Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Von_Ljonborg
    Osobně se zatím zdržuju komentářů, hra je pro mě ve fázi beta, vracím se k Shogunovi 2 (ještě jsem ho nedohrál :-P) a počkám si tak půl roku, než tuhle hromádku neštěstí dají dohromady.

    Jinak na fórech (offic + twcenter) se rozjely docela masivní flame/whine topicy...a není se co divit.
  • Hlavně aby hru optimalizovali!
    Všechny předchozí díly mi jely v podstatě na maximální detaily, ale u ROME 2 jsem všechno sundal na minimum, aby to vůbec bylo trochu hratelný a i v tomto případě se lehkému posekávání u větších bitev nevyhnu. Navíc, při takových detailech hra vypadá jako ROME 1. ;))
  • Nejde mi to stáhnout přes Steam... Zapnu ho, stahování začne, ale po chvilce spadne rychlost na nulu a po čase spadne celej Steam *16* *16* *16*

    Nevíte někdo co s tím?
    • Mel jsem podobny problem. Predstahl jesm si hru a dnes stahovani 0kb tak jsem si klikl na ikonu hrat vyskocila druha tabulka a tsm se to dotahlo, ale steam potad hlasil ze nic nestahuje
  • me laka ta grand strategy čast, je to plnohodnotna součast hry nebo jen takovy doplnek? europa univesralis je sice v tomhle asi lepší ale ma strašne mizernou grafiku a hodne nepratelskej interface
    • Magister_Peditum
      Ta nikdy nebyla u Total War moc propracovaná. Principiálně bych to kvůli ní nehrál. Kouzlo série vždy leželo v samotných bitvách. EU4 je určitě, co se týče strategické mapy, lepší. Grafika pro její potřeby bohatě stačí jaká je. A interface mi dokonce přijde přehlednější než v Crusader Kings 2.
      • hlavne mi všechny ty tabulky prijdou moc malé včetne písma, poradne na to nevidím. co jsem trochu goolgil ma s tim problem vic lidí. nektere veci by se mohli zobrazovat v okne pres celou obrazovku a ne v nejakem pidi okne kdesi v rohu (podobne jako když v civilizaci 5 otevres technologicky strom). no vic k tomu budu psát k recenzi na EU4
  • Jako hrac předešlých dílů tw jsem po 5h hry nadšen. Rozjel jsem to za iceny a musim pochvalit ai. Je mnohem lepsi ne v minulých dilech. Hra me bezi na nejvetsi detaily l, jen snizene vyhlazování. Ikonky na mape a v mestech me prijdou naprosto intuitivní. Je to trochu jine než předešlé dily a to mozna spoustu lidi stve
    • Musím souhlasit. Myslím si, že lidé nadávající na hru nadávají především na grafiku (low, fps), díky té špatné optimalizaci, pathfinding, AI (ale to téměř v každém díle). To se vyladí snad s prvním patchem. Pak nadávají na novosti, hold to není první hra, která zjednodušuje, modernizuje své prvky. A je asi dost špatné porovnávat u jakékoliv hry nové a starší díly. Nikde není dáno, že každý následující díl se musí držet do puntíky schématu toho předchozího. Nikdy se nikdo nezavděčí všem a je jasné, že někteří lidé se těžko vyrovnávají s jakoukoliv novinkou nebo změnou oproti starším dílům. Ale rozhodně to není špatně nebo chyba, jak tvrdí, spíš jde o zvyk a brát to jako novou hru s čistým štítem. Jinak jak jsem se hry obával, tak musím říct, že zbytečně, chce jí prostě brát takovou jaká je (nemyslím tím teď ignorování chyb a nedodělků) a ne ji porovnávat s představami a přespříliš vysokými očekáváními, které si člověk během ty mediální masáže vytvořil. Za mě by hodnocení nemělo jít pod 85 %.... a věřím, že velké patche na sebe nenechají dlouho čekat. Navíc patche potřeboval víceméně každý z předchozích dílů série i dost zmiňovaný Medieval 2.

      A jen tak na závěr se musím zastat Shoguna 2. Mě třeba, i když přímo nežeru Japonsko, tak mi je svou stylizací a takovým nádechem nejsympatičtějším dílem TW.
  • Keyz
    Btw jak to jede lidem co to mají? Má to nějak nízké minimální nároky podle steamu. Naprosto směšné. "2 GHz Intel Dual Core processor"
    • no ja som sklamany..mam sice asi 5 rocny pocitac (2GHz dualcore intel s grafikou N430GT) ale shogun 2 mi isiel na medium detailoch uplne plynule.. rome 2 mi na uplne minimalnych trochu trha.. + graficky to vyzera velmi slabo na low nastaveniach.. snad to casom vyplepsi nejaky patch

      btw. namorne pobrezne bitky si na starsich pc skratka nezahrate..
    • tomocz
      noťas s Core i7, Radeon HD7400M, 6GB DD3 a jedu na středně vyšší detaily. Pro srovnání - Shogun2 mi jel na nejvyšší (s vypnutým AA) a Empire mi pro jistotu jel asi hůř než Rome2... sám nevím, jak oni to tam dělají :D
      • To je fakt, Empire byl zabiják. Shogun mi jel v klidu a Rome 2 zase dělá blbosti, ale tak snad to doladí.
      • To je fakt, Empire byl zabiják. Shogun mi jel v klidu a Rome 2 zase dělá blbosti, ale tak snad to doladí.
        • tomocz
          to doufám, docela rád bych si tam prdnul třeba lepší efekty vody, páč voda "pouze" na velmi vysoké se ani neleskne :D
          • Mě třeba sama hra nastavila velmi vysoké....chvíli to jelo fajn a pak začaly skákat FPS jak kovboj co jede na býkovy na steroidech s vidlicí v zadku....pak jsem snížil na minimum - rozdíl v grafice téměř nulový, ale hraju plynule....asi najdu toho "technika/inženíra"z Intelu co to měl optimalizovat a posadím ho na toho výše zmíněného býka....
    • Von_Ljonborg
      Je to špatně optimalizovaný, jeden týpek s Titanem má 30 FPS, druhej s průměrnou grafikou jede na extreme s 50...
    • Magister_Peditum
      Tak vzhledem k tomu, že podle autorů by to mělo rozchodit každý, kdo rozchodil i Shoguna 2, tak bych na tom neviděl nic divného. Samozřejmě vizuálně to žádná sláva nebude.
  • Ozaj ide niako tie vlajky/body vypnúť?
  • tomocz
    Tak na pátek je slíben první patch, tak uvidíme, jak to pomůže...
    • Akorát jsem to sem chtěl napsat. Taky CA mají prý v plánu vydat každý týden jeden velký.

      http://news.softpedia.com/news/First-Total-War-Rome-II-Patch-Will-Arrive-on-Friday-380531.shtml
      • tomocz
        snad budou co k čemu, páč ta AI mě tam v těch bitvách tak se*e občas :D ale zase se jí musí nechat, že na světový mapě je docela chytrá a hlavně dokáže i zaskočit
        • Přesně tak, nezbývá než doufat! :D Jinak s tebou souhlasím.
  • Ta hra má pár much, ale většinou se jedná o grafické bugy. (chápu, capture pointy jsou debilita) Mi se ale třeba nestalo, že by AI byla otřesná a to jsem hrál na normal. Nikdo se mi nehonil za skupinou velbloudů, AI se mě celkem chytře snažila porazit. Nicméně grafika je opravdu otřesná. Nevím, jestli to někomu dělá, ale hra se mi neseká na taktické mapě ani na extreme, ale jenom, co přejdu do bitevní mapy tak mi jednotky strašně sekaně běhají. Dokonce i přechod obrazu je plynulý, všechno, ale jednotky jsou jak ve zpomaleném filmu. *8*
  • Jsem moc potěšen, že bude videorecenze :) Zatím RTW II splňuje vše, co jsem chtěl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit