Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cahir
    Svatá trojice... http://i.imgur.com/0vhxL.gif
    • smejki
      !!!
  • Jooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!! *14*
    Konecne zprava, kterou denska pujdu poradne zalejt coca colou :)))
    Hodne stesti vyvojarum!!! Vsechny palce nahoru!!!
  • další fantasy slátanina plná klišé, teploušských rozhovorů BG1, nekonečných siláckých monologů hlavního záporňáka BG2 spolu s bojem natřikrát a zabití nadvakrát á la Hollywood ? nebo snad interaktivní kniha planescape torment ? proč neudělají nějaký rpg inspirované falloutem, postavený částečně na skutečných dějinách, isometrické se střelnými zbraněmi, technologiemi, věcnými dialogy nepostrádající humor a bez fantasy balastu ?

    rpg mám rád, ale ti elfové, trpaslíci, skřeti a podobná verbež mi leze ven už i ušima *11*
    • No, chápu, že někomu klasická fantasy leze krkem, ale co máš zrovna proti Tormentu to mi hlava nebere. Já bych za druhou takovou "interaktivní knihu" obětoval svou sadu nožů, mopů, mixérů a možná bych jako bonus přidal i svoje levý varle. *5*
      • Menttor
        s
    • 13_11
      O Dungeons & Dragons bych nemluvil – tohle bude jejich vlastní nová značka. Žánr fantasy je, jaký je. A že se Obsidiani pro něj nakonec rozhodli? No, není lepší, aby ti borci dělali na něčem, čemu za ta léta autorské tvorby skutečně rozumí? Navíc: my nevíme, jaký ten svět nakonec bude. „Fantasy slátaninu plnou klišé“ však od Obsidianu nečekám. A i kdyby ten svět nebyl špičkový, vadit mi to nebude – pořádné RPG totiž dělají dobře napsané postavy + příběh ~ zažrání se do hry. Zbylé věci jsou v kontextu výtečně napsaného děje podřadné.
    • MoravaGeorge
      Hmm... i Fallout měl to co vyčítáš BG *7* ... I tady se hodně diskutovalo a záporáci vedli monology. Mimochodem ve Falloutu 2 zabíjíš bose (viceprezidenta) na 2x
      • víceprezident naštěstí nikomu nelezl ve snech do hlavy, obrovská snůška zbytečného žvatlání.. a kdyby jen jednou... a když si vzpomenu na ty texty BG1 v přechodu mezi kapitolami... to bych nenapsal ani na toaletní papír
        ale někomu se to třeba líbí a někdo se u toho možná i uspokojuje
        • Záporák v BG 2 lezl do snů, protože BG 2 byla hra o duši hlavního hrdiny. Kdyby tohle téma Obsidiani rozpracovali v Project Eternity (a napomáhá tomu jejich pojetí magie v něm), plesal bych radosti.
        • MoravaGeorge
          To je fakt, ve Falloutu 2 lelzl do snů šaman

          edit: Ale je fakt, že v 15 mě u BG bavil hlavně boj, protže jako děcko jsem nedocenil dospěost něktzerých okmažiků a drobné nuance, které tomu dodávali šťávu. Hold to není rpg pro děti. Za to před nedávnem jsem si to vychutnal v plné kráse. Po letech se mi to díky tomu líbí o něco víc.
          • holt se pise holt a ne hold! kua tydle chyby je plnej web. ach jo.
            • Menttor
              Morava: Proč by ne? :-) Však "hold" a "holt" jsou uplně jiná slova, a přestože tady kolega tě opravil poněkud svérázným způsobem, není důvod nevzít si z chyby poučení....
            • MoravaGeorge
              Díky pane profesore, ale než začneš korigovat mne, mněl by jste začít u sebe.... "kua" není ve slovníku a dále by ta věta měla být: "Těchto chyb je plný web".... *1*

              Mě hold nepředěláš, na to jsem už starej, zaměř raději svou snahu na mladší...

              p.s.?: když dojdou argumenty přijde na řadu slovník... ach jo *7*
  • http://i55.tinypic.com/25stp40.jpg xD
  • Vitekb
    Taky jsem jim včera 20 doláčů dal. Je to můj první Kickstarter, tak doufám, že to dobře dopadne.
  • Tak toto je co za abuse kickstartera.

    Jak si moze super zavedene obrovske multimlionove studio vobec dovolit a neprepadnut sa od hamby ist na kickstarter.
    To mala byt vec pre inde devs, ludi co inak nemaju sancu prerazit, alebo ziskat peniaze, ukazat svoje napady.
    A ne nato aby si naky marketingovy frikulin lestil karavatu.

    Ako sorry, tu hru mohli kudne spravit aj bez KS, penazi nato maju dost, a urcite by ziskali aj nejakeho publishera, pretoze obsidian neni kdejaky krpec s lopatkou ale zavedeny pojem.

    A za dalsie, z tej hry neukazali nic, trapne video.
    Cela ta KS mania sa uz zacina vymykat.
    • postolka
      Sami v tom videu rikali, ze je to kvuli toho, aby jim do toho nekecal producer. Rikali, ze se budou zodpovidat primo hracum (kterym se beztak zodpovidaji tim co vyrobi) akorat to bude primocarejsi.
    • Cahir
      Odpověď na tvojí otázku ti dávají ve videu, v textu pod videem i v diskuzi. *3*
    • Nemyslím si, že na to mají sami peníze ani že jim je na takový projekt nějaký klasický publisher dá a ten KS chápu.

      Na druhou stranu to je ale je asi první KS projekt od větší firmy, kde mi to přijde už takové trochu za hranou. Působí to na mě jako by si z toho dělali místo pro předobjednávky, ta kampaň mi zatím přijde taková lehce arogantní - je jim jasné, že to vyberou, k té hře skoro nic neřekli a i to video mi připadá být v jiném duchu než DFA nebo Wasteland. Chtějí min. 25 dolarů (ok, zatím 20), což je o dost víc než minulé projekty tohoto typu a klidně by to mohla být skoro normální cena hry tohoto typu. Odhad vydání někam minimálně na půlku roku 2014. Já samozřejmě celkem věřím, že to udělají a že to bude kvalitní, ale působí to na mě fakt špatně, snad během té kampaně k tomu aspoň uveřejní víc informací (jo, interview jsem četl).
      • Holt na Kickstarter už nelezou jen ti co nemají prachy. Asi před měsícem mě docela překvapilo, že se na Kickstarteru objevil Defense Grid 2 od Hidden Path Entertainment, což není zas až tak malá a neznámá firma jak by se mohlo zdát. Kromě Defense Grid 1 se s Valve podíleli na posledních dvou Counterstricích.

        Na druhou stranu oproti Obsidiánům nechtěli moc, jen 250 000 s tím, že projekt bude stát mega a zbytek vývoje si zacálujou oni sami. *5*
    • 13_11
      Ty jsi taky dobrý Wtf.
  • Backed. I když mám trochu obavy, že z toho vyleze klasická obsidianovská hra: dobře napsaná story i postavy v esteticky a technicky otřesné grafice. Snad jim ty nové posily něco provedou alespoň s tou technickou stránkou věci. Jo a samozřejmě oldschool cry: tahy bych uvítal víc.
    • Cahir
      Faktem je, že teď je nehoní žádný publisher. Ale jestli z toho vyleze zabugovaná hra, nebude pro to omluvy...
      • Distributor: když jsem v alpha protocolu šel kolem skleněného zábradlí, které mělo tloušťku tak 20 cm, tak jsem si uvědomil ten strašlivý modelářský a grafický šlendrián - za to distributor asi nemůže. Obsidian má u mě pardon jen proto, že osobně stavím vyprávění na první místo, art styl až na druhé, techniku někam daleko. Ale hádám, že tohle má každý jinak.
        • A to by mě zajímalo kde konkrétně bylo tak tlusté zábradlí, případně jak definujeme zábradlí... dohrál jsem AP zatím 2x a žádných grafických pitomostí jsem si nevšiml.
          • V římském bytě. Vtipné bylo taky skladiště zbraní, kde stál tank v hale, kam nevedly žádné dostatečně velké dveře (asi ten barák postavili kolem toho tanku nebo raketového nosiče nebo co to bylo. Na velitelství alpha protocolu byla chodba čtvercového půdorysu se čtyřmi dveřmi, v nííž v jednom rohu stál počítač, u nějž pracoval nějaký týpek (tomu říkám kvalitní pracoviště). Prostě architektonické maso, které se stejně projevovalo i ve Falloutu New Vegas (hned na začátku, kdy procházíš radnici, jsem vysloveně trpěl. když to srovnám se Stalkery, kde bylo prostředí převáděno víceméně 1:1, tak je to jak nebe a dudy. A jestli si myslíš, že smysluplná level architektura neovlivňuje zážitek, tak jsi naivní.
            • Což o to, klidně bych diskutoval, ale bez nekonstruktivních urážek, které navíc nedávají smysl a bez ignorování všech protiargumentů. To je pak dost jednostranná diskuze ;)
            • Asi stejně jako chybělo obhajování neobhajitelného, takže každý jsme asi dostali reakci, kterou jsme zakysle/povýšeně očekávali: pravidla internetové diskuze tedy byla splněna, takže to asi můžeme uzavřít.
            • No ano, to zábradlí v Římě mělo nahoře takový látkový polštář, prarodiče to mají na chatě... ty rakety, tank a náklaďák, to bylo předpokládám při honění Nasriho, že? Pokud by to někomu tak hrozně vadilo, tak by si taky mohl všimnout, že ta místnost nemá strop, resp to jsou jen hadry, takže by nebyl takový problém to tam dotáhnout vrtulníkem. Ale mohli tam udělat nějaká vrata, to jo. A to s pracovištěm...pokud vím, jediná místnost, kde někdo pracoval na počítači, to bylo cestou k "výslechové místnosti" a tam byly jen dvoje dveře :3
              Radnice ve FNV byla až v Niptonu, takže moc nevím co máš na mysli.
              Á, to mi chybělo... "jestli si myslíš X, tak jsi Y". To si s dovolením strč tam, kam slunce nesvítí.
        • Cahir
          Mám to stejně jako ty. A ano, souhlasím s teobu. Mluvil jsem spíš o té zabugovanosti...
  • Jeste by to chtelo Fallout Van Buren :) system kde i jini dobrodruhove ovlivnuji svet je sakra dobry - zajimave je ze ho nikdo nezkusil zavest
    • Magister_Peditum
      Hlavně by to mohlo konečně zrušit to klišé, že to je pouze hráč, kdo se pokouší zachránit svět, a ostatní jen sedí na zadku a čekají jak to dopadne. *3*
      • MoravaGeorge
        Myslím, že něco podobného bylo už ve Fable I... tam byla celá gilda hrdinů a některé úkoly byly založené na tom, že si protistrana najala tvého kolegu.
        • Magister_Peditum
          Tak Fable 1 jsem nehrál, ale je vidět, že občas někoho napadne přijít s něčím novým. Bohužel mainstream se tím moc neřídí.
          • MoravaGeorge
            Což by vyvětlovalo, proč se tomu říká mainstream
            • Magister_Peditum
              I mainstream se může vyvíjet.
    • MoravaGeorge
      Hlavně doufám, že ti jiní dobroduhové nebudou mít možnost dělat jiným dobrodruhům naschváli.
      • Paulcz
        nechápu tohle myšlení :) alespoň by to bylo zajímavější
        • MoravaGeorge
          Při představě, že bych se třeba 2 hodiny pachtil s nějakým úkolem a těsně v závěru by mi to nějakej rádoby trol skazil, by mě to tak zábavný nepřišlo.
  • Magister_Peditum
    Přeji jim úspěch. Už jen proto, aby konečně někdo těm dnešním vývojářům ukázal, jak má vypadat pořádná rpg hra. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit