Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Plně soucitím s vývojáři z Warhouse. Vybrali si z pohledu zahraničích vydavatelů cestu, kterou moc nemusí. Rozumějte realistickou bez kouzel a ještě ze středověku, který je pro Americké publikou známé asi tak jako pro Evropany Bostonské pití čaje.
    • davidBray
      povědomí průměrného američana o středověku: V Brugách - v historickém centru "můžem se zeptat v kolik tenhle zábavní park zavírá?" takže asi takhle :)
    • Robotron3
      Bostonské pití čaje bych řek že je pro Evropany dost známé.
      • To je rozdíl mezi něma a náma. My, a třeba i dobrovolně známe jejich historii nebo alespoň základy událostí, oni si nejsou schopni zapamatovat ani blbej název lokace. Tím nechci křivdit všem, existuje plno lidí, teda hlavně profesionálních badatelů a zájemců z řad veřejnosti, kteří přes moře vedou na minulou Evropu dobrý výzkumy a přehled. Ovšem, obecně, jakmile to není jejich, tak ví ho*no a děsí se toho.
        • Sorry, ale to je mýtus. Za to, že poznáš Bostonské pitie čaju - významná udalosť pre celý svet, ktorá nakoniec viedla k vytvoreniu prvej demokracie a republiky v modernej histórii - neznamená, že poznáš amer. históriu.
          Len tak pre zábavu, vieš mi povedať niečo o udalostiach medzi bitkou pri Yorktownu (1781) až po zvolenie prezidenta Wash. k moci (1788)? Vieš mi povedať, čo sa dialo počas Washingtonovho prezidentovania? Čo je to First a Second Bank of the US? Vieš vôbec, že v 40. rokoch bola vojna medzi USA a Mexikom? Vieš mi stručne povedať priebeh Americkej občianskej vojny? Významné bitky, velitelia? Vieš čo je to Reconstruction, od kedy, do kedy trvala, o čom to vlastne bolo? Vieš mi vymenovať aspoň jedného prezidenta medzi Lincolnom (16) a Wilsonom (28)? Vieš o tom, že Amerika mala dvoch prezidentov, ktorí sa volali Roosevelt? Vieš mi vymenovať jedinú významnú udalosť, ktorá sa stala počas úradu T. Roosevelta? Vieš o tom, že je to jeden z 5 najvýznamejších prezidentov? Vieš koľkých prezidentov zastrelili? Ako sa volali? Atď.
          A toto boli pomerne jednoduché otázky. Za to, že nejaký Američan nepozná Husitské vojny, ktoré boli významné pre strednú Európu, ale sú úplne irelevantné preňho neznamená, že je na tom vzdelaním horšie. Ani ty by si určite nevedel nič o Čínskom období bojujúcich štátov, pritom je to významné obdobie pre východnú Áziu.
          • Husitske vojny mely daleko vetsi vyznam a presah, nez jen pro stredni evropu. Mas pravdu, lidi u nas neznaji poradne ani evropske dejiny.
            • Prečítaj si, prosím, ešte raz, čo som napísal. Nikde netvrdím, že mala význam len pre strednú Európu.
          • davidBray
            a co když ví?
            • Potom sa to môže ísť spýtať 100 ľudí na námestí a zistí, že väčšina ľudí sa zasekne už na Bostonskom čajíčku...
        • Zeptej se na ulici, co se třeba stalo v roce 68, to máš naši vlastní historii starou pouhých 40+ let. A budeš zírat. Krom toho chtěl bych vidět tebe, jak mi na mapě ukazuješ jednotlivé státy USA a víš i pár hlavních měst. Věděl bys kulové machýrku ;)
        • To myslíš vážně? U nás většina lidí nezná ani vlastní historii, nezná ani mapu Evropy a neumí ani psát vlastním jazykem, myslím že v US jsou na tom s obecným přehledem ještě poměrně dobře.
          Navíc je US velmoc s obrovskou rozlohou a spousta lidí tam nikdy ani hranice spojených států neopustí, protože nemají proč, takže si dokážu představit a chápu, že je nějaká Evropa, případně Česká Republika vůbec, ale vůbec nezajímá.
          U nás, v maličké zemičce, která je ve světě naprosto nepodstatná a lidé by tu naopak měli mít zájem se zajímat o své okolí je to se vzděláním v tomhle směru daleko tragičtější a i přesto se zde lidé smějí, že Američan neví, kde přesně je Česká Republika, ale kdyby se jich někdo zeptal, kde leží Vermont, Georgia nebo kterýkoliv jiný stát, kromě Kalifornie, New Yorku a Texasu, tak ví také naprosté h**no a to mi přijde tedy mnohokrát horší.
          • Takže, zámořák, který pro nás má představovat edukativní vzor, může omlouvat absenci znalostí Evropy, ale Střední Evropa má oprávněnější ho*no na hlavně kvůli neidentifikaci Vermontu, Georgie nebo kterýkoliv jiný stát, kromě Kalifornie, New Yorku a Texasu? Co to kua?

            Mě hlavně tady jde o zájem. I ti, kteří nemají v merku místní dějiny, se nebrání vstřebávání informací a mají alespoň povědomí o nějakým Lincolnovi. Tohle u druhé strany ale zpochybňuju, tam povědomí široce končí jejich hranicí. Když mi někdo flákne hru o válce v Pacifiku, tak mě to nějak nepohoršuje. Jsem ochotný sbírat informace a zajímat se klidně o to, kde se ta slavná západní divize vylodila na které ostrovní řiti. Ovšem ukazuje se, že se jistá část světa se může naopak zesrat otázkami a obavami, jaké prosazení může mít věc věnující se evropským celkům 15. století. Tomu já říkám divná mentalita.
      • Věr mi, že když se postavíš na Anděl a zeptáš se 80 lidí odpoví ti tak pět správně.
  • "..We need fans – lots of them!" Tak myslim že je to jasný :) Kickstarter it is. Škoda toho hatu na zahraničních webech kolem novýho teaseru, to kampani asi moc nepomůže
    • procetl jsem to vsecko a vetsi hate je tu
    • Robotron3
      On byl takový hate i na první Mafii.
      • přesně tak, stačí si vzpomenout na recenzi z PCGameru (?), kde hra dostala tuším 4/10 a pan recenzent si stěžoval, že jsou auta moc pomalá *1* Mimochoděm, geniální věci mají vždy těžky porod a je úplně jedno, jestli se jedná o film nebo hru, příkladů je tu plno
        • MrSanta
          PCGamer nevím, ale vím, že Eurogamer tomu dal taky tak nějak a to samé pak dal druhému dílu. Recenzent evidetně Mafii nemusí *1*
      • A co to dokazuje? Ty se jich nejak zastavas to ti za to plati?
        • Asharak
          Dokazuje to, že hra bude mít určitě úspěch u CZ/SK hráčů *2*
        • Robotron3
          Ano. 500kč za příspěvek *15*
          • ucho
            to máš od kdy? já mám jen 400,- cítím se podveden.
            • Asharak
              Vám platí za příspěvek? *8* *9*
          • davidBray
            kde se můžu zaregistrovat? *1*
  • "Snaha hru prodat" To nemůže nikdo myslet vážně. Dobrá hra se prodá sama. Stačí mít jen dobrej nápad. Většina lidí nejsou idioti a potenciál uvidí, pokud tam nějaký bude.
    To že s tím měli takové těžkosti spíš značí, že to zatím asi za moc nestojí.
    • Robotron3
      Dobrá hra se sama neprodá ani náhodou. A skvělej nápad má uplně každej, to je to nejmenší z nejmenšího. Druhá věc je realizace.
      • Ano dobra hra se sama neproda ale ze ma kazdy skely je totalni blbost ;) Skveli napad je pokud se da dobre realizovat.
        • To mělo být spíš: "každý si myslí, že má skvělý nápad"
        • Robotron3
          Tak to vůbec. Nejlíp se dá realizovat špatný nápad a špatný nápad je uděláme xtou kopii xté hry, která vydělala hodně peněz. Špatný nápad z hlediska kvality hry. Doufám že se bavíme o dobrém nápadu na dobrou hru a čim lepší nápad, tim většinou těžší realizace a ekonomické trable.
          • Zasadne nesouhlasim. Udelat xtou kopii hry se mozna jevi jako spatny napad pro tebe ale pro vydavatele je to dobry napad po tu dobu po kterou to vydelava protoze nemuseji nic extra vymyslet a riskovat tzn je to pro ne nejjednodussi zpusob jak prijit k penezum(realizace). Xta kopie nejake hry rovnez nemusi byt spatny napad je to nejjednodusseji realizovatelne a muzes se polepsit z predchozich problemu. Neni pravda ze cim lepsi napad tim tezssi realizace a ekonomicka trable.
            • Robotron3
              Vyvíjet velkou AAA hru není tak dobrý byznys, aby si ho někdo vybral kvuli čistému zisku, obzvláště u nové značky. Kdyby chtěl někdo vydělat co nejvíc peněz, asi těžko si vybere tak nejistý podnik jako tvorbu AAA hry. Do toho jdou jen lidé, kteří k tomu mají nějaký vztah.
            • Vyvojari se vzdy pousti do vyvoje hry za vidinou zisku z neceho co je bavi ;) Ver vim o cem mluvim ;) Samozrejme ne vsichni jsou tu i lide kteri to delaji pro poteseni ale to jsou radovi makaci(grafici, scripteri, koderi) ale ti co se pousteji do vyvoje to delaji v prve rade kvuli penezum je to byznys jako kazdy jiny smir se s tim. A ver ze mam kolem sebe spoustu lidi co maji radi COD ci BF a jine serie ktere me netahnou a ti si mysli ze to je super napad ze vydali dalsi dil.
            • Robotron3
              Vývojáři se většinou nepouští do profesionální tvorby her jen s vidinou zisku. Peníze jsou důležité, ale není to jediné měřítko, podle kterého by se dalo říct co je dobré. Znovu říkám, takové uvážování patří vydavatelům, my vydavatelé nejsme, my jsme hráči a doufám, že nám záleží na kvalitě nápadů a her jako takových. Aspoň jsem ještě neslyšel, že by někdo řekl, ty jo, to nový Call of Duty je fakt úžasný, jakej měli výbornej nápad, že vydali další díl té samé hry a namastili si na tom kapsu. To byl dobrej nápad na hru, to sou koumáci...
            • Zajimave je ze i presto se tako hry hraji nejvice.
              Dalsi vec je ze muzes mit na zacatku dobry napad na hru ktery se jevy jako skveli ale nakonec ji bud nezrealizujes nebo ne v takove kvalite a kdyz jo tak se ti ji treba nedari prodat. takze zjistis ze to zase tak dobry napad asi nebyl. Cimz se vracime na zacatek tehle debaty a ja tvrdim ze skveli napad je pouze ten ktery se da dobre realizovat a takovy napad nema kazdy. Sem muze zapadat jak napad udelat xtou kopii toho sameho tak napad na uplne novou hru ktera bude uspesna.
            • Robotron3
              Takže tvůj pohled je, že nejlepší nápad na hru je zkopírovat jinou úspěšnou hru a dát tomu jiný název. To neni moje představa dobrého nápadu na hru. Myslím, že jsme tu všichni hráči. Takové představy na dobrý nápad, bych nechal fakt těm vydavatelům..
    • fizola
      No, to ani moc nie, vela dobrých produktov zapadlo kvôli nedostatku propagacie a vela nie zlych ale obyčajných zasa prerazilo kvôli tomu že mali dostatočný Hype. To isté platí aj pri filmoch, hudbe a aj hrách
      • S tím, že hodně špatných produktů se kvůli mediím a propagaci se dobře prodává souhlasím. Ale to, že hodně dobrých kvůli špatné propagaci šlo do kopru, vidím jinak. Vidím to tak, že ty projekty mohly mít určitý potenciál, ale v takové formě v jaké to prezentovali to prostě nemohlo mít šanci na nějaký větší úspěch -> Jen fanoušci si říkali, že by bylo super něco takovýho mít, ale to že se to nedalo hrát, nebo to mělo úplně debilní příběh, do toho už nevidí.
        • Kr.Pa
          Tak zrovna Original War kvůli tomuhle nepronikl do světa, a to byla koncepčně neotřelá a originální hra!
        • MrSanta
          To, že dobrá hra se prodá sama, bohužel, neplatí. Stačí se podívat na pecky jako System Shock 1 a 2, první Deus Ex, Beyond Good & Evil, pak i ti Psychonauts - všechno hry vřele přijaté recenzenty a vysoce hodnocené i hráči a prodávaly se nic moc.
  • ;) Pred chvili me v diskusy u predstaveni hry lincovali za to ze jsem rekl ze hra ma problemy s vydavatelem potazmo penezy a hle tady to jasne vyzniva z jejich blogu ;)
  • ...při prvním pohledu, zasvítili ikonky dolarů v očích...
    ...přípravami prezentací a materiálů, které by přesvědčili vydavatele...

    To jako vážně? :-)

    Pokud mají problém najít investory, mohli by zkusit kickstarter. Když nic jiného, alespoň by si udělali obrázek o tom, nakolik by si hra našla své publikum.
    • spoock
      Na Kickstarter musíš mít pořádný zvuk, silnou prezentaci, horu slibů. Teaser nenavnadil ani mě, fanouška. Připomínalo počin nějakého ňoumi, který si hrál týden s Cryenginem a pokud to mělo být předzvěst onoho příspěvku na hru, tak mohl jen odradit. Rozhodně klukům přeju, ať to dotáhnou do konce, i kdyby tahle hra nebyla zas až tak promakaná, věřím, že pokud si najde fanoušky, ostatní věci můžou dotáhnout v dalších dílech. Rozhodně by byla škoda přijít o středověkou rubačku ze středověku. Hejtři, kteří musí mít trpaslíky a magii jsou pokřivení.
      Osobně by mi nevadila magie ala husitská trilogie od Sapkowského, ale chápu záměr Warhorse.
  • Ty vydavatale bych nechal bičovat, pověsit atd ...
    • Tilwaen
      Souhlasím. Je nutno nechat všechny manažery velkých vydavatelských studií zbičovat a následně pověsit, protože se opovážili neinvestovat své peníze do nejistého projektu pana Vávry. To zní fér.
  • Konečně!!!!! *4* *4* *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit