Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mněl by to hlídat nějakej admin a mněl by to mazat. Protože fakt jsou to některé stupidní komentáře. (Nekoukejte na chyby *1* )
  • Uplně jednoduchý na konzoli si nikdy nezahraju takovou pecku jako System Shock 2,Bioshocka sem nehrál.Kdo nehrál SS2 neví co to znamená spojení dokonalá komplexní počítačová hra.Mam známí co maj konzole a k čemu ho používaj?Jak chytač prachu...:P
  • YIDEREK: zapomel jsi dodat tolik "stupidnich komentaru", ktere jsou vzdy a vsude pokud se nejaky takovy clanek objevi. Ser Hashut tu psal, ze hrani zacalo na konzolich - co je to za blbost? Asi nezazil eru Commodore 64, ZX Spectra a nasledne Amigy apod. Uz tam byly hry, o kterych se krabickam od napr tenkrat Nintenda (nehlede na ty kraviny od sikmookych z trznice - cerne krabicky s Pongem) mohlo jen zdat. Sem zvedavej, jak dlouho se tu budete jeste hadat, nez to tu nekdo rozumnej zablokuje a bude klid.
  • Já jsem si to také koupil a upřímně nechápu jak mohl Cliffy u něčeho takového na PC čekat nejmíň mego za první měsíc :D Je to typická 7/10 hra.

    A pro Storma. Myslíš TEN GoW3?? Hrál jsem demo a skutečně nic moc kamaráde, to se mi řada playstationových her líbila víc, po těch slibech to žádný hukot není.
  • Ser Hashut máš můj souhlas, navíc seš diskutér, který se umí přít. Ale stejně konverze Gearsů se vyplatila, ale ne dost. Taky si vem jaký byl v té době výběr her na 360 a jaký na PC. Experimenty na PC vznikají dál, akorát už to nejsou AAA hry, ale na konzolích se raději drží osvědčených schémat jaks psal. Takže ty experimenty jsou tam taky u malých her.
  • je pravda ze hodne koverzi na PC je po hw strance odflaknuto, viz treba gta4, ktery neumi vyuzit dualni grafickou kartu (aspon to neumelo do vydani patche), nebo saboteur kterej byl na nekterejch systemech naprosto nehratelnej. na konzoli ma clovek aspon zaruku ze je vsechno vyladeny, i kdyz musi u novejsich kousku trpet horsi detaily. multiplatformovky vetsinou delaj na xboxu a podle toho to vypada - nejslabsi hardware z cely trojice pc, ps3, xbox... oproti tomu takovej god of war3, exkluzivne na ps3, je vizualne to nejlepsi co sem za dlouhou dobu videl, protoze autori se mohli soustredit jen na jednu konzoli a vyzdimali z ni co slo. gow3 je skutecna pastva pro oci.
  • Konverzi GoW jsem si zrovna poctive koupil a ze bych nad tim hykal blahem to teda ani nahodou. Nemluve o tom ze ve sve dobe mi to tenkrat porad padalo a zlobilo to.

    Rekl bych ze to je jeden z nejvic precenovanych titulu co znam.
  • Je to možné tolik komentářů ?
  • Vyplatí se jen laciné konverze, ve kterých se nikdo nenamáhá s pořádnou implementací myši nebo vyvážením hratelnosti (myš je přesnější a stejná úroveň má na PC úplně jinou hratelnost). Konverze GoW byla poctivá a prostě se nevyplatila. Konverze se obecně vyplatí u FPS, což je stejně primárně PC formát. U klasických konzolovek se s tím nikdo namáhat nebude.
  • Čímž chci taky říct, že Ser Hašutovy řeči o nezaplacených konverzích nejsou nic jiného než laciná demagogie.
    Dneska si nejvíc škodí ti vydavatelé, kteří hru nevydají na všechno co to jde Pc/ps3/xbox. Ať už to udělají primárně na počítač a konvertují na konzole nebo z konzolí udělají pc port. Pokud nemají za úkol udělat exkluzivitu, nebo se nejedná o nějaký obskurní žánr, pro úzkou skupinu hráčů, tak je vylučování určité platformy z vydavatelského plánu iracionální. Pochopit se to dá, jen když jde o nějaké malé studio, které nemá na portování kapacity.
  • co ti brani lehnout si do gauce a hrat na pc ? :)
  • Mě nemusí mrzet nic a dá se říct, že koupě konzole ze mě udělala ještě horlivějšího PC hráče, takže toho pro konzoli kupuju oproti PCčku naprosté minimum a po většinu času se mi na ni jen práší.
    Kvedlat páčkama mě moc nebaví a ležet u hraní už vůbec ne. Proto mám ps3 zapojený do monitora. A kdybych se přeci chtěl rozvalit, vezmu gamepad a plugnu PC bednu do televize.

    Každopádně nedá se obecně říct co je lepší, na obou platformách vedle hromady balastu vznikají slušné počiny, i když pro mě osobně je toho dobrého na PC x-násobně víc. Protože počítače i konzole existují současně a lidi hrajou na tom, co jim nejvíc vyhovuje a nic nestrádá dokazuje, že kecy o tom co zanikne a co přetrvá jsou směšné.
  • cimz samozrejme nezatracuju PC (naopak me mrzi ze uz ho tak malo pouzivam) a doomovku si vzdycky zahraju s mysi nez s gamepadem (najdou se i magori co hrajou doomovky na PC s xbox gamepadem!!!), ale proste doba je takova, ze PC mam spis k tomu abych si na ebay či amazonu objednal konzolovou hru a nemusel pro ni chodit do kramu :)
  • Souhlasím jak s myšlenkou názoru "XMANa" tak částečně i s "YNROKOPem". Hlavním důvodem toho, že herní průmysl se nachází tam, kde se nachází je BYZNYS. Od toho se odvíjí další a další malé důvody, které tady vesměs již všichni zmínili.

    Trochu mi to připomíná situaci s letadlem Concord, motorem "Wankle" anebo s Raketoplánem, či cestami na Měsíc. ANO - pokrok technologií a navazujících prvků by stále mohl pokračovat tempem jako doposud. Problémem jsou peníze a skutečnost, že pokud by se dala předsnost pokroku, jistí lidé by nevydělali tolik jako v nynějším "stagnujícím" stavu.
  • ten prvni odstavec je docela trefnej. v letech 1989-1995 mely konzole jednoznacne navrch. krasny, napadity, zabavny a user friendly hry na tehdejsich 8-bitech a 16-bitech, kterejm pomaly PC s 1mb RAM, EGA grafikou, DOSem a rozpixelovanejma paskvilama nesahaly ani po kotniky. staci porovnat tehdejsi 2D plosinovky, napr. Duke Nukum vs Contra nebo Hocus Pocus vs Super Mario ci Sonic, pozdeji treba Donkey Cong Country. Advent PC prisel as s 3D - Doom, Duke3D, Blood, Quake...

    Dneska, po 20 letech pařanství, u me popravde prevlada pohodlnost a davam prednost tomu rozvalit se na gauci s gamepadem v ruce, strcit placku do PS3 a hrat. Obzvlast po celodenni praci u PC. Planuju si zahrat stary fallouty a predstava, ze budu zas muset sedet u PC, me uprimne desi.
  • Já nevím. Mám takový pocit, že někteří diskutující si neuvědomují, že hraní začalo na herních konzolích. Domácí počítače se přidaly až v době, kdy už za sebou měly konzole nějaký ten pátek a rozhodně to konzole neodrovnalo. PC přineslo mnohem sofistikovanější hry, o kterých se "pravěkým" konzolím mohlo jen zdát. Ve zlatých dobách PC herní scény byly komerčně úspěšné i velmi odvážné projekty, na kerých pracovaly relativně malé skupiny talentovaných nadšenců. Jenže doba se mění a náklady na současné AAA tituly jsou astronomické. Na experimenty není na vrcholu místo a jde se cestou vylepšování úspěšných schémat. No a bohužel největší peníze jsou v mainstreamu, který nechce číst dvousetstránkový manuál nebo řešit kompatibilitu herního železa. PC herní scéna nikdy neumře, ale svůj zlatý věk má za sebou.

    Jako příklad si vezměte Crysis. Ve své době to byla matra všech PC nadšenců. Podívejte se na tu úžasnou grafiku - o té si můžou nechat herní konzole jen zdát. Bohužel si to většina hráčů stáhla jako warez, protože kvůli hw náročnosti Crysis museli šetřit na nové železo a na originálku tak nějak nezbylo. A výsledek? Další pokračování už se musí dělat primárně na konzole, protože jedině tak se vývoj zaplatí. Epic se pokusili udělat opravdu hodně poctivý port GoW1 na PC. Nechtěli to odfláknout a opravdu si s tím pohráli. Výsledek? GoW2 už se PC verze nedočkalo, protože se nezaplatí ani ta konverze.
  • To je zajímavý že ten úlet jak ty píšeš trvá už cca 30 let. To je víc než jedna generace hochu takže opět tě musím požádat aby jsi nejdřív myslel než zase něco napíšeš. Podle tvé logiky bych mohl i PC nazvat úletem.
  • A co bylo na me reakci tak nenormalního ty sexistické Slovačisko? Copak jeho/její přezdívka není Lamička?? *1*
  • je pravda ze wall of text sa nikomu citat nechce (ja som to sice docital), ale to mu mozes povedat aj normalne. nemusis hned reagovat ako penis ty penis
  • Hezky názor, ale kdo to má číst, ty lamo? To je hrozný, v půlce textu jsem to vzdal, třeba odstavce ti nic neříkaj?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit