Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jindra.veliky
    izometricky? skoda *7*
    • Magister_Peditum
      Jindro, to jsi ještě nebyl na světě, když byly izometrický rpgčka? *1*
    • Mě nejde ani tak o izometrii ani o 3D, jako spíš o vzhled map... Mapy v Dragon Age, NWN atd. byly poměrně dost sterilní, rozhodně neměly tu nápaditost her na Infinity enginu (ledovcové město se zamrzlým gigantickým akváriem, levitující trosky Severed Hand, různé nezemské sféry v BG2...
      • Neměly, protože pokud si tu sotry pamatuju dobře, tak se Black Isle rozpadli víceméně na dvě studia: obsidian a Troika, přičemž hry od Troiky měly vždycky mnohem hezčí art než ty Obsidianí. Vlastně jsem za nástupce BI považoval spíš tohle studio. Bohužel Troika už tu není a bůhví, kde skončili jejich grafici. Někteří určitě v Obsidianu .)
    • Malleth
      Pokud tam budou taktický souboje s družinou, tak jedině izometrický, nebo nějakej 3D hybrid jako první Dragon Age.
    • Trol.diskuzni
      Bohužel, veliký krok zpět...
      • smejki
        protože se pověsí kamera do oblak? Don't drink and write *1*
        • Trol.diskuzni
          Ano, je to jeden z kroků nazpět podle mého... Jdi si chlastat sám, jestli máš doma nějaké zásoby, já alkoholu totiž neholduji. *3*
          • kotty
            A ja myslel, ze ty tvoje sracky, co se tu bohuzel nedaji prehlednout, jsou ze spatneho piva...
            • Trol.diskuzni
              Pro mne je každé pivo špatné... A tedy jej nepiju, což tvoji teorii bohužel vylučuje.
          • smejki
            takže pro taktické boje je lepší jiná kamera? Nebo jsou krokem zpět samotné taktické boje? už přstvám vidt na klásnnici.... O_o
            • Trol.diskuzni
              To bude tím nekolkovaným tuzemákem, kolego... *3*
      • Cahir
        Naopak, krok ke starým zlatým časům. *1* Kravaťák se svejma přihřátejma tabulkama reflektujícíma zájmy degenerátů ostrouhal, takže je tu konečně opět prostor hráčům pro hráče.
        • Trol.diskuzni
          Vidím, že pan filozof ztrácí kontakt s objektivitou... Napsal jsi jeden velký fanboyovský výblitek, i když ti tu radost z domnělého návratu oldschoolových "zlatých časů" v podstatě přeji. *7*
          • Cahir
            Nadšení neznamená, že nestavím na faktech. *3* Naopak, díky tomu, že stavím na faktech, mám důvod k radosti. *4*
            • Trol.diskuzni
              Sice jsi příliš nehovořil k mému předchozímu příspěvku, přesto ti tvé opojení přeji. Jen aby velmi brzy nepřišlo bolestivé vystřízlivění... Pak by vás ("hardkoráře") totiž ten smích, který jste věnovali jiným projektům typu Oculus Rift či Ouya, velmi pravděpodobně přešel.
            • Cahir
              Trolík:Vezmu to jednoduše, nemám chuť to dál řešit... BG 1/2, Fallout 1/2, Planescape Torment, Arcanum atd. atd. Perfektní oldschoolový hry, zlatej věk RPGéček (pro hardcore fandy). Ten skončil. a) Bioware, tvůrci infinity ennginu a výborných BG, se posunuli v žánru někam jinam, považuju je za největší novátory na poli RPG, respektuju je, jejich hry mám rád, ale trochu mě to mrzí... Ale dnes už takový hry nedělaj a ačkoliv věřím, že EA jim (kromě bugdetu a deadlinů) dává volnou ruku, prachy na totálně oldschoolovej projekt by jim nepřiklepli... b) Black Isle. Black Isle zemřel. c) Troika, první potomek Black Isle. Troika byla jedinečná a její hry stle patří do zlatého fondu RPG, ale také se odebrala do věčných lovišť. d) Obsidian: druhý potomek Black Isle, v podstatě námezdní studio dlouho se vozící na drobcích po Bioware, které dokázali pojmout po svém, udělat je jedinečnými, později v tradici zakázek pokračovali, ale nikdy neměli prostor pro vizi vlastního projektu, ani čas na řádné dotažení svých projektů do konce.

              Rok 2012: Slovutný Tim Cain z Troiky se přidal k Obsidianu, aby společně dělali na hře, která má ještě lepší developerské podmínky, než jaké panovali v období největší slávy Black Isle. Žádný smrtící deadliny, žádný stupidní podmínky v rámci zakázky, žádný obhajování před publisherem, nic. Jen čistá tvůrčí činnost a jedinečná komunikace s komunitou. Jde o opravdovej návrat k poctivejm pařbám, který ti nic neprominuly a vůbec se s tebou nesr*ly. Tohle prostě nemůže dopadnout špatně... *3* NESMÍ. Nebo se dám na míčový hry...

              PS: Pokud výše zmíněný hry neznáš, pak nevíš která bije, a tudíž to vážně nemá smysl řešit...
            • Trol.diskuzni
              Ahá, takže faktech... Zajímavé, tedy prosím o relevantní zdroje potvrzující:


              1) Staré časy ve hrách = zlaté časy.
              2) Že "kravaťáci" disponují jakýmisi "přihřátými tabulkami reflektujícími zájmy degenerátů".
              3) Že výše zmíněný modelový kravaťák s uvedením diskutovaného Kickstarter projektu libovolným způsobem "ostrouhal".
              4) Že do příchodu tohoto Kickstarter projektu tu v poslední době nebyl dán prostor "hráčům pro hráče".

              Předem děkuji za oblažení mé dosavadní nevědomosti, pane filozof!
  • Malleth
    Aby to s tim návratem k oldschoolu moc nepřehnali. Především doufám, že nebude moc ukecaná. To je třeba pro mě hlavní věc co mě odradí od návratu ke starším klasikám.
    • Trol.diskuzni
      Neboj, však ona ta bublina s Kickstarterem splaskne, až všechny ty vyhypované oldschool flashovky vyjdou a budou stát za kulový... To se ještě všichni milerádi vrátí ke CODku a jiným moderním hrám! *5* *2*
      • Jemne_smutny_syr
        heh - brouku, uz vydim jak rpg hrac co ma rad oldschool hry jde ke cod... your wish.. :D
      • Cahir
        Jestli Fargo, Avellone, Sawyer, Cain atd. projdou lobotomií, pak možná ano. Ale nemyslím si. *5* Ti lidé toho za sebou mají opravdu dost a vždy to byly velmi unikátní hry.
      • walltar
        Určitě se ke COD nevrátím ... to radši přestanu hrát a najdu si jinou zábavu.
      • Kozy
        jo člověče, toho se taky bojim
      • Bohužel Vám musíme oznámit že váš trolling má sestupnou úroveň.

        S pozdravem
        TrollingIndustries Co.
        • Trol.diskuzni
          Být na vašem místě, příliš bych se na veřejných diskuzích neoháněl nálepkou společnosti, která oficiálně (tedy v souladu s legislativou) neexistuje. *3*
    • Cahir
      Tak to jsi tady opravdu špatně... Kdybys použil reflexi, došlo by ti, že odpověď na svojí otázku má před sebou. Obisidani chtějí udělat hru, kterou by jim publisher nezafinancoval. Kdyby chtěli udělat hru, která není až tak oldschoolová a není nevídaně hluboká a ukecaná (zdravím Planescape), pravděpodobně by neměli problém se sehnáním publishera. Z toho si tedy můžeš odvodit, že chtějí dělat hru opravdu oldschoolovou a opravdu ukecanou (mají tam Avellona proboha!!!).

      A není-li reflexe tvojí silnou zbraní, stačilo si přečíst oficiální vyjádření na Kickstarteru. *3* . Akčních mlátiček máš po světě beztak plnou prd*l...
      • Malleth
        Problémy se sehnáním publishera by měli hlavně proto že jde o izometrický RPG čistě pro PC, ne kvůli tomu že chtěj mít kvanta textu a hluboký postavy. To měl koneckonců Fallout new Vegas taky.

        Neříkám že chci akční mlátičku, ale pořádný RPG, který přinese i něco novýho.
        • Cahir
          Znova, problémy se sehnáním publishera měli proto, že chtěli dělat oldschoolovou hru. Taktický izometrický RPG = oldschool. Jestli považuješ rozhovory ve Fallout New Vegas za kvanta textu, tak jsi asi nehrál Planescape Torment... Mainstreamové hry = voiceover. Voiceover = redukce rozhovorů na nejstručnější možnou úroveň. Mainstreamový hráč chce dynamiku, filmovost, interaktivní zážitek, publisher zase nechce dát za dabing většinu rozpočtu... Tedy nikoliv oldschool. Chceš-li dělat brutálně rozvětvené a hluboké rozhovory, můžeš zapomenout a) na voiceover b) zájem mainstramu (těžko si představit typickou cílovku Mass Effectu, jak se prodírá kvanty textu, bez cutscén, bez dabingu...). Z toho tedy plyne, že pokud Obsidian nabyl dojmu, že žádný publisher jim na jejich požadavky nepřistoupí, museli mít nutně vizi, jež je velmi podobná té, kterou ti tu předkládám. Ale to vše lze odvodit, stačí se zamyslet.
    • Běž jinam.. *12*
  • Za jak dlouho získal prvního melouna Fargo?
    • +- jeden den
      http://www.kicktraq.com/projects/inxile/wasteland-2/
  • A jé, další "duchovní nástupce". To jsem zvědav, jak si poradí s vytvářením vlastního světa a pravidel bez Forgotten Realms a DnD - u Dragon Age se to Bioware moc nepovedlo. Taky doufám, že to nebude jen izometrické - bylo by fajn přepnout kameru za rameno - u všech 3D RPG her, které nabízely izometrický nebo podobný pohled (Neverwinter Nights 2, Drakensang, Dragon Age, Witcher) se to docela osvědčilo.
    • Cahir
      Forgotten Realms není žádná záruka - stejně tu zápletku, postavy atd. musíš vymyslet od píky... Špatnýmu scénáristovi promakanej svět prd*l nezachrání a dobrej si ho dovede vytvořit. *3* Co se pravidel týče, DnD a ostatní systémy mají tvůrci RPG her tak brutálně zažité v krvi, že to stejně bude hodně podobné. Není to tak, že bys vytvářel něco naprosto odlišného...
    • ucho
      velmi nepravděpodobné s tím pohledem, když budeš ovládat zřejmě celou skupinu.
  • Black_Hand
    hmm super. ted mi odstal prachy planetary annihilation a ted todle...hur, todle je projekt, do kteryho musim vrazit stejne jako DFA, Wasteland 2, SpaceVenture....moje konto trpi :(.
  • mno jsem nadsen ale radsi jeste tak 14 dni pockam... protoze nemam moc rad fantasy. planescape torment me bavilo protoze tam bylo duchovno a ne draci se skritkama... pokud by to bylo podobny - klidne jen preskinovany tak nevaham a dam i 60.
  • Baldur's Gate je zakázaný výraz?
  • smejki
    LOL. JE Sawyer pěje děkovačku přispěvatelům *15*
    http://www.youtube.com/watch?v=H-nUBcY6jQ8
    • Cahir
      *1* Frajer.

      Ale má toho teď na bedrech dost, protože co jsem pročítal fóra na RPG kodexu apod., tak ho (a Obisidian celkově) to největší jádro pařanů považuje za mesiáše, kterej má spasit žánr a udělat nejlepší rpgéčko všech dob. Jestli tohle poserou, tak hate vůči Bioware proti tomu bude čajíček... Očekávání jsou opravdu vysoko.
      • Se přívprav, žíješ v době, kdy se budou psát dějiny. Kdy opravdu přichází nový věk opravdových RPG her. Ale bude stačit jen malé zaškobrtnutí v podobě nedokonalého Shadowrun, The Age of Decadence, Wasteland 2, Dead State a ultimátně Project Eternity a nerdi vyjdou do ulic a všude poteče krev...
  • lol jak nekdo muze dat penize za takovou kravinu a navic to ješte neni hotovy. zajimalo by me kdo kontroluje nakladani s temi penezi. par set tisic dolaru sem-tam a budou mit novy baracky. nekdo by je mel zavrit
    • si precti na wiki co to je crowdfunding nebo gugluj...
    • lol, spíš jak můžou chtít žebrat peníze bohatí a zkušení vývojáři, nejsou to určitě chudáčci...já myslel, že je to pro nové vývojaře a podporu jejich projektů...ale zřejmě si z toho dělají chytráci a staří pardálové podnikání bez rizika *7*
      • smejki
        bohatí vývojáři? sauce plz!
      • Robotron3
        Proč by nemohli? Když tady ta možnost je a lidi jim ty peníze dají, taky by byli hloupí toho nevyužít.
      • Cahir
        Evidentně se Kickstarter v určitých aspektech vyvinul někam jinam. A to nemusí být nutně špatně... Vývojáři samy "bohatí" nejsou, od financování je tu publisher.
      • walltar
        Já pochybuju, že studio jako takové má dost peněz na to aby udělalo celou hru samo. Proč by se potom nechali ovládat vydavateli, kteří je financují? A pochybuju, že do toho nedají vlastní peníze, prořože 1,1M zase na velkou hru není tolik.
    • walltar
      O tom ten Kickstarter trochu je ... jediné, co se kontroluje jsou odměny. Když někdo napíše hru jako odměnu tak ji musí udělat, ale jaká bude už je na daném člověku. Díky tomu tam vznikají takové hry, protože na ty vývojáře nikdo nedohlíží a nikdo jim nehledí přes rameno a nepočítá kolik se prodá kousků. A když budou mít nový baráky tak co? Pokud s tímhle máš problém tak tě nikdo nenutí přispívat a můžeš si hrát ten stejný AAA sh*t pořád dokola.
    • Nikdo to nekontroluje, je to zalezitost duvery.
  • smejki
    fukken backed!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit