Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MrSanta
    Proč se pořád lidi diví že CoD je CoD? Nehraju je, ale je mi jasné, co nová hra přinese. V SP krátkou bombastickou akci ve stylu shoot em up her a k tomu rychlý MP. Jestli to někoho baví, tak si to koupí. Mě to neoslovuje, tak si to nekoupím. Ale kurňa, když někdo hrál předchozí díly a nebavily ho, tak proč jde hrát tohle? Je snad jasné, že v základu to bude pořád stejné.
    • Není alternativa. Jsou lidi co by chtěli něco jako doom v moderním kabátku, ale mají smůlu.
      • MrSanta
        Zrovna Borderlands 1 a 2 jsou čistá akční rubanice, navíc tam je ještě cosi jako příběh, k tomu 4 charaktery s možností různých herních stylů a "nekonečný" výběr zbraní. Sice tomu schází lehoučce strašidelná atmosféra jako měl Doom 1 a 2, ale podstata hry - rubat a rubat a rubat a bavit se je IMHO stejná.
        Stejně tak Rage - čistokrevná rubací FPS.
        A když chce někdo hru jako byly první 2 Doomy, tak je, s odpuštěním, idyot jestli si koupí CoD.
        • eeeee
          Hral jsi nekdy rage? Od kdy se v cistokrevne fps zavodi v autech?
        • Veskoslav
          Borderland není ale klasické, koridorové FPS jako byly Doom, Wolfstein, CoD, MoH atd. Toto je nelineární FPS s prvky RPG. Sice rupačka, ale klasické FPS je zcela jiného rázu;)
          • MrSanta
            Tam už jde o prioritu každého hráče. Mě Borderlands přijdou jako fajn "náhrada" za Doom. Hlavní část zábavy rubání je stejná. Sice máš velkou mapu, po které jezdíš autíčkem, ale jednotlivé bojové "arény" jsou taky docela uzavřené. Ale jak jsem řekl, to už je na hráčovi co hledá. Celkově (jak píšu už o kus výše) situaci v žánru FPS her zas tak černě nevidím.
    • walltar
      No abych pravdu řekl tak já nevidím problém v COD, ale v tom jak každá druhá FPS je jako COD .... prostě tady nastala stejná situace jako v MMO kde každý dělá druhé WoWko. Pokud by to byla jedna hra ... tak dobře ať si klidně dělají takovou hru, ale jak to začne být prakticky celý žánr tak v tom vidím problém.
      • No tohle je asi tím, jak je COD úspěsný. Jeden vydavatel vidí vydělanou miliardu USD a hned chce vlastní. A tak začne vyvíjet COD killer. A většinou to skončí neslavně. A pak máme ještě open world střílečky, ale pokud je mi známo, ty ani zdaleka nedosahují popularity "koridorovek".

        To mi připomíná (a tím si nepletu žánry, jenom provozuju volnou asociaci), že bych možná mohl konečně někdy rozehrát Skyrim.
      • MrSanta
        Já se zas tak moc v žánru FPS her neorientuju, ale nepřijde mi, že by se to nějak brutálně snažili napodobit. Když to vezmu z blízké minulosti, současnosti, budoucnosti - Borderlands 1 a 2, BioShock 1 a 2, Bioshock: Infinite, Far Cry 2, Far Cry 3, Crysis 3 (?), Halo (vlastně komplet až po Halo 4), Deus Ex: Human Revolution, Dishonored, Rage - celkem dost her, které si jdou vlastní cestou. Zas takové drama bych v tom neviděl.
        Samozřejmě, člověk který mastí hry jako na běžícím pásu a nestačí mu ani 1 hra na měsíc může mít problémy...
        • Veskoslav
          No ale všechny hry vyjmenoval nejsou "typickžmi" FPS hrami. Žádná z nich. Crysis 3 ještě nevyšel, to samé platí i pro FC 3, z které se může vylíhnout další CoD-MoH, Far Cry 2 měl zase jiné neduhy od strašného systému cestování, až po naprosto tupé nepřátelé např. Nesoudl bych Halo je teď už pouze na Xboxu, takže taky to jde mimo všecny pc hráče. Válečné, koridorové hry trpí codovským syndromem. Tvé vyjmenované hry nejsou ve stejném žánru jako CoD;)
          • MrSanta
            Ano, nejsou stejným subžánrem jako je CoD. Ale CoD subžánr má své specifické vlastnosti jako je krátký SP a rychlý MP. Takže když chce hráč válečnou koridorovku, tak ať se pak nediví, že hra je koridorová a krátká. To bych mohl nadávat, že v Diablu nebo Torchlightu není propracovný příběh a parta jako třeba v Dragon Age: Origins. Do toho subžánru to prostě nepatří.
            Navíc jsem ve svém příspěvku od začátku hovořil čistě o CoD hrách. Ne o celkovém žánru nebo snad subžánru. Vyjmenoval jsem hry v reakci na Waltarův příspěvek "každá druhá FPS je jako COD". Mě se to až tak tragické nezdá.
            • Veskoslav
              Teď byl v Tesco v akci MW za 99 Kč:)Proč ne, za ty prachy to mám na poličce:)
            • MrSanta
              Hehe, nedokážu si představit situaci, za jaké bych dobrovolně koupil a hrál libovolnou CoD/MoH hru *1*.
            • Veskoslav
              Musíš dohnat. Ale je pravdou, že já třeba mám naprosté mezery v rámci Adventur například. Nehrál jsem v životě třeba díl Poldy atd.:) Zcela mimo mě žánr:)
            • MrSanta
              Tož moje představy můžou být zkreslené, doluju pouze informace z mé paměti a ty informace jsem získal z čtení recenzí nebo tak. Já tenhle typ her nemám rád, takže jsem ani jednu CoD/MoH hru nehrál.
            • Veskoslav
              Jako jinak jsena tvé straně, ale CoD v podobě, jak ho známe teď: tedy 4 hodiny kampaň, co je spíše filmem než hrou pomalu, tak ta je někdy od V. dílu této série. MW první díl přinesl něco nového, zejména kampaň v Pripjati považuji za jednu z nejlepších misí v rámci FPS her, nejenom CoD série:)
            • MrSanta
              Fajn, tak můžou hrát první díly CoD a je to vyřešené.
              Zrovna u tebe bych čekal trochu toho porozumnění a pochopení, že se vesměs hovoří o době od prvního Modern Warfare dále.
              To bych mohl rovnou nadávat, že žádná FPS hra se ani zdaleka nepříblížila dokonalému System Shocku 2 (moje osobní nejlepší FPS hra, možná i nejlepší hra vůbec) *1*
            • Veskoslav
              Nesmysl. První díly CoD rozhodně neměli krátký SP;)
              • DusanMPupak

                Reakce na příspěvek:

                To je jen váš mylný dojem. Ani první díly Call of Duty se nevyznačovaly dlouhou kampaní.
        • walltar
          Hmm je pravda, že Borderlands, Deus EX, Dishonored a Rage bys do toho klasického FPS žánru nezařadil, ale když se to bere tak tak jich je celkem dost ...

          Hmm poslední SP hra co mě vydržela měsíc byla Dwarf forterss a skoro Skyrim ( a skoro každé MMO ) ... mě dneska bohužel čím dál víc hry vydrží jeden den *9*
  • keby to niekto nechcel hrat a len to vidiet tak nech sa paci (silny spoiler):
    http://www.gameanyone.com/X360/Call_Of_Duty_Black_Ops_Ii.html
  • Veskoslav
    Nevíte nakonec jak dopadl poslední CoD? Trailer s "ironmanem" mě pobavil a i zombii mod není špatný. Podle prodejů nemůžu soudit a na eurogameru to psal nějaký až moc nadšený fanda, který i té sračce MoH dal 7/10.
    • Nehral jsem to, ale co jsem cetl napr. tady: http://www.hackerway.ch/2012/11/13/call-of-duty-black-ops-ii-pc-review/ je te to stale to same = ztrata casu

      Pri pohledu na metacritic je take zrejme ze ta hra nebude moc dobra :) (3,2/10)
      http://www.metacritic.com/game/pc/call-of-duty-black-ops-ii/user-reviews
    • SP sem nehral, MP je velmi dobry, lepši než MW2,MW3 nebo BO.
      Je to velmi optimalizovane, žadne bugy a lagy, sice neni server browser ale hry beži a dedi serverech, konečně tam není noob-tube ani martyrdom, last stand a podobne nasiraci sračky, killstreky se zdaji meně OP a hlavně jdou ziskat pomaleji atd, celkem dost změn. Rozhodně je to přijemne překvapení, lidi od toho čekali méně.
  • autor to pekne vystihnul .. jen se bojim ze dnesni decka to budou povazovat za pravdu nez parodii
  • The shotgun is great for killing enemies

    .))))))))))))))))))
  • walltar
    Btw ... na jak dlouho vydrží v tomhle díle SP? Je to kratší než předchozí díl?
    • DusanMPupak
      Mně vydržel na klasických cca 5 hodin.
    • To zpiráti jako to děláš u všech her a uvidíš. *3*
      • walltar
        U všech her ne, ale nemůžu se nějak připojit na TPB ... takže asi zítra. Jenom mě to zajímalo.
  • Na poprvý to bylo vtipný, ale těhle předělávek je poslední dobou nějako moc. Chtělo by to novej nápad...
    • walltar
      Jo to by chtělo ... ale pořád je tu další a další COD a žádnej novej nápad.
      • Radioaktivni_surikata
        Že vás to baví. Já kromě na chvíli dvojky nehrál žádnej díl a nic mi nechybí. Když jim to vydělává...
        • walltar
          Já sem hrál každý díl COD ... když už na něco nadávám tak o tom musím věco vědět. *1*
          • Tak to máš celkem slušný nervy *4*
  • Osobne uprednostňujem Call Of Booty : Modern Whorefare. *2*
  • Magister_Peditum
    Pěkný, ale parodie na Deus Ex 1 mi přišla přecejen trefnější. *1*
  • Predevcirem jsem si naistaloval Blooda a musim rict ze takto jsem se dlouho nepobavil prvnich 30 minut jsem byl jak Alenka z Wonderlandu opravdu jsou dnesni FPS z tohohle pohledu k smichu (hral jsem vsechny CoD apod takze kdyby se nasel nejaky chytrak ze jen tak flusu na jeho oblibeny produkt) rozhodne doporucuji si takovou vypalovacku zahrat
    • Odulin
      No tak Caleb alias I live again je klasická pecička...vo tom žádná:) 2. díl The Choosen jsme hráli už pak na akcelerátoru, ale pro mě to prostředí už nějak nemělo štávu.
      • Ted me nabudil Virtua Cop to sice neni cista FPS spise mensi gamesa ale je to navykove :) leta jsem na ni myslel a az ted jsem si vzpomnel na nazev - Blood me dokonce behem hrani asi 4krat opravdu vydesil :) a ted otazka do pranice: Duke Nukem 3D DOOM Wolfenstein Hexen Heretic nebo neco takoveho co mate nejradsi?:)
        • Ještě bych k tomu seznamu přidal první Dark Force. To snad byla byla první FPS, která přišla se systémem plnění misí pospojovaných animovanými filmečky. Ve své době to byla bomba hra a vlastně pořád je díky deevoluci FPS ve stylu MOH a COD *15*
        • Hexen! to byl můj první aaa titul :D úžasná hra. Jinak z jmenovaných her bezkonkurenčně nejvíc času stráveno (jak jinak) u Dooma 2.
        • Odulin
          Nojo Virtua Cop taky dobrý. S bráchou jsme ho chvíli jeli..sice onrail ale dobrý, škoda, že k tomu tenkrát nešla na pc připojit nějaká ta pistole..hned by to chytlo jiný grády.

          Vemu to spíš opačně..nejmín mi nějak utkvěl v paměti heretic a hexen...byly to dobré hry, ale duke, blood, shadow warrior je smázli:) DOOM a Wolf beru něco jako povinnou četbu:)
        • ZvacA
          Shadow warrior :D
          • Tez jsem ho mel v pameti :) ale nenapsal jsem ho:D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit