Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No ked uz je rec o BO II tak by som len dodal ze som videl gameplay prveych par urovni a musim povedat ze je to na zvracanie. Idete si obrnenym SWAT transporterom po nejakom moste a zrazu vsetko okolo vas skace (ine auta,tanky,lietadla a co neviem este co) vy zazrakom a pomocou spomaleni casu sa vsetkemu vyhnete i ked idete len stale rovno. Vsetko vybuchuje a poskakuje, potom nejak zazrakom narazite. No prezijete . Potom vas zacnu honit nejake lietadla (drony asi) a naskocite do pobliz naburaneho obrnenca ktory vysi na kusku drotu a ked vsetky tie lietadielka vystrielate potom vyskocite a haloooo, obrnene vozidlo zazrakom spadne dole z mosta....No teda ani B-ckove filmy nie su takto hrozne, toto je absolutny trapas a kto sa pri tom dokaze bavit je absolutne zubozeny "lidsky zombie" . Vsak tot v roku 2012 uz je taka hanba ze sa to neda zniest....jednym slovom : fuj Kuknem metacritic a skoro 90/100, kuknem MOH:W 55/100 , a ked porovnam obidve hry tak ten singl u MOH:W je minimalne konzervativnejsi a mozno aj trosku realistickejsi kdezto BO II je absolutne peklo....
    • ZvacA
      BO2 tak trochu paradoxně ale připomíná doby, kdy se hrálo pro zábavu a bylo jedno, co všechno za chujoviny člověk viděl. Je pravdou, že jsem si to uvědomil, až u tohoto dílu. Jinak, o tom žádná, je to blbina, o nějaké herní výzvě se mluvit stále nedá a syndrom držení hráče za ručičku pro efekt stále pokračuje a je na pěst, ale když se nad tím člověk zamyslí, je BO2 pod značkou CoD vlastně čistou akcičkou, kterých jsme se na přelomu století nahráli docela dost. Já osobně tomu říkám "Soldier of fortune" kategorie, kde to vypadá všechno seriózně, ale ve výsledku je to nereálná kravinka, která si na nic nehraje, ale člověk se u ní zabaví. Samozřejmě, každý ten práh " zájmu " máme jednotlivě jinde, každý taky hledí u her na něco jiného, od SP po MP a podobný srandy, nicméně CoD dosáhlo stavu, kdy si vyhradil svůj boom-simple-fun koncept a nemíní z něj slevit a přitom je evidentní, že roztříštěné tvůrctvo kolem značky na to záměrně rezignovalo a dělá prostě další "hru" do univerza. V tom vidím zásadní rozdíl oproti nedávnému MoH, který kolem sebe nakydal zprávy o své vyjímečnosti válečné akce, kterou uzemnil nesmyslně aplikovanou hratelností svého údajně úhlavního konkurenta. Osobně se CoD nezastávám jako alternativu něčeho bombastického a kadil bych si na hlavu tím, že bych si neuvědomoval nutnost CoD kriticky potopit, tak jako v případě Warfighteru, ale nemůžu se zbavit dojmu, že CoD a zvlášť momentálně Treyarch s Black Ops 2, v tom svým rámci tak nějak dělají "zábavu". U které je však pravda, že ekonomicky zvažuješ, zda se ti vyplatí okamžitá koupě co rok...
      • Odulin
        Moje řeč!;)
    • walltar
      Ty to nechápeš .... si nedostatečně vypnul mozek ... COD se totiž musí hrát s úplně vypnutým mozkem. Kdyby si měl dost vypnutý mozek tak ti všechno příjde uplně suprově wow.
  • A presne za toto mliony ludi kazdy vyvali 60€, ako ty vole, tento svet je proste nenormalny.
    • A ty urcite zase vyvalujes prachy za fet, ciga, prostitutky ... a taky ti nikdo nerika, ze jsi "nenormalny", protoze ne kazdej je takovej slovenskej pic*s jako ty. Kazdy si utracime za co chceme a vsem ostatnim to muze byt u zkurv*ny rite.
    • walltar
      Myslím, že ty si nenormální ... kdyby si byl normální tak za to těch 60€ dáš taky. Buď rád že si nenormální aspoň si ušetřil a ještě si zahraješ lepší hry než tuhle. *1*
    • Robotron3
      Svět je nenormální, ale že by zrovna kvuli Call of Duty? To sou i horší věci ;)
  • Mato1987
    http://www.youtube.com/watch?v=W1ZtBCpo0eU
    toto je ešte lepšie :D
    • .)))))))))))
  • zasmál jsem se od srdce... ještě že tyhle nový střílečky nehraju, pak bych měl zřejmě taky chutě svou naštvanost nějak kreativně vyjádřit :)
  • Je sranda, že Doom je podobná sr*čka s méně pixely jako ono CoD.

    A teď se do mě zlatí hateři pusťte, protože na to čekám ze všeho nejvíce.
    • Synku. Co to proboha meleš. Dávat do jedné věty Doom a CoD. Nesrvovnávej prosím first person shooter s first person kid cakewalk on rail....
    • smejki
      definuj "podobná" *2*
    • jako že má doom 10 zbraní, která je jedna jak druhá a střílí úplně stejně, autoheal. Obtížnost jen v tom, že na tebe útočí 20-30-50 vojáků najednou, co se spawnujou ze vzduchu hned za rohem... Že v něm padaj z nebes paneláky a eifelofky. Souhlasím, že Doom má stejně kvalitní AI jako CoD. Jen ty úrovně jsou v Doomu bohužel trochu otevřenější a představ si, že v nich občas i člověk bloudil. Každopádně je rok 2012 a jestli chceš srovánvat hru z dob 386-tek, tak to je hodně ubohý a zoufalí.
      • A nesrovnávají náhodou autoři té parodie? Cituji titulek článku,o kterém se tady bavíme: "Parodický Doom II mod pranýřuje Call of Duty a moderní střílečky".

        No a řekl bych k porovnávání za sebe asi tolik, že všechno je dáno úrovní HW. DOOM se hrál tak, jak se hrál a vypadal tak jak vypadal, protože to jinak nešlo. COD si může hrát na akční film a někdy tak i vypadá. Kdyby někdo ukázal autorům Dooma v roce vydání COD, tak pochybuju, že by ho okamžitě nechtěli napodobit.

        A to, že bez skriptů se nedá prezentovat příběh je snad každýmu jasný (jenom jich nesmí být přehaně...)
    • Částečně máš pravdu, ale Doom za to nelze vinit. To je jako vinit filmy s Chaplinem za to, že jsou němé. Ten skutečný rozdíl mezi Doomem a novými CoD je v tom, že CoD je v dnešním kontextu stupidní a Doom v kontextu své doby (a ani dlouho potom) nebyl.
      • Protože v době, kdy Doom vyšel nikdo neřešil grafiku a počítačový trh vypadal jak vypadal. Dneska jdou firmy po penězích, což je vlastně cíl podnikání.
        • To víš, že řešil a jak. Jenomže to by si musel v té době existovat, aby si to dobře věděl...
        • je videt ze si sam decko ktore zaroven opovrhujes. a v ere kedy vysiel doom si nebol vobec nasvete.. cize len hlupo trepes o veciach ktorym nemozes rozumiet
        • Robotron3
          Tys v tý době snad ještě nežil ne? Tehdy byli všichni naprosto posedlí grafikou a každý hltal každou novou hru, která grafické zpracování zase požene o něco dál. Snad nikdy nebyla fascinace grafikou ve hrách tak velká jako s nástupem 3d her až po první gpu.
          • Odulin
            Jj taky souhlas. Já se při prvním přepnutí Halfa 1 do 3d akcelerace (Voodoo 3) málem po*ral:))
    • Keyz
      Doom si nehrál na realitu.Bylo hned jasné,že to je rubačka také hráče nevodil za ručičku jak to dělá COD.

      V COD pořád hráče dávají do reálných vojenských jednotek a machrují jak si pozvali odborníky na vojenskou taktiku a pak to je hra která je hodně tupá.
      • Klidně ať mají milion odborníků na to a na to. Nic to nemění na faktu, že to děti žerou. Věřím tomu, že kdyby vyšel nový Doom, tak to bude podobná marketingová srágora jako Duke.
        • Robotron3
          Proč děti, Call of Duty hraje taky velká spousta čtyřicátníků, tátů od rodin, co si chtějí vybít stres z práce třeba :)
          • Odulin
            Třicátník potvrzuje.:)
    • Z dnešního pohledu jo. Jenže Doom byl a je legenda. CoD je jen ta srajda :)
    • Jenze mezi CoD a Doomem je jeden podstatny rozdil. A to datum vzniku. Zatimco Doom vysel v dobe, kdy pojem fps byl v podstate neznamy a tato hra definovala zanr, ve sve dobe proste pecka.
      Zatimco posledni dily CoD jsou stejne sr*cky porad, aniz by jakkoliv dany zanr obohatili nebo alespon byly dustojne hry.
      A ted nemam na mysli tu super arkadovou hratelnost ala terminator, ale samotne odflakle zpracovani a zdimacka penez kazdy rok "more of the same".
      Krasny priklad jak by melo pokracovani hry vypadat je HALO 4. Zatimco posledni dily CoD jsou hodne odflakle datadisky.
      Ja nemam problem s danym subzanrem, ktery CoD reprezentuje, ale s tim, jak s hrou nakladaji a jak odflakle ty hry jsou.
      • A co tě nutí takové hry kupovat nebo hrát? Ať si to ty ovce hrají jestli chtějí. Má to úspěch u dětí hlavně v USA nebo u naší budoucnosti - teenagerů. Pokud jim to rodiče sponzorují, tak bych se nad tím vůbec, ale vůbec nerozčiloval. Oni to pak v dospělosti poznají, že kupovat si hru za 60€, která je již X let stejná nemá smysl.

        Také bych mohl namítat, že BF3 je hrozná hloupost a že jsem naštvaný, že za 100€ mám doma zabugovanou, věčně nefungující hru. Ale podstoupil jsem to riziko i když jsem přesně věděl, že to DICE opět podělá.
        • Nechapu proc tu resis jestli me neco nuti ty hry kupovat a hrat. O tom vubec moje reakce nebyla.
          Ja pouze reagoval na tve nesmyslne srovnani CoD a Doom a snazil se ti vysvetlit, proc je tve srovnani hloupe. *3*
    • Hodně dobrý příspěvek, máš ode mne + :)
  • Robotron3
    Sranda bude, až si tu přečtu recenzi na Black Ops 2, sem zvědavej :) Koukal jsem se dnes na recenzi na gametrailers a řikal sem si, to už vypadá fakt jak nějaká budgetovka z obchoďáku. A prd ho, nakonec 9,4/10 :)
    • Cosi
      Hodnocení k metacritic od uživatelů: První dvě singleplayerové mise jsou opravdu hrozné, střílení do nekonečné vlny dokud se nesplní úkol, výbuchy lodí na kolejích po pár zásazích. A hloupé filmečky plné logických děr a namachrovaných týpků. Pokud to potom odinstalovali a dali tomu nulu tak se jím nedivím, taky jsem měl sto chutí. Ale pak je to obrat, mise z budoucnosti jsou zajímavé, i když stačí tři rány a auto pořád letí do luftu. Ale už tu nejsou vlny nepřátel (krom pár vyjímek), spolubojovníci už nečekají jen na vás. Obecně taky na CoD nadávám kudy chodím, ale je tu znát menší posun a oproti hroznému MW3 to má drajv. A MP je prý opět výborné.
    • Tak já nevím, chvíli jsem zkoušel SP a bavím se naprosto skvěle. Poprvé je možnost vybírat zbraně před misí. Výběr zbraní a doplňků souvisí s tím, jak se v předchozích misích dařilo a jak dobře hráč plnil předem stanovený bonusový úkoly. Větví se příběh (postava přežije vs. nepřežije, vyslechnu někoho vs. nevyslechnu někoho), důsledky jsem ještě neviděl, nějaký tam možná budou.

      A pak je tam nějakej taktickej mód, ale ten teda moc dobře nefunguje (nebo se mi do něj nechtělo moc pronikat...

      Takže inovací je minimálně v SP u Black Ops 2 celkem dost. A třeba taková mimika obličejů vypadá fakt hezky (+ některá prostředí).
      • ZvacA
        Souhlasím. Nejde Treyarchu upřít, že druhým BO sice stále staví na stejných základech a mechanismech celou hratelnost, pro CoD už tak typicky zastaralou a o ničem, ale okořenily to "inovačními" prvky, který rozhodně nejsou krokem vedle. Strike Force mise a možnost si průběh kampaňe omezeně vypiplat podle svýho na základě rozhodnutí, ne tak zcela marný podání příběhu, jak by se mohlo automaticky zdát a celkem překvapivé momenty, nepředurčují BO2 do žumpy. Ona i ta "future" stránka k závěru dostává správný grády a má co říct. Je to sice ve výsledku stejná ptákovina spoléhající na přehnanou monumentálnost a s jednoduchou hratelností, ale to co dělá - dělá dobře - má to nápad, slušný charakterový scénář i podání a to střílení s prstem v nose se tak nějak ztratí. Sice to není věc na vysoký čísla ve verdiktech, ale jak řekl kolega Odulin, BO2 baví s jasným vzkazem, že CoD si už definitivně na nic vážnýho nehraje. Ale určitě nepřesvědčí zastánce opozice, to ani omylem.
        • Jazz
          Krokem vedle jsou, protože je to CoD.
          Kdyby nebylo, tak nebylo...

          Konec se ti odvíjí přesně od těchto "rozhodnutí", celkově je asi 6 variací.
          Každopádně, když ti hra řekne, že ho máš zabít, tak ho zabiješ, protože v předchozích dílech ti to říkali, ale ne, ty ho můžeš trefit do kolena a on přežije. Ale jak si to máš uvědomit, když v minulých dílech si ho trefil do kolena a mise se nezdařila...
          I když je pravda, že spíše jsou ty momenty vybírací - zmáčkni F nebo SPACE.
      • Odulin
        Souhlas, včera koupeno a taky se bavím. Nebudu sáhodlouze obhajovat proč tomu tak je, ale prostě bavím a to mi stačí.;)
    • Jo jasný, teď mi řekni, že taky hodnotíš všechny série MW a BO nad 9,3 jak oni *4*
      • Robotron3
        To sem nepochopil, jak hodnotim? Já naštěstí nic hodnotit nemusim :)
    • Pete.palis
      já jsem taky čučel, ale nevim mno, podle mě bude dost webů podplacenejch, marketingový trh a love jsou jedna velká ruka;)
      • walltar
        Jo jo díval sem se na metacritic ... nevím čím to je ale to hodnocení od lidí se tam slušně lyší.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit