Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To ještě nevěděli, že u digitální distribuce si mohou s cenou dělat co chtějí, třeba ji držet na maximu rok po vydání.
  • Nemam s tim zkusenosti, ale v nekterych pripadech bys to snad nemusel ani instalovat z DVD, staci aktivovat SN na steamu...
  • To je prave to nebezpeci. Clovek v tech akcich utrati vic nez chce :D.
  • Mechwarrior_bw
    tie nevýhody sa za cca 5 rokov zmažú na plne akceptovateľnú hranicu ... už dnes cez neho hrám demá, vrátane závodných hier a hrať sa to rozhnodné dá. Neviem či už pracujú servery v Luxembursku ale až sa rozšíri po Európe tak s latenciou veľké problémy nebudú. A EU pracuje na projekte vysokorýchlostného optického internetu vo všetkých členských štátoch a do roku 2020 bude dostupný všade.
  • Origin nebrat. EA hry nebrat. Tohle jediný na ty opice platí...
  • Ale to vis ze to ur uje konkurence, kdyby nekdo prisel s nizsi cenou, ostatni se prizpusobi, pokud si to budou moci dovolit. Duvod vysokych cen na steamu je, ze si za distrábuci urcuje stejnou marzi jako klasicti distributori - 30 %. A na rozdil od obchodu neni ochoten si marzi snizovat, proto ma na steamu za doporucene ceny, kdezto krabicovky lze mnohde sehnat levneji (vetsi konkurence mezi obchody). Az tady bude vic silnych digitalnich distributoru, pujde s cenami dolu i steam.
  • kostej: zde jsou dnesni top pc hry: http://www.metacritic.com/games/pc

    Ktere z nich si koupim na gog bez drm? Ktere z nich si koupim jinde bez drm? Uz to chapes, nebo jsi porad zaslepeny?
  • Blbost, ja nakupuju na gamersgate.com a tam si kupuji instalacni soubory. Archivuji je na domaci NAS a kdybych chtel, mohu si je vypalit. Hry ktere kupuji na psn mam zase vsechny nainstalovany a zalohovany.
  • Tak prestanes hrat, a co? Tech par promile hracu za to nšstoji. Cloudove sluzby budou efektivne branit piratstvi, takze to pro vydavqtele bude mit vyznamny prinost.
  • Já jsem už vlastně na digitální distribuci najel a jsem spokojenej.Krabicovkya měla svoje kouzlo v uspokojení,když jsem se na ní podíval,ale to je tak vše.Takhle je to o dost pohodlnější.
  • To by museli ale dat optiku do kazdej prdle. Teraz mozu byt ludia radi, ze je mozne mat na dedine aj DSL. Ja nejake velke zazraky necakam. Len skoda, ze sa cenovo nechytil blueray alebo nieco ine. Aj medium je dobre na zalohy. Externy disk sa moze lahko pokazit. Ani hudobne CD neboli nahradene DVD ako podaktori chceli.
  • Paul_cz
    Cenu neurčuje ani tak konkurence (ikdyž jí ovlivňuje) nebo náklady, jako hlavně ochota zákazníků platit.Takže dokud budou ceny takové, že je budou lidé akceptovat a platit je, tak není důvod je snižovat.
  • filias
    To si ještě chvíli počkáme... protože těch nevýhod taky není málo.
  • filias
    Jo, je to dobrovolné...
  • filias
    To je moje odpověď zda mě trápí, že Skyrim není na Steamu.. Jednoduchá odpověď - vůbec. Bylo by to za 50E, ale krabice se tu prodává o 7E méně... a fyzická mapa jako bonus.
  • filias
    DRM prodejců nových her tu máte mraky. GOG chce prodávat nové hry bez DRM. Tedy konkurence mizivá. Ano, samozřejmě - minimálně z počátku těch her bude dost málo. Ale já osobně nemám čas hrát všechny hry co by mě zajímaly.
    A když uvidím 2 hry co mě zajímají. Jedna na Steamu za 50E, druhá (jiná) na GOGu za 40E, tak půjdu určitě do té druhé. A tu ze Steamu hrát třeba už nikdy nebudu, neboť zase vyjde nová hra která mě bude zajímat víc.
    A ano, hype/reklama funguje!
  • Konštantný rast nebude trvať navždy, to je zásadná vec.
    Druhá vec je, prestanú vyrábať krabičky, prestanem kupovať a pravdepodobne aj hrať.
    Takéto predpovede sa môžu zaradiť vedľa tých "zaručene pravých" o konci sveta.
  • Hanzales
    Za 10 let budou mít 10MB i na nějaké malinké zapadlé poště v menší vsi. Ono se to nezdá, ale 10 let ve sféře výpočetní techniky je docela dlouhá doba ;o) Před 10 lety jsem tahal demo na soldier of fortune (100MB) pomalu celou noc. Dneska se to stáhne za 3-4 vteřiny.
    Já mám chuť DVDrom někdy úplně odmontovat už teď, ale často se objeví hra v krabici levnější o 3 stovky než na Steamu a mechanika si přijde na své (stejně tak při reinstalaci OS). U té digitální distribuce naopak nejen na Steamu bývají často akce a pokud člověk nemusí mít všechno hned, tak mnohdy i pekelně ušetří. Každopádně jak dlouho tu s námi byla FDD mechanika, než ji nadobro vystřídaly USB flashky. Za 10 let budeme mít na nehtu nalepený mikroSSD s kapacitou 8TB a bude komunikovat bezdrátově s nejbližším zařízením a dobíjet se bude třeba tím, že se podrbeme na prdeli :D
  • Mechwarrior_bw
    imho cloudgaming na 100% prevalcuje v budúcnosti všetky formy distribúcie hier... A cena OnLive vzhľadom na to, že vlastne iba začína je veľmi dobrá. Problematický je pomer cena/kvalita. Ale výhod to má toľko, že je to žial/naštastie odsúdené na úspech ...
  • Jo myslim, ze to tak je.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit