Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vojta_Ilavsky
    Vyvinulo? Do Wiedzmina? Spíš se to degradovalo než cokoliv jinýho...
  • Investigatívny venickoslav, to je mi novinka, ty máš tých osobností v tej svojej pomiatnutej hlavičke fakt veľa. Tak teda pán Investigatívny vesnickoslav, buď taký dobrý a predveď dôkazy, nech sa páči :) konaj, lebo čím ďalej tým viacej sa boríš v hovnách, ktoré tu vypúšťaš.
    A nezabudni si naklikávať priazeň ako máš vo zvyku cez VPNku :)
  • Mart9
    Ten pohled, to ovládání, určitě to má taky zdlouhavé dialogy, kvůli kterým jsem Inquisitora přiloženého k Levelu přestal hrát po půl hodině... To už se v roce 2015 nehodí.

    Myslím, že to bylo u Divinity, kde si každý liboval, jakou tam máš volnost a co všechno můžeš dělat a musel jsem se smát, protože jsem kouknul na video a zjistil, že to ovládáš klikáním myší :D

    Volnost a spousta možností mají smysl ve hrách typu Mafia nebo GTA, ne tady.
  • To mi nepřijde. Spousta lidí tenhle žánr evidentně vyhledává. V čem je vyčpělejší než ostatní?
  • Veskoslav
    Víš Lunku, ty jsi natolik blbý, že nejprve jsi měl tuhle ikonku, ale zapomněl sis tak změnit to svoje Mato. A až následně jsi se hodil inkognito.....

    P.S: Jediný, kdo mi říká Vesničkoslave je Maťo....Mimochodem můžeš mi naprosto dokázat, že nemám pravdu tím, že si zrušíš inkognito.
  • RPG je role playing, nebo ne? Proč by muselo být nutně izometrický nebo postavený na systému házení kostkou? Imo nejblíž se definici cRPG blíží asi hry od Bethesdy - se všemi výtkami, které vůči nim můžeme mít. Postava se zlepšuje v tom, co dělá (mimo jiné to myslím znesnadňuje powergaming), pohybuje se v otevřeném světě a jakou hraje roli je čistě na hráčovi. Samozřejmě i kvůli tomuto konceptu mají hry k dokonalosti hodně daleko (zejména Oblivion a Skyrim). Ale těžko jim můžeš upřít, že posouvají klasickej koncept papírovýho RPG s využitím možností počítače a přirozeností počítačovýho hraní asi nejdál. Naproti tomu Baldury (který mám přesto asi raději) jsou spíše převedením papírových her do digitální podoby. Dělají to samozřejmě výborně (ačkoliv v ToB se už začíná projevovat sklon Bioware k tupému kýči a proto mám BG1 raději). Ale žánrově jde vlastně o mixy RPG a tahové (pseudo realtime) strategie.

    Osobně považuju moderní "rpg" od Bioware, zejména Dragon Age, v menší míře Mass Effect (ale jen proto že fantasy ve vesmíru je méně okoukané než "high fantasy") za nejhorší herní kýč s naprosto průhledným stereotypním gameplayem a "dospělými" "morálními" "volbami" na úrovni leporela. (Ačkoliv Mass Effect měl imo kromě zajímavějšího lore i zajímavější vedlejší postavy než DA, alespoň některé.) Netvrdím samozřejmě že je moje subjektivní hodnocení platnější než tvoje nebo kohokoliv jinýho, jen nabízím jiný pohled na Dragon Age, Kotory a ME, hry, které za podařené RPG ve smyslu roleplayingu rozhodně nepovažuji. Otázka izometrie + kostka vs 3d + střílečka mi přijde spíš jako otázka RPG + strategie vs RPG + akce. Strategická (ve skutečnosti je zřejmě lepší výraz taktická) rovina ti samozřejmě otevírá prostor pro detailnější vývoj postavy, pokud tohle od hry očekáváš, ale se samotným hraním role prostě až tak nesouvisí. Witcher je hra, kde hráč hraje dopředu danou roli, zejména pokud zná knižní předlohy - ale definici RPG tohle myslím poměrně splňuje. Navíc je (opět imo, detailnější rozbor by přesáhl možnosti téhle diskuze) myslím mnohem lépe napsaná, než Dragon Age apod. Možná je akční, ale zároveň je to RPG mnohem spíš než třeba Icewind Dale nebo ToB (v podstatě tahová strategie). Ačkoliv samozřejmě uznávám, že herní mechanismy Witchera jsou vedle Baldurů poměrně nudné a stereotypní, protože zde schází strategický element. Pillars přeju velký úspěch a doufám, že to je opravdu tak dobrá hra, jak první recenze naznačují. JM2C
  • Mart9
    Dost vyčpělej žánr
  • VergiliusGrey
    Já tedy o opravdového RPG očekávám víc než jen atributy. Ty jsou jen základ, na kterém se staví.
  • Tak pánové, abychom nedošli k mýlce. Angličtina je jazyk, který mě živí. Pracuji ve společnosti, kde se mluví pouze a jenom anglicky. Já anglicky rozumím a mluvím si myslím celkem nadprůměrně (určitě na české prostředí). Ovšem je rozdíl používat běžnou a nebo "business" angličtinu a pak literární. Nejsem na jazyky moc dobrý. Gramatika mi dělá problém i u češtiny ehm. Koukám na seriály a filmy spíše s anglickými titulky a nebo bez. Ale číst haldy a haldy textu, kde bych nejspíše neznal velkou část slovíček - ano vím, jak se řekne meč, hrad a další ptákoviny, ale zde počítám s trošku jinou slovní zásobovou, by byl prostě problém a hru bych si tolik neužil (navíc po celém dní v práci/škole).
  • mne to vysvetlovať nemusíš, to reaguj na waltara, ale aspoň je zrejmé, že cez internet nie je také jednoduché odhadnúť sarkazmus. Ale aj tak si myslím, že 4 melóny je obrovská suma peňazí a minimálne polka toho išla úplne iným smerom, než na vývoj hry.

    edit
    len tak pre porovnanie si zober, že hra ako journey nemala rozpočet vyšší ako 2 milióny a veľmi málo ľudí vie aký rozpočet malo trebárs remedy pre max payne 1 a 2 dokopy "len" 3 milióny. Alebo napr trine 1 a 2 mali rozpočet 150 tisíc dolárov alebo trebárs Limbo, kde bol rozpočet takmer zanedbateľný. Iste nie sú to izometrické RPG, ale keď si porovnáš kvalitu audiovizuálnej a hernej stránky u tých hier ktoré som vymenoval a porovnáš to práve s pillars of eternity tak to je fakt nepochopiteľné, kde sa tie 4 milióny stratili :D
  • Chim
    Řeknu ti tajemství. Jsem totiž geniální a mám mimo jiné přirozený talent poznat dobrou hru i po hodině hraní *1* .

    A teď vážně... Pro mě je ta hra ok a jednoduše vím, že utracených peněz nebudu litovat. Přeber si tu informaci jak chceš *3*.

    EDIT: Za hodinu hraní, když hraješ jen tak narychlo, se dá nejen vytvořit vlastní postava, ale i dokončit první quest. A jelikož se do toho teď pustím doopravdy, tak si jdu nejdřív přečíst manuál a potom se asi na pár hodin zamyslím, za koho vlastně hrát. Takže reálně ta tvorba postavy u mě bude možná trvat tak půl dne.
  • GlaDOS
    No tak samozřejmě šla část peněz na další věci. Licence vývojářských nástrojů, náklady za prostory, daně, Kickstarterové odměny,... Vážně máš o finanční stránce vývoje naivní představu.
  • Klasické RPG= hod kostkou proto nemůžeme brát Mass Effect, Dark Souls, Witchera za klasické RPG, ale za akční RPG.

    Dragon Age je více RPG než Mass Effect proto, že má skill tree, izometrický pohled, pauzovaní boje, vedlejší profese a prostě je to více RPG než Mass Effect
  • dle vlákna a plusů a mínusu bych řekl, že můj názor zajímá hodně lidí. Je tu minimum lidí, kreří zkusili obě hry a snažili se určit co je lepší herní zážitek.

    Osobně si myslím, že jsi největší chudák na Games.cz, je mi tě strašně líto, nejhorší je, že smrdíš u každé novinky u Souls her či Bloodborne a trollíš tam na úrovni Maxe a mně tu vyčítáš, že jsem se snažil obě hry nekonfliktě porovnat, čím si neskonale sereeš do huby a devalvujetě to na úrovneň duševního mrzáka a pokrytce...
  • jak můžeš po hodině hraní (to sis akorát vytvořil postavu) doporučovat hru s klidným svědomím ke koupi? Mně například trvalo asi 20 hodin si uvědomit, že Divinity OS nebyla moc dobrá hra a že bych ji nedoporučil.
  • Zkus si to zahrál. Statistiky v Souls hrách ovlivňují postavu naprosto jako ve všech RPG, daváš do staminy, máš větší výdrž, dáváš do defense máš resistence proti jedu, ohni. Dáváš do dexterity, máš větší critic, dávaš do strenght máš větší sílů, pak je samozřejmě dobré si hlídat váhu. Souls je v tomto směru hodně hluboké a statistiky hodně ovlivnují tvoji postavu, opak může říct buď troll nebo někdo kdo to nehrál.

    Můžeš mí říct, co u Zaklínače ti přinesl ten role-playing game, tam nemáš žádné číselka, máš tam pár perku, které v podstatě nic neřeší a jeden finální perk na QTE combat, což je naprostý výsměch. Nemáš tam magii, nemáš tam zbraně, nemáš tam crafting, nic, nemůžeš si vybrat styl hraní apod.Zaklínáč 2 je asi nejmíň RPG spolu s Mass Effectem z moderních RPG
  • Chim
    Hodina jen tak narychlo odehrána. Dobré je to. Angličtina není úplně jednoduchá ale zatím mi přijde srozumitelnější než v Divinity. Uděluju šest a půl květinky z pěti a navrch přidávám tři prasečí ocásky.

    S klidným svědomím doporučuji ke koupi.
  • Tohle by mě fakt nenapadlo. Řešit, jestli npc v hospodě sedí. :D No baldurech ti sedící byli stejně jen nefunkčí kulisa. Moc toho nenamluvili.
  • No veď o mesiac, aj stránku som už spravil, www.vesnickoslavjeparanoidnypsychopat.hu
  • del0
    Desítky kouzel potřebuješ možná v akčním RPG. D&D není Diablo, kde zabijíš tuny potvor. Navíc v BG těch kouzel máš ve finále dost (45+) a spát můžeš skoro všude, takže nevim, co tu blekotáš. To ani nezmiňuju fakt, že hodíš 2-3 kouzla a všichni jsou v řiti.

    "Kdyby měl manu nebude OP."

    Jenomže on to je záměr, aby byl OP. *7* Kouzlo BG a D&D je v tom, že tam se na balance classů nehraje. Není to kompetitivní hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit