Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    No nic. Koupím a cracnu. Jinak to nevidím.....Už tak, že musím mít už 3 služby v pc: Steam (mám rád kvůli skvělým akcím a nabídce her), od Microsoftu do Gears of War, DoW II a v neposlední řadě otrava s EA účty u her jako Darspore, NFS....A představa, že mi tak Origin "žere" na pozadí data a "paroduje" steam, jenom proto, že EA je nenažrané prase, tak jak říkám koupit a cracnout.


    P.S: Rozdíl mezi Steamem a Originem je stejně velký jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou, Kdyby byl Origin něco jako Steam, tak bych neměl problém, ale Origin je jenom pitomý slídící program, který paroduje Steam...
    • A proc to koupis a cracknes ?! EA je upne uprdele ze to pak cracknes, penize jim uz das !

      Jak jinak pro boha dat najevo svuj nesouhlas nez tak, ze si to nekoupis ?! OMG LIDI NEKUPUJTE TO.

      Kez by konzumenti nemeli v hlave prazno, pak by takovehle zhovadilosti nikdy nevznikli, protoze by to nikto nekupoval!

      Ale klidne, kup a crakcni a rekni EA, ANO ANO TAK JE TO SPRAVNE, KLIDNE VIC.

      Boze muj.
      • Ale EA by to poznala. Možná by to byla ještě silnější zpráva než to nekupovat. Kdyby koukli do statistik a zjistili že hry se prodalo 3M kusů a na Origin ji aktivovalo pouze 100k účtů => 2.9M cracky. :-D
        • Kdyby to tak bylo, jistě by si toho EA všimla. Ale lidi jsou idioti nebo jim to je jedno, takže ve výsledku bude ten rozdíl maximálně pár tisíc. To bude EA nejspíš celkem jedno.
          • Když co naděláš že jo, si člověk co do toho tolik nevidí, nerozumíš PC, koupíš si hru a ona po tobě chce instalovat nějakej SW, co naděláš...vrátit to nemůžeš protože někde na krabici napsáno nějakým malým písmem určitě bude že to vyžaduje Origin a hrát to chceš...
    • Rozdíl mezi steamem a originem je ve stáří a množství nabízených her a funkcí (což je ale pochopitelný, vzhledem k tomu stáří). Jinak jsou ty dva systémy imho úplně stejný.
    • eeeee
      Ja se tem vyrobcum pc her divim. At delaj hry jen pro konzole a budou mit klid. Ja taky nesnasim steam, ktery se mi vnutil a co, kradu kvuli tomu hry? Nekradu.
      • Ted nechapu, koupit a cracknout je ukrast?
        • eeeee
          Pokud to nebude sirit dal, tak ne. Tu koupá jsem prehledl. Ale legalni to neni a spravne take ne. Spravne je veci co se mi nelibi nekoupit a dst vyrobci najevo, ze tudy cesta nevede. Ale bohuzel cesi jsou zaostali mamlasove a neumi hlasovat svyma penezenkama. Proto mame v cesku tak priserne sluzby. Zrovna vcera o tom byl porad v televizi, co vsechno jsou cesi ochotni zkousnout nez by se namahali zmenit poskytovatele.
          • Prakticky 100% souhlasim. I s tim ze jsme prilis pohodlni na zmenu, ale cesi co jsi koupi originalku jsou tak maly procento zakazniku, ze se nad tim nikdo nepozastavi. Spis tyhle principy (vydavatel se snazi neco prodat, tzn jeho boj) nici zapadni konzumenti co opravdu jenom konzumuji a je jim jedno co (viz posledni COD).
          • Při potvrzení EULA se zavažuješ že nebudeš modifikovat či jinak upravovat jakýkoliv soubor což použití cracku je, takže čistě po oficiální stránce děláš něco špatného. Ale víš jak, di do toho, já s tebou souhlasím jen uvádím věci na pravou míru.
          • Ano jistě, to je správné. Mně se ale ta věc líbí, co se mi nelíbí je Origin a já nekupuji Origin, ale ME3. Takže chci podpořit Bioware, ale odmítám přistoupit na to, že se mi nějaký EA bude hrabat v počítači a bez mého vědomí cokoli o mě shromažďovat.
            • Stoneboy> Obávám se, že personal information v právničtině je pouze taková informace podle níž tě jde jednoznačně identifikovat (chtělo by to nějakého právníka). EA tě identifikovat nemusí - tvou identitu zná z údajů které poskytneš při zakládání účtu.
            • Ale ona neshromažďuje nic o tobě, už v tom textu od EA, který tady někde je se píše "non-personal information". Takže jestli ti vadí, že bude EA vědět, jak si procházíš jejich katalog...
  • Blahoslaveni budiž Ori!!! Do háje s nimi!! Všichni kdo znají Stargate SG-1 a koukali na 9. a 10. sérii (a na filmy) dobře vědí jak to s nima skončí...kdo mi pomůže hledat Archu pravdy? *3*
    • neviděl, tak ale snad to tak nevadí.. Ty goaulde jeden :D
  • Joha
    Idioti...
  • myslim, že je logický, že EA nenabízí tituly na Steamu, protože si chce získat klientelu pro Origin. Bohužel pro ně je Steam daleko oblíbenější a pokud nepřijdou s něčim převratným, tak to bude jen samá buzerace typu "tato hra nevyjde na Steam"
    Věci se v týhle branži rychle měněj, ale mám pocit, že ještě nějakej pátek budeme hrát na Steamu tituly od jinejch společností než EA...a nějaká ta možnost "možná někdy v budoucnu" je dost mlhavá.
    • Cahir
      Já opravdu nic nemám proti zavádění konkurence vůči steamu. Ať má vlastní prográmek pro digitální distribuci klidně každý publisher. Budu jich mít v počítači klidně 50, je mi to opravdu jedno!

      Kdyby byl stejný jako steam, nemám problém. Problémem jsou funkce Originu, nikoliv jeho existence. Nejsem žádný paranoik a opravdu si nemyslím, že mě bude EA řešit a držet tak říkajíc "za koule". Jde prostě o princip; nikdo nemá právo na to, aby mi bez dovolení lezl do soukromí a je úplně jedno, jestli s ním má, resp. nemá v úmyslu nějak nakládat.
      • Tak mně by to rozhodně jedno nebylo, kdybych si měl kvůli každé hře zasírat počítač neustále jiným a jiným softwarem.
        To není žádná paranoia, každý normální člověk se brání, když mu chtějí nacpat něco, co on nechce a nepotřebuje.
      • Já se hlavně bojím těch "třetích" stran. To může být úplně kdokoli.
  • Nevím ale Origin opravdu nemá co nabídnout...je tam málo her a je to všechno strašně moc drahé. Bohužel ho mám protože jsem si koupil Fifu a nevěděl jsem že to budu muset instalovat(při instalaci orign mi to napsalo: "souhlasíte s podmínkami? Pokud ne nebudete moci hrát hry online" Tak to je supr výběr když už tu hru máš doma). Když ho zapínám tak je to sice rychlejší než Steam ale dlouhou dobu si bere skoro 100 kB a to je dost na to že to běží jen v pozadí.VaaptchaVal=rxb
    • pokud s těmi podmínkami nesouhlasíš, máš právo hru vrátit prodejci za plnou cenu...:)
      • jestli mas krabicovou verzi, kde si porusil obal, tak muzes leda kulove :)
  • "le příjemné je, že hru můžete instalovat, kolikrát chcete - žádný limit na to nastaven nebude. Stejně příjemná je také zpráva, že sbírání a odesílání informací o tom, jak hrajete, budete moci vypnout"

    Si delate PRD*L ne ? To je SAMOZREJMOST, ne ze je to PRIJEMNE

    a origin ? lol dekuji nechci
    • Tak to jsi panacku trochu prestrelil :) Jiste, warezova verze se muze instalovat kolikrat chces, ale 90% her z posledni doby ma nutnost aktivovat po instalaci a pokud mas klic uz aktivni, musis klic z puvodni instalace "zrusit", a povolit si ho na novou instalaci, a pak si zase nezapnes tu puvodni instalaci. Experti na tyhle veci jsou u Ubisoftu napriklad. Viz. Assasin creed, Settlers 7 (tyhle dve zrovna mam).
      • Taky Ubisoft na tohle šíleně doplatil (ne že by mu to ale vadilo) a PC verze jeho her se moc neprodávají. Tedy alespoň takový Assassín, kde jednička bez ochrany překonala půl miliónu prodaných kopií, dvojka s ochranou se sotva vyhrabala na sto tisíc.
    • Cahir
      Tak tohle chlapče samozřejmost není, projdi si herní historii.
      • Měla by být.
  • Pulka lidi si do kompu instaluje takovy sra.... ze to snad ani neni mozny a tady budete brecet kvuli instalaci 10 MB velkeho softu ktery musite zapnou jednou pro aktivaci klice :D meh. Osobne mam v Originu asi 10 her, a Origin pokazde zapnu, jen kdyz si koupim novou hru a chci aktivovat klic, jinak je stale vypnuty :)

    EA vi co dela. A jediny duvod proc tu, hlavne cesi a slovaci, rvou je, ze mate strach ze vam nekdo prijde na vsechen ten warez co mate v kompu :)

    Na jednu stranu se nemusite bat, protoze veskery data, ktery jsou z vaseho pocitace bez vaseho vedomi proti vam nikdo nepouzije - leda by byl sebevrah a sam na sebe prasknul ze se vam hrabe v kompu :)
    Na stranu druhou je to skoda, protoze kdyby lidi za hry platili tak maji vyvojari vic prostredku na produkci kvalitnich her, a ne jako final fantasy 1 2 3 4 5 6 ..... WoW 10 datacu uplne stejnych, COD 1 - 100000, atd atd.
    Kdyby jste trochu hledali tak se hry daji sehnat pomerne levne, at uz na Steamu, nebo digitalni distribuci pres internet. Osobne jsem za posledni 2 roky koupil asi tak (a to doopravdy nekecam) 10 her, a krome SW : TOR zadna z nich nepresahla 800 korun. (a kdo mi tu bude tvrdit ze 10 her mu nestaci ze je to za dva roky moc penez, tak keca, protoze 3/4 her co stahnete na warezu si stejne jen zkusite a po tydnu nehrajete....)

    Takze kazdy spytuje svedomi, a uznejte, ze nejakej Origin neni zadny problem. Problem je ceska, a nejspis i slovenska (a hlavne u nas oblibena ruska) warezova scena....howgh!
    • protoze 3/4 her co stahnete na warezu si stejne jen zkusite a po tydnu nehrajete - jestli nekdo stahuje hry aby si je vyzkousel tak tezko bude vyhazovat prachy za originalky, takze tady si trochu protirecis
    • Proč sebevrah? Vždyť oni se s tím, že se ti hrabou v kompu nijak netají - při instalaci klienta souhlasíš s tím, že bude sledovat např. stránky které navštěvuješ, zařízení připojená k tvému počítači atd... A také s tím, že tyto údaje EA může komukoliv poskytnout.
      • Mimojiné - nevím poč by zrovna s touto ochranou měli mít piráti problém - prostě ji obejdou jako jakoukoliv jinou a zádný program jim v PC slídit nebude. Strach by mohl mít ten, kdo občas něco upirátí ale zrovna za tuhle hru by byl ochoten zaplatit - a odrazovat zrovna takového člověka od koupě není zrovna chytrý obchodní tah.

        A na argument že slídění v počítači může vadit jen pirátovi jsem alergický - sledování bankovního účtu by mi vadilo - a neznamená to že obchoduji s drogami, sledování kde zropvna jsem pomocí mobilu by mi vadilo - a ne, opravdu nejsem mafián. Kdyby mi chtěl někdo měřit velikost péra uráželo by mě to - a to neznamená že ho mám krátké. Některé věci se prostě nedělají. A nechápu proč bych si je měl nechat líbit.
        • ucho
          jednoduchá otázka. hypoteticky: mám nainstalovanou hru XYZ, při skenu to zjistí. copak můžou zjistit, jestli je to legální či nelegální instalace? nemůžou... tohle zjistí maximálně u svých origin only her, kde si mohou ověřit, jestli je opravdu vlastním, nic jiného nezjistí (tedy kromě toho, co mám na disku :) )...
          • Ale mě opravdu nejde o to, že by mohli zjistit, že jsem něco upirátil. Vadí mi, že po mě chtějí abych souhlasil s tím, že budou sledovat, co dělám na svém počítači - použité programy, navštívené webové stránky a podobně. A abych souhlasil s tím, že tyto informace poskytnou komukoli se jim zlíbí. Příjde mi to jako neskutečně drzý požadavek. Neočekávám, že by takto získané informace třeba začali prodávat (ač by po právní stránce mohli), ale nechci se nechat k instalaci něčeho takového dotlačit - řekněme z principu. Opravdu jsou lidé, kterým tohle nevadí?
    • Jak myslis. Podle me to berou z principu ze spatneho konce. Proc ti co si to kupuji doplaci vlastne na to, ze ostatni si to stahnou. Tento fakt mi tedy moc neprida, kdyz preci stahnout to je tak jednoduche. Jak psal nekdo nahore, tak ja koupim a cracknu. Na jejich origin nejsem zvedavy ani trochu. Pochopitelne chapu objekt jejich snahy, ale podle meho nazoru proste tahaji za spatny konec.
    • já třeba používám skoro výhradně Steam ať už na koupi nebo na hraní her a to, že na něm nebudou vycházet tituly od EA mi není zrovna po chuti...jde o to, že bouraj uživatelskej konfort, kterej se zoufale snažej nabídnout jenom proto aby měli klientelu (=osobní informace lidí=virtuální majetek), takže v současným stádiu je to trochu kontraproduktivní. Snažej se totiž lidi přesunout na Origin násilně, ne něčim převratným a to podle mě není až tak OK.
      • eeeee
        To je hloupost. Ten komfort = monopol a uz microsoft ukazal, ze tudy cesta nevede. A ja treba nemam rad steam, je to zlo a stejne jako orágín se má vnutil nasilne, a je jeste horsi. Bez originu si nezahrajes hry od ea. Bez steamu si nezahrajes daleko vic her nez jen od valve. Takze origin nebo steam, oboji je to stejne svinstvo a predevsim dan za piratstvi. Takze vsichni kdo piratá moho akorat drzet hubu a krok, je to kvuli nim.
      • S tim souhlasim, je zbytecny mit dva klienty na hrani a ne jednoho.... Steam ma aspon tu vychytavku ze pres to horni menu se tam daji pridat do Library non-steam hry. Tak aspon tak se to da "vocurat". Ale pro patchovani atd asi bude stale nutny Origin pro EA hry...

        hold s tim my asi nic neudelame...
    • Konečně rozumnej názor. Ať už Origin odesílá co chce, EA si můžou max. tak dělat statistiky, nic víc.
      A s warezem si člověk do PC natahá mnohdy věcí sra*ky. Největší výhoda tejhle online distribuce je v ceně. Hry tam v akcích vyjdou mnohonásobně míň, Ale nejenom v akcích, taková Fifa 12, Battlefield 3, tušim že i MW3 jdou takhle sehnat do 400,- což je dobrý, prodože se i dlouho po vydání prodávají kolem 1000,-
      • Ať si to zkouší na někoho jiného. Za chvíli mi budou chtít lézt do bytu a vidět stav konta.
      • Ne tak úplně. EA podle EULA mohou veškerá data o tobě (neomezují se jako Valve jen na jejich SW, PS: Neplést s Steam SW&HW Survey) sdílet s třetí osobou...
      • Presne tak, 100% souhlas! osobne muzu doporucit (doufam ze to nejak neporusi pravidla diskuze) g2play.net . Uz nekolik let kupuju hry prevazne tam. Je pravda nedostanu krabicku a CD, ale vem to cert. Hry tam na nase penize vyjdou dost levne, maji tam akce kdy hry ktere treba v JRC stoji okolo 1000, tak je tam (casove limitovana) akce treba za 300, coz je slusny si myslim.
        Dalsi plus je platba pres PayPal.
        Dalsi plus je to, ze platba pres PP se jim hned ukaze, a klic mi posilaji nekdy i do 10 minut.
        Dalsi plus jsou vernostni body. Utratil jsem u nich asi 3,5 tisice (za delsi dobu, a neco jsem kupoval i brachovi a tak) a za vernostni body jsem si v listopadu poridil Crysis 2 zadarmo (resp. za ty body).
        Takze bych vsem doporucil si zjistovat veci, a ne brecet, nadavat, a kopat kolem sebe...
        • Jistě všichni jsme piráti jenom ty si pan maďar. Pro tvoje info jsem jenom přes vánoční akci steamu nechal zhruba 87éček? Já si klidně koupím přes stránku originu hru ale ať mě nechají si ji aktivovat na steamu na nějž jsem zvyklý. Ale chápu, že by ty chudé lidi z EA co nemají pomalu co do pusy a nosí stejnou kšiltovku deset let jako Farid, ten drobák z každé kopie zabil. Ty výmluvy na patche a dlc si taky můžou strčit za klobouk. To chtějí ty patche začít asi taky prodávat nebo nevím. A dlc? To stejné co sem říkal už se základní hrou. Koupím na origin stránkách aktivuju na steamu a zdarec. *16*
        • ucho
          jestli ti Steam přijde na to, že hry kupuješ na g2play, tak ti ty hry z tvého účtu smaže ;) nevím jak teď, ale není to trochu pochybný shop, když chtěl v minulosti posílat oskenované občanky? :)
  • Pete.palis
    já byl taky proti originu, když jsem kupoval Battl3...teď už to vůbec neřešim...pokud si chci zahrát hru ze steamu, tak si zapnu steam, pokud battl, tak Origin...tak i tak, musim zapnout jednu z aplikací, protože všechny hry mám přes ně (ztratim original, spadne PC, u nich mám stále v záloze)...takže pro mě, co tu píšete je to jedna velká komedie...správnej fanda serie nainstaluje za 5 minut Origin a hru nainstaluje...ve vás vidim jen výmluvy a ospravedlňování v to, jak už na 100% víte, že budete mít warez verzi *7*
    • Samozřejmě! Ty se rochníš se svým originem a je to strašně úžasné a ostatní jsou piráti. Když se ti líbí, že ti někdo obráží tvou čokohvězdu tak prosím ale netahej do toho nás.
    • Nechápeš vůbec pointu diskuze. A Warez? Nikdo tady o Warezu nemluví, jen cracku, který všichni využijeme a věřím, že spousta hráčů také.
    • Origin má (alespoň nyní) spoustu nedostatků, které nejsem schopen překousnout :)
  • dobře to napsal Ucho pár stran zpět, +1, mrkněte na to..

    Origin je prostě kontroverzní stejně, jako celá EA. Já osobně EA už pár let schopně bojkotuju a bez jejich her celkem vyžiju..

    Jako docela smutný, že v případě DRM je Activision mnohem menší dinosaurus (ty CODKA měly dlouhou dobu jen neškodnej Safedisc), to už o něčem vypovídá..
  • Bude nutné mít origin i při zakoupení hardcopy, tedy krabicovky?
    • Diky tobe vim, proc na PC hrajem porty a proc jeste neskoncil Origin
      • Ano? Mohl byste mi to prosím vysvětlit? Moc nechápu, jak moje otázka (kterou jsem, pravda, položil trochu ukvapeně) souvisí s portací her na jiné platformy.
      • Trol.diskuzni
        True enough...
    • Jé, omlouvám se, nečetl jsem pořádně. Takže bude. No, tak to je opruz. Koupím si to jen pro to, aby ty dvě krabičky nebyly na tý poličce tak osamocený. Jako by nestačilo, že se musím v ME2 logovat do EA Online.
      • A došlo už někomu, že pokud jste hráli ME2, kde jste se ve hře museli přihlásit pod účtem EA, tak máte zároveň účet na Originu? Ono totiž EA účet = účet u Bioware = účet Originu = účet na webu The Sims 3 = účet na webu EA = účet ve hrát série Need for Speed ....
        • Ale až doteď to neznamenalo nutnost mít v počítači další program s přístupem na internet a s povolením sbírat a sdílet Vaše osobní data na základě EULA. Upřímně doufám, že by si EA nedovolilo žádná data shromažďovat, ale pokud by se rozhodlo opačně, tak nemáme právo nesouhlasit a už vůbec o tom nemusíme být informováni.
          • To se pleteš, přinejmenším hráči Sims 3 musí mít Origin (dříve EA Download Manager) povinně, pokud chtějí mít aktualizace hry (a bez nejnovější aktualizace hry nenainstalují případný datadisk...), přihlášení ve spouštěči TS3 je taktéž přes EA/Origin účet. A kdy že to vyšla hra Sims 3? Jo moment, už někdy v roce 2009. On ten Origin vlastně není tak mladý jak si každý myslí.
    • Erien
      "V postu na fóru to potvrdil Chris Priestly z BioWare a týká se to digitálních i fyzických kopií hry." Četls to?
    • Tohle tu všichni řeší, bude!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit