Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    říká se tomu Cloudgaming
  • smejki
    Mmochodem, monitoroval jsem Steam a ten tyhle prasečiny nedělá
  • Cloud je v oblasti mimo her snad jeste vic na vzestupu.
  • Digitální distribuce vs. OnLive:
    Podle mě je ještě druhá otázka a to za jak dlouho se rozjedou služby ala Onlive (nevím, jak se jím obecně říká), kdy si uživatel nebude vůbec nic stahovat do PCka, ale bude hry hrát jen na serveru (za nějaký poplatek) a k sobě bude jen streamovat obraz.

    PS: OnLive mě zatím nepřesvědčila (cena, kvalita obrazu), ale uvidíme za pár let. *3*
  • Toho se dockame prave az zacne prevazovat digitalni distribuce. Zatim ceny kopiruji tu fyzickou, protoze je to pro digitalni trh tak vyhodnejsi.
  • no potom by mali hry stat napr len 50% z ceny, ked 50% z hry si studio necha doma na serveri, ci?
  • Aha, ono se využívá PC jen na hraní her.
  • Tady se bavime ale o novych hrach.
  • Souhlas. Největší trhy USA, Japonsko, Evropa, kde není problém rychlé připojení podle mě opravdu ve valné většině přejdou na digitální distibuci.
  • kostejnesmrtelny
    Jop, to určitě vysvětluje, proč má teď GoG v katalogu nějakých 350 kousků, včetně těch nejprestižnějších *3*
  • Jojo, na Steamu se vyplatí počkat na slevy. Naštěstí jich teď měli tolik, že mám do léta co hrát *4*
  • Vypada to stejne. Vetsina vydavatelu sve hry bez DRM neda.
  • Tyhle predstavy totiz lehce rozmeta cena. Az tu bude cena krabicek treba o polovinu drazsi nez digitalni distribuce (i mimo slevy na steamu), tak pocit "neco mit" lehce ustoupi do pozadi ;)
  • kostejnesmrtelny
    Kdo to může říct?
    V nějakým rozhovoru s Iwinským jsem četl, že když prvně začali obcházet společnosti kvůli prodeji starých her, standardní reakce byla: "Bez DRM? Fuck off!".
    No a jak to dneska vypadá...
  • Zajímavá myšlenka. *4*
  • To si minuskujte jak chcete :) Kdyz ale budou hry digitalne a castecne data v cloudu, tak nikdo nemuze ziskat kompletni hru, jedine ze by se vloupal do serveru spolecnosti a tam si data stahnul. A o tom to je ;)
  • Taky jsem si dřív říkal, že když už dávám za hru peníze, tak chci mít krabičku v ruce. A pěkně si udělat gameotéku na poličce. Teď si ale užívám pohody Steamu a jsem moc rád, že nemusím řešit, kde se mi která krabička válí a kam ty nový uložím. *4*
  • Digitalni distribuce krabickovou prevalcuje. V krabickovem byznysu se pak ve vysledku budou pohybovat vicemene "Deluxe Edice" se spoustou bonusu a specialek.
    Jak spravne pises - jde o nabidku a poptavku. Rychlost internetu roste, dost veci pujde na Cloud. Nebude nutne mit deset 200GB her na disku, ale budes mit svuj ucet pomoci ktereho budes tu hru hrat kdykoli na jakemkoli PC (treba v inet kavarne) jen pres klienta, aniz by sis ji musel instalovat.

    Krabicka bude pro fajnsmekry a sberatele. Mensinova zalezitost. Maly naklad=vyssi cena. Dostaneme se do stavu kdy krabickova verze bude 2-3x drazsi nez z hlediska nakladu a logistiky vyrazne levnejsi digital.
    Dnes taky vetsina lidi na vanoce posila SMS a maily misto papirovych pohlednic - sberatele je drive taky sbirali a schovavali si je. Stejny osud postupne ceka papirove knizky, hudbu, filmy. Papirove fotografie. Dalsi aspekt je ze "fyzicka data" na fyzickych mediich ztraci kvalitu, fotky vyblednou, cd se oloupe, knizky zvetravaji. Digitalni obsah jako takovy nedegraduje a da se snadno zkopirovat z centralniho uloziste dodavatele znovu. Ovsem, zase je riziko, ze dodavatel zkrachuje a jeho zavazky nikdo neprevezme.
  • Kdyby byla jen digitalni distribuce (castecna s cloudem), tak by bylo prave lehky vymitit uplne piratstvi. Warez verze by proste neexistovaly, protoze by je nemel jak kdo ziskat.
  • http://www.nerdbuster.com/2011/09/eas-origin-wants-to-scan-your-pc-and-invade-your-privacy/
    http://imageshack.us/f/641/unledfvi.png/
    Jen tak mimochodem, jaká je politika Originu... Snad to pár lidí od toho systému odradí

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit