice do bordelu? Testerů najdeš vždycky hromady stačí jeden poster na FB, ale kvalitní uklízečka je jako kvalitní zedník.
      • Presne tak.
        Inak sa divím, že V nebojuje i za vrátnikov. Nie je to určite lahká práca posielať agentov s teplou vodou do p*dele... *2*
    • Thorleif_cz
      *15* Testovat hry může každej druhej, rozumnej a vnímavej člověk... Tvůrčí činnost už je něco jinýho. Že ty někde něco testuješ? *12*
      Edit: Poštolka to ví taky...
      • Testovat hry muze kazdy druhy stejne jako je kazdy druhy muze programovat. Ma-li mit hra dusi, oboji se musi umet. Dobry tester musi mit cit pro hru, jeji atmosferu a pribeh, aby ji pomohl odladit nejen po strance technicke, ale i obsahove. A na tom se mozna podili vic nez ten programator, ktery je take jen nadenik plnici zadane prikazy. Tvorba her je tymova zalezitost a dokonalou hru vytvori jen dokonaly tym.
    • postolka
      Testovani neni tvurci cinnost a v tom je ten rozdil.
      • a na co vam bude supr trupr hra od supr trup tvurcich lidi, kdyz si ji pak nezahrajete kvuli chybam? Jejich hry byly vcelku vyladene, takze kdyz by kvalitu produktu hlidali ti sami lide, byl bych klidnejsi nez kdyby to delali borci z Bohemia Interactive.
        • Thorleif_cz
          Když použiju tvoji logiku, stolicoidní hra od pablbů ze zaostánkova bude se sebelepčím testingem jen rychle a plynule svištícím hovnem! Narozdíl od hry, která si nedostatečným testováním do svých prvních dní pod rukama hráčů odnese pár chybek, které však bezproblémů opraví pár patchů... Zkoušel jsi už někdy leštit stolici? Já ne a o naleštěný dekor keramiky nemám zájem...

          Vrátnej může svým kyselým ksichtem, nepříjemnou náladou a nevybíravým chováním zkazit den tvůrcům. Nevím, proč se vztekat kvůli tomu, že vrátné "umístil" Petr do pozice méně důležitých osob...
          • logiku to nema zadnou, jen ja si hru rad zahraji hned po vydani a ne az za pul roku ci rok, az to fixnou...pokud vubec. A netykame si, mladej
            • Thorleif_cz
              Osobně mám problém vykat lidem, kteří vykání používají ke "kultivovanější" formě "Di do zádele!"
              Vykání je pro mě slušnost, výraz úcty a respektu.
              Edit: Navíc, v poslední větě mi tykáš, starej...
            • ucho
              pleteš se, k vývoji jsi asi moc nečichnul ty. testeři z minulých projektů potřeba vůbec nejsou, tu hru nikam nepovznesou. tester je prostě snadno nahraditelný člověk a maximálně záleží na tom, kdo je řídí, aby byl ve všem systém. takže článek v tom má pravdu, konkrétní tester pro finální produkt příliš důležitý není. navíc o zásadních chybách se často moc dobře ví, jen spíš není čas je opravit hned...
  • nevite jestli za ty penize to bude plna hra, nebo pak budou vydavat nejaky posrany dlc?
  • Tak já Kickstarteru doteď úspěšně vzdoroval, ale tohle bylo i na mě moc *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit